Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια απορία. Αν επιλέξω το πακέτο των 500 mb να ανανεώνεται αυτόματα μου δίνει 1gb, σωστά; Σε αυτή την περίπτωση τα mb που περισσεύουν μεταφέρονται;

 

απο οσο ξερω μονο τα πακετα που ενεργοποιεις εσυ μη αυτοματα μεταφερονται και οχι το πακετο με την αυτοματη ανανεωση.

Αρκει να ενεργοποιεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου πακετου . Στην συγκεκριμενη περιπτωση αμα το κανεις θα παρεις ενα 1gb και θα μεταφερθουνε τα mb/gb στον επομενο μηνα , στην ληξη του δευτερου πακετου , αν ειχες βαλει την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου δεν θα επαιρνες ενα 1gb αλλα 500mb και οταν τελειωνε ο μηνας και ενεργοποιωντανε ξανα το πακετο με την πρωτη ανανεωση 10 ευρω και ανω δεν θα μεταφεροντουσαν τα mb/gb internet! Οποτε θυμησου με υπενθυμιση στο κινητο σου να ενεργοποιεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου πακετου για να αθροιζονται τυχον υπολοιπομενα mb και να ληγουνε ολα μαζι στην μεταγενεστερη ημερομηνια λήξης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για κάποιο λόγο δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω τα MMS για το smartphone μου. Δοκίμασα στην αρχή με τις manual ρυθμίσεις που έχει στο site, μετά έστειλα τις ρυθμίσεις στο κινητό μου μέσω SMS, αλλά τίποτα..

 

Νόμιζα πως κάτι έπαιζε με το παλιό μου κινητό (Galaxy S2), μήπως επειδή είχα custom ROM ή κάτι τέτοιο, αλλά το δοκίμασα και με το Note 3 που πήρα πρόσφατα, και πάλι δεν βλέπω να δουλεύει..

 

Μου έρχεται ειδοποίηση στα SMS, με ένα κουμπάκι που λέει "λήψη", το πατάω, περιμένω περιμένω, αλλά δεν κάνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για κάποιο λόγο δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω τα MMS για το smartphone μου. Δοκίμασα στην αρχή με τις manual ρυθμίσεις που έχει στο site, μετά έστειλα τις ρυθμίσεις στο κινητό μου μέσω SMS, αλλά τίποτα..

 

Νόμιζα πως κάτι έπαιζε με το παλιό μου κινητό (Galaxy S2), μήπως επειδή είχα custom ROM ή κάτι τέτοιο, αλλά το δοκίμασα και με το Note 3 που πήρα πρόσφατα, και πάλι δεν βλέπω να δουλεύει..

 

Μου έρχεται ειδοποίηση στα SMS, με ένα κουμπάκι που λέει "λήψη", το πατάω, περιμένω περιμένω, αλλά δεν κάνει κάτι...

 

μαλλον δεν εχει ενεργοποιηεθει η υπηρεσια απο το δικτυο ή δεν εχεις επιλεξει το προεπιλμενο προφιλ να ειναι αυτο που εφτιαξες! καλεσε το 1392 ενεργοποιησε το μμς και μετα πατα να σου σταλουνε οι ρυθμισεις στο κινητο σου αυτοματα και αποθηκευσε τες! αμα δεν μπορεσεις τοτε παρε το 13840 επιλογη 1 και ζητα βοηθεια! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικά το μήνυμα χρεώνεται 0,30 €... και το αστείο είναι οτι στην εφαρμογή δεν αναφέρει τη χρέωση... οκ vodafone!

 

Μια μικρή αρπαχτή...

Link to comment
Share on other sites

μην βαλεις καρτα καθολου χρησιμοποιησε καποιο αλλο νουμερο ή παρε απο σταθερο ή παρε ενα αλλο νουμερο προσωρινα , εγω στην θεση σου θα εβαζα καρτα στην ιντερτελεκομ και θα εκανα κληση μεσω call me back , αρκει να ειχα καρτα στο κινητο μου εστω για μια αναπαντητη, και ετσι δεν ειχα προβλημα μην χασω το υπολοιπο και θα καλουσα ή θα εκανα αναπαντητη μεσα απο ιντερτελεκομ.

 

Το θέμα είναι ότι το νούμερο το χρειάζομαι για data γιατι η sim χρησιμοποιητε σε tablet.

 

Παρε τηλ 13830 (εξυπηρετηση βονταφον) και ρωτα εκει τι εγινε με την φορητοτητα. Τα καταστηματα δε ξερουν τι τους γινεται

 

Πήγα τελικά σένα κατάστημα Vodafone είπα όλο το ιστορικό και με έστειλε στην cosmote να κάνω υπεύθυνη δήλωση ότι ο αριθμός μου ανήκει . Ενα πράγμα που δεν έγινε στην προηγούμενη αίτηση και έκανα νέα. Ελπίζω αυτή την φορά να εγκριθεί . Θα δείξει . Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ όλα τα παιδιά για το χρόνο τους να μου απαντήσουν.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Με online ενεργοποίηση από το CU με 10 ευρώ παίρνω 250 mb ενώ με ενεργοποίηση κάρτας από περίπτερο για το ίδιο ποσό παίρνω 500 mb?

Δεν είναι λίγο κουλό να δίνεις την πιστωτική σου κάρτα άμεσα στο site για ανανέωση και να παίρνεις μόνο 250 mb και όταν τρέχεις στο μεσάζοντα στο περίπτερο να λαμβάνεις 500 mb?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τα 500MB τα παίρνεις με οποιονδήποτε από τους 2 τρόπους αν έχεις ενεργοποιήσει το just surf bonus. Απλά με ηλεκτρονική ανανέωση παίρνεις άλλα 250.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς ότι παίρνω 500 από το just SURF & email και επιπλέον 250 από την online ενεργοποίηση στο σύνολο 750 mb???

Καλημέρα.

Τα 500MB τα παίρνεις με οποιονδήποτε από τους 2 τρόπους αν έχεις ενεργοποιήσει το just surf bonus. Απλά με ηλεκτρονική ανανέωση παίρνεις άλλα 250.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς ότι παίρνω 500 από το just SURF & email και επιπλέον 250 από την online ενεργοποίηση στο σύνολο 750 mb???

 

 

Όχι το Surf & email! Αυτό είναι πακέτο που σε χρεώνει! Εννοεί το Just Surf Bonus που είναι δωρεάν!

 

Πρόσεχε, Just Surf Bonus!

Link to comment
Share on other sites

KAΛEΣ ΓIOPTEΣ! 700 ΛEΠTA ΣE EΘNIKA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 7 EYPΩ.AΠΛA ΣTEIΛE 5 ΣTO 1220 EΩΣ 29/12

 

 

Όταν λέμε Εθνικά Δίκτυα εννοούμε μονο όλα τα κινητά δίκτυα ?

Link to comment
Share on other sites

KAΛEΣ ΓIOPTEΣ! 700 ΛEΠTA ΣE EΘNIKA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 7 EYPΩ.AΠΛA ΣTEIΛE 5 ΣTO 1220 EΩΣ 29/12

 

 

Όταν λέμε Εθνικά Δίκτυα εννοούμε μονο όλα τα κινητά δίκτυα ?

 

εννοούμε όλα τα τηλέφωνα κινητά και σταθερά εντός ελλάδος.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες γεια σας και Χρόνια Πολλά με υγεία σε όλους..!

Έχω το εξής πρόβλημα που το παρατηρώ τον τελευταίο καιρό:

Έχοντας ενεργοποιημένη την προσφορά 200 λεπτά προς όλους(όλα τα σταθερά και κινητά) εδώ και 4 μήνες με κάθε ανανέωση 10 Ευρώ και άνω με χρέωση 5 ευρώ .Παρατηρώ ότι τελευταίες εβδομάδες μου κρατάει τα κλασσικά 5 ευρώ αλλά και συνέχεια μου τρώει από τα εναπομείναντα 5 ευρώ της κἀρτας ενώ ο δωρεάν χρόνος έχει φτάσει τα 600 λεπτά από τις ανανεώσεις που μου ζητάει να κάνω συνέχεια.Καλώ σε κινητά vodafone κυρίως και σε cosmote kαι wind και πολύ σπάνια σε σταθερά!Πως δικαιολογείται με 10 κλήσεις από τότε που έβαλα τελευταία κάρτα να πέφτει και να ξαναζητάει ανανέωση χρόνου;;Μήπως δεν πρόσεξα τίποτα "μικρά γράμματα" κατά την ενεργοποίηση του πακέτου;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Στην προσφορά του cu με τα 5gb ίντερνετ έρχεται μήνυμα όταν τελειώσουν ή στο 80% ;

Το χρησιμοποιούσα απόψε στον υπολογιστή, μέσω tethering, και μου ήρθε μήνυμα ότι έχω λιγότερο από 5mb από το student xclusive, κι επειδή έχω 1mb μόνο, δεν ανοίγω τα δεδομένα γιατί έχω αρκετό υπόλοιπο και δεν θέλω να το χάσω σε "πάσο" ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Στην προσφορά του cu με τα 5gb ίντερνετ έρχεται μήνυμα όταν τελειώσουν ή στο 80% ;

Το χρησιμοποιούσα απόψε στον υπολογιστή, μέσω tethering, και μου ήρθε μήνυμα ότι έχω λιγότερο από 5mb από το student xclusive, κι επειδή έχω 1mb μόνο, δεν ανοίγω τα δεδομένα γιατί έχω αρκετό υπόλοιπο και δεν θέλω να το χάσω σε "πάσο" ημέρας.

 

για τό φοιτητικό καρτοίντερνετ δεν είναι αυτό τό πακέτο με τα 7ευρώ ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για την χριστουγεννιάτικη προσφορά λέει που ισχύει μετά τις 12 το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μία CU για να έχω data στο tablet μου. Με το που έβαλα 10€ online μου έδωσε 750ΜΒ δώρο. Ωραία ως εδώ. Θέλω να ενεργοποιήσω κι ένα πακετάκι ιντερνετ. Βλέπω 2 επιλογές που με ενδιαφέρουν:

 

α) surf & email 500MB + online bonus 500MB με 5€ αλλά με αυτόματη ανανέωση

β) surf & email 500MB σκέτο χωρίς bonus με 5€

 

προφανώς η πρώτη επιλογή είναι η συμφέρουσα αλλά αν δεν θέλω data κάθε μήνα πρέπει με το ζόρι να ανανέωσω το 5ευρο;

υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιώ;

 

ευχαριστώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με το που το ενεργοποιείς στέλνεις μήνυμα SE100 OFF στο 1252 για να μην ανανεωθεί αυτόματα όταν περάσουν οι 30 ημέρες.Τα MBs παραμένουν
Link to comment
Share on other sites

Με το που το ενεργοποιείς στέλνεις μήνυμα SE100 OFF στο 1252 για να μην ανανεωθεί αυτόματα όταν περάσουν οι 30 ημέρες.Τα MBs παραμένουν

Αυτό μπορούμε να το κάνουμε κάθε μήνα ή θα μας πάρουν χαμπάρι; :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλες γιορτες. Περυσι τετοια εποχη υπηρχαν καποιοι κωδικοι απο το epithimies.gr που εδειναν για 12μηνες καθε μηνα 600'+600μνματα προς CU. Φετος υπαρχει κατι αντιστοιχο; ξερετε;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορούμε να το κάνουμε κάθε μήνα ή θα μας πάρουν χαμπάρι; :p

 

Δεν ειναι κατι παρανομο, τι ειναι αυτα που λες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορούμε να το κάνουμε κάθε μήνα ή θα μας πάρουν χαμπάρι; :p

 

Απλά δεν ανανεώνεται πριν περάσουν οι 30 ημέρες.

Δηλαδή μία φορά πέρνεις το 1GB κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...