Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ.

 

Αν θέλεις μην γράφεις με κεφαλαία, είναι αντίθετο με τους κανόνες του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το βρω.μπορειs να βοηθησειs λιγο.ευχαριστω

 

καποια απαντηση.ευχαριστω.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Exv το mio p350 και προσπαθω να το συνδεσω με το pc ωστε να περασω αρχεια. Το pc εχει windows xp . Το προβλημα ειναι πως ειτε με την εκδοση 4,1 ειτε με την εκδοση 4,5 δεν συγχρονιζεται. Ενω Συνδεετε δηλαδη αναβει το φωτακι στο pda και φορτωνει η μπαταρια, στο activesign βγαζει connecting αλλα μονο αυτο κ τιποτα αλλο, δηλαδη δεν κανει συνδεση.Καμια ιδεα προταση λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδες χρειαζομαι βοηθεια.

Περασα μια λαθος memory stick στο mio p550 μου και μου εχει βγαλει μια ταμπελα που λεει οτι το sysInfo του συστηματοσ δεν μπορει να το ανοιξει.Μου λεει να το επανεγκαταστησω ή να του κανω φορματ!

Οταν πηγαινω τωρα στις ρυθμισεις και παταω πανω στο sysInfo το οποιο πριν μου εδειχνε ολα τα στοιχεια του gps τωρα μου βγαζει μια ταμπελα που λεει error.

α..να επισημανω οτι το κουμπι start στο πανω μερος της οθονης κολλαει και πρεπει να κανω επανεκινηση του gps για να το επαναφερω.

Οποιος ξερει περιπου τι συμβαινει ας απαντησει παρακαλω..τα εχω βρει σκουρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες χρειαζομαι βοηθεια.

Περασα μια λαθος memory stick στο mio p550 μου και μου εχει βγαλει μια ταμπελα που λεει οτι το sysInfo του συστηματοσ δεν μπορει να το ανοιξει.Μου λεει να το επανεγκαταστησω ή να του κανω φορματ!

Οταν πηγαινω τωρα στις ρυθμισεις και παταω πανω στο sysInfo το οποιο πριν μου εδειχνε ολα τα στοιχεια του gps τωρα μου βγαζει μια ταμπελα που λεει error.

α..να επισημανω οτι το κουμπι start στο πανω μερος της οθονης κολλαει και πρεπει να κανω επανεκινηση του gps για να το επαναφερω.

Οποιος ξερει περιπου τι συμβαινει ας απαντησει παρακαλω..τα εχω βρει σκουρα!

 

μια βοηθεια εχω το ρ350 πιθανον χαλασε η μπαταρια οταν το βαζω να φορτησει ανοιγει μονο και λεει μονο μιο ρ350.δεν ανοιγει το γουιντους...τι συμβανει τα εχει χασει......αν ξερει κανεις βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το καλύτερο πρόγραμμα για πλοήγηση με τους πιο ενημερωμένους χάρτες που μπορούμε να βάλουμε στο p350; Γιατί έχω κολλήσει στο destinator με τους χάρτες του 2008...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιό είναι το καλύτερο πρόγραμμα για πλοήγηση με τους πιο ενημερωμένους χάρτες που μπορούμε να βάλουμε στο p350; Γιατί έχω κολλήσει στο destinator με τους χάρτες του 2008...

 

Πολλά... Genius Driver, Automapa, Sygic mobile και φυσικά... iGO8!

 

Ενημερωτικά βέβαια... έχουν κυκλοφορήσει και για το Destinator 2010 χάρτες τόσο από GI όσο και από MLS.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα! εδω και 2 μερες αδυνατει το ΜΙΟ Ρ350 μου να κλειδωσει δορυφορο... το προγραμμα που χρησιμοποιω ειναι το mio map 2008.. καμια ιδεα κανεις για το τι μπορει να φταιει???:blink:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

'Εβαλα και γω τα WM6.1 Ver 2.1 by CrashOverHead και όντως όλα δουλεύουν χωρίς πρόβλημα. Έχω όμως μία sd wifi card η οποία όπως και στα windows mobile 5 δεν υποστηρίζει WPA2. Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί με WPA2 στο συγκεκριμένο νέο firmware που έχω εγκαταστήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, έχω το Mio P350 και θέλω να βάλω το Destinator 7 και τον τελευταίο χάρτη του 2010 της Ελλάδας. Θα πρέπει να eγκαταστήσω τα Windows mobile 6.1;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Mio P350 και θέλω να βάλω το Destinator 7 και τον τελευταίο χάρτη του 2010 της Ελλάδας. Θα πρέπει να eγκαταστήσω τα Windows mobile 6.1;

 

Ευχαριστώ!

 

Hi,

 

No, D7 runs well on WM5, if this is what you asked for.

 

Regards, ansar.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, έχω το Mio P350 και θέλω να βάλω το Destinator 7 και τον τελευταίο χάρτη του 2010 της Ελλάδας. Θα πρέπει να eγκαταστήσω τα Windows mobile 6.1;

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις καμία αναβάθμιση, δουλεύει κανονικά όπως είναι με το official λειτουργικό.

 

Hi,

 

No, D7 runs well on WM5, if this is what you asked for.

 

Regards, ansar.

 

Yes, this is what he asked for. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλημερα! Εχω το mio p350, και τον τελευταιο καιρο.παρουσιαζει περιεργη συμπεριφορα. Εχει περασμενα το miomap 2008, και το destinator 7. Το θεμα ειναι, οτι αργει χαρακτηριστικα να λοκαρει δορυφορο, κι οταν το κανει, ισως και 1 ωρα μετα, αρχιζει και δινει οδηγιες για αγνωστη κατευθυνση χωρις να του ζητηθει. Επιπλεον, δε μπορω με ορθοδοξο τροπο να τερματισω το προγραμμα miomap εφοσον λειπει η επιλογη "εξοδος". Σκεφτηκα να φορμαρω τη memory card και να κανω και hard reset.. Τι προγραμμα θα προτεινατε να περασω ως ελαφρυ? Γενικως καμια ιδεα για την παραξενη συμπεριφορα του?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο με το hard reset θα είσαι σίγουρη. Όσον αφορά τα προγράμματα πλοήγησης νομίζω ότι είναι εντάξει με destinator και miomap, άντε να δοκιμάσεις και το Ginius Driver αλλά μέχρι εκεί. Τα πιο σύγχρονα θα δυσκολευτεί πολύ να τα διαχειριστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το hard reset θα είσαι σίγουρη. Όσον αφορά τα προγράμματα πλοήγησης νομίζω ότι είναι εντάξει με destinator και miomap, άντε να δοκιμάσεις και το Ginius Driver αλλά μέχρι εκεί. Τα πιο σύγχρονα θα δυσκολευτεί πολύ να τα διαχειριστεί.

Καλημερα Γιαννη, κι απο εδω! Εχω κανει παλι hard reset, που ομως δε διορθωσε τιποτα.. Ειχα κανει γιατι εξαφανιστηκε η επιλογη της εξοδου απο το miomap.. Το ιδιο προβλημα μου εβγαλε και τωρα συν του οτι κανει απειρη ωρα να λοκαρει.. Το ειχα παλιοτερα το ginius driver και δεν ειδα καποια προοδο.. Μηπως να το φουνταρω τελικα?

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να το "φουντάρεις"... κρίμα δεν είναι; :rolleyes:

 

Αν διαβάσεις τις πιο πίσω σελίδες... κυκλοφορεί μια "πειραγμένη" rom για το P550 η οποία μπαίνει και στο δικό σου (απλά δεν θα λειτουργεί το bluetooth και το Wifi που δεν παίζει σε εσένα ούτως ή άλλως όμως). Μιας και πλέον είσαι μαθημένη στα πειράγματα... δεν του ρίχνεις μια ματιά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το "φουντάρεις"... κρίμα δεν είναι; :rolleyes:

 

Αν διαβάσεις τις πιο πίσω σελίδες... κυκλοφορεί μια "πειραγμένη" rom για το P550 η οποία μπαίνει και στο δικό σου (απλά δεν θα λειτουργεί το bluetooth και το Wifi που δεν παίζει σε εσένα ούτως ή άλλως όμως). Μιας και πλέον είσαι μαθημένη στα πειράγματα... δεν του ρίχνεις μια ματιά;

Ευχαριστω! Θα καταφυγω εκει ως εσχατη λυση.. :(

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησμερα, εχω στα χερια μου ενα mio p350. Του περασα με επιτυχια το navigon 7.3.4 αλλα δεν βρισκει με τπτ δορυφορο. Αλλαξα το usersetting.xml σε port2 αλλα και παλι τπτ... οποιος ξερει κατι παρακαλω ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...