Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επίσης ακόμα και να έχεις για 3 μήνες δωρεάν το πακέτο που συζητάμε και 5,36€, είναι πανεύκολο να φας έστω και λίγα και να πέσεις κάτω από τα 5(με μερικά sms πχ) έτσι ώστε να χρειαστείς να ανανεώσεις ξανά μετά...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν νομίζω να συμμετείχα σε μια τέτοια κίνηση. Προσωπικά το λέω. Αυτό με τα μηνύματα, τουλάχιστον στις ηλικίες φοιτητών, θεωρώ ότι πρέπει να σταματήσουν. Πέρασε η εποχή τους και πλέον κοστίζουν πολύ περισσότερο από το ίντερνετ και το κόστος που υπάρχει για να στείλεις 5-10-100 μηνύματα μέσω viber, whatsapp, fb messenger κλπ.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου. Αλλά υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί καμιά φορά. Κι εγώ έλεγα τι να τα κάνω τα sms. Αλλά αν σου στείλει κάποιος που δεν έχει καμία επαφή με smartphone και δεν έχεις τη δυνατότητα να απαντήσεις καλώντας τον, τότε ίσως είναι μονόδρομος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει και αυτή η περίπτωση. Αλλά όταν κάποιος είναι φοιτητής, δηλαδή στην καλύτερη εποχή της ζωής του, που πρέπει να τα δοκιμάσει όλα, καλύτερα την επόμενη φορά που θα πάρει συσκευή ας ρωτήσει κάποιον. Δεν θέλει και τόσα λεφτά για να πάρεις μια αξιοπρεπή συσκευή, ούτε χρειάζεται να πάρεις κινητό των 700€ για να έχεις τα απαραίτητα. Τουλάχιστον, όταν ξεκινάει η διαδικασία με τα e-mail σε συχνή βάση, λόγω εργασιών, διπλωματικών κλπ κάπου εκεί καταλαβαίνεις τι μπορείς να κερδίσεις μέσω ενός smartphone, που δεν απαιτείται να ανοίγεις laptop κλπ. Τεσπα. Βγήκαμε εκτός θέματος νομίζω. Σταματάω εδώ. :p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο Xclusive 5 με 4€ και τα 600ΜΒ/μήνα ήταν υποτίθεται για τους παλιούς συνδρομητές a.k.a. τους πρώτους 10000 συνδρομητές. Δεν γνωρίζω αν το δίνουν ακόμη. Με 6€ τι σόι προσφορά είναι να σου δίνουν πακέτο που κοστίζει 5€;

 

Προχτές που με κάλεσαν μου είπαν πως μετά το 3μηνο ρίχνουν σε όλους την τιμή του xclusive 5 στα 4 ευρώ για να μπορείς να βάλεις 5 ευρώ κάρτα και να ενεργοποιήσεις το πακέτο, απλά δεν το αναφέρουν! Και δεν είμαι συνδρομητής ούτε μήνα...

Link to comment
Share on other sites

σε ενα cu που εχω προστεθηκαν για ανεξηγητο λογο 3 ευρω σημερα. χωρις να αλλαξει η ημερομηνια ληξης του χρονου ομιλιας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

500 ευρώ είναι με 5 ευρώ. Αν αγοράσεις την αυτόματη μηνιαία ανανέωση πέρνεις 1000ΜΒ κάθε μήνα με 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

500 ευρώ είναι με 5 ευρώ. Αν αγοράσεις την αυτόματη μηνιαία ανανέωση πέρνεις 1000ΜΒ κάθε μήνα με 5 ευρώ.

Όταν λες αυτόματη τι εννοείς ?

Στάνταρντ κάθε μήνα να βάζω 5 €?

Και αν δεν έχω στο υπόλοιπο μου από που θα τα τρώει?

Μπορείς να μου πεις τη διαδικασία γιατί με ενδιαφέρει καθώς στην cosmote κάθε μήνα δεν μου φθάνουν τα 500 mb...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρίσκει κάθε μήνα τα 5 ευρώ στο λογαριασμό σου . Αν δεν τα βρεί , ακυρώνεται η αυτόματη μηνιαία ανανέωση , και πρέπει να την ενεργοποιήσης ξανά.

Να σημειώσω ότι η ενεργοποίηση γίνεται και από το 1252 και από το internet και από το APP.

To μηνιαίο πακέτο ενεργοποιείτε μόνο μία φορά κάθε 30 ημέρες.

Αν σου τελιώσουν τα 1000ΜΒ , θα αγοράσεις ακόμα 500 με 5 ευρώ, Μόνο όταν τελειώσουν οι 30 ημέρες, μπορείς πάλι να το αγοράσεις αν δεν γίνει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το προγραμμα με τα 300λεπτα προς ολους με καρτα 10 ευρω στο νεο καρτοκινητο για οσους το εχουνε ηδη , θα μετατραπουνε σε με χρεωση 3ευρω για 400 λεπτα προς ολους;. ή οχι; στην κοσμοκαρτα εγινε ηδη απο οσο διαβαζω και για τους παλιους στην βονταφον το ιδιο δεν ισχυει; και απο ποτε ξεκιναει;. γενικα αυτο που κανουνε ειναι βλακεια αλλα απο την αλλη προστατευουνε τον συνδρομητη για να μην χασει ολη την καρτα του εαν παρει τηλεφωνο και μιλησει πολυ! , οποτε δεν ειναι τελειως κακο! αλλα απο την αλλη χωρις να σε ρωτανε και σου τρωει 3 ευρω ειναι θεμα , παντως αμα το ξερει κανενας και το ενεργοποιει πριν βαλει καρτα και το απενεργοποιει οποτε δεν το θελει μια χαρα βολευει! επισης τι γινεται σε περιπτωση που υπαρχουνε υπολοιπομενα λεπτα ομιλιας και ξανα βαλουμε καρτα 10 ευρω τον ιδιο μηνα; μας ξανα χρεωνει 3 ευρω; ή οχι; ειναι για την πρωτη καρτα που βαλουμε μεσα στο μηνα; εαν ειναι μονο για την πρωτη καρτα απο 10 ευρω και πανω που θα βαλουμε μεσα στο μηνα τοτε συμφερει!.. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρίσκει κάθε μήνα τα 5 ευρώ στο λογαριασμό σου . Αν δεν τα βρεί , ακυρώνεται η αυτόματη μηνιαία ανανέωση , και πρέπει να την ενεργοποιήσης ξανά.

Να σημειώσω ότι η ενεργοποίηση γίνεται και από το 1252 και από το internet και από το APP.

To μηνιαίο πακέτο ενεργοποιείτε μόνο μία φορά κάθε 30 ημέρες.

Αν σου τελιώσουν τα 1000ΜΒ , θα αγοράσεις ακόμα 500 με 5 ευρώ, Μόνο όταν τελειώσουν οι 30 ημέρες, μπορείς πάλι να το αγοράσεις αν δεν γίνει αυτόματα.

Εάν δεν έχουν τελειώσει τα 1000 MB πάνω στο μήνα, μεταφέρονται με την αυτόματη ανανέωση στον επόμενο ή σβήνουν και Έχω 1000 mb που μετράνε πάλι για ένα μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχουν τελειώσει τα 1000 MB πάνω στο μήνα, μεταφέρονται με την αυτόματη ανανέωση στον επόμενο ή σβήνουν και Έχω 1000 mb που μετράνε πάλι για ένα μήνα?

 

Τιποτα δεν μεταφερεται ολα ληγουν στο καρτοκινητο.Οτι ΜΒ βαζεις διαρκει για 31 μερες ακριβως και μετα χανεται

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν μεταφερεται ολα ληγουν στο καρτοκινητο.Οτι ΜΒ βαζεις διαρκει για 31 μερες ακριβως και μετα χανεται

Αυτό που αναφέρεις ισχύει για το CU?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις ισχύει για το CU?

Ναι ισχύει και για το cu , εφόσον μιλάει για το πακέτο με την αυτόματη μηνιαία ανανέωση. Σε αυτό το πακέτο τίποτα δεν μεταφέρεται , λήγει σε 31 ημέρες και αμέσως πέρνεις το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

μετα τη χρεωση των δωρεαν λεπτων με 3€ στην καρτοκινητη και ψαχνοντας τι αλλα πακετα προσφορών διαθετει η εταιρεία πετυχα αυτη την πολύ καλή, οπου αφου πληρώσεις 5€ σου παρεχει δωρεαν 200 λεπτά :p:p
Link to comment
Share on other sites

Αν κανείς κάνει το λάθος να σταματήσει τα 400 λεπτά με 3 ευρώ , η επόμενη του επιλογή είναι να πάει σε CU όπου με 5 ευρώ παίρνει 200 λεπτά προς όλους και 200 προς Vodafone με online αγορά.

Η προσφορά του Καρτοκινητού με 200 λεπτά , δεν λέει .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με 3 ευρώ παίρνουμε 400 λεπτά πως το βρίσκουμε;

 

δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40223&dateFrom=&dateUntil=

 

Από την 13η Οκτωβρίου 2014 αυξάνονται τα λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα, σε όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, εγγεγραμμένους στο πρόγραμμα Bonus All που προσφέρει 300 λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεων προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω, με επιπλέον χρέωση 3€.

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα Bonus All από την 13η Οκτωβρίου 2014, πλέον θα προσφέρει 400 λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεων προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα με διάρκεια ισχύος 30 ημέρες, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω και με αυτόματη χρέωση 3€.

Το νέο πρόγραμμα θα ισχύει για όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα Bonus All (το οποίο προσέφερε 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με κάθε ανανέωση 10€ και άνω), και θα πραγματοποιήσουν ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω μετά τη 13η Οκτωβρίου 2014.

Η διάρκεια ισχύος του χρόνου ομιλίας είναι 30 ημέρες. Η κατανάλωση του χρόνου ομιλίας γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά. Ο χρόνος ομιλίας αφορά κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα (κινητά και σταθερά). Δεν περιλαμβάνονται κλήσεις προς αριθμούς εξωτερικού, καθώς και προς υπηρεσίες και κλήσεις κατά τη διάρκεια περιαγωγής. Τα λεπτά ομιλίας που δεν καταναλώνονται μέσα στο προβλεπόμενο χρονικό περιθώριο δεν μεταφέρονται.

Τα λεπτά θα αποδίδονται έως δύο φορές μέσα στο μήνα, με όλους τους τρόπους ανανέωσης χρόνου ομιλίας εκτός από τις υπηρεσίες επέκτασης υπολοίπου, Vodafone Sharing, και Citibank Visa.

Το πρόγραμμα «Bonus All» δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα «Bonus Vodafone» καθώς και με τα πακέτα ομιλίας Vodafone 600 και Vodafone 300 και με το πακέτο ομιλίας που προσφέρει 200 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

Η Vodafone διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού των παραπάνω εμπορικά διαθεσίμων προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου -ως νέος στη καρτοκινητή vodafone- να μου κάνετε λιανά το θέμα της αυτόματης ανανέωσης:

1. Αν επιλέξω αυτόματη ανανέωση του προγράμματος 200 λεπτά προς όλους με 5€, θα μου δώσει κάποιο bonus και εάν ναι ποιό;

2. Αν επιλέξω αυτόματη ανανέωση για τα 60sms με 3€, θα μου δώσει κάποιο bonus και εάν ναι ποιό;

3. Αν επιλέξω αυτόματη ανανέωση για το SURF & EMAIL 100mb (το οποίο διαμορφώνεται στα 500mb) με 5€, θα μου δώσει κάποιο επιπλέον bonus λόγω της αυτόματης ανανέωσης και εάν ναι ποιό;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου -ως νέος στη καρτοκινητή vodafone- να μου κάνετε λιανά το θέμα της αυτόματης ανανέωσης:

1. Αν επιλέξω αυτόματη ανανέωση του προγράμματος 200 λεπτά προς όλους με 5€, θα μου δώσει κάποιο bonus και εάν ναι ποιό;

2. Αν επιλέξω αυτόματη ανανέωση για τα 60sms με 3€, θα μου δώσει κάποιο bonus και εάν ναι ποιό;

3. Αν επιλέξω αυτόματη ανανέωση για το SURF & EMAIL 100mb (το οποίο διαμορφώνεται στα 500mb) με 5€, θα μου δώσει κάποιο επιπλέον bonus λόγω της αυτόματης ανανέωσης και εάν ναι ποιό;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

καλησπερα σε κανενα πακετο που εχει αυτοματη ανανεωση δεν θα παρεις καποιο μπονους , η αυτοματη ανανεωση γενικα συμφερει παρα πολυ για καποιον που θελει βαζοντας μια καρτα να ενεργοποειται αυτοματα το πακετο που θελει χωρις να παρνει τηλεφωνο και να το ενεργοποιει εκεινος ή για ατομα που δεν ξερουνε να κανουνε την ενεργοποιηση πχ γιαγιαδες παπουδες και μεγαλοι σε ηλικια που δεν ασχολουνται με το κινητο τους! παντως σε καποιον που ξερει να τα ενεργοποιει απο το ιντερνετ στο πακετο με surf and email 100 που τωρα δινει 500mb εαν το ενεργοποιησεις απο το vodafone.gr ή απο site του vodafone cu.gr θα παρεις μπονους αλλα 500mb και αυτα ισχουνε για ενα μηνα , σε καποιον που θα βαλει την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου μολις βαλει καρτα ανανεωνεται και δεν μεταφερονται τυχον υπολοιπομενα mb internet στο νεο πακετο , ενω αμα ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο με το μπονους μεσω ιντερνετ πριν την ληξη του προηγουμενου πακετου , τοτε αθροιζονται και ληγουνε ολα μαζι στην ενεργοποιηση του δευτερου πακετου , αυτο γινεται στην βονταφον μονο οταν ενεργοποιεις ενα ιδιο ακριβως πακετο πριν την ληξη του πρωτου πακετου αλλα οχι με αυτοματη ενεργοποιηση πακετου ) , παει αυτο , στο πακετο 3ευρω 60 μυνηματα προς ολους δεν υπαρχει καποιο μπονους ενεργοποιησης μεσω ιντερνετ οποτε ειτε το ενεργοποιησεις μεσω του 1252 ειτε μεσω του site παλι 60μυνηματα θα παρεις και απο οσο ξερω και εδω το ιδιο ισχυει οτι αμα δεν ενεργοποιησεις την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου , αλλα το ενεργοποιησεις ξανα το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου πακετου παλι τα μυνηματα αθροιζονται και ληγουνε στην δευτερη ημερομηνια ληξης του πακετου!. Οσο για το πακετο 200λεπτα προς ολους με 5 ευρω και αυτο δεν εχει καποιο μπονους ενεργοποιησης μεσω online ενεργοποιηση και απο οσο ξερω και σε αυτο το πακετο ισχυει το ιδιο με το προηγουμενο οτι , δηλαδη αμα ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του 1 ιδιου πακετου τοτε αθροιζονται τα λεπτα και ληγουνε ολα μαζι στην δευτερη ημερομηνια ληξης. ( αρα για μενα δεν υπαρχει λογος καποιος να ενεργοποιησει την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου , παρα μονο εαν δεν ξερει να το κανει για να προστατευτει το υπολοιπο του και να μην χασει ολο το υπολοιπο του εαν μιλησει στο τηλεφωνο πολυ ωρα ! Αυτα εχω καταλαβει και αυτα σου λεω τοσο καιρο που τα ψαχνω.

 

Επισης το μπονους ενεργοποιησης μεσω online νομιζω οτι αφορα μονο συνδρομητες vodafone cu και οχι νεου καρτοκινητου vodafone , οποτε αμα εχεις νεο καρτοκινητο vodafone δεν νομιζω οτι αμα το ενεργοποιησεις μεσω του site θα παρεις καποιο μπονους.

 

 

κατι αλλο επισης εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241 γραφει οτι << Σε περίπτωση ενεργοποίησης του πακέτου ενώ υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά από προηγούμενη ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου, τα νέα 200 λεπτά ομιλίας προστίθενται στα προηγούμενα και όλα μαζί θα έχουν νέα ημερομηνία λήξης 31 ημέρες από την ενεργοποίηση του τελευταίου .>> τι εννοει με αυτο; δηλαδη εαν βαλει καποιος 3 καρτες των 10 ευρω θα του τρωει 5 ευρω και τα λεπτα ομιλιας του πακετου συνεχεια θα αθροιζονται και θα ληγουνε ολα μαζι στην τελευταια αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου; ή αφορα τις ενεργοποιησεις που κανουμε εμεις χειροκινητα; και οχι με την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου; Καλα καταλαβα; οτι αφορα τις ενεργοποιησεις που κανουμε εμεις; χειροκινητα ; ο αθροισμος των λεπτων; ή οχι; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει και για το cu , εφόσον μιλάει για το πακέτο με την αυτόματη μηνιαία ανανέωση. Σε αυτό το πακέτο τίποτα δεν μεταφέρεται , λήγει σε 31 ημέρες και αμέσως πέρνεις το επόμενο.

Πάντως στο 1252 που καλώ δεν το ακούω πουθενά σαν επιλογή...

Μπορείς να βοηθήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλείς 1252 , Στην συνέχεια πατάς 3 για πακέτα , μετά 3 για internet , μετά πατάς το 2, στην συνέχεια το 1 για αυτόματη ανανέωση ή το 2 για ένα πακέτο ή το 9 για πληροφορίες.

Αλλά τα 1000 ΜΒ είναι με online ενεργοποίηση . Μέσω 1252 θα πάρεις μόνο 500.

Link to comment
Share on other sites

@JOHNMEGARYTHMOS νομίζω πως δεν είναι ακριβώς έτσι ή κάτι δεν κατάλαβα καλά εγώ. Στο πακέτο με τα λεπτά ομιλίας που έχω, όντως με την αυτόματη ανανέωση δεν κερδίζεις κάτι. Στο πακέτο με τα δεδομένα όμως surf & email 100, στην αυτόματη ανανέωση παίρνω αλλά 500mb, ενώ στο "απλό" πακέτο μόνο 500.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...