Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα παλι εχω να κανω ανανεωση απο της 4 οκτω 2015 και μεχρι και σημερα το υπολοιπο στην καρτα μου περιπου 4 ευρω υπαρχει κανονικα.Δεν καταλαβαινω τι γινεται.... δεν εχω βαλει καμια καρτα.

 

Κάπου τότε (τον 10/2015) τελείωσε το 6μηνο διάρκειας υπολοίπου και εφαρμόστηκε το 3μηνο από τη Vodafone καρτοκινητή παρά την εξαγγελία για 3μηνο από πιο πριν.

Αλλά αν έχεις φοιτητικό, νομίζω, δεν ισχύει το 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. σε 1 μηνα σταματαω την συνδεση. θα μεινω στη vodafone. δε ξερω τι να κανω. cu η καρτοκινητο? το καρτοκινητο εχει 400' για ολους με 3 ε? το 'Τρεις επιλογές αριθμών vodafone για απεριόριστη επικοινωνία' ειναι αληθεια? Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μπα. Μόνο αν το έχεις από παλιά σου δίνει τα 400' με 3€ μόλις κάνεις ανανέωση νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο αν είχες από παλιά την προσφορά που έδινε 300' με ανανέωση 10€ που έχει σταματήσει εδώ και δύο τρία χρόνια. Το μόνο πλεονέκτημα του καρτοκινητού σε σχέση με το cu είναι το 1 λεπτό το λεπτό προς δύο αριθμούς Vodafone
Link to comment
Share on other sites

200' 5e προς ολους ισχυει?στο καρτοκινητο.

πιο πολυ με vodafone θελω να μιλαω. και καμια ωρα με αλλα δυκτια. θα εβαζα cu αλλα οι γνωστοι μου εχουν καρτοκινητο και συμβολαια..

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

200' 5e προς ολους ισχυει?στο καρτοκινητο.

πιο πολυ με vodafone θελω να μιλαω. και καμια ωρα με αλλα δυκτια. θα εβαζα cu αλλα οι γνωστοι μου εχουν καρτοκινητο και συμβολαια..

Ναι το 5/200 ισχ'υει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

200' 5e προς ολους ισχυει?στο καρτοκινητο.

πιο πολυ με vodafone θελω να μιλαω. και καμια ωρα με αλλα δυκτια. θα εβαζα cu αλλα οι γνωστοι μου εχουν καρτοκινητο και συμβολαια..

Cu θα κανεις και με 5 ευρω θα εχεις 200 προς vodafone και 200 προς ολους ενω αν ανανεωσεις απο το my account θα εχεις επιπλεον 100 προς ολους

Link to comment
Share on other sites

Cu θα κανεις και με 5 ευρω θα εχεις 200 προς vodafone και 200 προς ολους ενω αν ανανεωσεις απο το my account θα εχεις επιπλεον 100 προς ολους

ποιο πακετο cu δινει κατι τετοιο?

 

 

ακυρο. το βρηκα. πολυ καλο..

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο τα καταστηματα vodafone.

Πηγα σημερα να μετατρεψω ενα καρτοκινητο cosmote σε vodafone. Το πρωτο καταστημα μου ζητησε 30 ευρω το δευτερο 20 ευρω και τηλεφωνικα δωρεαν. Γνωριζει κανεις κατι μη μας κοροιδευουν κιολας.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Οτι εγραψα δηλαδη και στον panos314 και σε αλλους.

Θυμαμαι ηταν ενας τυπος που εψαχνε σταθερο νουμερο, κ δεν ηθελε να παρει στο πενταψηφιο. Τζαμπα θυματα..

 

Για φορητοτητα να περνετε τηλεφωνα:

για vodafone 13894

για wind 13846

για cosmote 13897

 

Μην ασχολειστε με τα καταστηματα των εταιριων που ψαχνουν να σας χρεωσουν για να ανεβασουν τον τζιρο κ την προμηθεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κάθε 5μηνο μπορείς να βάζεις 10€ κάρτα τους 4 πρώτους μήνες

και τον 5ο να χρησιμοποιείς τα 8+€ από περισσευούμενα 2€υρα για τα πακέτα που λες

 

Και να ξαναβάζεις 10€υρη κάρτα τον 6ο μήνα.

 

Αν περάσουν 3 μήνες (90 μέρες) χωρίς κάρτα (έστω 5€) ό,τι υπόλοιπο μηδενίζεται.

ξεκαθαρος....σε ευχαριστω πολυ φιλε μου:)
Link to comment
Share on other sites

Οτι εγραψα δηλαδη και στον panos314 και σε αλλους.

Θυμαμαι ηταν ενας τυπος που εψαχνε σταθερο νουμερο, κ δεν ηθελε να παρει στο πενταψηφιο. Τζαμπα θυματα..

 

Για φορητοτητα να περνετε τηλεφωνα:

για vodafone 13894

για wind 13846

για cosmote 13897

 

Μην ασχολειστε με τα καταστηματα των εταιριων που ψαχνουν να σας χρεωσουν για να ανεβασουν τον τζιρο κ την προμηθεια τους.

 

Η Wind εδώ και πολύ καιρό δεν πραγματοποιεί τηλεφωνικά φορητότητα αριθμού, σε παραπέμπει στα καταστήματα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά αναφορικά με το θέμα με τον καινούριο αριθμό cu που λέγαμε ...

Τελικά αντι για φορητότητα πήραμε καινούριο νουμερο.

Πήγαμε σε κατάστημα στην Αλεξανδρας που ειναι κατι σαν φρανσαιζ της βοντα. Πήραμε νουμερο πήραμε multisim και δεν ζήτησαν ούτε ευρώ.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

με εχουνε κανει πατινι απο χθες για μια φορητοτητα σε cu παω σο καταστημα των πατησιων και ενω τους δειχνω συνομιλια που εχω εμ την vodafone στο chat οτι μπορω να κανω φορητοτητα χψρις να πληρωσω την ανανεωση αυτοι μονο που δεν με εβρισαν απο πανω.μ ειπα αν επικοινωνησω εγω με vodafone και να τους στειλουν αυτοι ενημέρωση για να το κανουν το οποιο κ εκαναν απο τν ξυπηρετηση της vodafine αλλα το καταστημα τηρεί σιγη ιχθυως.Α!

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/portabilityRequest.action ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ

Edited by Vasileios
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

με εχουνε κανει πατινι απο χθες για μια φορητοτητα σε cu παω σο καταστημα των πατησιων και ενω τους δειχνω συνομιλια που εχω εμ την vodafone στο chat οτι μπορω να κανω φορητοτητα χψρις να πληρωσω την ανανεωση αυτοι μονο που δεν με εβρισαν απο πανω.μ ειπα αν επικοινωνησω εγω με vodafone και να τους στειλουν αυτοι ενημέρωση για να το κανουν το οποιο κ εκαναν απο τν ξυπηρετηση της vodafine αλλα το καταστημα τηρεί σιγη ιχθυως.Α!

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/portabilityRequest.action ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ

 

Χωρίς να τσεκάρεις κανένα ποσό από αυτά, εννοείς;

http://i64.tinypic.com/23t430o.jpg

Και σου στέλνουν δωρεάν τη νέα sim στον αριθμό σου από την άλλη εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

με εχουνε κανει πατινι απο χθες για μια φορητοτητα σε cu παω σο καταστημα των πατησιων και ενω τους δειχνω συνομιλια που εχω εμ την vodafone στο chat οτι μπορω να κανω φορητοτητα χψρις να πληρωσω την ανανεωση αυτοι μονο που δεν με εβρισαν απο πανω.μ ειπα αν επικοινωνησω εγω με vodafone και να τους στειλουν αυτοι ενημέρωση για να το κανουν το οποιο κ εκαναν απο τν ξυπηρετηση της vodafine αλλα το καταστημα τηρεί σιγη ιχθυως.Α!

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/portabilityRequest.action ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ

 

13894(χωρις χρεωση) και τελος.

Link to comment
Share on other sites

παω να ανοίξω σήμερα τον chrome στο κινητό με 4G και μου ανοιγει αντι για την αρχική μου την παρακάτω σελίδα

 

https://start.vodafone.com/ssp/main/GR

 

δεν εχω ουτε branded ουτε τίποτα.

 

να υποθέσω έγινε καποιο redirect απο την πλευρά της σύνδεσης ;

 

(οπως και να εχει τραγικό. φαντάσου πχ στη σύνδεση του pc, να πας να ανοίξεις chrome και να σε βγάλει στο πχ http://www.vodafone.gr ξαφνικά)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

παω να ανοίξω σήμερα τον chrome στο κινητό με 4G και μου ανοιγει αντι για την αρχική μου την παρακάτω σελίδα

 

https://start.vodafone.com/ssp/main/GR

 

δεν εχω ουτε branded ουτε τίποτα.

 

να υποθέσω έγινε καποιο redirect απο την πλευρά της σύνδεσης ;

 

(οπως και να εχει τραγικό. φαντάσου πχ στη σύνδεση του pc, να πας να ανοίξεις chrome και να σε βγάλει στο πχ http://www.vodafone.gr ξαφνικά)

Μου το έκανε και σε εμένα. Έκλεισα τον chrome και όταν τον άνοιξα δεν μου το έβγαλε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και σε εμένα. Έκλεισα τον chrome και όταν τον άνοιξα δεν μου το έβγαλε πάλι.

 

Κι εμένα το ίδιο μου έκανε όταν συνδέομαι με 3G και μάλιστα 2 φορές. Την πρώτη έκλεισα τον Chrome και τον ξανάνοιξα. Την δεύτερη δεν έφευγε ακόμα και όταν έκλεισα και ξανάνοιξα τον Chrome με αποτέλεσμα να χρειαστεί να κάνω διαγραφή δεδομένων για να δουλέψει σωστά. Τέτοιες μαλ... ες κάνει η Vodafone γι' αυτό λέω αντε να βάλει μπροστά η Wind τις νέες κεραίες να την καταργήσω σιγά - σιγά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο μου έκανε όταν συνδέομαι με 3G και μάλιστα 2 φορές. Την πρώτη έκλεισα τον Chrome και τον ξανάνοιξα. Την δεύτερη δεν έφευγε ακόμα και όταν έκλεισα και ξανάνοιξα τον Chrome με αποτέλεσμα να χρειαστεί να κάνω διαγραφή δεδομένων για να δουλέψει σωστά. Τέτοιες μαλ... ες κάνει η Vodafone γι' αυτό λέω αντε να βάλει μπροστά η Wind τις νέες κεραίες να την καταργήσω σιγά - σιγά...

 

Φίλε μου συντοπίτη, νομίζω, ΜΟΝΟ η Cosmote μπορεί να μας "σώσει" άμα αρχίσει τα "σωστά" της (όπως βλέπω να ξεκινά μόλις αυτή την περίοδο).

1) Πακέτα που αθροίζονται με την αργότερη ημερομηνία λήξης (Πες το και τυράκι να βάλεις ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ, όχι το ίδιο όπως η Voda, πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο.

2) Δωράκια αβέρτα που ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ, όχι με G παντού όπως σε μας η Wind με max 0,20Mbps αν και εφόσον πιάσεις Edge με το κινητό στην κατάλληλη θέση και προσανατολισμό, ή πλασματικό σήμα της Voda. Κι αν λες για νέες κεραίες Wind, αυτό της C-Ote στην περιοχή μας δεν πρόκειται ποτέ να το πιάσει

http://www.speedtest.net/result/4954227340.png

Κάτι 2-3Mbps θαχει και πολύ μας πάει με τα 4Gια της η Αέρινη.

3) Κάτι πασιφανή κοροϊδέματα των άλλων πχ και καλά φατσομπούκια που χρεώνουν τα ΣΚ, daiy internet κα

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο μου έκανε όταν συνδέομαι με 3G και μάλιστα 2 φορές. Την πρώτη έκλεισα τον Chrome και τον ξανάνοιξα. Την δεύτερη δεν έφευγε ακόμα και όταν έκλεισα και ξανάνοιξα τον Chrome με αποτέλεσμα να χρειαστεί να κάνω διαγραφή δεδομένων για να δουλέψει σωστά. Τέτοιες μαλ... ες κάνει η Vodafone γι' αυτό λέω αντε να βάλει μπροστά η Wind τις νέες κεραίες να την καταργήσω σιγά - σιγά...

 

Πρώτη φορά προσωπικά το ακούω αυτό. Αλλά και πάλι, άσχετο με τις κεραίες της Wind. & όλες να τις βάλει μπροστά, αριθμητικά είναι πολύ λιγότερες των ανταγωνιστριων,οπότε θαύματα δεν γίνονται:p

Γιατί απλά θα τις βάλουν μπρος και οι άλλες 2 τις δικές τους και μετά αν η Wind δεν πυκνώσει το δίκτυο πάλι ραδιόφωνο θα γίνει:p

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το έκανε. Θα φάνε βρισίδι

Το κακό είναι ότι συνεχίζει και το κάνει, κάθε φορά που ανοίγω μια σύνδεση!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

13894(χωρις χρεωση) και τελος.

το χωρίς χρέωση είναι σίγουρο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς να τσεκάρεις κανένα ποσό από αυτά, εννοείς;

http://i64.tinypic.com/23t430o.jpg

Και σου στέλνουν δωρεάν τη νέα sim στον αριθμό σου από την άλλη εταιρεία;

δεν ξέρω ακόμα αύριο που θα με πάρουν θα σου πω

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει κάποιος ας μου πει σε ποιο νουμερο καλω για να βαλω το πακετο talk to Vodafone 300, γιατι το σαιτ vodafonecu ....μην πω τι κανει.. και δεν με αφηνει να μπω με κωδικούς, λεει συνεχεια ότι είμαι ήδη εγγεγραμμένος, ενώ από την εξυπηρετηση μου λενε ότι εχουν διαγραψει ότι βλεπουν

ευχαριστω πολύ

 

το βρήκα, 1252.... οκ

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...