Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω έχει αναφερθεί και παλαιότερα. Πρεπει να ξέρεις πως αν το πακέτο λήγει στις 11/6 τότε πρέπει να κάνεις ενεργοποίηση πακέτου στις 10/6. Δεν μπορούν να κάνουν κάτι στην κατάσταση σου (αν γίνει θα είσαι τυχερός).

 

Επίσης πρέπει να έχει βγάλει ανακοίνωση η Vodafone πως τα πακέτα της έχουν διάρκεια 30 ημέρες και όχι 31!

 

 

Λήγει περίπου την ώρα που το ενεργοποίησες.

 

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο! Είχα ενεργοποιήσει πακέτο αργά το βράδυ και είχε λήξει πρωινές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει πακέτο αργά το βράδυ και είχε λήξει πρωινές ώρες.

Όχι, απλά το μήνυμα σου ήρθε το πρωί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει αναφερθεί και παλαιότερα. Πρεπει να ξέρεις πως αν το πακέτο λήγει στις 11/6 τότε πρέπει να κάνεις ενεργοποίηση πακέτου στις 10/6. Δεν μπορούν να κάνουν κάτι στην κατάσταση σου (αν γίνει θα είσαι τυχερός).

 

Επίσης πρέπει να έχει βγάλει ανακοίνωση η Vodafone πως τα πακέτα της έχουν διάρκεια 30 ημέρες και όχι 31!

 

Mα τα πακετα ειναι για 30 μερες και γραφουν εδω και ενα μηνα περιπου οτι ειναι για 30 μερες και στην σελιδα αλλα και στο myvodafone app!

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς 30 ημέρες , ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω.

Ότι ώρα το ενεργοποίησες την ίδια ώρα λήγει.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ανανέωση είχα στις 20 Μαρτίου και δε μπορώ να πάρω το σημερινό δωρεάν GB. Πόσο είναι το ελάχιστο; τρίμηνο δεν ήταν;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά το μήνυμα σου ήρθε το πρωί.

 

 

Είχα επικοινωνήσει με το τμήμα εξυπηρέτησης και μου είχαν αναφέρει να κάνω ανανέωση πακέτου μια ημέρα πριν την ημερομηνία λήξεις. Σου είπα πως είχα κάνει ανανέωση πακέτου και επρεπε να λήξει το πρόγραμμα το βράδυ, και όχι το πρωί της ίδιας ημέρας. Έλεγε πχ πως λήγει στις 16 του μήνα, είχα κάνει ανανέωση βραδινή ώρα και αυτό έληξε σε διαφορετική ώρα από ότι είχα κάνει την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα και η Online Ανανέωση στο vodafonecu.gr

 

Παω να κάνω ανανέωση και βγάζει το εξής μήνυμα

 

Δυστυχώς έχεις υπερβεί το ανώτατο όριο ημερήσιας αξίας online ανανέωσης και του μέγιστου επιτρεπόμενου ορίου αριθμού ημερήσιων συναλλαγών.

 

Οι ανανέωσεις μου είναι οι εξής:

 

12/05/2015 C709645 20

11/06/2015 C793577 10

 

Οπότε δεν υπόκειμαι στους περιορισμούς. τους έγραψα στο chat Και μου είπαν οτι ειναι συστημικό. αυτάααα

Link to comment
Share on other sites

Είχα επικοινωνήσει με το τμήμα εξυπηρέτησης και μου είχαν αναφέρει να κάνω ανανέωση πακέτου μια ημέρα πριν την ημερομηνία λήξεις. Σου είπα πως είχα κάνει ανανέωση πακέτου και επρεπε να λήξει το πρόγραμμα το βράδυ, και όχι το πρωί της ίδιας ημέρας. Έλεγε πχ πως λήγει στις 16 του μήνα, είχα κάνει ανανέωση βραδινή ώρα και αυτό έληξε σε διαφορετική ώρα από ότι είχα κάνει την ανανέωση.

Κανονικά το βράδυ έληξε, άλλο αν σου ήρθε το πρωί το μήνυμα. Ισχύει ό,τι γράφει ο Βασίλης:

Ακριβώς 30 ημέρες , ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω.

Ότι ώρα το ενεργοποίησες την ίδια ώρα λήγει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα και η Online Ανανέωση στο vodafonecu.gr

 

Παω να κάνω ανανέωση και βγάζει το εξής μήνυμα

 

Δυστυχώς έχεις υπερβεί το ανώτατο όριο ημερήσιας αξίας online ανανέωσης και του μέγιστου επιτρεπόμενου ορίου αριθμού ημερήσιων συναλλαγών.

 

Οι ανανέωσεις μου είναι οι εξής:

 

12/05/2015 C709645 20

11/06/2015 C793577 10

 

Οπότε δεν υπόκειμαι στους περιορισμούς. τους έγραψα στο chat Και μου είπαν οτι ειναι συστημικό. αυτάααα

 

Εμενα μου το εβγαλε μονο οταν πηγα να κανω δευτερη ανανεωση με την ιδια καρτα ονλαιν... (μεσα σε 24 ωρες)Δηλαδη επρεπε να περιμενω να περασουν οι 24 ωρες ωστε να προχωρησω ξανα σε ονλαιν ανανεωση.Εσενα τωρα γιατι στο κανει δεν ξερω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, ο φίλος παραπάνω είπε ότι δεν το βρήκε γι αυτό και είπα ότι μπορεί να αλλάζει από παλιούς σε νέους. Τις ανανεώσεις μου τις κάνω μόνο από την εφαρμογή όπου τα online bonus μπαίνουν κανονικά.

Μαλλον αλλαζει. Αλλο ειναι στην ιστοσελιδα και αλλο στο κινητο που εχω την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα τι βλέπεις ( τα φιανόμενα απατούν στην Vodafone) λήγει ακριβώς την ιδια ώρα.

Μπορει να βλέπεις ότι δεν εχει λήξει .... μόλις το χρησιμοποιήσεις όμως θα χρεωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Την 6/7 θα υπάρξει πλήρη μετάπτωση της CITIBANK στην ALPHA BANK και ως εκ τούτου και η πιστωτική κάρτα CITIBANK VODAFONE MASTERCARD η οποία είχε πρόγραμμα ανταμοιβής (για κάθε αγορά 50€ επιστροφή στο πάγιο του κινητού ή στο καρτοκινητό, 1€) θα περάσει στην ALPHA BANK με νέο πρόγραμμα ανταμοιβής.

Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα στοιχεία για τη νέα κάρτα και το νέο σύστημα ανταμοιβής σε σχέση με το καρτοκινητό VODAFONE, ας μου στείλει σχετικό μήνυμα ή να γράψει κάποιο σχόλιο.

Link to comment
Share on other sites

H Alpha Bank έχει τα παρακάτω προγράμματα επιβράβευσης με κάρτα VODAFONE:

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=12349&la=1

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=12350&la=1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος φίλος που να χρησιμοποιεί τις κάρτες ALPHA BANK VODAFONE BONUS προκειμένου να μου τι ακριβώς ισχύει για το πρόγραμμα ανταμοιβής τους (πχ επιτρέπει την επιστροφή (λόγω χρήσης της κάρτας) ευρώ για αγορά χρόνου ομιλίας και αν ναι σε τι κλίμακα;) Για να μην "ζαλίζω" το φόρουμ ας μου στείλει σχετικό μήνυμα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος γνωρίζει για το bonus της ALPHA ας το γράψει εδώ γιατί με ενδιαφέρει και εμένα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχετε κανει εγγραφη στο cu my account; να κανω;

Nαι φυσικα.μεσω αυτου θα βλεπεις υπολοιπα χρηματων ΜΒ λεπτων κτλ κτλ.Θα μπορεις να κανεις online ανανεωση χρονου ομιλιας μεσω χρεωστικης πιστωτικης η paypal.Θα μπορεις να ενεργοποιεις πακετα και υπηρεσιες μεσω του myaccount και θα εχεις και διαφορα δωρα επιπλεον χρονου ομιλιας η ιντερνετ οταν ενεργοποιεις πακετα μεσω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχετε κανει εγγραφη στο cu my account; να κανω;

 

βεβαίως και έκανα εγγραφή και χρησιμοποιώ την online ανανέωση και δεν ξανά πάω σε περίπτερο ούτε σε κατάστημα για ανανέωση και παίρνω και το μπόνους ανανέωσης!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

επειδη το τοπικ ειναι τεραστιο ηθελα να ρωτησω σε cu φοιτητικο μπορω να εχω 2 sim με εναν αριθμο?να εχω δυο κινητα με ιδιο νουμερο δηλαδη οπως στην cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Nαι φυσικα.μεσω αυτου θα βλεπεις υπολοιπα χρηματων ΜΒ λεπτων κτλ κτλ.Θα μπορεις να κανεις online ανανεωση χρονου ομιλιας μεσω χρεωστικης πιστωτικης η paypal.Θα μπορεις να ενεργοποιεις πακετα και υπηρεσιες μεσω του myaccount και θα εχεις και διαφορα δωρα επιπλεον χρονου ομιλιας η ιντερνετ οταν ενεργοποιεις πακετα μεσω ιντερνετ.

 

βεβαίως και έκανα εγγραφή και χρησιμοποιώ την online ανανέωση και δεν ξανά πάω σε περίπτερο ούτε σε κατάστημα για ανανέωση και παίρνω και το μπόνους ανανέωσης!

 

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχετε κανει εγγραφη στο cu my account; να κανω;

Βοηθάει για να κάνεις ανανέωση κάρτας μέσω πιστωτικής/χρεωστικής, να ενεργοποιείς πακέτο μέσω ίντερνετ, όπου έχει κάποιες έξτρα παροχές στα υφιστάμενα πακέτα, να ελέγχεις το υπόλοιπό σου είτε στον υπολογιστή είτε στην εφαρμογή My Vodafone στο κινητό όταν είσαι μέσω wifi, οπότε και χρειάζεται να κάνεις log in.

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα εγγραφη αλλα η εφαρμογη myvodafone εκτος απο το να δεις το υπολοιπο δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Εψαχνα να βαλω χρονο μεσω χρεωστικης ή paypal και δεν υπαρχει επιλογη.

Μπηκα απο τον υπολογιστη και εκανα την δουλεια μου.

Εβαλα 10€ και πηρα 500mb δωρο ( μου ηρθε και sms ) και ενεργοποιησα και το talk 2 vodafone 600 , στα υπολοιπα μου μου εμφανιζονται τα λεπτα του πακετου αλλα δεν ελαβα sms οπως γινοταν καθε φορα που το ενεργοποιουσα σε καταστημα. Επισης στο internet μου δειχνει το ενα πακετο 600 που ληγει σημερα και απο κατω εχει και το καινουργιο που ληγει σε 30 μερες.

Ειναι ολα σωστα;

Δεν θα επρεπε να μου ερθει και sms για το πακετο με τα λεπτα ομοιλιας;

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που σου δείχνει στην εφαρμογή το πακέτο ως ενεργό και τα αντίστοιχα λεπτά στο υπόλοιπό σου είσαι μια χαρά. Ίσως σου έρθει αργότερα το μήνυμα για την ενεργοποίηση του πακέτου. Νομίζω εγώ όταν βάζω πακέτο από την εφαρμογή μου έρχεται μήνυμα κανονικά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...