Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι απευθείας πακέτα. Ανανέωση κάνεις στην κάρτα με πιστωτική ή χρεωστική αν θες. Έτσι κι αλλιώς πακέτα πάντα αφαιρούνται από το υπόλοιπο που έχεις στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι , το απενεργοποιείς αμέσως από το myaccount και δεν χάνεις τίποτα . Απλά δεν θα ανανεωθεί σε 30 ημέρες.

H απορία μου αν ξαναενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση θα πάρεις πάλι το πρώτο μήνα το 1gb? Η μόνο τη πρώτη φορά που θα τη βάλεις γενικά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις πάλι την αυτόματη ανανέωση θα πάρεις πάλι 1GB.

Αλλά μόνο μετά από 30 ημέρες σε αφήνει το σύστημα να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις πάλι την αυτόματη ανανέωση θα πάρεις πάλι 1GB.

Αλλά μόνο μετά από 30 ημέρες σε αφήνει το σύστημα να το κάνεις.

Αναλύεις λίγο το bold; Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όποτε θές να ενεργοποιείς το πακέτο των 500 + 500ΜΒ δώρο με αυτόματη μηνιαία ανανέωση.

Αν το απενεργοποιήσεις όμως , δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση ξανά αν δεν λήξη το ήδη αγορασμένο πακέτο (30 ημέρες).

Δηλαδή δεν μπορείς να έχεις δύο πακέτα μαζί ενεργοποιημένα. Αν χρειαστείς περισσότερα , θα αγοράσεις τα 500 ΜΒ με 5 ευρώ ( χωρίς Bonus)

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ για να κάνω το συμβόλαιο μου καρτοκινητό????... :lol::lol:

 

πολυ ξευτιλα πραγματικα και εγω εχθες εκανα αλλαγη σε καρτοκινητο και πληρωσα 10 αλλα ετσι για πείσμα το κανω καρτοκινητο ειχα καρτοσυμβολαιο και περημενω να με παρουν τηλεφωνο που θα με παρουν για να με ρωτησουν γιατι το κανω καρτοκινητο και θα τους στολισω κανονικοταταααααα :):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ ξευτιλα πραγματικα και εγω εχθες εκανα αλλαγη σε καρτοκινητο και πληρωσα 10 αλλα ετσι για πείσμα το κανω καρτοκινητο ειχα καρτοσυμβολαιο και περημενω να με παρουν τηλεφωνο που θα με παρουν για να με ρωτησουν γιατι το κανω καρτοκινητο και θα τους στολισω κανονικοταταααααα :):)

Εγώ που θέλω να κάνω φορητότητα από συμβόλαιο COSMOTE σε cu, θα πληρώσω αυτό το δεκάρικο?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα 10€ είναι όταν θες να ενεργοποιήσεις οποιοδήποτε CU, άρα μάλλον ναι θα σου το χρεώσουν, γιατί όταν είχε βγει η ανακοίνωση όλοι αστιευόντουσαν με τα "δωρεάν" CU που μοιράζουν στο δρόμο και τώρα θα ζητάνε και 10€ για την ενεργοποίηση.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα 10€ είναι όταν θες να ενεργοποιήσεις οποιοδήποτε CU, άρα μάλλον ναι θα σου το χρεώσουν, γιατί όταν είχε βγει η ανακοίνωση όλοι αστιευόντουσαν με τα "δωρεάν" CU που μοιράζουν στο δρόμο και τώρα θα ζητάνε και 10€ για την ενεργοποίηση.

 

εμενα μου ειπανε οτι τα δεκα ευρω κοστιζει το πακετο απο τα καταστηματα , αμα το παρεις απο τον δρομο το πακετο ενεργοποειται κανονικα χωρις να χρειαζεται να βαλεις καρτα δεκα ευρω. εξαλλου δεκα ευρω εχει το πακετο συνδεσης και δεν εχει να κανει με το υπολοιπο της καρτα αλλα για την καρτα σημ , οσο για την μετατροπη μπορει και για αυτον τον λογο να πληρωνεις δεκα ευρω , αν και το θεωρω χαζο να αλλαζεις καρτα σημ ενω εχει καρτοσυμβολαιο για να το κανεις καρτα , κανονικα δεν χρειαζοτανε , στην ιδια σημ επρεπει να αλλαζει, αλλο να εχεις συμβολαιο κανονικο και να κατο κανεις συνδεση. Τελος παντων οτι εχει λογαριασμο θεωρειται συμβολαιο κανονικο απο οτι βλεπω για αυτο υπαρχει αυτη η χρεωση.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εχω 3 χρονια καρτοσυμβολαιο. πληρωνω 17/μηνα σε συνδιαστικη με hol. απο τον 3ο χρονο απο 17 αφαιρουνται 6 για το 1500-1500sms. αυτο ηταν προσφορα και μαλλον θα ληξει καποια στιγμη και θα αφαιρουνται 11 νομιζω. μου προσφερουν 1500'-1500 sms με 22ε (δε ρωτησα αν ειναι κ οι φοροι μεσα) και 100' σε αλλα δυκτια. για 24 μηνες. συμφαιρει να το αλλαξω? και κατι αλλο,αν θελω το καρτοπρογραμμα να το κανω καρτα πληρωνω? ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

έχω κανει αίτηση για μια κάρτα cu και αυριο θα το παραλαβω.Υπάρχει καμια προσφορά ώστε να έχω κάποια mb χωρίς να χρειαστεί να αγορασω κάρτα;Γιατί θελω να δοκιμάσω το δίκτυο της vodafone(το ίντερνετ με ενδιαφέρει) ώστε αν με ικανοποιεί να κάνω φορητότητα. Edited by makarios91
Link to comment
Share on other sites

έχω κανει αίτηση για μια κάρτα cu και αυριο θα το παραλαβω.Υπάρχει καμια προσφορά ώστε να έχω κάποια mb χωρίς να χρειαστεί να αγορασω κάρτα;Γιατί θελω να δοκιμάσω το δίκτυο της vodafone(το ίντερνετ με ενδιαφέρει) ώστε αν με ικανοποιεί να κάνω φορητότητα.

 

παλι υπηρχε η δυνατοτητα να ενεργοποιησεις δωρεαν , την αυτοματη συνδρομη στα πακετα ιντερνετ και τον πρωτο μηνα να τον παρεις δωρεαν , αλλα αυτο εχει καταργηθει , θα σου προτεινα να βαλεις καρτα 5 ευρω καθαρα μεσα , πηγαινε σε ενα καταστημα και βαλε 6 ευρω μετα κανε εγγραφη στο vodafone cu my account και ενεργοποιησε το πακετο με 5ευρω 500internet που σου δινει 500mb internet bonus μεσω ιντερνετ! , αλλιως αμα δεν θελεις να βαλεις καθολου καρτα βαλε εναν γνωστο σου που εχει cu να σε δηλωσει το προγραμμα cu παρε να εχεις που σου δινει 100mb internet σε καθε νουμερο εως και 3νουμερα cu που θα δηλωσεις με καθε καρτα ανανεωσης 10 ευρω , οποτε σου δηλωνει το νουμερο σου και οταν βαλει καρτα σου λαμβανεις μυνημα οτι κερδισες 100mb internet! .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το φοιτητικό πάσο από την βόνταφον και μου έδωσαν, όπως σε όλους, μια κάρτα cu φοιτητική. Ισχύει κι όπως πέρσι ότι έχεις δωρεάν το πακέτο με τα 1.000 λεπτά προς όλους και το ίντερνετ, δωρεάν κάθε μήνα για 3 μήνες;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το φοιτητικό πάσο από την βόνταφον και μου έδωσαν, όπως σε όλους, μια κάρτα cu φοιτητική. Ισχύει κι όπως πέρσι ότι έχεις δωρεάν το πακέτο με τα 1.000 λεπτά προς όλους και το ίντερνετ, δωρεάν κάθε μήνα για 3 μήνες;

 

Ναι συν 600' προς CU. Mετα τους 3μηνες θα εχεις αυτο το πακετο με 4ευρω και καθε μηνα δωρο χωρις προυποθεση ανανεωσης 600mb δωρο συν 600΄προς CU.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το φοιτητικό πάσο από την βόνταφον και μου έδωσαν, όπως σε όλους, μια κάρτα cu φοιτητική. Ισχύει κι όπως πέρσι ότι έχεις δωρεάν το πακέτο με τα 1.000 λεπτά προς όλους και το ίντερνετ, δωρεάν κάθε μήνα για 3 μήνες;

 

Ναι συν 600' προς CU. Mετα τους 3μηνες θα εχεις αυτο το πακετο με 4ευρω και καθε μηνα δωρο χωρις προυποθεση ανανεωσης 600mb δωρο συν 600΄προς CU.

Θυμάμαι ότι με το που ενεργοποιούσες το φοιτητικό σου έδιναν τα 1.000' και τα 200ΜΒ δωρεάν για τον πρώτο μήνα.

Πότε άλλαξε αυτό στους 3 μήνες;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως είναι για 3 μήνες. Μάλιστα το πήρα 2 φορές εγώ, γιατί κάποια στιγμή αλλάζοντας κάρτα SIM καταργήθηκε το φοιτητικό, και έτσι όταν το ξανακάνανε τέτοιο μου δώσανε από την αρχή το 3μηνο με το πακέτο που κοστίζει 5€(ή 4€ αργότερα).
Link to comment
Share on other sites

Ναι συν 600' προς CU. Mετα τους 3μηνες θα εχεις αυτο το πακετο με 4ευρω και καθε μηνα δωρο χωρις προυποθεση ανανεωσης 600mb δωρο συν 600΄προς CU.

 

Καλησπερα.

Αυτο ισχυει ακομα μετα το τριμηνο ή ειναι προσφορα που την εχουν οσοι εχουν κανει παλαιοτετα φοιτητικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τέλος του μήνα θα πάω 6 μέρες γερμανία. Είμαι με cu φοιτητικό. Σκέφτομαι να βάλω το passport ώστε να μπορώ να καλώ πιο φτηνά. Ισχύει ότι οι κλήσεις προς Ελλάδα χρεώνονται(μετά τα 0.83) από τα λεπτά που έχω στο πακέτο? Για κλήσεις προς γερμανικούς αριθμούς τι ισχύει; Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται και με τα δεδομένα...

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει

Αν βάλεις passport θα μιλάς πιο ακριβά.

χωρίς passport η εισερχόμενη είναι 0,062 γιατί να δώσεις 0,83? Θα μιλήσεις πάνω από 15 λεπτά;

H εξερχόμενη με passport κάνει 0,83 + 0,39 το λεπτό

Χωρίς Passport 0,234

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10541&menuId=11734

κλήσεις προς Γερμανικούς 0,234

Για data 0,25 ευρώ/ΜΒ

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει

Αν βάλεις passport θα μιλάς πιο ακριβά.

χωρίς passport η εισερχόμενη είναι 0,062 γιατί να δώσεις 0,83? Θα μιλήσεις πάνω από 15 λεπτά;

H εξερχόμενη με passport κάνει 0,83 + 0,39 το λεπτό

Χωρίς Passport 0,234

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10541&menuId=11734

κλήσεις προς Γερμανικούς 0,234

Για data 0,25 ευρώ/ΜΒ

 

Για εισερχόμενες σίγουρα δεν συμφαίρει. Για εξερχόμενες ισχύει μόνο αν μιλάς πάνω από 3 λεπτά έτσι; Αν έχω προπληρωμένα λεπτά με το passport δεν χρεώνει από αυτα στις εξερχόμενες; Για δεδομένα κανένα πακέτο δεν παίζει ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να έχεις μόνο εισερχόμενες, που είναι φθηνές και ο άλλος που σε παίρνει από Ελλάδα δεν χρεώνεται κάτι διαφορετικό. Νομίζω τα πακέτα του cu γράφουν ότι δεν ισχύουν στο εξωτερικό. Όπως και να έχει αν καίγεσαι τόσο, μπορείς να δεις και το Vodafone travel pack

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/roaming/travel-pack/

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Για Tουρκια με Cu να φανταστώ ότι χρειάζεται το passport?

 

Στα καρτοκινητά δεν μπορείς να κάνεις χρήση του πακέτου ομιλίας όπως στα συμβόλαια

Άρα μόνο για FYROM συμφέρει το passport , η Τουρκία είναι πλέον στην ζώνη 2 δηλαδή 2,60 ευρώ ανα κλήση , όπως και η Αλβανία , (επιπλέον ισχύει μόνο στα δίκτυα vodafone Τουρκίας και Αλβανίας ) ακόμα και έτσι κάποιους τους συμφέρει , αλλά εγώ στην Τουρκία χρησιμοποιούσα το daily travel pack .

Είναι 4.99 ευρώ για 20 λεπτά εισερχόμενες ή εξερχόμενες 5 SMS και 10 ΜΒ . Για Τουρκία συμφέρει και ισχύει για όλα τα δίκτυα . Προσοχή : Θέλει ενεργοποίηση κάθε μέρα.... η ενεργοποίηση είναι άμεση ξεκινάει από την στιγμή της ενεργοποίησης ακόμα και αν είσαι Ελλάδα. Το SMS ενεργοποίησης στο Εξωτερικό χρεώνεται.

Προσοχή passport στην Αλβανία , αν η εισερχόμενη ξεπεράσει τα 15 λεπτά τα χρεώνεσαι όλα με το κανονικό τιμολόγιο.......

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/roaming/passport/

 

Για εισερχόμενες σίγουρα δεν συμφαίρει. Για εξερχόμενες ισχύει μόνο αν μιλάς πάνω από 3 λεπτά έτσι; Αν έχω προπληρωμένα λεπτά με το passport δεν χρεώνει από αυτα στις εξερχόμενες; Για δεδομένα κανένα πακέτο δεν παίζει ε;

 

Δεν συμφέρει ποτέ στην Ε.Ε. 0,83 + 0,39*Χ > 0,23*Χ

 

Το καλύτερο είναι να έχεις μόνο εισερχόμενες, που είναι φθηνές και ο άλλος που σε παίρνει από Ελλάδα δεν χρεώνεται κάτι διαφορετικό. Νομίζω τα πακέτα του cu γράφουν ότι δεν ισχύουν στο εξωτερικό. Όπως και να έχει αν καίγεσαι τόσο, μπορείς να δεις και το Vodafone travel pack

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/roaming/travel-pack/

Ακριβώς έτσι , καλύτερα εισερχόμενες.

Προσοχή Το Vodafone Travel pack δεν συμφέρει στην Ε.Ε για εισερχόμενες

 

20 λεπτά εισερχόμενες Χ 0,062 = 1,24

5 μυνήματα = 0,35

10 ΜΒ = 2,50

Σύνολο 4,09

Για 20 λεπτά εξερχόμενες συμφέρει

20 Χ 0,23 = 4,6

4,6+ 2,50 + 0,35= 7,45

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα! Πριν από λίγες ημέρες μετέτρεψα το συμβόλαιο και cu φοιτητικό και μου ήρθαν δώρο 3 xclusive 5! Είχα διαβάσει ότι δίνουν για 3 μήνες το πακέτο δωρεάν. Να υποθέσω πως δεν θα πάρω τον δεύτερο μήνα δώρο επειδή μου τα δώσανε μαζεμένα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...