Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας σε κατάστημα Vodafone ή κάνεις ηλεκτρονική ανανέωση νομίζω πως έχει ακόμα 5€.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

εδω και μερικες μερες και συγκεκριμενα μετα την τελευταια μου ανανεωση του χρονου μου και την πιστωση του 1gb ογκου δεδομενων στο λογαριασμο μου διαπιστωνω το εξης προβλημα:

 

μεσω της εφαρμογης της βονταφον τα δεδομενα δεν πεφτουν καθολου.δεχτηκα ομως ενα sms απο τη cu που μου αναφερει πως μου εχουν απομεινει περιπου 200 μβ ακομη απο το 1 γιγα του δωρεαν ογκου δεδομενων μου.

 

πηρα τηλεφωνο και στο 1252 και μου ειπαν μεσω αυτοματοποιημενου μηνυματος πως ο ογκος δεδομενων μου ειναι 1047 οσο λεει και στην εφαρμογη.

 

Η αληθεια ειναι πως επειδη ημουν διακοπες και δεν ειχα wifi εκανα hotspot το κινητο μου και εδωσα δεδομενα στο ταμπλετ μου.

 

Τι να λαβω υπ'οψιν μου για τα δεδομενα?την εφαρμογη και το 1252 ή το sms της cu?και πως μπορω να τα διασταυρωσω ολα αυτα?

 

ευχαριστω

Αν είχες λάβει το 1gb δώρο για 15 ημέρες που έδιναν δώρο, αυτό δεν φαίνεται στο widget. Συνεπώς ενώ χρησιμοποιείς δεδομένα, εσύ δεν τα βλέπεις να πέφτουν.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εδινε 1γιγα κανονικα και 1γιγα δωρο για 15 μερες;και ολα αυτα με μια ανανεωση των 10€;θα τρελαθουμε εντελως ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Υπαρχει καποιος απο εμας που να εχει κωδικο απο την ευρωπαικη καρτα νεων που να μην τον χρειαζεται; Τον θελω για τν διπλασιασμο του cu. Οποιος εχει και θελει ας μου στειλει πμ. Ευχαριστω
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εδινε 1γιγα κανονικα και 1γιγα δωρο για 15 μερες;και ολα αυτα με μια ανανεωση των 10€;θα τρελαθουμε εντελως ετσι;

Ήταν προσφορά για το καλοκαίρι αντίστοιχη της Cosmote. Όχι λόγω ανανέωσης το 1 gb για 15 ημέρες.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σε περιπτωση που κανω αλλαγη απο Καρτοκινητο σε cu τα mb που ηδη εχω χανονται;
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα σε ένα cu που έχω: "Με το cu σερφάρεις τσαμπέ γιατί σου δίνει δωρεάν 1GB ιντερνέτ από το κινητό σου για 15 ημέρες. Για να το λάβεις στείλε δωρεάν Ν στο 1252 έως 7/9".
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτο μολις το εβαλα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά σε όσα cu είχαμε χασαμε το υπόλοιπο μηνών σε mB από το "πάρε να έχεις" άλλαξε κάτι?

 

οχι εμενα δεν μου εχουνε λήξει και βάζει καρτα η μανα μου και ο πατερας μου πριν ληξουνε οποτε αθροιζονται.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτο μολις το εβαλα

 

Και εγω εστειλα το πρωι, πηρα επιβεβαιωση οτι ενεργοποιηθηκε η προσφορα αλλα στην εφαρμογη δεν φαινετε.

Εκανε ωρα να φανει σε εσενα ή αμεσως;

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά σε όσα cu είχαμε χασαμε το υπόλοιπο μηνών σε mB από το "πάρε να έχεις" άλλαξε κάτι?

 

οχι εμενα δεν μου εχουνε λήξει και βάζει καρτα η μανα μου και ο πατερας μου πριν ληξουνε οποτε αθροιζονται.

 

Εδώ κάτι άλλο έγινε που δεν μπορώ να καταλάβω .

Ειδικά το ένα νούμερο παίρνει mB από όπου προλάβει..είναι 6-7 νούμερα που του δίνουν και βάζουν τακτικά χρήματα πριν τελειώσουν τα πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα σε ένα cu που έχω: "Με το cu σερφάρεις τσαμπέ γιατί σου δίνει δωρεάν 1GB ιντερνέτ από το κινητό σου για 15 ημέρες. Για να το λάβεις στείλε δωρεάν Ν στο 1252 έως 7/9".

 

Αν ειναι αυτο μολις το εβαλα

 

εμενα δε μου εμφανισει πουθενα τα ΜΒ συν οτι πριν λιγο

"λογω υπερβασης ημερησιου ογκου πολιτικης χρησης η ταχυτητα πλοηγησς εχει μειωθει και θα επανελθει στισ 4.00 πμ "

Που λεει ορους , που λεει ορθη χρηση κλπ κλπ , Ενα δωρο κανουν και σου σπανε τα νευρα ωστε να πεις ...αντε εσυ και το δωρο σου !!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε μου εμφανισει πουθενα τα ΜΒ συν οτι πριν λιγο

"λογω υπερβασης ημερησιου ογκου πολιτικης χρησης η ταχυτητα πλοηγησς εχει μειωθει και θα επανελθει στισ 4.00 πμ "

Που λεει ορους , που λεει ορθη χρηση κλπ κλπ , Ενα δωρο κανουν και σου σπανε τα νευρα ωστε να πεις ...αντε εσυ και το δωρο σου !!!

Ακριβώς το ίδιο συνέβει και στο CU της γυναίκας το μεσημέρι. Όλη μέρα με Wi-Fi, μόλις ενεργοποίησε την προσφορά και άνοιξε τα δεδομένα, ήρθε μήνυμα για υπέρβαση του ορίου και μείωσε την ταχύτητα. Μεγαλύτερη μπούρδα από αυτόν τον περιορισμό δεν έχω δει. Είναι ζήτημα να πρόλαβε να καταναλώσει 30-40 mb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ ήμουν χρήστης Κόσμοτε 14 χρόνια. Αποφάσισα να αλλάξω σε cu επειδή έχω το φοιτητικό κ ήταν καλύτερη η προσφορά.

 

Εδώ κ δέκα μέρες όμως που έχω αλλάξει εταιρία βλέπω στο iPhone 5s η μπαταρία να πέφτει παρά να παρά πολύ που γρήγορα. Με το ίδιο setup όπως είχα κ στην Κόσμοτε. Η Μονή διάφορα που βλέπω εγώ είναι ότι με την βοντα δεν έχω τόσο καλό σήμα.

 

Λέτε να φταίει αυτό; Κ δεν εννοώ για 3G που απο εκεί είμαι πλήρως απογοητευμένος. Μιλάω για κανονική χρήση.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ ήμουν χρήστης Κόσμοτε 14 χρόνια. Αποφάσισα να αλλάξω σε cu επειδή έχω το φοιτητικό κ ήταν καλύτερη η προσφορά.

 

Εδώ κ δέκα μέρες όμως που έχω αλλάξει εταιρία βλέπω στο iPhone 5s η μπαταρία να πέφτει παρά να παρά πολύ που γρήγορα. Με το ίδιο setup όπως είχα κ στην Κόσμοτε. Η Μονή διάφορα που βλέπω εγώ είναι ότι με την βοντα δεν έχω τόσο καλό σήμα.

 

Λέτε να φταίει αυτό; Κ δεν εννοώ για 3G που απο εκεί είμαι πλήρως απογοητευμένος. Μιλάω για κανονική χρήση.

 

Πολύ πιθανόν. Το ίδιο έπαθα σήμερα σε σπίτι φίλου στη Πατησίων όπου η Vodafone δεν είχε καλό σήμα, 2/5 2G και έφυγε όλη η μπαταρία σε stand by κατάσταση, ενώ με cosmote όλα κανονικά επειδή έχει εκεί 3G

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ ήμουν χρήστης Κόσμοτε 14 χρόνια. Αποφάσισα να αλλάξω σε cu επειδή έχω το φοιτητικό κ ήταν καλύτερη η προσφορά.

 

Εδώ κ δέκα μέρες όμως που έχω αλλάξει εταιρία βλέπω στο iPhone 5s η μπαταρία να πέφτει παρά να παρά πολύ που γρήγορα. Με το ίδιο setup όπως είχα κ στην Κόσμοτε. Η Μονή διάφορα που βλέπω εγώ είναι ότι με την βοντα δεν έχω τόσο καλό σήμα.

 

Λέτε να φταίει αυτό; Κ δεν εννοώ για 3G που απο εκεί είμαι πλήρως απογοητευμένος. Μιλάω για κανονική χρήση.

 

Σε ολη την Ελλαδα το ιδιο συμβαινει με το 3G της vodafone! Ειναι απλα αθλιο, τρωει γρηγορα την μπαταρια, ειναι αργω σα χελωνα και υπερθερμανση του κινητου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η ελλειψη επαρκους σηματος σε ολα τα κινητα προκαλει αυξημενη καταναλωση της μπαταριας.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ια ερώτηση ρε παιδιά... Γιατί μόλις χθες έκανα φορητοτητα απο what's up σε cu.

Για το 4g πως το ενεργοποιουμε? Στέλνουμε κανα μήνυμα η παίρνουμε κανα τηλ όπως καναμε στην κοσμοτε?

 

Και τι χαζο ειναι αυτό με τον περιορισμό ταχύτητας? Αυτό θα έχουμε κάθε μέρα?

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Η ελλειψη επαρκους σηματος σε ολα τα κινητα προκαλει αυξημενη καταναλωση της μπαταριας.[/QUΦ

 

Εχω στο dualsim κινητο μου δυο καρτες vodafone, μια του συμβολαιου κ μια cu. Γιατι η cu εχει παντα χαμηλοτερο σημα; Εχει προβλημα η καρτα; Μηπως φταιει που παιρνω απο αυτην τα δεδομενα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ ήμουν χρήστης Κόσμοτε 14 χρόνια. Αποφάσισα να αλλάξω σε cu επειδή έχω το φοιτητικό κ ήταν καλύτερη η προσφορά.

 

Εδώ κ δέκα μέρες όμως που έχω αλλάξει εταιρία βλέπω στο iPhone 5s η μπαταρία να πέφτει παρά να παρά πολύ που γρήγορα. Με το ίδιο setup όπως είχα κ στην Κόσμοτε. Η Μονή διάφορα που βλέπω εγώ είναι ότι με την βοντα δεν έχω τόσο καλό σήμα.

 

Λέτε να φταίει αυτό; Κ δεν εννοώ για 3G που απο εκεί είμαι πλήρως απογοητευμένος. Μιλάω για κανονική χρήση.

 

μάλλον αυτό είναι. Για μένα δοκίμασε να κλείσεις τελειώσεις τα δεδομένα και το 3g ! Για όσο δεν τα χρειάζεσαι και να τα ενεργοποιείσ μόνο όταν τα χρειάζεσαι πραγματικά ! Πχ για το ίντερνετ ! Και δες με αυτον τον τρόπο πόσο θα σου κρατήσει η μπαταρία του κινητού σου !

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εδω και καιρο ψαχνω να δω σε πια εταιρια θα παψ μιας και το καρτοσυμβολαιο μου με την vodafone εληγε. Ειχα 1500 προς voda 1500sms voda 100mb και 21.5 ευρω καρτα χωρις να μου περνουν τπτ με 15.65. Δεν ειναι κακο πιστευω.

Τεσπα ηθελα να το γυρισω καρτα τελικα αποφασισα να το κανω καρτοκινιτο κοσμοτε. Μολις εκανα την φορητοτητα με περνει ι vodafone και μου προτηνε 500 προς ολους(3 λεπτα) 100σμς προς ολους 100μβ με 14.84.

Τελικα το δεχτικα. Αλλα ακομα εχω της αμφιβολιες μου. Τη πιστευετε αξιζει η επρεπε να γυρισω καρτα κοτε?

Τα προς ολους τα χριαζομαι την ομιλια σμς τωρα εχουν βγει πια viber fb messenger κτλ και δεν ηερω αν τα χρισιμοποιω ολα μβ θα ηθελα λιγα ακομα 100 δεν ξερω αν με φτανουν. Περιμενω την γνωμι σας

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...