Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει να μου πει γιατί στο P350 δεν μου βρήσκει δορυφόρους στο detinator 8. Πιστεύω οτι υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεισ των port, γιατί στο εικονήδιο σήμα gps μου λέει οτι δεν βρέθηκε κεραία gps. σκέφτομαι να κάνω συνδιασμούς αλλά νομίζω δεν θα πετύχω κάτι εκτός από χάσιμο χρόνου. επίσεις διαβασα σε προηγούμενους διαλόγους για το gpstmc αλλα μου το δείχνει σαν άγνωστη εφαρμογή και δεν ανοίγει. σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τι βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Έχεις χρησιμοποιήσει το Destinator 7; Έχεις το ίδιο πρόβλημα;

 

Σου λέω για το Destinator 7 γιατί είναι το καλύτερο όλων των destinator και η έκδοση αναφοράς για το πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν το είχα, απλά είχα τους μαμά χάρτες τις mio (miomap V3) και έληξαν, οπότε μπήκα στην διαδικασία να βάλω σπασμένους (γιατι για καινούργιους μου ζήτησαν την αξια του P350) και κατα τύχη επέσε στα χέρια μου μια sd με το destinator 8.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε το 7. Επίσης ας είμαστε πιο διακριτικοί σε ότι αφορά το παράνομο λογισμικό μιας και δεν μας επιτρέπεται τέτοιου είδους συζήτηση ή διανομή δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου p350 εκτος του οτι κανει 7 ωρες να κλειδωσει δορυφορο, με το destinator 7 σερνεται τελειως! Του εκανα ο,τι ηξερα, μεχρι και hard reset, αλλα καμια βελτιωση. Λιγο καλυτερα τρεχει το ginius driver, απ το ολοτελα... :(

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ειρήνη κάτι δεν πάει καλά με το δικό σου. Από όσο θυμάμαι (πάει τόσος καιρός), η συσκευή δεν είχε πρόβλημα στο να σηκώσει το destinator. Εκτός αυτού... ποτέ δεν είχε πρόβλημα και στο κλείδωμα των δορυφόρων.

 

Ποια έκδοση του Destinator ακριβώς είχες δοκιμάσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη κάτι δεν πάει καλά με το δικό σου. Από όσο θυμάμαι (πάει τόσος καιρός), η συσκευή δεν είχε πρόβλημα στο να σηκώσει το destinator. Εκτός αυτού... ποτέ δεν είχε πρόβλημα και στο κλείδωμα των δορυφόρων.

 

Ποια έκδοση του Destinator ακριβώς είχες δοκιμάσει;

 

Ειχε την 6 κι εγω την ξηλωσα κι εβαλα την 7. Επισης εβαλα miomap 2008 και ginius driver. Ολα δουλευαν τζετ, μεχρι που το περασμενο καλοκαιρι, το ξεχασα στο αυτοκινητο, το χτυπουσε ο ηλιος καμποσες ωρες, κι εκτοτε ο,τι κι αν κανω δε στρωνει. Εχει τα προβληματα που προανεφερα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τότε δυστυχώς υπάρχει hardwarικό θέμα με τη συσκευή σου.

 

Αυτο οσφραινομαι κι εγω δυστυχως. :(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το δικο μου p350 εκτος του οτι κανει 7 ωρες να κλειδωσει δορυφορο, με το destinator 7 σερνεται τελειως! Του εκανα ο,τι ηξερα, μεχρι και hard reset, αλλα καμια βελτιωση. Λιγο καλυτερα τρεχει το ginius driver, απ το ολοτελα... :(

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Αυτό συμβαίνει μόνο αν τρέχεις το destinator από την sd αν το εγκαταστήσεις στη συσκευή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

 

καλησπέρα έχω ένα mio p550 το οποίο το "κόλλησα" Πώς τα κατάφερα;:

έχοντας πατημένο συνέχεια προς τα κάτω το joystick έθεσα στην θέση on το διακόπτη και μπήκα στο μενού της συσκευής και εκεί στην επιλογή 4=dump tools πάτησα αυτό που έλεγε κάτι για 50 mb δεν θυμάμαι ακριβώς τι άρχισε να μου βγάζει: block και κάτι νούμερα δίπλα. Από τότε η συσκευή δεν ξανάνοιξε μόνο μαύρη οθόνη, ούτε to hard reset κάνει τίποτα.

 

Μια καλύτερη παρουσίαση του προβλήματος: μετά την ενέργεια που περιγράφετε παραπάνω δεν ανοίγουν τα wm5 και ούτε μπορώ να μπώ στον bootloader για να ξαναφορτώσω τη rom ή να κάνω οτιδήποτε άλλο. Με την ενεργοποίηση της συσκευής ανάβουν μόνο στιγμιαία τα λαμπάκια της

συσκευής και μετά το απόλυτο μαύρο. Μετά από μια αναζήτηση στο google βρήκα αυτό:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=277374&page=12 μάλων είναι ίδιο με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω αλλά λόγω του ότι δεν ξέρω αγγλικά δεν κατάφερα τίποτα.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by steliogs
Μια καλύτερη παρουσίαση του προβλήματος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχω ενα mio p550 και εχω το εξης προβλημα :

Ενω ολα ηταν καλα και δουλευα τουλαχιστιον 3 προγραμματα πλοηγησης (garmin-igo-destinator) πειραματιστικα και με το navigon εκει μαλλον γινανε ολα.

Το προβλημα μου ειναι οτι αλλαξε η ταχυτητα της θυρας του gps απο com2 4800 sw com2 57600 και το λεω αυτο γιατι και το igo kai to destinator κλειδωνουν μονο ετσι.

το προβλημα ειναι το garmin που δεν βρισκει πλεον το gps οτι και να κανω (μεχρι kai rom περασα παλι). Οποιος μπορει να βοηθησει γιατι αυτο χρησιμοποιουσα πιο πολυ.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Γεια χαρά,

έχω ενα Mio P550 PDA το οποίο "κάηκε" όταν προσπάθησα να του κάνω αναβάθμιση.

Θέλω να το φτιάξω και ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι με καλώδιο jtag ωστε να επαναφέρω τον bootloader.

Επειδή δεν έχω τις κατάλληλες γνώσεις για να το κάνω, ξέρετε αν υπάρχει κάποιος που να κάνει τέτοιου είδους επισκευές; (επι πληρωμή φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει περίπτωση να έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει στο 350 καμιά rom android; Λέω εγώ τώρα...:p

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδες καλησπερα! έχω χάσει το cd με το setup για το mio p350! παιζει να το βρω πουθενα?

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα σε όλους !!!!!

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε κανένα link που να μπορέσω να κατεβάσω την rom ρ350-550 wm6.5 , όπου έχω δοκιμάσει δεν την διαθέτουν..

Η και πιο καινούργια δεν με πειράζει

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...