Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από τέσσερις αποτυχημένες προσπάθειες απόκτησης της φοιτητικής προσφοράς από cosmote (είτε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο είτε what's up) πήγα στη Vodafone και κατευθείαν μου έδωσαν φοιτητικό CU. Η cosmote δε με δεχόταν επειδή είμαι 7ο έτος και η φοιτητική μου ταυτότητα δεν έχει ισχύ ειδικού εισιτηρίου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι ακριβές αυτό,με μια μικρή επιφύλαξη.

Εγώ κάθε φορά ανανεώνω μια ημέρα πριν γιατί την ημέρα που λήγει το πακέτο ακριβώς με έχει κρεμάσει πολλές φορές,χωρίς να λήξει την ώρα που έχω ανανεώσει 1 μήνα πριν.

 

Την έχω πατήσει έτσι κάποιες φορές και τώρα ανανεώνω 1 μέρα πριν για να είμαι ασφαλής.

 

Και εγώ έτσι κάνω! Απλά απάντησα στο ερώτημα αν γίνεται την ίδια μέρα! Το Ρίσκο είναι Ρίσκο από εκεί και πέρα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ακόμα και την ίδια μέρα αρκεί να μην λήξει το προηγούμενο πακέτο!πχ αν λήγει στις 12 το βράδυ αν ανανεώσεις στις 11 είσαι οκ!

Έτσι κάνω πάντα χωρίς να έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τέσσερις αποτυχημένες προσπάθειες απόκτησης της φοιτητικής προσφοράς από cosmote (είτε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο είτε what's up) πήγα στη Vodafone και κατευθείαν μου έδωσαν φοιτητικό CU. Η cosmote δε με δεχόταν επειδή είμαι 7ο έτος και η φοιτητική μου ταυτότητα δεν έχει ισχύ ειδικού εισιτηρίου.

 

Και πολύ καλά έκανες!

Άμα δεν θέλουν, αυτοί θα χάσουν, το μόνο σίγουρο!:)

Link to comment
Share on other sites

έχω what's up και θέλω να πάω σε cu με φορητότητα.

η διαδικασία γίνεται σε κατάστημα vodafone?(υποθέτω πως ναι)

ξεμπερδεύω με μια επίσκεψη ή θα χρειαστεί να ξαναπάω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου απαντησει,πως μπορω να μετατρεψω το παλιο καρτοκινητο vodafone που εχω,το οποιο μου δινει 400' προς vodafone με ανανεωση 10 ευρω-σε νεο καρτοκινητο vodafone,που σου δινει με ανανεωση 10 ευρω 300' προς ολους!στο 1252 δοκιμασα αλλα δεν και στο 1286 επισης!ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου απαντησει,πως μπορω να μετατρεψω το παλιο καρτοκινητο vodafone που εχω,το οποιο μου δινει 400' προς vodafone με ανανεωση 10 ευρω-σε νεο καρτοκινητο vodafone,που σου δινει με ανανεωση 10 ευρω 300' προς ολους!στο 1252 δοκιμασα αλλα δεν και στο 1286 επισης!ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Αυτό έχει σταματήσει και ισχύει μόνο για όσους το είχαν ενεργοποιήσει παλιότερα. Πλέον αγοράζεις πακέτο 200 λεπτών με 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Ειμαι με συμβολαιο βοντα και θελω να το γυρισω σε cu με φοιτητικο πακετι exclusive 7 που εχει ως προθεσμια ενεργοποιησης την 31/12/2013. Αν παω αυριο σε καταστημα βοντα με το φοιτητικο πασο μου, πιστευετε θα προλαβω την προσφορα? Καποιος μου ειπε οτι απαιτειται ενας μηνας για να γινει η συνδεση καρτα cu.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

έχω what's up και θέλω να πάω σε cu με φορητότητα.

η διαδικασία γίνεται σε κατάστημα vodafone?(υποθέτω πως ναι)

ξεμπερδεύω με μια επίσκεψη ή θα χρειαστεί να ξαναπάω?

 

Την Παρασκευη ημουν σε καταστημα voda για να κανω φορητοτητα και μου ειπαν ακριβως οτι λογω τεχνικου προβληματος δεν γινονται φορητοτητες απο καρτοκινητα, και σε επομενη ερωτηση ποτε θα φτιαξει απαντησαν οτι μπορει να κρατησει και 3 μηνες και να μου δωσουν νεο αριθμο cu.

Αν βγαλεις ακρη ενημέρωσε γιατι με ενδιαφερει και εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Ειμαι με συμβολαιο βοντα και θελω να το γυρισω σε cu με φοιτητικο πακετι exclusive 7 που εχει ως προθεσμια ενεργοποιησης την 31/12/2013. Αν παω αυριο σε καταστημα βοντα με το φοιτητικο πασο μου, πιστευετε θα προλαβω την προσφορα? Καποιος μου ειπε οτι απαιτειται ενας μηνας για να γινει η συνδεση καρτα cu.

 

Ευχαριστω πολυ

 

οι 30 μέρες απαιτούνται για την αποσύνδεση του συμβολαίου, όχι για την ενεργοποίηση του cu. Πήγαινε άμεσα σε κατάστημα voda να ρωτήσεις, μπορεί η ημερομηνία τιμολόγησης να είναι πριν την 31/12 και να προλαβαίνεις στο τσακ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι δεν ξοδεύονται πρώτα τα mb από το 1gb που έδινε με online ανανέωση αλλά από αυτά του just surf bonus...

Οπότε άχρηστα είναι:down:

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη ημουν σε καταστημα voda για να κανω φορητοτητα και μου ειπαν ακριβως οτι λογω τεχνικου προβληματος δεν γινονται φορητοτητες απο καρτοκινητα, και σε επομενη ερωτηση ποτε θα φτιαξει απαντησαν οτι μπορει να κρατησει και 3 μηνες και να μου δωσουν νεο αριθμο cu.

Αν βγαλεις ακρη ενημέρωσε γιατι με ενδιαφερει και εμενα!

 

Βγάλε έναν καινούργιο αριθμό στο φοιτητικό πακέτο ώστε να κατοχυρώσεις την προσφορά και όταν κάνεις τον αριθμό σου σε κάρτα τότε τους ζητάς από facebook να σου κάνουν αλλαγή του αριθμού ;)

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη ημουν σε καταστημα voda για να κανω φορητοτητα και μου ειπαν ακριβως οτι λογω τεχνικου προβληματος δεν γινονται φορητοτητες απο καρτοκινητα, και σε επομενη ερωτηση ποτε θα φτιαξει απαντησαν οτι μπορει να κρατησει και 3 μηνες και να μου δωσουν νεο αριθμο cu.

Αν βγαλεις ακρη ενημέρωσε γιατι με ενδιαφερει και εμενα!

 

επισκέψου ενα καταστημα στις 13/12 παλι. αν και την Παρασκευη μπορουσαν να στις περασουν... ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι δεν ξοδεύονται πρώτα τα mb από το 1gb που έδινε με online ανανέωση αλλά από αυτά του just surf bonus...

Οπότε άχρηστα είναι:down:

Πρώτα ξοδεύεται όποιο πακέτο λήγει πρώτο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι και τα δύο είναι bonus από την ίδια ανανέωση εκτός και αν το 1gb έχει διάρκεια 31 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Το 1gb από την ανανέωση on line ενεργοποιείται λίγα δευτερόλεπτα ή λεπτά αργότερα από το just surf bonus. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, μόλις κοίταξα το μήνυμα και ενεργοποιήθηκε 3 λεπτά αργότερα...

Άρα δεν πρόκειται να το αγγίξω το 1Gb.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καμία παράταση θα πάρει το πακέτο με την ανανέωση των 10€ και το 1gb;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καμία παράταση θα πάρει το πακέτο με την ανανέωση των 10€ και το 1gb;

 

Μα έχει πάρει ήδη... ως 15/1/2014.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει πάρει ήδη... ως 15/1/2014.

 

Σουπερ!

Δεν μου ηρθε καμια ενημερωση, για αυτο ρωταω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εyαριστω πολυ!εντωμεταξυ,ειναι τοσο αχρηστοι,που και να θελω να πληρωσω επιπλεον 5 ευρω,για να εχς και 200' προς ολους στο κινητο μου,περα απο τα 400'προς vodafone που μου δινουν με την ανανεωση,δε μου το επιτρεπουν,γιατι λενε πως πρεπει να ξεγραφτω απο το bonus των 400',χανοντγας και τα λεπτα που ενδεχομενως ειχα στο κινητο μου μεχρι εκεινη τη στιγμη!με αλλα λογια,και τους πληρωνεις 5 ευρω και σου παιρνουν και αυτα που σου δινουν ,λες και σου κανουν χαρη και δεν τους δινεις λεφτα!αρα σε παρακινουν να παρεις νουμερο f2go!
Link to comment
Share on other sites

επισκέψου ενα καταστημα στις 13/12 παλι. αν και την Παρασκευη μπορουσαν να στις περασουν... ;)

 

Τι παιζει τελικά, υπάρχει οντως πρόβλημα? Τελικα το εκανα ονλινε απο το site και περιμενω να δω, θα ενημερώσω για την εξέλιξη ;)

Link to comment
Share on other sites

εyαριστω πολυ!εντωμεταξυ,ειναι τοσο αχρηστοι,που και να θελω να πληρωσω επιπλεον 5 ευρω,για να εχς και 200' προς ολους στο κινητο μου,περα απο τα 400'προς vodafone που μου δινουν με την ανανεωση,δε μου το επιτρεπουν,γιατι λενε πως πρεπει να ξεγραφτω απο το bonus των 400',χανοντγας και τα λεπτα που ενδεχομενως ειχα στο κινητο μου μεχρι εκεινη τη στιγμη!με αλλα λογια,και τους πληρωνεις 5 ευρω και σου παιρνουν και αυτα που σου δινουν ,λες και σου κανουν χαρη και δεν τους δινεις λεφτα!αρα σε παρακινουν να παρεις νουμερο f2go!

ούτε εκει θα έχεις τα 300 προς όλους με ανανέωση. Έχει καταργηθεί για τους νέους πελάτες σε όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...