Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ελλειψη επαρκους σηματος σε ολα τα κινητα προκαλει αυξημενη καταναλωση της μπαταριας.[/QUΦ

 

Εχω στο dualsim κινητο μου δυο καρτες vodafone, μια του συμβολαιου κ μια cu. Γιατι η cu εχει παντα χαμηλοτερο σημα; Εχει προβλημα η καρτα; Μηπως φταιει που παιρνω απο αυτην τα δεδομενα;

προφανώς η μία είναι σε 2g και η άλλη σε 3g.....

 

για οίκονομια σε μπαταρία αυτό που είπε ο φίλος..... 3g μόνο όταν χρειάζονται δεδομένα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό αυτό, μιας και πολλά dual SIM κινητά υποστηρίζουν 3g μόνο στη μία κάρτα από τις 2. Αλλά μπορεί να έχει δοκιμάσει και τους 2 συνδυασμούς πριν καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα. (Και τις 2 κάρτες στο 3g slot)
Link to comment
Share on other sites

Να το θέμα είναι ότι δεν μου τελειώνει λόγο 3G. Αυτό το έχω κλειστό.

 

Μου τελειώνει τραγικά γρήγορα ίσως επειδή μόνιμα είμαι στη μια με δυο γραμμές.

 

 

Καλά να μην πω ότι αν παρω σε Κόσμοτε χρήστη δεν καταλαβαίνω τίποτα γιατί πέφτει το σήμα.

 

Οκ καμία καλή προσφορά η Κόσμοτε αλλα σήμα έγινε όντως παντού.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ια ερώτηση ρε παιδιά... Γιατί μόλις χθες έκανα φορητοτητα απο what's up σε cu.

Για το 4g πως το ενεργοποιουμε? Στέλνουμε κανα μήνυμα η παίρνουμε κανα τηλ όπως καναμε στην κοσμοτε?

 

Και τι χαζο ειναι αυτό με τον περιορισμό ταχύτητας? Αυτό θα έχουμε κάθε μέρα?

Ο περιορισμός ταχύτητας μπαίνει αν μια μέρα κατεβάσεις πάνω από 400 ΜΒ, Όμως όπως έχουν αναφέρει πολλοί,

την πρώτη ημέρα που θα κάνεις χρήση νομίζει ότι έχεις το ημερήσιο πάσο και από λάθος του συστήματος σε κόβει στα 15-20 ΜΒ , δεν θα σου το ξανακάνει όμως.

Από την σελίδα της Vodafone "Οι συνδρομητές για να ενεργοποιήσουν το 4G μπορούν να καλέσουν το 1285 ή να στείλουν SMS γράφοντας: 4GNAI. Εναλλακτικά, μπορούν να επισκεφτούν ένα κατάστημα Vodafone ή να καλέσουν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (13830 για ιδιώτες & 1399 για εταιρικούς συνδρομητές)."

 

μια ερωτηση τα 1000 λεπτα απο το φοιτιτκο αθροιζονται με τα νεα πριν ληξουν?

Ναι αθροίζονται και μετατίθεται η ημερομηνία λήξης κατά 30 ημέρες ( από την δεύτερη αγορά) Μόνο εφόσον αγοραστεί ακριβώς το ίδιο πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποίησα την υπηρεσία vodafone double σε καρτοκινητό και ενώ λέει στην ιστοσελίδα ότι:

Διευκρινίσεις:

 

Οι δύο συσκευές, δε μπορούν να λειτουργούν ταυτόχρονα. Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη μόνο τη συσκευή που θέλεις να χρησιμοποιείς.

 

εγώ όταν έχω ανοικτά και τα δύο τηλέφωνα πιάνουν σήμα κανονικό και τα δύο, ενώ εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα δέχομαι στην συσκευή που χρησιμοποίησα εγώ τελευταία. Πώς και έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Να το θέμα είναι ότι δεν μου τελειώνει λόγο 3G. Αυτό το έχω κλειστό.

 

Μου τελειώνει τραγικά γρήγορα ίσως επειδή μόνιμα είμαι στη μια με δυο γραμμές.

 

 

Καλά να μην πω ότι αν παρω σε Κόσμοτε χρήστη δεν καταλαβαίνω τίποτα γιατί πέφτει το σήμα.

 

Οκ καμία καλή προσφορά η Κόσμοτε αλλα σήμα έγινε όντως παντού.

Το σήμα που εμφανίζει η συσκευή σου εξαρτάται από το σήμα της εταιρίας και από την κεραία της συσκευής. (κλασικό παράδειγμα τα παλιά Νόκια που έπιαναν παντού). Όπως και να έχει το να έχεις 2 γραμμές σήμα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία αλλά δεν δικαιολογείται 2 sim στην ίδια συσκευή να εμφανίζουν διαφορετική ποιότητα σήματος στην ουσία εταιρεία εκτός κι αν η μία είναι στο 2g και η άλλη στο 3g δίκτυο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στέλνω μήνυμα για το 4G παίρνω κ τηλέφωνο αλλα δεν μου στέλνουν απάντηση.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με μήνυμα το 4g.

Στέλνοντας μήνυμα στο 1285 γράφοντας 4GΝΑΙ

Και μέσα σε μισή ώρα το πολύ έγινε...

 

Ναι μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει κανα μήνυμα και πάει πολύ καλά η ταχύτητα... Και οι προσφορές πολύ καλές σχέση με την μπλιαχ κοσμοτε...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Για CU υπάρχει πάντα και η εξυπηρετηση πελατών μέσω skype, viber, whatsapp που μπορεί να επιληφθεί τέτοιων θεμάτων, όπως την ενεργοποίηση του 4G. Το νούμερο της επαφής της εξυπηρέτησης είναι το 6948013830. Το προσθέτεις και μετά τους μιλάς μέσω της αντίστοιχης εφαρμογής.

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/info-point/exupiretisi-pelaton/

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός ταχύτητας μπαίνει αν μια μέρα κατεβάσεις πάνω από 400 ΜΒ, Όμως όπως έχουν αναφέρει πολλοί,

την πρώτη ημέρα που θα κάνεις χρήση νομίζει ότι έχεις το ημερήσιο πάσο και από λάθος του συστήματος σε κόβει στα 15-20 ΜΒ , δεν θα σου το ξανακάνει όμως.

Από την σελίδα της Vodafone "Οι συνδρομητές για να ενεργοποιήσουν το 4G μπορούν να καλέσουν το 1285 ή να στείλουν SMS γράφοντας: 4GNAI. Εναλλακτικά, μπορούν να επισκεφτούν ένα κατάστημα Vodafone ή να καλέσουν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (13830 για ιδιώτες & 1399 για εταιρικούς συνδρομητές)."

 

 

Ναι αθροίζονται και μετατίθεται η ημερομηνία λήξης κατά 30 ημέρες ( από την δεύτερη αγορά) Μόνο εφόσον αγοραστεί ακριβώς το ίδιο πακέτο

ναι bill για το ιδιο πακετο!Σε ευχαριστω πολυ!:)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να με κάνουν κάποια προσφορά ώστε να κάνω φορητοτητα το Wu που έχω σε cu?

 

Αν πας για φορητοτητα θα σου προτείνουν το πρόγραμμα Red 1 1500 προς όλους ομιλία 1500 προς όλους μηνύματα και 2gb Internet.

Απο 70€ προσφορά όσους έρχονται απο κοσμοτε στα 39.90 κλειδωμένα για 18 μήνες ειναι το συμβόλαιο.

Πριν μια βδομάδα πήγα απο wu σε βονταφον. Μου το πρότειναν αυτό που σε λέω.. Αλλα δεν το δέχτηκα.. Και το έκανα απλα cu. Και με 20€/μήνα βολεύομαι προς το παρόν...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Το Just Surf Bonus ισχύει και για το φοιτητικό CU ??
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το φοιτητικό cu διαφέρει από το απλό μόνο στο ότι περιλαμβάνει τα επιπλέον πακέτα για φοιτητές. Στα υπόλοιπα ισχύουν ακριβώς τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

μετά από πόσο καιρό χάνεις τον αριθμό σε cu ?

Εφοσον δεν εχεις κανει καμια ανανεωση χρονου ομιλιας μεσα σε ενα χρονο 30 μερες μετα καπου εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός ταχύτητας μπαίνει αν μια μέρα κατεβάσεις πάνω από 400 ΜΒ, Όμως όπως έχουν αναφέρει πολλοί

 

Υπαρχει τροπος αρσης του περιορισμού των 400 mb ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ένα νούμερο CU και θέλω να κάνω εκτροπή για να χτυπάει σε νούμερο F2G.

 

έκανα τις ρυθμίσεις από τη συσκευή αλλά και το * 21*αριθμός τηλεφώνου# αλλά δεν δούλεψε.

 

καλώντας στο νούμερο CU ακούγεται κατειλημένη η γραμμή χωρίς να χτυπάει στο νούμερο F2G.

 

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος αρσης του περιορισμού των 400 mb ;;

Δεν νομίζω.

Edited by Vasileios
Λόγω μεταφοράς μηνυμάτων από άλλα θέματα δεν ήταν σαφές πλέον που αναφερόσασταν ( προστέθηκε παραπομπή)
Link to comment
Share on other sites

Το Just Surf Bonus ισχύει και για το φοιτητικό CU ??

 

ισχύουν όλα τα πακέτα του CU και όλα τα Bonus

 

Καλησπέρα,

 

έχω ένα νούμερο CU και θέλω να κάνω εκτροπή για να χτυπάει σε νούμερο F2G.

 

έκανα τις ρυθμίσεις από τη συσκευή αλλά και το * 21*αριθμός τηλεφώνου# αλλά δεν δούλεψε.

 

καλώντας στο νούμερο CU ακούγεται κατειλημένη η γραμμή χωρίς να χτυπάει στο νούμερο F2G.

 

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει;

Ευχαριστώ

Υπόλοιπο στο cu έχεις ;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

:)Αλλαγή προσφοράς Bonus All για συνδρομητές Καρτοκινητού Vodafone και προσφορά δωρεάν ομιλίας προς Vodafone το τριήμερο 12/09-14/09 για συνδρομητές καρτοκινητής.

Η εταιρία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι:

Το τριήμερο από 12 Σεπτεμβρίου έως και 14 Σεπτεμβρίου 2014 προσφέρει στους συνδρομητές του καρτοκινητού Vodafone και Vodafone International δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλους τους συνδρομητές Vodafone συμβολαίου και καρτοκινητής. Οι συνδρομητές θα πρέπει να έχουν πραγματοποιήσει τουλάχιστον μια ανανέωση χρόνου ομιλίας από τη στιγμή που ενεργοποίησαν την σύνδεση τους και να εγγραφούν στην προσφορά καλώντας δωρεάν στο 1252. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 5000 λεπτών.

 

Από την 13η Οκτωβρίου 2014 αυξάνονται τα λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα, σε όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, εγγεγραμμένους στο πρόγραμμα Bonus All που προσφέρει 300 λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεων προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω, με επιπλέον χρέωση 3€.

 

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα Bonus All από την 13η Οκτωβρίου 2014, πλέον θα προσφέρει 400 λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεων προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα με διάρκεια ισχύος 30 ημέρες, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω και με αυτόματη χρέωση 3€.

 

Το νέο πρόγραμμα θα ισχύει για όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα Bonus All (το οποίο προσέφερε 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με κάθε ανανέωση 10€ και άνω), και θα πραγματοποιήσουν ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω μετά τη 13η Οκτωβρίου 2014.

 

Η διάρκεια ισχύος του χρόνου ομιλίας είναι 30 ημέρες. Η κατανάλωση του χρόνου ομιλίας γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά. Ο χρόνος ομιλίας αφορά κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα (κινητά και σταθερά). Δεν περιλαμβάνονται κλήσεις προς αριθμούς εξωτερικού, καθώς και προς υπηρεσίες και κλήσεις κατά τη διάρκεια περιαγωγής. Τα λεπτά ομιλίας που δεν καταναλώνονται μέσα στο προβλεπόμενο χρονικό περιθώριο δεν μεταφέρονται.

 

Τα λεπτά θα αποδίδονται με όλους τους τρόπους ανανέωσης χρόνου ομιλίας εκτός από τις υπηρεσίες επέκτασης υπολοίπου, Vodafone Sharing, και Citibank Visa.

 

Το πρόγραμμα «Bonus All» δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα «Bonus Vodafone» καθώς και με τα πακέτα ομιλίας Vodafone 600 και Vodafone 300 και με το πακέτο ομιλίας που προσφέρει 200 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

 

Η Vodafone διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού των παραπάνω εμπορικά διαθεσίμων προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων.

Πηγη : http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40223&dateFrom=&dateUntil= σημερα 04/09/2014 και ωρα 12:15πμ.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
νεο πακετο 400 λεπτα προς ολους με 4 ευρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό άρμεγμα με το έτσι θέλω. :mad:

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

που το βρισκουμε το προγραμμα bonus all?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά. Είναι για αυτούς που το είχαν από παλιά και συνεχίζει να ισχύει. Νομίζω σταμάτησε πέρυσι το Μάιο. Όποιος έκανε καρτοκινητό vodafone μετά από εκείνη την ημερομηνία δεν είχε αυτό το bonus πλέον.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...