Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα. Εχω το ΜΙΟ p350 ,1ον στην καρτα εχω καποιες σημειωσεις . Πως μπορω να τις αννοιγω στον υπολογιστη; Και 2ον πως μπορω να βαλω συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

1) Συνέδεσε τη συσκευή σου με το PC μέσω ActiveSync και πέρασε τες στο PC να τις ανοίξεις από εκεί.

2) Χρειάζεσαι πρόγραμμα, πχ. Spb Pocket Plus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν ή σε άλλο θέμα, αλλά το διαπίστωσα όταν προσπάθησα να συνδέσω με το wireless router μου το Mio 350:

 

Τα WM5 δεν υποστηρίζουν ως security mode το WPA2, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συνδεθεί η συσκευή στο δίκτυο παρά την καταχώρηση του σωστού κωδικού και το ότι η κάρτα μου (Spectec) υποστηρίζει το συγκεκριμένο πρωτόκολλο. Για να συνδέσουμε λοιπόν το Mio στο ασύρματο δίκτυό μας θα πρέπει να αλλάξουμε το security mode του wireless router σε WPA, υποβαθμίζοντας με αυτόν τον τρόπο την ασφάλεια του δικτύου μας... :mad:

 

Αν έχει βρει κάποιος τρόπο υποστήριξης του WPA2 σε WM5 συσκευή θα χαρώ πολύ να το διαβάσω!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1) Συνέδεσε τη συσκευή σου με το PC μέσω ActiveSync και πέρασε τες στο PC να τις ανοίξεις από εκεί.

2) Χρειάζεσαι πρόγραμμα, πχ. Spb Pocket Plus.

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

1ον ετσι το κανω αλλα παλι δεν μπορω να τα ανοιξω με ποιο προγραμμα να τις ανοιξω ;

2ον το προγραμματακι ψαχνω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1ον ετσι το κανω αλλα παλι δεν μπορω να τα ανοιξω με ποιο προγραμμα να τις ανοιξω ;

 

Με το Notepad στο PC σου δεν το βλέπεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με αυτο ανοιγει αλλα δεν διαβαζει τις γραμματοσειρες σωστα μου βγαζει τετραγωνα αντι γιαγραμματα Εκει πρεπει να ειναι το πρβλημα θα το ψαξω (καμοια ιδεα ; )
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλισπερα στην παρεα. εχω ενα μιο Ρ350 τι λυση μου προτεινεται για bluetooth.

πρεπει ναπαρω το Ρ550

υπαρχει κατι για το 350 ευχαριστω.......

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα στην παρεα. εχω ενα μιο Ρ350 τι λυση μου προτεινεται για bluetooth.

πρεπει ναπαρω το Ρ550

υπαρχει κατι για το 350 ευχαριστω.......

 

Η μόνη λύση είναι καρτούλα sdio bluetooth. Έχω μια που την χρησιμοποιούσα για να συνδέω το κινητό με το 350 μου και να μπαίνω στο ιντερνετ. Αν ενδιαφέρεσαι την δίνω, στείλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει το μειονέκτημα όμως ότι πρέπει να βγάζεις την κάρτα μνήμης σου για να έχεις την συγκεκριμένη στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηρα το Ρ550 πολυ καλο υπαρχει καποιο προγραμμα να το χρησημοποιω

σαν τηλεφωνο μεσο bluetooth

ευχαριστω πολυ.................

Link to comment
Share on other sites

πηρα το Ρ550 πολυ καλο υπαρχει καποιο προγραμμα να το χρησημοποιω

σαν τηλεφωνο μεσο bluetooth

ευχαριστω πολυ.................

 

Το Ρ550 δεν είναι τηλέφωνο και φυσικά δεν μπορεί να γίνει τηλέφωνο μέσω προγράμματος, ούτε υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κάτι τέτοιο με προσθήκη hardware...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλισπερα εχω το p550 και τοu περασα το LEng λειτουργει κανονικα

ολαστα ελλινικα αλλα μου βγαζει ενα μυνημα συνεχεια οτι πρεπει ναδηλωσω

το προιον

τι μπορω να κανω να μην εμφανιζεται αυτο το μυνημα

και πως μπορω να απεγγαταστησω το LEng

 

ευχαριστω....................

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα εχω το p550 και τοu περασα το LEng λειτουργει κανονικα

ολαστα ελλινικα αλλα μου βγαζει ενα μυνημα συνεχεια οτι πρεπει ναδηλωσω

το προιον

τι μπορω να κανω να μην εμφανιζεται αυτο το μυνημα

 

Να αγοράσεις το πρόγραμμα, αφού δεν είναι δωρεάν αλλά δοκιμαστική έκδοση.

 

και πως μπορω να απεγγαταστησω το LEng

 

ευχαριστω....................

 

Start Menu -> Settings (Ρυθμίσεις) -> System -> Αφαίρεση προγραμμάτων (Remove programs)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14385

Για κάνε αυτά που λέει και το μηχάνημα σου θα τα δεί όλα!!!

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να περασω τα νεα Windows στο Μio 350 που εχω.

Ειναι καθολου ''επικινδυνη'' διαδικασια?

Δηλαδη μπορει να κολλησει στη μεση η εγκατασταση και μετα να μην ανοιγει καν το Mio?

Ειναι απολυτα συμβατη?

Η εγκατασταση γινεται ''απο πανω'' η σβηνονται ολα τα προγραμματα και δεδομενα οποτε πρεπει να παρω backup?

Εχω το αρχειο Rom_wm6_1_.1_ENGLISH_for_Mio_P550-350_v1.5b_by_CRashOverHead

ειναι καλη εκδοση η υπαρχει αλλη νεοτερη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σου συνιστούσα να μην το δοκιμάσεις καν. Πρόκειται για cooked ROM πειραγμένη να μπαίνει στα συγκεκριμένα mio. Πολλοί που τα έχουν δοκιμάσει δεν έχουν μείνει και τόσο ευχαριστημένοι μιας και η ποιότητα της δουλειά που έχει γίνει δεν βρίσκεται στα καλύτερα επίπεδα. Νομίζω ότι έχει ακόμα και λειτουργίες τηλεφώνου που φυσικά δεν δουλεύουν στη συσκευή σου. Η διαφορά στην ταχύτητα δεν είναι τόσο μεγάλη, καταναλώνει περισσότερη RAM και εν τέλει δεν κερδίζεις κάτι το ουσιαστικό. Και το σημαντικότερο... με το που την περνάς χάνεις την εγγύηση της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...