Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι είχαν στο vodafone καρτοκινητό το bonus που με 10€ ανανέωση τους έδινε 300' προς όλους, πλέον θα τους χρεώνει αυτόματα 3€ και αντί για 300' θα δίνει 400'. Δεν είναι ακριβώς ότι συμφέρει, αν σκεφτείς ότι χωρίς να ερωτηθεί κανένας η vodafone με το έτσι θέλω σου δίνει 100' παραπάνω και σε χρεώνει 3€.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νταβατζιδικα θα σου περνουν αυτοματα 3€!!! Δε μπορεις να κανεις διαφορετικα.

Εγω πιστευω σιγα σιγα θελουν να τους σπρωξουν ολους προς το CU.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρίν αν σου τέλειωναν τα 300 , είχες την επιλογή να πάρεις 80 λεπτά με 7 ευρώ...

Αυτούς θα τους βολέψει η νέα υπηρεσία , όσοι μέχρι τώρα τους φτάναν τα 300 λεπτά ίσως συμφέρει να μετακινηθούν CU , Αλλά ο κάθε πελάτης είναι διαφορετική περίπτωση .

Αλλά δεν πρόκειται για νέο πακέτο όπως μας πληροφορεί ο τίτλος του JohnMegarythmos ούτε για 4 ευρώ.

Πρόκειται για τροποποίηση υπάρχοντος πακέτου (μη εμπορικά διαθέσιμου ) η οποία ισχύει μόνο για όσους το είχαν

(Περιμένουμε τις ομοειδείς κινήσεις και των άλλων δύο ....)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν στο vodafone καρτοκινητό το bonus που με 10€ ανανέωση τους έδινε 300' προς όλους, πλέον θα τους χρεώνει αυτόματα 3€ και αντί για 300' θα δίνει 400'. Δεν είναι ακριβώς ότι συμφέρει, αν σκεφτείς ότι χωρίς να ερωτηθεί κανένας η vodafone με το έτσι θέλω σου δίνει 100' παραπάνω και σε χρεώνει 3€.

 

Θα μπορουσε να το καταργησει και τελειως και να σε εστελνε στα 200' με 5 ευρω ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δίνανε τα 7 ευρώ αλλά είχαν άλλες 30 μέρες για να τα ξοδέψουν! Είναι ακριβώς η αφορμή που έψαχνα για να πάω σε q
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου είχε έρθει προσφορά για 1 γιγκα δωρεαν ως τελος του μήνα, αλλα δεν κράτησα τον αριθμό που στέλνεις SMS κσι τι γράφεις, το θυμάται κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα τον τίτλο σου, μας το εξηγείς λίγο;;;:(

 

εγω νομιζα οτι ειναι πακετο με 4 ευρω που δινει 400 λεπτα προς ολους και οτι μπορεις να ενεργοποιησεις την αυτοματη ενεργοποιηση και μολις βαζεις δεκα ευρω καρτα να σου ενεργοποιειται αυτοματα.

 

κατι ακυρο μου ειπανε οτι στο site του vodafone .gr η ανανεωση 5 ευρω υπαρχει κανονικα και απο καταστηματα μπορουμε να βαλουμε απο 5ευρω και πανω οπως και παλια. Επισης δεν το ηξερα οτι με την καρτα του ατμ που βγαζουμε χρηματα μπορουμε να κανουμε αγορες και μεσω ιντερνετ , εγω νομιζα οτι ητανε μονο για αναληψη καταθεση μεσω ατμ και για αγορες σε μηχανηματα χρεωστικων καρτων που εχουνε πχ στα σουπερ μαρκετ.

Επισης αυτο που με προβληματισε αμα χαθει η καρτα του ατμ επειδη γραφει απο πισω το cvc code θα μπορει οποιασδηποτε να την χρησιμοποιησει; και μου ειπανε οτι ολο και περισσοτερα site εχουνε επιπλεον κωδικο mastercode veryfing by visa , αμα κανουμε ανανεωση μεσω του site της vodafone θα μας ζητησει και το verify code ; ή δεν ειναι απαραιτητος;.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα μια διαφωνια με γνωστο γι'αυτο το θεμα, εγω να του λεω '10€ η ελαχιστη ανανεωση' κι αυτος να επιμενει '5€', τελικα τι ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα μια διαφωνια με γνωστο γι'αυτο το θεμα, εγω να του λεω '10€ η ελαχιστη ανανεωση' κι αυτος να επιμενει '5€', τελικα τι ισχυει;

 

10 ευρώ είναι η μικρώτερη κάρτα ανανέωσης.

Με ηλεκτρονική ανανέωση μπορείς να βάλεις 5 ευρώ , είτε από online account είτε από κατάστημα Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως το πακέτο έληγε στις 9 του μήνα. Τελικά μου ήρθε μύνημα πως τα διαθέσιμα λεπτά έλειξαν. Έχασα περίπου 2000 λεπτά προς CU και 760 προς όλους. Το περίεργο είναι πως ξαφνικά το CU talk a lot φαίνεται να μην είναι τσεκαρισμένο στην εφαρμογή της Vodafone και είχα αυτό με την αυτόματη ανανέωση.

Στην κάρτα βέβαια δεν είχα βάλει ακόμη λεφτά, αλλά αυτός δεν νομίζω πως είναι λόγος να μην είναι επιλεγμένο το πρόγραμμα που είχα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

"AΠO 13/10 TO BONUS ALL AΛΛAZEI KAI ΘA ΣAΣ ΠPOΣΦEPEI AKOMA ΠEPIΣΣOTEPA ΛEΠTA OMIΛIAΣ! ME KAΘE ANANEΩΣH AΠO 10E ΘA ΛAMBANETE AYTOMATA 400 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ANTI ΓIA 300 ΛEΠTA, ME XPEΩΣH 3E. ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO VODAFONE.GR/ANAKOINΩΣEIΣ"

 

 

παρτε και το μήνυμα λογικα θα έρθει σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και στα καρτοκινητο αυτό? Δηλαδή αν κανεις ανανεώσει στο πακέτο πριν λήξει δεν τα χάνεις? Η μονο στο cu?

γνωρίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Mπηκα σημερα στο my account και μου εβγαλε οτι μπηκα στην κληρωση για το 4g turbo της vodafone και οτι καθε φορα που μπαινω μπαινω στην κληρωση για αυτο! . και μετα ειδα μια ειδοποιηση και μου εβγαλε το παρακατω :

 

Τώρα θυμάμαι πιο εύκολα το My account password!

 

Οι κανόνες του My account απλοποιήθηκαν. Τώρα μπορείς να χρησιμοποιείς το αγαπημένο σου password αρκεί να έχει τουλάχιστον 8 χαρακτήρες. Για τη δική σου ασφάλεια, κάθε 6 μήνες θα σου υπενθυμίζουμε να αλλάζεις το password σου αλλά θα έχεις πάντα την επιλογή να διατηρείς το ίδιο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Mπηκα σημερα στο my account και μου εβγαλε οτι μπηκα στην κληρωση για το 4g turbo της vodafone και οτι καθε φορα που μπαινω μπαινω στην κληρωση για αυτο! . και μετα ειδα μια ειδοποιηση και μου εβγαλε το παρακατω

 

 

 

Οι κανόνες του My account απλοποιήθηκαν. Τώρα μπορείς να χρησιμοποιείς το αγαπημένο σου password αρκεί να έχει τουλάχιστον 8 χαρακτήρες. Για τη δική σου ασφάλεια, κάθε 6 μήνες θα σου υπενθυμίζουμε να αλλάζεις το password σου αλλά θα έχεις πάντα την επιλογή να διατηρείς το ίδιο.

 

 

Thanks for the tip.

Αν και απο τα 2 cu που διαχειριζομαι μονο για το ενα εβγαλε.θα ξαναπροσπαθησω για το αλλο.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Thanks for the tip.

Αν και απο τα 2 cu που διαχειριζομαι μονο για το ενα εβγαλε.θα ξαναπροσπαθησω για το αλλο.

 

εγω που μπηκα με 2 cu στο my account του cu δεν μου το εβγαλε σε κανενα , αλλα που μπηκα στο my account του vodafone.gr μου το εβγαλε για την κληρωση και στα δυο κινητα σου ανεβαζω και την φωτογραφια ειναι μεχρι 15/9 η συμμετοχη στην κληρωση.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μόνο μεσω του vodafone.gr μου το εμφανίζει. Στο vodafonecu.gr τίποτα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είχα βάλει κάρτα 10 ευρώ 8/8/2014 σε vodafone φοιτητικό έβαλα το πακέτο με τα 4 ευρώ/1000 λεπτά προς όλους για να έχω υπόλοιπο περιπου 4.30 για να βάλω και τον επόμενο μήνα!Η αλήθεια είναι πως είχα φτάσει οριακά τα 1000 λεπτά τα οποία τσέκαρα σε κάθε τηλ μου τελευταία φορά που έβγαλα την κάρτα από το κιν(πώληση κιν) δεν την ξανά έβαλα σε κάνανε άλλο κινητό(είχε υπόλοιπο περιπου 10 λεπτά ομιλίας)!Σήμερα που την έβαλα μου έβγαλε υπόλοιπο 0,12 σεντ!Κοινός είμαι από τα θύματα που μου έφαγαν ευρώ από την κάρτα...τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?στέλνω μέσω φαις?

Επίσης από την ήμερα που έβαλα την κάρτα(ποιο παλιά) σε δικαρτο για κάποιο λόγο απενεργοποιήθηκε η ειδοποίηση κλήσεων έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω για να έχω ξανά?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειναι 11 Σεπτεμβρίου . Αν έβαλες κάρτα 8 Αυγούστου

, το πακέτο σου έχει λήξει 3 μέρες τώρα, λογικό να έχασες το υπόλοιπο σου

Link to comment
Share on other sites

bill δεν αναφερομαι για τα 1000 λεπτα που ειχα παρει σαν πακετο....αλλα στα 4.30 ε που ειχα μεσα!Αυτα χαθηκαν ενω το τηλ ηταν κλειστο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...