Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
σε ευχαριστω αδερφε, αλλα δεν ενδιαφερομαι για μεταχειρισμενο... :p

νεο υπαρχει πουθενα??? :ninja:

 

Εάν το ψάξεις καλύτερα... μερικοί από αυτούς πουλάνε εντελώς καινούργια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αρχιγε μου κ στο plus4u ειναι εξαντλινενo... :(

ρε γιγαντα, δεν γουσταρω μεταχειρισμενο... θελω να το εχω εγω απο παρθενο!!! :p

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

WM 6 μπαινουν σε MIO P550 και λειτουργούν απροβλημάτιστα? Αν κανω back up θα μπορω να κανω επαναφορά όλων των αρχείων οπως στην εκδοση 5? Αλλαζει και τα device id ????
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδες το Mio τα επαιξε. Δεν ειχε τιποτα καλυτερο η εκδοση 6, πηγα να κανω επαναφορά αλλα πειραξα κατι στα dump tools και στο πεδιο μνημη 50 mb που αναφερει και τωρα εχω σαν αποτελεσμα να μην bootaρει καθολου το μηχανακι. Μονο φόρτιση δεχεται και αναβει. Δοκιμασα πολλλες φορες Power on-off και joystic πανω κατω αλλα δεν ξυπναει με τιποτα. Προφανως εσβησα την μνημη του και δεν επανερχεται. Νομιζω ουτε και η arvato teleservice S.A. που ειναι το service της Mio θα το παλέψει το θέμα... Κρίμα.. Αν εχετε καμμια ιδεα και εσεις ρε παιδια πείτε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε γιγαντα, δεν γουσταρω μεταχειρισμενο... θελω να το εχω εγω απο παρθενο!!! :p

 

Προφανώς δεν μπορείς να καταλάβεις τι θέλω να πω μιας και μιλάω για σφραγισμένες συσκευές... εκτός και εάν ακόμα και αυτά τα θεωρείς μεταχειρισμένα! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα παιδες το Mio τα επαιξε. Δεν ειχε τιποτα καλυτερο η εκδοση 6, πηγα να κανω επαναφορά αλλα πειραξα κατι στα dump tools και στο πεδιο μνημη 50 mb που αναφερει και τωρα εχω σαν αποτελεσμα να μην bootaρει καθολου το μηχανακι. Μονο φόρτιση δεχεται και αναβει. Δοκιμασα πολλλες φορες Power on-off και joystic πανω κατω αλλα δεν ξυπναει με τιποτα. Προφανως εσβησα την μνημη του και δεν επανερχεται. Νομιζω ουτε και η arvato teleservice S.A. που ειναι το service της Mio θα το παλέψει το θέμα... Κρίμα.. Αν εχετε καμμια ιδεα και εσεις ρε παιδια πείτε...

 

Δύσκολα τα πράγματα τώρα! Θα δω μήπως μπορεί να γίνει τίποτα! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα τώρα! Θα δω μήπως μπορεί να γίνει τίποτα! :confused:

 

Μεχρι και στο xda-developers forum απευθύνθηκα και ακομη δεν εγινε Post απάντησης-λύσης. Τι ηθελα και το πειραξα ρε ****το, απλα ήθελα να δω τι παίζει:( Ευτυχως με εκοψε και εκανα με το spb back up και κράτησα πολυτιμα αρχεια-επαφες κ.λ.π .

Link to comment
Share on other sites

παιδια, απο που μπορω να αγορασω το μιο 550?? :p

το ειχα κ πριν μια βδομαδα το εριξα σε οινοπνευμα, το πιγα για σερβισ, μου ειπαν οτι για φτιαξιμο θελει αλλαγι πλακετασ κτλ, συνολο 290 εθρω... :mad:

ψαχνομουν γοα moov, αλλα εχει δικουσ του χαρτες απο την κατασκευι του κ εγω θελω να βαλω destinator...

oποτε ξαναγυρναω σε 550 μαλλον... :O

καμια ιδεα που υπαρχει να το παρω?? :wacko:

η' αν εχετε να προτεινεται κατ αλλο?? :mad:

σασ ευχαριστω για τιν προσοχι σασ κ την αμεση βοιθεια σασ... :O

καλι χρονια σε ολα τα παιαδια!!!

 

Εγω εχω παραγγείλει το 550 απο plus4u την δευτέρα 22/12. Πριν λίγο που τηλεφώνησα μου είπαν ο,τι σήμερα παραδόθηκε στη speedex και μου έρχεται αντικαταβολή με 189 ευρουδάκια, καλά δεν είναι? Η κοπέλα που μίλησα στις 22/12 μου είπε ο,τι δεν είναι διαθέσιμο μεν, στην αποθήκη τους, αλλα το έχει η αντιπροσωπεία και σε μια μέρα το έχουν. Οπότε φίλε καλό είναι να κάνεις ενα τηλεφώνημα στο plus4u, μην το ψάχνεις στο site δεν υπάρχει.

Κρατάω μια επιφύλαξη, μεχρι να το πιασω στα χέρια μου, γιατι στην ελλαδίτσα, κανείς δεν ξέρει τι ξημερώνει...

Link to comment
Share on other sites

Pros to paroin ta mona meion pou sinantisa einai ta 3 pou anefera pio prin. Prospa8w twra na parafortwsw tin siskevi me programmata gia na dw simperifora.

Pros to parron einai statheri.Episis Den exw dokimasei to GPS. To destinator 6 pou xrisimopoiousa 8a trexei kanonika me WM6.1 i na psa3w to 7?

 

Έχω MIO p550 και αποφάσισα χωρίς η αλήθεια είναι να το σκεφτώ και πολύ να αναβαθμίσω την συσκευή μου από WM5 σε WM6.

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι μέχρι τώρα δεν έχω διαπιστώσει παρά μόνο ένα πρόβλημα. Δεν συνδέεται με τα Vista SP1 στον υπολογιστή για να κάνει συγχρονισμό.

 

Το destinator 7 με τελευταίους χάρτες τρέχει κανονικά.

 

Από ότι διάβασα όμως στο forum το πιθανότερο είναι να φταίνε τα Vista και όχι η ROM.

 

Αν παρουσιάσει κάποιο άλλο πρόβλημα θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν συνδέεται με τα Vista SP1 στον υπολογιστή για να κάνει συγχρονισμό.

 

Να υποθέσω ότι έχεις κανονικά στο PC σου εγκατεστημένο το Windows Mobile Device Center και με τα WM5 συνδεόταν κανονικά, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βάλει WM6.1 και δεν μπορώ να συνδεθώ στα Vista SP1.

Στα XP δουλευει κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Με τα WM5 στα Vista δούλευε χωρις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλη χρονια..

εχω το μιο Ρ 350 το εχω τρια χρονια με το destinator 6

εχει ενα μικροφωνο στη συσκευη μπορω να κανω καποια ηχογραφηση¨;

επισης εχει και υπεριθρες και αυτες δεν ξερω πως δουλευουν

εαν γνωριζει καποιος ας με βοηθειση.

ευχαριστω.........

Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδερφος μου ενα μιο 350 me papago7 χαρτες. το ειχε αφησει 3-4 μηνες αφορτιστο. τωρα ανοιγει κανονικα ο χαρτης αλλα δεν εχει σημα το gps. δοκιμασα και απο την com4 θυρα για το gps την εκανα 5, αλλα παλι δεν βρηκε σημα. να δοκιμασω ολες τις αλλες θυρες η παιζει κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδερφος μου ενα μιο 350 me papago7 χαρτες. το ειχε αφησει 3-4 μηνες αφορτιστο. τωρα ανοιγει κανονικα ο χαρτης αλλα δεν εχει σημα το gps. δοκιμασα και απο την com4 θυρα για το gps την εκανα 5, αλλα παλι δεν βρηκε σημα. να δοκιμασω ολες τις αλλες θυρες η παιζει κατι αλλο?

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι στις θύρες του GPS, απλά έχει χάσει εντελώς το σήμα. Βάλε πάλι τις αρχικές ρυθμίσεις της θύρας και άφησέ το σε σημείο που έχει πρόσβαση στον ουρανό για κανένα 20λεπτο. Αυτό χρειάζεται μόνο την πρώτη φορά, τις επόμενες θα πιάνει σήμα μέσα σε μερικά λεπτά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι στις θύρες του GPS, απλά έχει χάσει εντελώς το σήμα. Βάλε πάλι τις αρχικές ρυθμίσεις της θύρας και άφησέ το σε σημείο που έχει πρόσβαση στον ουρανό για κανένα 20λεπτο. Αυτό χρειάζεται μόνο την πρώτη φορά, τις επόμενες θα πιάνει σήμα μέσα σε μερικά λεπτά.

 

οκ ευχαριστω,το κανω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει ενα μικροφωνο στη συσκευη μπορω να κανω καποια ηχογραφηση¨;

 

Πολύ καλά προγράμματα για αυτή τη δουλειά είναι το Vito Audio Notes Touch και το Resco Audio Recorder. Δεν τα έχω δοκιμάσει όμως στη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι στις θύρες του GPS, απλά έχει χάσει εντελώς το σήμα. Βάλε πάλι τις αρχικές ρυθμίσεις της θύρας και άφησέ το σε σημείο που έχει πρόσβαση στον ουρανό για κανένα 20λεπτο. Αυτό χρειάζεται μόνο την πρώτη φορά, τις επόμενες θα πιάνει σήμα μέσα σε μερικά λεπτά.

μιση ωρα και δεν επιασε τιποτα, τι να πω. αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

μιση ωρα και δεν επιασε τιποτα, τι να πω. αλλη ιδεα?

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις για τη θύρα του GPS? Το πρόγραμμα έχει βρει το GPS και ψάχνει για σήμα ή ψάχνει το GPS και δεν το βρίσκει στη θύρα που έχει δηλωθεί?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις για τη θύρα του GPS? Το πρόγραμμα έχει βρει το GPS και ψάχνει για σήμα ή ψάχνει το GPS και δεν το βρίσκει στη θύρα που έχει δηλωθεί?

 

την θυρα του gps την αφησα οπως ηταν αρχικα , com4.

το προγραμμα ανοιγει κανονικα και με το που πατας το gps να πιασει σημα και να δειξει την περιοχη που βρισκεσαι ξεκιναει να φορτωσει αλλα δεν κανει τιποτα και το προγραμμα δειχνει ομονοια κεντρο (ετσι ξεκιναει στο papago οταν εχεις καιρο να το δουλεψεις)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν συνδέεται στο wireless στο σπίτι με WPA-PSK...

 

καμιά ιδέα;;;

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους Εχωτο ΜΙΟ P350 και εχει μαλον προβλημα μνημης Ενω μου δειχνει ελευθερη μνημη 40 μβ δεν μπορω να αντιγραψω καποια - οποιαδοιποτε αρχεια στο μηχανημα. Βγαζει μηνυμα οτι η μνημη ειναι πληρης και πρεπει να σβησω καποια αρχεια. Υπαρχει καποιος τροπος η προγραμμα να μπορεσω να τσεκαρω την μνημη που υπαρχει στο μηχανημα; βοηθεια παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...