Jump to content

Kaspersky Internet Security


kakofonixx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελευταίο build ειναι το 283 RC4 (μπηκαμε στην διαδικασία για την Gold έκδοση, πιθανώς). Το update των signatures δεν λειτουργει στα παλαιότερα builds καθ'οτι δεν γίνεται πλέον χρήση του avp.xml. Η τελευταία έκδοση, από οτι λέγεται, λειτουργεί μια χαρά. Δυστυχώς, δεν είχα τον χρόνο να προβώ στην διαδικασια ωστε να σας ενημερώσω.

 

Τέλος, θα χρειαστειτε -για καλύτερη απεγκατασταση- δυο μικρά softwares (KISRemove / MSI Cleaner) συνολικου μεγέθους περι τα 200 kb, αν θυμάμαι καλά. Θα σας προμηθευσω με την πρώτη ευκαιρία. (κάποια στιγμή το βραδάκι).

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα άκρη με τα activation codes.

Σε κάθε περίπτωση, το trial στην παρούσα χρονική στιγμή διαρκεί περισσότερο.

Σε κάθε περίπτωση, μάλλον η τελική έκδοση έρχεται σύντομα.

Τα εργαλεία είναι 166 kbs σύνολο, οποιος τα χρειαστεί ... κάπου είναι σε κάποιον φάκελο του ftp.kaspersky.com (ε, μα, τα ψαχνω πέντε λεπτά και πενήντα φακέλους κι αλλους τόσους υποφακέλους, ενώ στον φάκελο του beta δεν ειναι) :P

 

Τα'χω και στο πισί, (ναι, χθες τα κατάφερα), αλλά με κόβει το upload limit.

:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest valeria
Nα σας κάνω μια ερώτηση;Έχω το Kaspersky Internet Security 2005.Το κλειδί λήγει το 2007.Αν υποθέσουμε ότι επειδή είμαι πολύ ικανοποιημένη,θέλω όταν λήξει να το αναβαθμίσω στην επόμενη έκδοση,τι πρέπει να κάνω;Είναι απαραίτητο το format;Η μήπως εγκαθιστώντας από πάνω την καινούρια έκδοση το παίρνει σαν αναβάθμιση και όλα ok;:confused: Λίγο νωρίς βέβαια για να σκέφτομαι κάτι τέτοιο,αλλά από περιέργεια ρωτάω... Εdit:Καλά πως έκανα post σε off-topic;
Link to comment
Share on other sites

Valeria, καλησπέρα.

 

Kaspersky Internet Security 2005; Μήπως εννοείς Security Suite; - αν η μνήμη μου δεν με απατά το Kaspersky Internet Security ήρθε εν ζωή υπό το ονομα Kaspersky Prototype. Έκτοτε ακολούθησαν πολλά beta builds (εκδόσεις) για να φτάσουμε στην σημερινή RC12 που είναι και η πλέον πρόσφατη - είμαστε κοντά στην τελική.

 

Σε κάθε περίπτωση, ότι κι αν έχεις, η διαδικασία είναι απεγκατάσταση - επανεκκίνηση - εγκατάσταση νέου - επανεκκίνηση, και αυτό ήταν όλο. Ενδεχόμενα, η εταιρία προσφέρει δύο εργαλεία (για το KIS 2006 και τις δοκιμαστικές του εκδόσεις): Ενα να καθαρίσει ακόμη και ότι απομείνει της απεγκατάστασης και ένα για να καθαρίσει τον windows installer, και τα δυο συνολικου μεγέθους μερικών kbs.

 

Τέλος, δεν έκανες πόστ σε οφτοπικ θέμα. Το θέμα ήτανε πολλές απαντήσεις σε λάθος θέμα, ο υπεύθυνος μοντερέητορ απλά τις έκοψε και τις «έραψε» σε νέο.

;)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Valeria, καλησπέρα.

 

Kaspersky Internet Security 2005; Μήπως εννοείς Security Suite; - αν η μνήμη μου δεν με απατά το Kaspersky Internet Security ήρθε εν ζωή υπό το ονομα Kaspersky Prototype. Έκτοτε ακολούθησαν πολλά beta builds (εκδόσεις) για να φτάσουμε στην σημερινή RC12 που είναι και η πλέον πρόσφατη - είμαστε κοντά στην τελική.

 

Σε κάθε περίπτωση, ότι κι αν έχεις, η διαδικασία είναι απεγκατάσταση - επανεκκίνηση - εγκατάσταση νέου - επανεκκίνηση, και αυτό ήταν όλο. Ενδεχόμενα, η εταιρία προσφέρει δύο εργαλεία (για το KIS 2006 και τις δοκιμαστικές του εκδόσεις): Ενα να καθαρίσει ακόμη και ότι απομείνει της απεγκατάστασης και ένα για να καθαρίσει τον windows installer, και τα δυο συνολικου μεγέθους μερικών kbs.

 

Τέλος, δεν έκανες πόστ σε οφτοπικ θέμα. Το θέμα ήτανε πολλές απαντήσεις σε λάθος θέμα, ο υπεύθυνος μοντερέητορ απλά τις έκοψε και τις «έραψε» σε νέο.

;)

Ουπς μπερδεύτηκα,έχεις δίκιο,το personal security suite έχω.Οπότε μπορώ κάλλιστα ανά πάσα στιγμή να το απεγκαταστήσω και μετά να περάσω το Internet Security χωρίς προβλήματα,σωστά;Αν και απ'ότι κατάλαβα τα tools που αναφέρεις είναι μονάχα για το Internet Security...Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Το ένα απο τα δύο utilities είναι γενικής χρήσης, καθαρίζει τον windows installer και διατίθεται -αν δεν κάνω λάθος- απο την Microsoft. To άλλο ειναι όντως μόνο για kis. Σε κάθε περίπτωση, δεν νομίζω πως θα χρειαστείς κάτι αναλογο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επαναφερω το θεμα λογω του οτι δεν μπορω να βρω εκδοση του Kaspersky Internet Security που να ισχυει... Ολες μου βγαζουν κλειδια που η ημερομηνια εχει περασει !

 

Εχει κανεις Link για καποια εκδοση που να λειτουργει μεχρι σημερα;

Link to comment
Share on other sites

kainourgia ekdosi iparxei?

 

 

Ναι.

Εδώ και μερικές ημέρες κυκλοφορεί η τελική έκδοση του προιόντος.

Κοστίζει 59 δολλάρια (λιγότερα ευρώ).

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

gia sas paidia, exw ena provlima me to kis 6. sinexeia mou vgazei ena minima to antihacker: Intrusion.Win.DCOM.exploit! Attacker's IP: 62.1.168.237. Protocol/service: TCP on local port 135. Time: 1/12/2007 2:13:38 PM.

epeidi den exw idea ti pezei me ayta, mipws exw kanei kapoia lathos rithmisi sta settings toy? ayto to Intrusion.Win.DCOM.exploit! den exw idea ti einai.

mipws mporei na me voithisei kaneis?

episis paratirw mia meiwsi taxititas sto anoigma selidwn kai exw 1 mbit dsl.

euxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! αντιμετοπιζω το εξης προβλημα.. εχω το kaspersky internet security 6.... του οποιου το firewall "κοβει" το ψαξιμο των αρχειων στο DC++.....Οποιοδηποτε αλλο firewall και να εβαλα δεν ειχε κανενα προβλημα.... ξερει κανεις τι ρυθμισεις χρειαζονται...για να δουλεπσει το cd++?? (εχω ανοιξει πορτες, ειμαι active και παντα βαζω την σωστη ip !)
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia, exw ena provlima me to kis 6. sinexeia mou vgazei ena minima to antihacker: Intrusion.Win.DCOM.exploit! Attacker's IP: 62.1.168.237. Protocol/service: TCP on local port 135. Time: 1/12/2007 2:13:38 PM.

epeidi den exw idea ti pezei me ayta, mipws exw kanei kapoia lathos rithmisi sta settings toy? ayto to Intrusion.Win.DCOM.exploit! den exw idea ti einai.

mipws mporei na me voithisei kaneis?

episis paratirw mia meiwsi taxititas sto anoigma selidwn kai exw 1 mbit dsl.

euxaristw poly

 

Κάποιος, από την διεύθυνση που ανέφερες, και απο άλλες, προσπαθεί να εκμεταλλευθεί τον υπολογιστή σου. Το μήνυμα που σου εμφανίζεται, σε ενημερώνει για την επίθεση, αλλα και για το γεγονός οτι η διεύθυνση αυτή μπανάρετε για μια ώρα. Αν θέλεις, αυξάνεις τη ρύθμιση.

 

η ταχύτητα, ειναι θέμα περιπλοκο. ενδεχόμενα ομως, δεν αφορά το Kaspersky.

 

Καλησπερα!! αντιμετοπιζω το εξης προβλημα.. εχω το kaspersky internet security 6.... του οποιου το firewall "κοβει" το ψαξιμο των αρχειων στο DC++.....Οποιοδηποτε αλλο firewall και να εβαλα δεν ειχε κανενα προβλημα.... ξερει κανεις τι ρυθμισεις χρειαζονται...για να δουλεπσει το cd++?? (εχω ανοιξει πορτες, ειμαι active και παντα βαζω την σωστη ip !)

 

Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις του Anti-Hacker, να απενεργοποιήσεις το stealth mode για τις ζώνες δικτύου. Γενικευμένα, το firewall της Kaspersky δεν είναι τόσο φιλικό με τα p2p.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...