Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασα το ποστ σου και το εψαξα το θεμα. Οσα μηνυματα εχω αποθηκευμενα στα σταλθεντα, τοσα ακριβως εχουν αφαιρεθει απο το πακετο.

 

Έβαλα το cu τώρα στο smartphone από το Κ750 και έτσι θα μπορέσω να το παρακολουθήσω καλύτερα... Θα δούμε γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το cu τώρα στο smartphone από το Κ750 και έτσι θα μπορέσω να το παρακολουθήσω καλύτερα... Θα δούμε γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο...

 

ρυθμισε και την κωδικοποιηση των χαρακτηρων στα μηνυματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισε και την κωδικοποιηση των χαρακτηρων στα μηνυματα.

 

Το Κ750 δεν είχε θέμα με την κωδικοποίηση από ότι ήξερα, στο android έχω βάλει πρόγραμμα που δίνει 160 χαρακτήρες/sms

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να βγαλει στα καρτοκινητα εχει πιασει πατο. Ελαχιστοι πλεον εχουν καρτοκινητο vfn!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λιγότεροι από την cosmote ναι, ελάχιστοι όχι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να κάνω sharing το υπόλοιπο ενός καρτοκινητού VF, το οποίο ήταν 10,30€. Ζήτησα να μεταφέρω 10 ευρώ, οπότε με το κόστος της υπηρεσίας (0,30€) το υπόλοιπό μου θα μηδενιζόνταν.

Όμως, δεν με άφησε να το κάνω, γιατί το υπόλοιπο μου δεν επαρκούσε, όπως μου είπε το ενημερωτικό SMS! Τελικά, μετέφερα 9€ και έμεινα με υπόλοιπο 1€ ακριβώς.

Άρα με sharing δεν μπορείς να μηδενίσεις το υπόλοιπο ενός καρτοκινητού! (πχ για να το κάνεις μετά φορητότητα0

Πόσο είναι το λιγότερο που μπορείς να αφήσεις μέσα μετά από sharing;

 

Και κάτι άλλο:

αυτό το vodafone 555 blue που δίνει και 6 μήνες ιντερνετ 150ΜΒ και 60 sms δωρεάν, το έχει πάρει κανείς; Δεν αξίζει το πακέτο αυτό, συσκευή + data για 79€;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να κάνω sharing το υπόλοιπο ενός καρτοκινητού VF, το οποίο ήταν 10,30€. Ζήτησα να μεταφέρω 10 ευρώ, οπότε με το κόστος της υπηρεσίας (0,30€) το υπόλοιπό μου θα μηδενιζόνταν.

Όμως, δεν με άφησε να το κάνω, γιατί το υπόλοιπο μου δεν επαρκούσε, όπως μου είπε το ενημερωτικό SMS! Τελικά, μετέφερα 9€ και έμεινα με υπόλοιπο 1€ ακριβώς.

Άρα με sharing δεν μπορείς να μηδενίσεις το υπόλοιπο ενός καρτοκινητού! (πχ για να το κάνεις μετά φορητότητα0

Πόσο είναι το λιγότερο που μπορείς να αφήσεις μέσα μετά από sharing;

 

Και κάτι άλλο:

αυτό το vodafone 555 blue που δίνει και 6 μήνες ιντερνετ 150ΜΒ και 60 sms δωρεάν, το έχει πάρει κανείς; Δεν αξίζει το πακέτο αυτό, συσκευή + data για 79€;

 

Μπορεί να μην επαρκούσε το υπόλοιπο σε κάποιο πιο μακρινό από το 2ο δεκαδικό ψηφίο και το κομπιούτερ να χτυπούσε λάθος....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το υπόλοιπό σου να ήταν 10,298 ευρώ, για παράδειγμα, που με τη στρογγυλοποίηση έγινε 10,30 ευρώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

^ Λέτε; Δηλαδή αν είχα 10,31€ θα με άφηνε να μεταφέρω τα 10€; (Καλά, δεν έχει και πολλή σημασία, απο περιέργεια αναρωτήθηκα...)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες γινεται να μεταφερεις χρονο bonus απο καρτοκινητη ολυμπιακος σε vodafone international η ακομα καλυτερα προς carrefour?γιατι αν συμβαινει αυτο συμφαιρει απιστευτα αν κολλαει και κανα μπαλακι ο γαυρος.. :p
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες γινεται να μεταφερεις χρονο bonus απο καρτοκινητη ολυμπιακος σε vodafone international η ακομα καλυτερα προς carrefour?γιατι αν συμβαινει αυτο συμφαιρει απιστευτα αν κολλαει και κανα μπαλακι ο γαυρος.. :p

 

εχει ειπωθει πολλες φορες οτι γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει ειπωθει πολλες φορες οτι γινεται.

 

βεβαιως γινεται .εγω μεχρι στιγμης τον οκτωμβριο εχω παρει γυρω στα 9 ευρω χρονο ομιλιας και τα εχω μεταφερει στο vodafone international που ειναι το βασικο μου κινητο διοτι εχει πολυ πιο οικονομικες χρεωσεις .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως γινεται .εγω μεχρι στιγμης τον οκτωμβριο εχω παρει γυρω στα 9 ευρω χρονο ομιλιας και τα εχω μεταφερει στο vodafone international που ειναι το βασικο μου κινητο διοτι εχει πολυ πιο οικονομικες χρεωσεις .

 

ελπιζω να γινει κατανοητο για να το μαθουν ολοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποιος ειναι αριθμός κέντρου μηνυμάτων cu

μπορω να λαβω αλλα οχι να στειλω, και το νουμερο λειπει απο τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποιος ειναι αριθμός κέντρου μηνυμάτων cu

μπορω να λαβω αλλα οχι να στειλω, και το νουμερο λειπει απο τις ρυθμισεις

 

+306942190000

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εμπεδώσει κι εγώ ότι μεταφέρονται τα λεφτά του bonus ... :p

Η ερώτησή μου είναι άλλη.Το bonus μπαίνει αν κάνεις μία ανανέωση τον μήνα ή χωρίς να βάλεις κάρτα μπορεί αυτό και γεμίζει;

Link to comment
Share on other sites

+306942190000

παιζει να ειναι καποιο αλλο νουμερο γιa τa cu? το βαζω αλλa τιποτα, δεν μου γραφει τωρα για πιο λογο δεν το στελνει

χρειαζεται τιποτα αλλο στις ρυθμισεις?? γιa sms .

στην vodafone βρηκα λινκ που σου στελνει για mms κτλπ αλλα για sms τιποτα.

παιζει να τa εχει μπλοκαρει η cu?

εχω galaxy s android

Link to comment
Share on other sites

Έχω εμπεδώσει κι εγώ ότι μεταφέρονται τα λεφτά του bonus ... :p

Η ερώτησή μου είναι άλλη.Το bonus μπαίνει αν κάνεις μία ανανέωση τον μήνα ή χωρίς να βάλεις κάρτα μπορεί αυτό και γεμίζει;

 

Θέλει έστω και 5 ευρώ ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

2 σχολια:

α) μεγαλο λαθος της εταιριας που δεν αφηνει να γινεται αλλαγη πακετου απο cu/νεα καρτοκινητη προς 'ολυμπιακος'

β) προσοχη! το συστημα παλι τρωει κολλημα.. στα υπολοιπα μπονους ανανεωσης μου εχουν τελειωσει τα 120 (ημερολογιακα) και συνεχιζει να μου λεει οτι εχω 241 λεπτα.. πως γινεται παντα (μα παντα) οταν κολλαει το 'συστημα' να ειναι εις βαρος του καταναλωτη..

Link to comment
Share on other sites

2 σχολια:

α) μεγαλο λαθος της εταιριας που δεν αφηνει να γινεται αλλαγη πακετου απο cu/νεα καρτοκινητη προς 'ολυμπιακος'

β) προσοχη! το συστημα παλι τρωει κολλημα.. στα υπολοιπα μπονους ανανεωσης μου εχουν τελειωσει τα 120 (ημερολογιακα) και συνεχιζει να μου λεει οτι εχω 241 λεπτα.. πως γινεται παντα (μα παντα) οταν κολλαει το 'συστημα' να ειναι εις βαρος του καταναλωτη..

 

α)Λάθος ή μικρότερο όφελος για την εταιρία; :rolleyes:

β)Δεν τρέχει τίποτα. Καλείς 13840 και απαιτείς να σου πιστώσουν το ποσό που ενδεχομένως ξόδεψες. Δεν ευθύνεσαι εσύ αν το σύστημα τρώει κόλλημα.Ας είναι σε θέση να παρέχει σωστή ενημέρωση και στην ώρα της.

Link to comment
Share on other sites

2 σχολια:

α) μεγαλο λαθος της εταιριας που δεν αφηνει να γινεται αλλαγη πακετου

 

εχεις δικιο,αλλα σου λεει πως αλλιως θα πουλησουμε κανα νουμερακι να βγαλουμε κανενα πενταευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 σχολια:

α) μεγαλο λαθος της εταιριας που δεν αφηνει να γινεται αλλαγη πακετου απο cu/νεα καρτοκινητη προς 'ολυμπιακος'

β) προσοχη! το συστημα παλι τρωει κολλημα.. στα υπολοιπα μπονους ανανεωσης μου εχουν τελειωσει τα 120 (ημερολογιακα) και συνεχιζει να μου λεει οτι εχω 241 λεπτα.. πως γινεται παντα (μα παντα) οταν κολλαει το 'συστημα' να ειναι εις βαρος του καταναλωτη..

 

Μαρεσει που κοροιδευουμε μονο την Wind για τα συστηματα της.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

 

έχω μια κάρτα cu η οποία εδώ και 2 μήνες απενεργοποιήθηκε (έχω να την φορτώσω πάνω από χρόνο).

Το νούμερο το έχω κοντά 15 χρόνια. πως μπορώ να το ξαναπάρω χωρίς να μπω σε συμβόλαιο;

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

 

έχω μια κάρτα cu η οποία εδώ και 2 μήνες απενεργοποιήθηκε (έχω να την φορτώσω πάνω από χρόνο).

Το νούμερο το έχω κοντά 15 χρόνια. πως μπορώ να το ξαναπάρω χωρίς να μπω σε συμβόλαιο;

 

Αμαρτια να το χασεις. Πηγαινε σε ενα καταστημα και ζητα επαναενεργοποιηση του αριθμου σου. Ετσι κ αλλιως για 3χρονια το απαγορευει ο νομος να δωσουν αλλου τον αριθμο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μέχρι και 6 μήνες μετά και την πρώτη απενεργοποίση, μπορείς με την ταυτότητά σου να τον επανενεργοποιήσεις!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...