Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ

Τους πείρα και δεν έβγαλα άκρη

 

Σου είπαν ότι θα το βάλουν ως βλάβη για να το ελέγξουν? Συνήθως αυτό κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

μήπως παίζει κάτι με την περιαγωγή σου? μήπως για κάποιο άγνωστο λόγο στην απενεργοποιήσαν ?
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Διαβαζα στη σελιδα της VODAFONE τον τιμοκαταλογο του Α LA KARTE και ειδα ενα προγραμμα TALK & SAVE. Είδα χρεωση ανά τρίλεπτο. Ξέρει κανενας τι είναι το προγραμμα αυτό?

Οσο κι αν εψαξα εκεί δεν βρήκα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος, Πουθενά δεν λέει χρέωση ανα τρίλεπτο! Που το είδες αυτό ? Ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό λέει . Μετά τα 3 λεπτά χρεώνεσαι κανονικά

Απλά αν μιλήσεις μέχρι 3 λεπτά πληρώνεις μόνο το πρώτο .

Αλλά και λιγώτερο να μιλήσεις πάλι πληρώνεις 1 λεπτό.

Αν σε συμφέρει μπαίνει μόνο μιλώντας με την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Δίκιο .

Έχουνε βγάλει τις πληροφορίες από το site . Λοιπόν αυτό το πρόγραμμα είναι όπως σου έγραψα.

0.39 για το πρώτο τρίλεπτο .μετά το κλείνεις και ξαναπέρνεις

Κάπιους τους συμφέρει αυτό το πρόγραμμα και εν πάσει περιπτώσει αν μιλάς σε όλες τις κλήσεις πάνω από λεπτό έχεις κάπιο κέρδος. Ενεργοποιείτε μόνο μέσω εξυπηρέτησης πελατών

Δες και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2161488#post2161488

 

 

Και μια παλιώτερη παραπομπή με διαφορετικές χρεώσεις http://www.forums.gr/showthread.php?t=4382

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ την διαφήμιση...

Πιστεύω πως οι λέξεις-κλειδιά είναι: ομιλία, σμς και παρέα. Λογικά θα ανακοινώσει κάποια πακέτα...

Πάντως πολύ πλάκα έχει η διαφήμιση! Ο παππούς θυμίζει Gandalf απο Lord of the Rings!

 

Να σας πω την αλήθεια παιδιά ο παπούς θυμίζει πράγματι Gandalf, αλλά οι κινήσεις των ματιών του, η όλη φάση με τα συστατικά και το καζάνι και ο πίδακας φωτιάς μου θύμισε περισσότερο τον Πανοραμίξ (panoramix ή στα γαλλικά Getafix και Miraculix) τον δρυίδη από το γαλατικό χωριό και φίλο των Αστερίξ και Οβελίξ. Όποιος έχει δει κάποια από τις ταινίες του Αστερίξ σίγουρα θα το πρόσεξε.

 

Αυτό που φτιάχνει προφανώς είναι ο μαγικός ζωμός που δίνει υπεράνθρωπη δύναμη και η CU-land είναι παραπομπή στο γαλατικό χωριό που ποτέ δεν έπεσε στα χέρια των Ρωμαίων.

 

Από φαντασία καλά πάνε. Να δούμε αν θα είναι αντίστοιχο και το πακέτο.

 

http://www.asterix.co.nz/characters/gauls/getafix.jpg

Windows Phone 8.1
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια παιδιά ο παπούς θυμίζει πράγματι Gandalf, αλλά οι κινήσεις των ματιών του, η όλη φάση με τα συστατικά και το καζάνι και ο πίδακας φωτιάς μου θύμισε περισσότερο τον Πανοραμίξ (panoramix ή στα γαλλικά Getafix και Miraculix) τον δρυίδη από το γαλατικό χωριό και φίλο των Αστερίξ και Οβελίξ. Όποιος έχει δει κάποια από τις ταινίες του Αστερίξ σίγουρα θα το πρόσεξε.

 

Αυτό που φτιάχνει προφανώς είναι ο μαγικός ζωμός που δίνει υπεράνθρωπη δύναμη και η CU-land είναι παραπομπή στο γαλατικό χωριό που ποτέ δεν έπεσε στα χέρια των Ρωμαίων.

 

Από φαντασία καλά πάνε. Να δούμε αν θα είναι αντίστοιχο και το πακέτο.

 

http://www.asterix.co.nz/characters/gauls/getafix.jpg

 

Ο γερό-μάγος μου θυμίζει πολύ τον παλιό χρόνο στην interactive διαφήμιση της VODAFONE την πρωτοχρονιά για ανανέωση μέσω του ίντερνετ..

Ήταν πάλι ένας γκρίζομάλλης γερός με γενιάδα..

Αυτό βέβαια που έχει σημασία είναι το τι τελικά θα ανακοινώσει, εάν ανακοινώσει κάτι, γιατί πολύ μου φαίνεται ότι το καθυστερεί..

Link to comment
Share on other sites

καθυστερει;; :blink:

μια διαφήμιση με τον μαγο..

και μια διαφήμιση με το δελτιο ειδησεων που δειχνει τον χαρτη της cu-land

marketing.

Link to comment
Share on other sites

καθυστερει;; :blink:

μια διαφήμιση με τον μαγο..

και μια διαφήμιση με το δελτιο ειδησεων που δειχνει τον χαρτη της cu-land

marketing.

 

Χτύπησε η vodafone!!!Είδα τη διαφήμιση με το ξωτικό....Και την προσφορά 60 λεπτα την ημερα (cu-σταθερά) με 0,35 λεπτα την ημερα......Καλο!!!!!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα η ανανέωση από το site της Vodafone έγινε 10% για ποσά από 10 μέχρι 49 ευρώ, και 15% για ποσά άνω των 50 ευρώ .

Το 25 % δεν υπάρχει πλέον

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησε η vodafone!!!Είδα τη διαφήμιση με το ξωτικό....Και την προσφορά 60 λεπτα την ημερα (cu-σταθερά) με 0,35 λεπτα την ημερα......Καλο!!!!!!!

 

Εγώ ίσα που την είδα την διαφήμιση αλλά δεν πρόλαβα να ακούσω και πολλά. Υπάρχει πουθενά να μάθουμε λεπτομέρειες? Στο site της vodafone δεν βρήκα κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είδα την καινούρια διαφήμιση cu land. Απ' ότι κατάλαβα λέει ότι σε χρεώνει 0,01€ στην αρχή κάθε μέρας και μιλάς απεριόριστα προς όλους τους CU αριθμούς και σταθερά!!!! Ακούγεται συναρπαστικό. Και μόνο με 0,35€ η ενεργοποίηση για πάντα! Δεν ξέρω αν την κατάλαβα καλά την διαφήμιση αλλά ακούγεται συναρπαστικό αν είναι όντως έτσι! CU all day λέγεται το "πρόγραμμα". Δεν είδα κάτι για 60 λεπτά την μέρα που λέει κάποιος πιο πάνω αλλά ακόμα κι έτσι να είναι η προσφορά είναι τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είδα την καινούρια διαφήμιση cu land. Απ' ότι κατάλαβα λέει ότι σε χρεώνει 0,01€ στην αρχή κάθε μέρας και μιλάς απεριόριστα προς όλους τους CU αριθμούς και σταθερά!!!! Ακούγεται συναρπαστικό. Και μόνο με 0,35€ η ενεργοποίηση για πάντα! Δεν ξέρω αν την κατάλαβα καλά την διαφήμιση αλλά ακούγεται συναρπαστικό αν είναι όντως έτσι! CU all day λέγεται το "πρόγραμμα". Δεν είδα κάτι για 60 λεπτά την μέρα που λέει κάποιος πιο πάνω αλλά ακόμα κι έτσι να είναι η προσφορά είναι τέλεια!

 

Την ξαναείδα λέει χρεώνεσαι 0,35 ευρω την ημερα και μιλας 60 λεπτα την ημέρα(cu-σταθερά)...Λέει για ενεργοποιήσεις μέχρι 31/12/08 με κενό μηνυμα στο...Τώρα δεν κατάλαβα αν η ενεργοποιηση γίνεται μια φορα και σε χρεώνει κάθε μέρα κι επίσης δεν λέει τπτ αν η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μπερδεμένη η διαφήμιση. Θα περιμένουμε για περεταίρω διευκρινήσεις από επίσημα χείλη!
Link to comment
Share on other sites

κιεγω την ειδα τη διαφημηση με το ξωτικο.. οντως ειναι λιγο μπερδεμενη..

 

καταρχην μιλαμε για υπηρεσια ή για προσφορα τυπου?

 

λογικα ειναι υπηρεσια... και υποτιθεται εαν καταλαβα καλα οτι χρεωνεσαι με τη χρεωση του ενος λεπτου και μιλας 60 λεπτα

 

οποτε 0.35 καπου..

 

όμως.. μηνυματα δεν εχει.. ισως βγαλουν και αλλο πακετα με μηνυματα η κατι..

 

το μηνυμα το στελνεις στο 123?

 

κιεγω δεν την προλαβα ολη..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλη αυτή η διαφήμιση μόνο και μονο για ένα πακέτο? Δεν λέω.. καλό, αλλά μόνο αυτό?

Ελπίζω να ανακοινώσουν κι άλλα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλη αυτή η διαφήμιση μόνο και μονο για ένα πακέτο? Δεν λέω.. καλό, αλλά μόνο αυτό?

Ελπίζω να ανακοινώσουν κι άλλα

 

 

Ναι...σίγουρα!!!!!!!Παιδιά την είδα και τρίτη φορά...Λογικά αν είναι αυτο που κατάλαβα τότε μάλλον μιλάμε για πολυ καλή προσφορά ειδικά για όσους έχουν ήδη cu...Ενεργοποιείς την υπηρεσία και έχεις 60 λεπτα (cu-σταθερά) με 0,35 ευρω την ημέρα...Δηλαδή αν την ενεργοποιήσεις και καλέσεις cu ή σταθερό θα χρεωθείς με 0,35 ευρώ και θα έχεις 1 ώρα δωρεάν για όλη την ημέρα...Δεν είμαι σίγουρος αν τα 0,35 θα στα χρεώνει κάθε μέρα μιλήσεις-δε μιλήσεις ή θα στα χρεώνει μόνο αν μιλήσεις...Αν ισχύει το δεύτερο είναι πάρα πολύ καλή προσφορά γιατί αναφέρει οτι θα έχει ισχύ για πάντα(για ενεργοποιήσεις μέχρι 31/12/08)!!!Σίγουρα κάτι θα βγάλει και για μηνύματα...και μυρίζομαι απεριόριστα!!!Ελπίζω και για ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

ξανα ειδα τη διαφημηση ακριβως οπως το ειπαμε ειναι..

 

60 λεπτα τη μερα..

 

κενο σμσ στο 1324

 

εστειλα και επειδη εχω ενεργοποιησει το πακετο cu a lot το μηνιαιο μου ηρθε το εξης μηνυμα

"για να γραφτεις στην υπηρεσια cu all day θα πρεπει να καταναλωσεις ολα τα διαθεσιμα λεπτα ομιλιας απο τα ηδη ενεργοποιιημενα πακετα ομιλιας talk a lot"

 

αρα ΔΕΝ μπορεις να εχεις ενεργοποιιημενο πακετο ομιλιας ΚΑΙ την υπηρεσια..

 

κακο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Ας τα ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα για να μην μπερδευόμαστε μεταξύ μας:

Μιλάς 60' την μέρα προς cu/σταθερά και σε χρεώνει 0,01€ το πρώτο μόνο λεπτό κάθε ημέρας! Δηλαδή αν μιλάς κάθε μέρα σε χρεώνει 0,30€ το μήνα. Η ενεργοποίηση είναι 0,35€ την πρώτη φορά μόνο και ισχύει για πάντα. Αυτό νομίζω λέει η διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ας τα ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα για να μην μπερδευόμαστε μεταξύ μας:

Μιλάς 60' την μέρα προς cu/σταθερά και σε χρεώνει 0,01€ το πρώτο μόνο λεπτό κάθε ημέρας! Δηλαδή αν μιλάς κάθε μέρα σε χρεώνει 0,30€ το μήνα. Η ενεργοποίηση είναι 0,35€ την πρώτη φορά μόνο και ισχύει για πάντα. Αυτό νομίζω λέει η διαφήμιση.

 

 

γιαυτο εισαι σιγουρη? δηλαδη ΔΕΝ χρεωνεσαι 0,35 λεπτα την ημερα? αλλα μονο 0,01?

 

οπως και να εχει εαν δεν μπορεις να εχεις ταυτοχρονα ενεργοποιημενο καποιο πακετο ομιλιας και την υπηρεσια δεν το λες ιδιαιτερως χρησιμο το πακετο..

 

και οντως τοοοση φασαρια και culand και μπλα μπλα μπλα για ενα μονο πακετο?? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ας τα ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα για να μην μπερδευόμαστε μεταξύ μας:

Μιλάς 60' την μέρα προς cu/σταθερά και σε χρεώνει 0,01€ το πρώτο μόνο λεπτό κάθε ημέρας! Δηλαδή αν μιλάς κάθε μέρα σε χρεώνει 0,30€ το μήνα. Η ενεργοποίηση είναι 0,35€ την πρώτη φορά μόνο και ισχύει για πάντα. Αυτό νομίζω λέει η διαφήμιση.

 

εγώ πάλι κατάλαβα ότι αν το ενεργοποιήσεις σε χρεώνει κάθε φορά το πρώτο λεπτό και έχεις 60 δωρεάν λεπτά σε κάθε κλήση. αν την ξαναδω θα πω αν μου ξέφυγε κάτι...

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ας τα ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα για να μην μπερδευόμαστε μεταξύ μας:

Μιλάς 60' την μέρα προς cu/σταθερά και σε χρεώνει 0,01€ το πρώτο μόνο λεπτό κάθε ημέρας! Δηλαδή αν μιλάς κάθε μέρα σε χρεώνει 0,30€ το μήνα. Η ενεργοποίηση είναι 0,35€ την πρώτη φορά μόνο και ισχύει για πάντα. Αυτό νομίζω λέει η διαφήμιση.

 

Πολύ ουτοπικό μου μοιάζει αυτό... Αν κ δεν έχω δει τη διαφήμιση, ποιο αληθινές μου φαίνονται οι άλλες ερμηνείες.. Μακάρι βέβαια να βγει η δικιά σου σωστή..

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι κατάλαβα ότι αν το ενεργοποιήσεις σε χρεώνει κάθε φορά το πρώτο λεπτό και έχεις 60 δωρεάν λεπτά σε κάθε κλήση. αν την ξαναδω θα πω αν μου ξέφυγε κάτι...

 

 

κιεγω αυτο καταλαβα... δηλαδη οσο κανει εαν μιλησεις ενα λεπτο πχ σε σταθερο.. γυρω στα 0,35 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Μονο εικασίες κάνουμε... δεν καταλαβαίνω γιατι απο τη στιγμή που διαφημίζει κατι η vodafone δεν εχει φροντίσει να δίνει πληροφορίες στο site της...

Να μας φύγει η απορία κι εμας!!!

 

Παντως θα ταν καλύτερα αν μπορούσε να συνδυαστεί με το talk a lot. Βέβαια, δεν λέω... πολύ καλό το πακέτο. Και το ότι δίνει σταθερά είναι πολύ θετικό. Ένα πραγμα δεν εχω καταλάβει όμως... Είναι υπηρεσία ή προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...