Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πέρασα από ένα κατάστημα Vodafone διότι δε μου έχει ενεργοποιηθεί ακόμη ο αριθμός και η υπάλληλος αφού μου απενεργοποίησε το xClusive από τον προηγούμενο αριθμό, μου είπε ότι ο αριθμός δεν υπάρχει στο σύστημα και καλό θα ήταν, για μένα, να πάω με το πάσο και την ταυτότητά μου και να μου δώσει νέο αριθμό ο οποίος θα ενεργοποιηθεί σε 5 λεπτά.

Επειδή ο αριθμός που πήρα τώρα είναι πολύ εύκολος, αξίζει να περιμένω μέχρι το τέλος της εβδομάδας (και αν) ή καλύτερα να πάρω νέο;

 

Αν είναι να πάρεις νέο γιατί δεν ζήτησες να σου δώσουν κάρτα με τον παλιό σου αριθμό;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις νέο γιατί δεν ζήτησες να σου δώσουν κάρτα με τον παλιό σου αριθμό;

 

Γιατί ήτανε αρκετά δύσκολος ώστε να τον θυμάμαι απ'έξω και εξάλλου δεν τον είχανε πολλά άτομα για να δημιουργηθεί σύγχυση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.... μόλις έκανα το καρτοπρογραμμα μου καρτοκινητο. (Νέο καρτοκινητο με τα 300 λεπτά ) όλο το ποσο που είχα μεταφέρθηκε κανονικά. Μένει να κάνω μια ανανεωση για να έχω τα 300 λεπτά, σωστά;

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που λέει"η τελευταία ανανέωση έγινε 01/06/13 και η κάρτα αξίας συνδιαλεξεων λήγει στις15/09/13" ποια είναι η κάρτα αξίας συνδιαλεξεων;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.... μόλις έκανα το καρτοπρογραμμα μου καρτοκινητο. (Νέο καρτοκινητο με τα 300 λεπτά ) όλο το ποσο που είχα μεταφέρθηκε κανονικά. Μένει να κάνω μια ανανεωση για να έχω τα 300 λεπτά, σωστά;

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που λέει"η τελευταία ανανέωση έγινε 01/06/13 και η κάρτα αξίας συνδιαλεξεων λήγει στις15/09/13" ποια είναι η κάρτα αξίας συνδιαλεξεων;

 

εννοεί πότε λήγει ο χρόνος ομιλίας σου αν δεν τον φας ή αν δεν ξανακάνεις ανανέωση μέχρι τότε.

Πάρε οπωσδήποτε το 1286 να εγγραφείς στην προσφορά με τα 300 λεπτά ΠΡΙΝ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ.

Δεν ξέρω αν μπαίνουν αυτόματα οι νέοι συνδρομητές καρτοκινητής. Οπότε καλού κακού πάρε τηλ να εγγραφείς! :) Μια φορά γράφεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Είχα δηλώσει ότι θέλω αυτό το πρόγραμμα και το λέει μόλις πάρω του 1286
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα μια διαφήμιση στη τηλεοραση που με ανανέωση 20 ευρώ και με 69 ευρώ αγοράζεις ένα smartphone-μου διαφέυγει η μάρκα-αξίζει???

Με τα 20 ευρώ ανανέωση πόσα λεπτά ομιλίας σου δίνει? 600? (αναλογικά το λέω αφού με 10 ευρώ σου δίνει 300 λεπτά). Και τα 20 ευρώ (μείον τους φόρους) σου μένουν στην κάρτα?

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: με ανανέωση 10 ευρώ όταν μιλάς με νούμερο vodafone το οποίο εχεις δηλώσει για χρέωση 1 cent/λεπτό, δεν σου αφαιρεί απο τα 300 λεπτά, έτσι?

Και κάτι τελευταίο (sorry, αλλά έχω συνδεση γι' αυτό δεν τα ξέρω): με τα λεφτά που σου μένουν στην κάρτα μπορείς να στείλεις ένα (1) sms και να σου αφαιρέσει την αξία του (όση είναι) ή πρέπει για να στείλεις έστω και ένα μήνυμα να αγοράσεις κάποιο πακέτο???

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήεια:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Με τα 20 ευρώ ανανέωση πόσα λεπτά ομιλίας σου δίνει? 600? (αναλογικά το λέω αφού με 10 ευρώ σου δίνει 300 λεπτά). Και τα 20 ευρώ (μείον τους φόρους) σου μένουν στην κάρτα?

Να ρωτήσω και κάτι άλλο: με ανανέωση 10 ευρώ όταν μιλάς με νούμερο vodafone το οποίο εχεις δηλώσει για χρέωση 1 cent/λεπτό, δεν σου αφαιρεί απο τα 300 λεπτά, έτσι?

Και κάτι τελευταίο (sorry, αλλά έχω συνδεση γι' αυτό δεν τα ξέρω): με τα λεφτά που σου μένουν στην κάρτα μπορείς να στείλεις ένα (1) sms και να σου αφαιρέσει την αξία του (όση είναι) ή πρέπει για να στείλεις έστω και ένα μήνυμα να αγοράσεις κάποιο πακέτο???

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήεια:)

 

Με 20ευρω ανανεωση σου δινει 300λεπτα, οσο για το 1λεπτο το λεπτο δε σου τραβαει απο τα 300λεπτα, επισης φυσικα και μπορεις να στειλεις μνματα χωρις πακετο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πώς χάνεις (άλλο) ένα ευρώ από το "ίντερνετ όλη μέρα":

επέστρεψε η αδερφή μου από το εξωτερικό στην Ελλάδα. Πριν απογειωθεί από την άλλη χώρα έκλεισε το smartphone της που είχε μέσα την sim του ξένου δικτύου και τα data ενεργοποιημένα. Όταν έφτασε στην Ελλάδα έβαλε την sim της Vodafone και άνοιξε το κινητό και αμέσως πήγε και απενεργοποίησε τα data. Φυσικά, δεν πρόλαβε, δεν γίνεται να προλάβεις γιατί όσο εκκινεί το κινητό οι εφαρμογές προλαβαίνουν και "ζητούν" σύνδεση στο ίντερνετ, οπότε πάει το ευρουλάκι...

Εγώ το γνώριζα, καθώς το έχω πάθει 2-3 φορές αλλά είχα δεν προειδοποιήσει την αδερφή μου...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάρω το πασο μου και λογικα ΘA μου δώσουν και νούμερο xclusive. Μπορώ Με τον αριθμό που εχω cu NA γίνει αυτός xclusive? Και οι άλλοι που ΘA με παίρνουν όμως ΘA συνεχίζουν NA με βλέπουν ώς cu?
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάρω το πασο μου και λογικα ΘA μου δώσουν και νούμερο xclusive. Μπορώ Με τον αριθμό που εχω cu NA γίνει αυτός xclusive? Και οι άλλοι που ΘA με παίρνουν όμως ΘA συνεχίζουν NA με βλέπουν ώς cu?

Ναι, ζήτα να ενεργοποιηθέι το φοιτητικό στον αριθμό που έχεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ΘA με βλέπουν cu οι άλλοι; καλό αυτό! Και τι ΘA μου προσφέρει;

 

Οι άλλοι θα συνεχίζουν να σε βλέπουν σαν Cu συνδρομητή κι εσύ θα απολαμβάνεις τις φοιτητικές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή πέρασα από το κατάστημα της Vodafone δίπλα από το σπίτι μου και είπα στην υπάλληλο να μου δώσει νέο αριθμό μιας και η κάρτα από την πλανόδια υπάλληλο δεν είχε ακόμη ενεργοποιηθεί όπως κι έγινε. Η κάρτα ενεργοποιήθηκε αμέσως και μετά από μισή ώρα περίπου ενεργοποιήθηκαν όλες οι φοιτητικές προσφορές (στην οθόνη του κινητού μου εξακολουθεί να εμφανίζεται το "vodafone GR" ως όνομα δικτύου κι όχι το "Cu-X") αλλά σήμερα με κάλεσαν από το Cu τμήμα της Vodafone και αφού με ρώτησαν διάφορα (πως μου φάνηκε η εξυπηρέτηση κατά την παραλαβή του πάσο κτλ) μου είπαν ότι δικαιούμαι 600 λεπτά προς όλους (100 λεπτά από το δώρο της ενεργοποίησης και άλλα 500 από την προσφορά που υπήρχε έως τις 15/3, 600 λεπτά προς Cu από το φοιτητικό δώρο και 5€ δωρεάν υπόλοιπο). Αφού έδωσα τον αριθμό μου στον υπάλληλο, εκείνος μου είπε ότι στο σύστημα εμφανίζει τον πρώτο αριθμό που μου έδωσαν κατά την παραλαβή του πάσο και ότι θα πρέπει να περάσω από κάποιο κατάστημα προκειμένου να ενημερώσω την υπάλληλο για να ενημερώσει το σύστημα της εταιρείας.

Αξίζει να το κάνω αυτό; Ο τύπος στο τηλέφωνο είχε ενδοιασμούς για το κατά πόσο ο νέος μου αριθμός είναι φοιτητικός, αλλά εκτός από το όνομα του δικτύου, έχω λάβει όλες τις φοιτητικές προσφορές. O.o

 

Προς διαχειριστές: Έκανα double post καθώς πρόκειται για διαφορετικό θέμα, αν θεωρείται άσκοπο, προβείτε ελεύθερα σε ένωση με το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις λαβει τις προσφορες εισαι οκ. αλλα κανε και ενα ελεγχο με καταστημα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να φαίνεται σαν όνομα δικτύου το Cu-X?

Και εμένα λέει Vodafone GR και έχω φοιτητική προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να φαίνεται σαν όνομα δικτύου το Cu-X?

Και εμένα λέει Vodafone GR και έχω φοιτητική προσφορά

 

Στον πρώτο αριθμό, μου είχε έρθει σχετικό μήνυμα όπου με ενημέρωνε πως λόγω της φοιτητικής προσφοράς, το όνομα του δικτύου θα άλλαζε σε Cu-X κάτι που ισχύει σε όλους τους φίλους μου.

Link to comment
Share on other sites

Στον πρώτο αριθμό, μου είχε έρθει σχετικό μήνυμα όπου με ενημέρωνε πως λόγω της φοιτητικής προσφοράς, το όνομα του δικτύου θα άλλαζε σε Cu-X κάτι που ισχύει σε όλους τους φίλους μου.

 

Δε ξέρω γιατί το έχουν κάνει έτσι.. Εγώ ενεργοποίησα την προφορά σε υπάρχον νούμερο, δεν έκανα καινούριο. Ίσως να παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια βοήθεια γιατί είμαι καινούρια στο κσρτοκινητο. Μου ήρθε μήνυμα ότι με κάθε ανανέωση δέκα ευρώ και πάνω δώρο 1000 λεπτά και 300 sms για εφτα μέρες. Εννουν ότι θα ισχύουν για εφτα μέρες ή ότι έχω περιθώριο να κάνω την ανανέωση εφτα μέρες;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι θα ισχύουν για 7 μέρες να τα καταναλώσεις.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 1000' και 300 sms για 1 βδομάδα ισχύουν προς όλους??Και ποιοι δικαιούνται αυτό το δώρο?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι για Vodafone. Δεν ξέρω όμως ποιοι τα δικαιούνται.... Εμένα ήρθε μήνυμα....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 1000' και 300 sms για 1 βδομάδα ισχύουν προς όλους??Και ποιοι δικαιούνται αυτό το δώρο?Ευχαριστώ

 

Ειναι επιλεκτικη προσφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα, σε μερικούς αριθμούς vodafone μου έρχονται κατά περιόδους και κάθε 10 μέρες περίπου sms με προσφορά "1000' και 500sms προς vodafone με ισχύ 7 ημέρες αρκεί να ανανεώσετε με τουλάχιστον 10Ε μέχρι τάδε μέρα".

Αν μου έρθει τέτοιο sms σε κάποιον από τους αριθμούς μου που λήγουν 30/3 (στο 6μηνο που είχε ανακοινώσει η vodafone, δηλαδή) ίσως βάλω 10Ε, αλλιώς θα βάλω 5Ε -το ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η βονταφον που έκανε εξάμηνη την διάρκεια του χρόνου ομιλίας στα καρτοκινητά. εγώ μόνο ξέρω 3 περιπτώσεις που είχαν νούμερα της σε συσκευές συναγερμού και τα πέταξαν για αυτό τον λόγο...
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...