Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά ότι να'ναι λένε για να μην κόψεις το συμβόλαιο! ρε παιδιά το φπα δεν μπαίνει πουθενά? αν με 20€ βάζουμε 17,86 στην κάρτα τοτε που φαινεται το φπα? παιζει τιποτα με τις κλησεις?

εται το φ

Είναι λίγο μπέρδεμα. Στην ουσία το ΦΠΑ δεν το βλέπεις γιατί το ποσό που κάνεις ανανέωση τον περιέχει, και το ίδιο γίνεται με τα πακέτα. Δηλαδή αν αγοράζεις ένα πακέτο 5€ είναι μαζί με το ΦΠΑ. Οπότε πρακτικά το μόνο που αντιλαμβάνεσαι άμεσα είναι το τέλος καρτοκινητής που σου μειώνει το ονομαστικό ποσό της ανανέωσης και έχεις λιγότερα διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 10€ μέσω του site και της υπηρεσίας one click της PayPal! Λοιπόν, αυτό που έχω να πω είναι πως θέλει δουλειά ακόμη το site της cu! Επιλέγω το ποσό, το one click και με πετάει μετά στην σελίδα του 4G. Μετά από λίγο πήγα στην αρχική σελίδα αλλά δεν έδειχνε πως έχω κάνει ανανέωση, έκανα refresh και μετά μου το εμφάνισε!

 

Στην αρχή νόμιζα πως δεν είχε πραγματοποιηθεί η ανανέωση και ευτυχώς που πάτησα refresh στο υπόλοιπο γιατί θα έβαζα και άλλα 10€!

Link to comment
Share on other sites

τιμη και δοξα στον zerokill :up:

κανω αιτηση φορητοτητας για δυο αριθμους λιγο πριν το πασχα και εχω τη κλασσικη ατακα θα αργησει λογω συστηματος κλπ

τη τριτη τους στελνω μυνημα στο facebook και τους λεω οτι θα ηθελα να μην αργησει η φορητοτητα οπως ειχε γινει και στον προηγουμενο αριθμο μου. μου απαντουν το ιδιο για συστημα κλπ τους γραφω οτι δε θα το δεχτω σαν απαντηση και οτι περιμενω μεσα στις επομενες δυο τρεις μερες να ολοκληρωθει η φορητοτητα μαζι τους βαζω και το link της εεττ που εχει βαλει ο zerokill λες και δε το ξερουν :lol: για τη φορητοτητα

και το θαυμα εγινε την επομενη το απογευμα ειχε ολοκληρωθει μαλλον εφτιαξε το συστημα τους :p

Link to comment
Share on other sites

Και προβλημα να υπηρχε (που ποτε δεν υπηρχε και δεν υπαρχει) ειναι υποχρεωμενοι ετσι και αλλιως να σου κανουν την φορητοτητα σε 1 μερα και φυσικα τον συνδρομητη να καταγγειλει τυχον καθυστερηση οταν ξεπερναει το νταβαντουρι τις 3 ημερες.Ως εκ θαυματος το συστημα λειτουργει για οσους ξερουν τα δικαιωματα τους και για οσους ψαρωνουν και τρωνε το παραμυθι τραβαει κανα μηνα.Ολα καλα λοιπον :D
Link to comment
Share on other sites

Για να καλέσω εξυπηρέτηση πελατών από σταθερό τηλέφωνο ποιος είναι ο αριθμός???
Link to comment
Share on other sites

6944403830

 

Ειναι για το εξωτερικό,δε λειτουργει απο σταθερό εντός Ελλάδος..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για το εξωτερικό,δε λειτουργει απο σταθερό εντός Ελλάδος..

 

Το 13830 καλείς και απο σταθερό και από κινητό με χρέωση 0,25 ευρώ η κλήση απο κινητό Vodafone και 0,36 ευρώ /λεπτό απο σταθερό ή άλλα κινητά.

Edited by Dimos_Vav
Προσθήκη λεπτομέρειες

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το 13830 καλείς και απο σταθερό και από κινητό με χρέωση 0,25 ευρώ η κλήση απο κινητό Vodafone και 0,36 ευρώ /λεπτό απο σταθερό ή άλλα κινητά.

 

ναι αλλα οταν εχεις δωρεαν λεπτα απο σταθερο δεν συμπεριλαμβανονται τα 5ψηφια,ολες οι εταιριες εχουν καποιον αριθμο για να καλεις απο σταθερο εκτος εαν δεν εχει η vodafone για λογους σκοπιμοτητας...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οταν εχεις δωρεαν λεπτα απο σταθερο δεν συμπεριλαμβανονται τα 5ψηφια,ολες οι εταιριες εχουν καποιον αριθμο για να καλεις απο σταθερο εκτος εαν δεν εχει η vodafone για λογους σκοπιμοτητας...

 

Vodafone: 2106702000 και 2106703000

Όλες οι εταιρίες έχουν; Η Cosmote ποιον έχει; Γιατί ψάχνω εδώ και πολύ καιρό και δεν βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Vodafone: 2106702000 και 2106703000

Όλες οι εταιρίες έχουν; Η Cosmote ποιον έχει; Γιατί ψάχνω εδώ και πολύ καιρό και δεν βρίσκω...

 

από όσο ξέρω δεν εχει η κοσμοτε μόνο η wind και η βονταφον έχουν σταθερό τηλέφωνο που σε συνδέει με την εξυπηρέτηση πελατών. Πάει αυτο στο κινητό του πάτερα μου το cu του ήρθε μυνημα ότι υπάρχει προσωπική προσφορά μόνο για σένα ότι μπορεί νά αγοράσει πακέτο 1000mb Internet με 7ευρω έως 30/4 και για αγορα στείλτε 1226 στο 1252!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια προσφορα στο CU Noυμερο σαν μηνυμα το εξης:

"Προσωπικη προσφορα για σενα απο το CU.1500ΜΒ για 30 μερες μονο με 3 ευρω!!!! Για αγορα στειλτε 1227 στο 1252 εως 30/4 και καλο σερφαρισμα"

Σκεφτηκα να το μοιραστω μηπως ισχυει για ολα τα CU και δεν ειναι επιλεκτικη προσφορα προς καποιους συνδρομητες.

Οσο ναναι 1,5Giga με 3 ευρω τζαμπα πραμα...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε κι εμενα μηνυμα αλλα για 1gb με 5 ευρω.1225 στο 1252 για ενεργοποιηση εως 30/4 και ισχυει για 30 μερες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

από όσο ξέρω δεν εχει η κοσμοτε μόνο η wind και η βονταφον έχουν σταθερό τηλέφωνο που σε συνδέει με την εξυπηρέτηση πελατών. Πάει αυτο στο κινητό του πάτερα μου το cu του ήρθε μυνημα ότι υπάρχει προσωπική προσφορά μόνο για σένα ότι μπορεί νά αγοράσει πακέτο 1000mb Internet με 7ευρω έως 30/4 και για αγορα στείλτε 1226 στο 1252!

ποιο ειναι το σταθερο της wind?

Link to comment
Share on other sites

Vodafone: 2106702000 και 2106703000

Όλες οι εταιρίες έχουν; Η Cosmote ποιον έχει; Γιατί ψάχνω εδώ και πολύ καιρό και δεν βρίσκω...

 

απο τα ηχογραφημενα μηνυματα στην αρχη που ακουσα δεν ειναι για ολο το 24ωρο οπως το 13830

Link to comment
Share on other sites

απο τα ηχογραφημενα μηνυματα στην αρχη που ακουσα δεν ειναι για ολο το 24ωρο οπως το 13830

 

Προφανώς πληκτρολόγησες την επιλογή «1». Η επιλογή «1» (σύνδεση με γραφεία) από το ηχογραφημένο μενού δεν είναι 24ωρή, σε αντίθεση με τις επιλογές «2» (σύνδεση με 13830 για συμβόλαια) και «3» (σύνδεση με 13830 για καρτοκινητά) οι οποίες είναι 24ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα στο vodafonecu να κανω ανανεωση και ειδα οτι το πακετο ιντερνετ με 100 mb που δινει 500 mb μεχρι και 30/6/2015 και οταν μπαινω μεσω γραφει οτι Η προσφορά των 500MB αντί των 100MB, ισχύει έως 31/05/2015. Δεν ξερω τι τελικα ισχυει..:blink:

Ενω στο πακετο των 3ευρω με τα 60mb δινει 120 mb και ο διπλασιασμος ισχυει μεχρι και 31/5/2015 , βεβαια εμενα αμα παω στο ενεργοποιηση bonus & πακετου μου βγαζει το πακετο με 3 ευρω για 60mb και μολις επιλεξω να διαβασω περισσοτερα με παει στο διπλασιασμο για 120mb .. τι να πω πολυ μπερδεμα..

 

Επισης κατι αλλο δεν καταλαβα πηγα στο πακετο cu talk al lot 600και γραφει κατω στο Tell me more, tell me more...!

Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση και, σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιήσεις όλα τα λεπτά ομιλίας (ή τα SMS αν ενεργοποιήσεις online το πακέτο) πριν την ημερομηνία λήξης, δεν θα μεταφέρονται και θα χάνονται.

Την παρενθεση δεν καταλαβα; τι θελει να πει; αφου το πακετο δεν εχει μυνηματα;.

Επισης το φοιτητικο πακετο με τα 7ευρω μεχρι 30/4 δινει 1200 sms αντι για 100 μετα τις 30/4 θα δινει ξανα 100.

 

Τελος παρατηρησα οτι αμα μπει καποιος στο my account και πατησει πανω στην λεξη my account και μετα επιλεξει ενεργοποιηση bonus & πακετου τοτε του εμφανιζει τις προσφορες που αφορουνε την γραμμη του αν καποιος ομως πατησει στο τελος τις σελιδας κατω απο το stay connected τις επιλογες πακετων του εμφανιζει τα αλλα πακετα που ισχυουνε για ολους τους συνδρομητες cu το ιδιο γινεται και οταν καποιος επιλεξει το κουτακι πακετα κατω απο το good to cu . Aλλα πχ εμενα στο πακετο των 7ευρω το combo μου γραφει << 300 λεπτά ομιλίας προς Όλους + 300 ’προς όλο το CU αλλά και 100 SMS προς Όλους + 500 SMS ή MMS προς CU και 60MB Internet από το κινητό, μόνο με 7€ τον μήνα!Κι αν ενεργοποιήσεις Online το πακέτο μόνο για 1 μήνα, έχεις Bonus έξτρα 100 λεπτά ομιλίας προς Όλους! >> και οταν παω να το επιλεξω μου γραφει αυτο << Με το CU COMBO 600 έχεις ΚΑΙ 500' + 500 SMS προς CU, και 100' + 100 SMS προς όλους, ανεξαρτήτως δικτύου, KAI 60MB internet από το κινητό σου...όλα σε ένα, μόνο με 7€ για 30 ημέρες! >> τι τελικα απο τα 2 ισχυει; εχει κολλησει το συστημα ; εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο;.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα κατι παιζει τελευταια και παρατηρησα οτι σε συνδρομητες που δεν ειχαν ενεργοποιημενα αυτοματα πακετα ανανεωσης ιντερνετ ενεργοποιηθηκαν χωρις καμια κινηση πχ εμενα σε 2 καρτοκινητα που ποτε δεν ειχα αυτοματη ανανεωση 500ΜΒ με 5 ευρω και στα 2 ενεργοποιηθηκε πακετο δηλαδη μου τραβηξαν τα λεφτα κτλ κτλ χωρις να κανω κατι.Αμεσως επικοινωνησα με την εξ πελατων οπου και μου πιστωσανε τα 5 ευρω εκαστος και στα 2 νουμερα και μου αφησανε τα 500ΜΒ για εναν μηνα απλα μου ειπαν οτι κατι εχει γινει και ενεργοποιηθηκαν καποια πακετα ιντερνετ απο λαθος.... (καταλαβα οτι εγινε μεγαλη πατατα εδω... ) Γιαυτο κοιταξτε οσοι δεν ειχατε αυτοματη ανανεωση των πακετων ιντερνετ μηπως εχει γινει ενεργοποιηση... στο myaccoynt η στο app my vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, έκανα αντικατάσταση της διπλής κάρτας sim σε CU καλώντας στην εξυπηρέτηση πελατών (μια και σε όποιο κατάστημα και να ρωτούσα μου λέγανε πως δεν έχουν με micro sim που ήθελα). Μου τη στείλανε σπίτι με 5€ και πήρα άλλη μια φορά για να μου την ενεργοποιήσουν. Μάλιστα και οι 2 κάρτες είναι multi sim (mini-micro-nano).
Link to comment
Share on other sites

Εγω κι η μητερα μου ειμασταν παλια για χρονια στην κοσμοτε.Η μητερα μου αν παιζει ρολο αρκετα παλια συνδομητρια ο αριθμος της ξεκιναει απο 6977.Πριν 2 χρονια πηγαμε στο red1 της vodafone αφου μας εκανα για οικογενειακο μια πολυ καλη προσφορα.

Εδω και κανα 2μηνο φυγαμε απο συνδεση και πηγαμε σε cu κι οι 2 μας.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ξερει καποιος γιατι ενω και στους 2 μας βαζω το talk to vodafone 300 εγω παιρνω 200 λεπτα προς ολους κι η μητερα μου 200+100 λεπτα.

Και στους 2 κανω online ανανεωση και βαζω τα ιδια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν απο καταστημα οτι ανανεωνοντας με 10 ευρω καθε μηνα θα εχω 200 λεπτα προς ολους και 500MB ιντερνετ.

Θα μου κραταει 5 ευρω και τα υπολοιπα στη καρτα.

Επισης υπαρχει επιλογη να μου κραταει 7 ευρω και να εχω 300 προς ολους και 500MB ιντερνετ.

Ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...