Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω σύνδεση Vodafone και σκέφτομαι να την κάνω CU, το συμβόλαιο λίγη στης 29 Οκτωβρίου. Θέλω να ρωτήσω θα πληρώσω για την μετάβαση; και πόσο ειναι η ελάχιστη χρέωση;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

10€ τέλος αποσύνδεσης και το λογαριασμό ενός μήνα γιατί θέλει 30 μέρες για διακοπή/μετατροπή. Κάνε το αίτημα στις 30/9 για να μην πληρώσεις κανένα αναπόσβεστο πόσο αν είχες πάρει επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο κινητό μου ε52 είχα ρυθμίσει και κατέβαζε αυτόματα τα μαιλ με την εφαρμογή που είχε μέσα υπάρχει κάποιος τρόποσ να κάνω και το ίδιο σε αυτην την συσκευή ; διότι μου χάλασε το ε52 και βρήκα μια παλιά συσκευή στο σπίτι και βλέπω ότι έχει και αυτην την επιλογή για μαιλ . Θέλει διακομίστη εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας να βάλω. Εχω μαιλ από την yahoo δεν μπόρεσε να κατεβάσει αυτόματα της ρυθμίσεις. Τι μπορώ να κάνω ; με μίνι όπερα γιατί δεν με αφήνει να μπω μου βγάζει ότι ο λογαριασμός κλειδώθηκε προσωρινά και ότι να συνδεθώ από υπολογιστή καλά άμα είχα υπολογιστή θα το είχα κάνει αλλά δεν εχω τώρα εδώ. Επίσης μπαίνοντας από τον ιστό του κινητού μπαίνει στο μαιλ αλλά αργεί παρά πολύ και δεν μπορώ να προχωρήσω λες και δεν σηκώνει την σελίδα και μπαίνω και με 3g.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτά. Αν και εφόσον κλείδωσε μπορεί να χρειαστεί όντως μια φορά να μπεις από υπολογιστή.

 

(Αν και θα ήταν καλύτερο να γράψεις στο θέμα του συγκεκριμένου κινητού για αυτό το πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτά. Αν και εφόσον κλείδωσε μπορεί να χρειαστεί όντως μια φορά να μπεις από υπολογιστή.

 

(Αν και θα ήταν καλύτερο να γράψεις στο θέμα του συγκεκριμένου κινητού για αυτό το πρόβλημα)

 

δεν με αφηνει να μπω απο τον οπερα γενικα , αμα μπω απο αλλου με βαζει κανονικα , τωρα που μπηκα στο μαιλ μου απο αλλου μου ηρθε το εξης μυνημα :

Μη αναμενόμενη προσπάθεια σύνδεσης

Χαίρετε

Στις Σάβ, 20 Σεπ 2014 9:38 π.μ. GMT, παρατηρήθηκε μια απόπειρα σύνδεσης στον λογαριασμό σας Yahoo από μία μη αναγνωρισμένη συσκευή από Ισλανδία.

Αν συνδεθήκατε εσείς, είστε έτοιμοι!

Αν δεν συνδεθήκατε πρόσφατα από μία μη αναγνωρισμένη συσκευή και πιστεύετε ότι κάποιος μπορεί να έχει αποκτήσει πρόσβαση στον λογαριασμό σας, επισκεφθείτε αυτόν τον σύνδεσμο για να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας και να ενημερώσετε τα στοιχεία ανάκτησης λογαριασμού.

Σας ευχαριστούμε που λαμβάνετε αυτά τα πρόσθετα βήματα για να διατηρήσετε τον λογαριασμό σας ασφαλή.

Yahoo

 

αναγνωριζει το οπερα οτι ειναι στην Ισλανδια ,μαλλον πρεπει να κοιταξω τις ρυθμισεις του μαιλ μου μπας και εχω πειραξει κατι.

Επειδη το κινητό ειναι πολυ παλίο ίσως να μην απαντησει κανενας για αυτο και εγραψα εδω . Σε ευχαριστω παρα πολυ θα προσπαθησω να τους περασω .

τελικα περασα χειροκινητα τις ρυθμισεις που μου εστειλες και οταν κανω συνδεση μου βγαζει η συνδεση ειναι αδυνατη , δοκιμαστε αργοτερα μαλλον επειδη το μαιλ μου δεν ειναι @yahoo.com/gr αλλα τις νεας μορφης ymail.com ισως για αυτο να μην το αναγνωριζει αρα δεν μπορω να δω τα μαιλ μου . Οσο για το μινι οπερα και το yahoo mail απο οτι ειδα δεν γινεται να μπει καποιος επειδη συμπιεζει την σελιδα και εχει την διευθυνση ip της Ιρλανδιας που γινεται αυτο , δεν το πιστευα οτι ενω μπαινω απο το κινητο μου απο Ελλαδα αυτο να βλεπει διευθυνση ip αλλης χώρας πολυ προτακουστο αυτο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου συμβαίνει το εξής περίεργο. Έχω έναν αριθμό CU τον οποίο τον είχα μεταφέρει (φορητότητα) από wind f2g τον προηγούμενο Νοέμβριο-Δεκέμβριο περίπου. Είχα καταστρέψει την κάρτα sim όταν το είχα στη wind, και σκέφτηκα να κάνω φορητότητα ώστε να μην πληρώσω για αντικατάσταση της κάρτας (όχι πως είναι μεγάλο ποσό, αλλά ήθελα έτσι να δοκιμάσω να δω πως γίνεται η φορητότητα, πόσες μέρες κλπ). Η πλάκα είναι πως από τότε που έγινε vodafone και πήρα την καινούρια κάρτα δεν το δούλεψα καθόλου και φυσικά δεν έκανα ανανέωση, ωστόσο βλέπω πως κάθε μήνα για κάποιον ανεξήγητο λόγο προσθέτει κάποια δωρεάν λεπτά ομιλίας προς vodafone. Αυτή τη στιγμή έχω χάσει την κάρτα sim, αλλά μπαίνοντας στην εφαρμογή βλέπω πως έχει 0,00€ αλλά και 1800' προς vodafone. Τι κουλό είναι πάλι και τούτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου συμβαίνει το εξής περίεργο. Έχω έναν αριθμό CU τον οποίο τον είχα μεταφέρει (φορητότητα) από wind f2g τον προηγούμενο Νοέμβριο-Δεκέμβριο περίπου. Είχα καταστρέψει την κάρτα sim όταν το είχα στη wind, και σκέφτηκα να κάνω φορητότητα ώστε να μην πληρώσω για αντικατάσταση της κάρτας (όχι πως είναι μεγάλο ποσό, αλλά ήθελα έτσι να δοκιμάσω να δω πως γίνεται η φορητότητα, πόσες μέρες κλπ). Η πλάκα είναι πως από τότε που έγινε vodafone και πήρα την καινούρια κάρτα δεν το δούλεψα καθόλου και φυσικά δεν έκανα ανανέωση, ωστόσο βλέπω πως κάθε μήνα για κάποιον ανεξήγητο λόγο προσθέτει κάποια δωρεάν λεπτά ομιλίας προς vodafone. Αυτή τη στιγμή έχω χάσει την κάρτα sim, αλλά μπαίνοντας στην εφαρμογή βλέπω πως έχει 0,00€ αλλά και 1800' προς vodafone. Τι κουλό είναι πάλι και τούτο;

 

μια χαρά σου έβαζε και μπόνους και μεταφέροντανε κάθε μήνα επειδή πριν την λήξη των λεπτών έμπαινε το ίδιο πακέτο. Τέλειο !. Κουλο δεν το βρίσκω μια χαρά. Εξάλλου το μπόνους αφορά την δίκη σου γραμμή. Το κακό είναι ότι άμα λήξει το νούμερο σου και έχεις το δικαίωμα να το ζητήσεις πίσω σε έξι μήνες από την ημερομηνία λήξης του τώρα πια θα πρέπει να πληρώσεις δέκα ευρώ για να ενεργοποιηθεί η γραμμή μεγάλη κουταμαρα , προφανώς το έκανε επειδή πολύ παιρναν νούμερα από το σίτε και τα χρησιμοποιούσαν για μια προσφορά και μετά το νούμερο δεν το χρησιμοποιούσαν. Επίσης εάν ζητήσεις το νούμερο πίσω θα πρέπει να πληρώσεις και το κόστος αντικατάστασης σημ που είναι πέντε ευρώ.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το Νοέμβρη λήγει η σύνδεση. Καλά, δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα λεπτά που έχει δώσει γιατί έχω φοιτητικά και από τις 3 εταιρείες. Απλά έχω μείνει με την απορία για το bonus αυτό. Προς όλη τη Vodafone έχει 300' την πρώτη φορά που φτιάχνεις λογαριασμό και πρέπει να τα ενεργοποιήσεις(π.χ. εμένα στο site μου έχει τη δυνατότητα να τα ενεργοποιήσω ακόμα). Σκέφτομαι μπας και παίζει κανένα bug επειδή δεν έχω δουλέψει καθόλου τον αριθμό και ούτε έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Το Νοέμβρη λήγει η σύνδεση. Καλά, δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα λεπτά που έχει δώσει γιατί έχω φοιτητικά και από τις 3 εταιρείες. Απλά έχω μείνει με την απορία για το bonus αυτό. Προς όλη τη Vodafone έχει 300' την πρώτη φορά που φτιάχνεις λογαριασμό και πρέπει να τα ενεργοποιήσεις(π.χ. εμένα στο site μου έχει τη δυνατότητα να τα ενεργοποιήσω ακόμα). Σκέφτομαι μπας και παίζει κανένα bug επειδή δεν έχω δουλέψει καθόλου τον αριθμό και ούτε έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας.

 

δεν νομιζω προσφορα τις γραμμης σου θα ειναι , παντως στο φοιτητικο προγραμμα της vodafone μονο του cu ειναι και δινει 600λεπτα και 600mb internet καθε μηνα χωρις ανανεωση , εγω στην θεση σου δεν θα το καταργουσα καμια εταιρεια δεν σου δινει τετοιες παροχες τζαμπα χωρις ανανεωση. Ιδιαιτερα για το δωρεαν ιντερνετ.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα τίποτα για κατάργηση του φοιτητικού. Για το απλό cu λέω, αυτό που λήγει και έχει απλά πολλά λεπτά σε Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω έχει 3€/60sms προς όλους και 3€/sms προς vodafone. Αν εννοείς εξατομικευμένες προσφορές που σου στέλνει με sms, νομίζω είχα πετύχει μερικές φορές στα καρτοκινητά των γονιών μου όταν τα είχαν σε τέτοια μορφή, αλλά ήταν του στυλ αρκετά μηνύματα σε vodafone κλπ αλλά αν βάλεις κάρτα και με διάρκεια 7 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Προσφορές για πακέτο μηνυμάτων βγάζει το καρτοκινητό Vodafone ή μόνο για ομιλία?

 

Ατομικες προσφορες υπαρχουν απο οτι εχουν στειλει σε μενα ειναι 2..

1) 1500 λεπτα προς ολα τα δικτυα με 15 ευρω (ισχυει για εναν μηνα)

2)1GB + 100 sms προς ολα τα δικτυα με 5 ευρω.

 

Συνηθως μου στελνουν την πρωτη... και αν δεν την ενεργοποιησω για καμια 10 μερες μου στελνουν την δευτερη.

 

Εκτος αυτων των προσφορων δεν γνωριζω κατι αλλο περα απο τα εμπορικα πακετα που ισχυουν για ολους στο νεο καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες που θυμάμαι να το κοιτάω στο site είναι πάντα 500+100 σε αντίθεση με την my Vodafone εφαρμογή που το έχει σαν 300+300. Και έχω ενεργοποιήσει κανονικά σε 3 νούμερα μέσω της εφαρμογής και δίνει πραγματικά τόσα (+ αλλά 100 προς όλους, δηλαδή σύνολο 400).
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες που θυμάμαι να το κοιτάω στο site είναι πάντα 500+100 σε αντίθεση με την my Vodafone εφαρμογή που το έχει σαν 300+300. Και έχω ενεργοποιήσει κανονικά σε 3 νούμερα μέσω της εφαρμογής και δίνει πραγματικά τόσα (+ αλλά 100 προς όλους, δηλαδή σύνολο 400).

 

υπάρχει πακέτο με τριακόσια λεπτά προς όλους και τριακόσια λεπτά προς cu ; με 5ευρώ ; τέλειο να μου πείτε πως ενεργοποιείτε. Όσο για το πακέτο πεντακόσια προς cu και εκατό προς όλους και έξτρα δωρεάν λεπτά εκατό λεπτά προς όλους.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πακέτο, που κοστίζει 7€ και όχι 5, αν το ενεργοποιήσεις από το Vodafonecu.gr σου δίνει 500' σε CU, 100' προς όλους, 500 sms σε CU, 100 sms προς όλους και 60mb ενώ αν το ενεργοποιήσεις μέσω της εφαρμογής παίρνεις 400' προς όλους, 300' προς CU και τα sms/mb τα ίδια πως και μέσω του site. Πιθανώς να γίνεται και από επιλογή στο 1252 αλλά δεν ξέρω με ποια μορφή θα το εμφανίζει και δεν έχω cu εύκαιρο αυτή τη στιγμή για να δω. Αν είναι πάντως με τη 2η μορφή (όπως στην εφαρμογή) λογικά θα είναι 300'+300' μιας και τα έξτρα 100' προς όλους είναι online bonus.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται φορητότητα σε CU.

Όταν ολοκληρωθεί θα πας στο κατάστημα και θα το κάνουν φοιτητικό

Link to comment
Share on other sites

Ή για πιο γρήγορα μιλάς με εξυπηρέτηση πελατών CU μέσω skype και στο κάνουν σχεδόν αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα για προσφορά.

 

2 GB ΣE MOBILE INTERNET ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 12 EYPΩ; NAI! EINAI ΔIKA ΣOY. AΠΛA ΣTEIΛE 5 ΣTO 1220 EΩΣ 30/09

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι προσφορά.... κλοπή είναι .

το 1GB στοιχίζει 5 ευρώ στο CU ( μηνιαία ανανέωση )

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι προσφορά.... κλοπή είναι .

το 1GB στοιχίζει 5 ευρώ στο CU ( μηνιαία ανανέωση )

 

Εντελως κλοπη.Εδω υπαρχει το 1GB + 100 sms προς ολους με 5 Ευρω και για 2 σκετα θελουν 12? Χα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι... Εδώ επειδή βάζω 20€ κάρτα/μήνα παίρνω το 1gb δώρο... Και παίρνω και άλλα 50πμβ και μου φτάνουν σχεδόν.

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο πακέτο σε καρτοκινητό ή cu στη voda που να σου δίνει και χρόνο ομιλίας προς voda και χρόνο προς τρίτους και ΜΒ?! αν όχι, μπορείς να συνδυάσεις πακέτα με χρόνο προς όλους και πακέτα με MB μαζί?!
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...