Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφουρίτες καλημέρα ,

Σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας απο Cosmote σε Wind (Συμβόλαιο) μιας και στο σπίτι μου έχω Double Play της Tellas και ξέρω ότι θα έχω κάποια εκπτωση στο πάγιο.

Ξέρετε τι ποσό επιδότησης για αγορά συσκευής δίνουν αυτό τον καιρό στην Wind ??

Θυμάμαι πριν κανα μήνα μου τηλεφώνησαν και μου πρόσφεραν μια συσκευή της Samsung σαν δώρο αν έκανα αίτηση αλλά εγώ μάλλον θα πάω για αγορά συσκευης

S/E.

Ευχαριστώ

 

Η επιδότηση που θα έχεις θα ανάλογη με το πρόγραμμα συμβολαίου που θα επιλέξεις.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σιγουρα θα το εχει ρωτησει καποιος αλλα δεν ειχα χρονο να το ψαξω..μπορω να αλλαξω 2 αριθμους vodafone με συμβολαιο σε wind f2g με ιδιο νουμερο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σιγουρα θα το εχει ρωτησει καποιος αλλα δεν ειχα χρονο να το ψαξω..μπορω να αλλαξω 2 αριθμους vodafone με συμβολαιο σε wind f2g με ιδιο νουμερο?

 

Ναι,μπορείς.Θα πας σε ένα κατάστημα Wind ή θα καλέσεις στο 13846 και θα κάνεις αίτηση φορητότητας.Θα χρειαστείς:Μία φωτοτυπία της ταυτότητας σου (θα στη βγάλουν στο κατάστημα),Α.Φ.Μ,αριθμό κινητού και τέλος τα ψηφία που έχει πάνω η κάρτα sim της Vodafone (κοίτα στο πίσω μέρος της sim).Η φορητότητα δεν κοστίζει και θα πάρει γύρω στις 10-15 εργάσιμες ημέρες για να ολοκληρωθεί.Μέχρι να ολοκληρωθεί θα μπορείς άνετα να χρησιμοποιείς τον Vodafone αριθμό σου.Όταν το δίκτυο εξαφανιστεί από την κάρτα της Vodafone θα βάλεις την κάρτα της Wind.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μπορείς.Θα πας σε ένα κατάστημα Wind ή θα καλέσεις στο 13846 και θα κάνεις αίτηση φορητότητας.Θα χρειαστείς:Μία φωτοτυπία της ταυτότητας σου (θα στη βγάλουν στο κατάστημα),Α.Φ.Μ,αριθμό κινητού και τέλος τα ψηφία που έχει πάνω η κάρτα sim της Vodafone (κοίτα στο πίσω μέρος της sim).Η φορητότητα δεν κοστίζει και θα πάρει γύρω στις 10-15 εργάσιμες ημέρες για να ολοκληρωθεί.Μέχρι να ολοκληρωθεί θα μπορείς άνετα να χρησιμοποιείς τον Vodafone αριθμό σου.Όταν το δίκτυο εξαφανιστεί από την κάρτα της Vodafone θα βάλεις την κάρτα της Wind.:)

 

οκ με καλυψες πληρως :) σε ευχαριστω ! να ρωτησω και κατι αλλο..το νουμερο θα ειναι ακριβως το ιδιο?δηλαδη 694... η θα γινει 693..?

Link to comment
Share on other sites

οκ με καλυψες πληρως :) σε ευχαριστω ! να ρωτησω και κατι αλλο..το νουμερο θα ειναι ακριβως το ιδιο?δηλαδη 694... η θα γινει 693..?

Θα μείνει με το πρόθεμα της Vodafone (694).:)

Link to comment
Share on other sites

:up: thanks! εφυγα απο δευτερα!

Προσοχή:Αν κάνεις τη φορητότητα μέσω τηλέφωνου,όταν θα παραλάβεις την κάρτα sim θα πρέπει να καλέσεις το 1260 για να δηλώσεις τους κωδικούς της ώστε να ενεργοποιηθεί.Μπορείς να καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτηση πελατών από το σταθερό σου τηλέφωνο στο 6935601260.Άν κάνεις τη φορητότητα μέσω κάποιου καταστήματος Wind,η κάρτα θα ενεργοποιηθεί αυτόματα χωρίς τηλέφωνημα.:)

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά, έχω μια oporia με την φορητότητα που έκανα από frog στην wind,

την αίτηση είχα κάνει 17 ιουλίου,και έγινε δεκτη, σήμερα ήρθε το ACS και m έδωσε 5 χαρτιά από την wind, και μ είπε να τα υπογράψω, και έβαλα και στα 5 χαρτιά υπογραφή,αλλα δεν μ έδωσε τίποτα πακέτο με την κάρτα sim, τον ρώτησα ότι έπρεπε να μ στείλουν και κάρτα sim, και μ λέει ότι δεν έχει τίποτα,:blink: αυτοί θα σου στείλουν με είπε,έπειτα κάλεσα την εξυπηρέτηση φορητότητας και τους είπα για αυτά που γίνονται, και με απάντησε ότι εμείς την κάρτα sim σας έχουμε στήλη, κανονικά έπρεπε να σας δόση και την κάρτα!:( μ είπαν από την εξυπηρέτηση φορητότητας της wind...

 

τι γίνετε παιδιά παρακαλώ κάποιος να μ βοηθήσει:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

το κλασσικο μπερδεμα.χιλιες φορες να πηγαινες σε ενα καταστημα,θα ξεμπερδευες πολυ πιο ευκολα και γρηγορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κλασσικο μπερδεμα.χιλιες φορες να πηγαινες σε ενα καταστημα,θα ξεμπερδευες πολυ πιο ευκολα και γρηγορα.

την αίτηση έκανα ανώνυμη επειδή δεν είχα δήλωση τα στοιχεια μου, 6 αυγούστου θα γινόταν ενεργοποίηση της κάρτας sim, τώρα τι πρέπει να κάνω? μπορώ να ξανά κάνω την αίτηση σε κάποιο κατάστημα?και συνήθως όταν κάνουμε φορητότητα χρειάζεται να υπογράψουμε τόσα πολλά χαρτιά?

Link to comment
Share on other sites

την αίτηση έκανα ανώνυμη επειδή δεν είχα δήλωση τα στοιχεια μου, 6 αυγούστου θα γινόταν ενεργοποίηση της κάρτας sim, τώρα τι πρέπει να κάνω? μπορώ να ξανά κάνω την αίτηση σε κάποιο κατάστημα?και συνήθως όταν κάνουμε φορητότητα χρειάζεται να υπογράψουμε τόσα πολλά χαρτιά?

 

παρε ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και εξηγησε τους ολο το θεμα για να σου προτεινουν καποια λυση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και εξηγησε τους ολο το θεμα για να σου προτεινουν καποια λυση.

 

πέντε φορές τους πήρα τηλέφωνο:wacko: και στο τέλος μου είπαν ότι θα ελέξουν, και θα μ πάρουν τηλέφωνο..:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

πέντε φορές τους πήρα τηλέφωνο:wacko: και στο τέλος μου είπαν ότι θα ελέξουν, και θα μ πάρουν τηλέφωνο..:worry::worry:

Περίεργο.Έπρεπε να σου είχαν δώσει την κάρτα sim μαζί με τα χαρτιά.Κράτησες κανένα από τα χαρτιά που υπέγραψες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.Έπρεπε να σου είχαν δώσει την κάρτα sim μαζί με τα χαρτιά.Κράτησες κανένα από τα χαρτιά που υπέγραψες;:confused:

 

όχι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

όχι τίποτα

Και άλλο περίεργο.Εγώ,είχα υπογράψει σε 2 χαρτιά και άλλα δύο που ήταν κενά τα κράτησα.Από τη Wind τι σου λένε;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο περίεργο.Εγώ,είχα υπογράψει σε 2 χαρτιά και άλλα δύο που ήταν κενά τα κράτησα.Από τη Wind τι σου λένε;:confused:

 

λένε ότι εμείς έχουμε στήλη την κάρτα sim, πρέπει να επικοινωνήσετε με acs, και στο τέλος που τους τηλεφώνησα είπαν ότι θα ελεξουμε το πρόβλημα και θα σας καλέσουμε μέσα σε 7 ημερες,,,:blink:

Link to comment
Share on other sites

λένε ότι εμείς έχουμε στήλη την κάρτα sim, πρέπει να επικοινωνήσετε με acs, και στο τέλος που τους τηλεφώνησα είπαν ότι θα ελεξουμε το πρόβλημα και θα σας καλέσουμε μέσα σε 7 ημερες,,,:blink:

Είναι δυνατόν να σου έστειλε η Wind την κάρτα sim και να μην σου την έδωσε η Acs;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να σου έστειλε η Wind την κάρτα sim και να μην σου την έδωσε η Acs;:blink:

 

ναι αυτό σκέφτομαι και εγώ, ήταν ένας φάκελος που είχε 6 A4 χαρτιά, αλλα μονο τα χαρτιά έβγαλε από μέσα, μήπως ήταν μέσα και sim και πήρε πάλι μαζί του?

εγώ τον φάκελο αυτό δεν πήρα στα χερια μ ,αυτός που έφερε το άνοιξε και έβγαλε τα χαρτιά από μέσα.

τώρα αν δεν πρόσεξε, και πήρε πάλι πίσω, τι μπορεί να γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότερο είναι το λάθος να το έκανε ο υπάλληλος της εταιρείας που σου έφερε τα έγγραφα. Κάλεσέ τους και πάλι και ζήτα να ψάξουν και στην έσχατη περίπτωση πήγαινε στο κατάστημα της acs.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση φορητότητας από CosmOTE σε Wind με μη/νία υλοποίησης σήμερα, 5 Αυγούστου. Θέλω να κάνω τις εξής ερωτήσεις:

α. Η φορητότητα μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή εντός της ημέρας υλοποίησης ή συνήθως υπάρχει κάποιο στάνταρντ;

β. Αν παρέλθει η ημέρα υλοποίησης φορητότητας χωρίς αυτή να έχει γίνει και γίνει πχ την επόμενη, μπορώ να αξιώσω άμεση επαναφορά μου στην CosmOTE επικαλουμενος την υπεύθυνη δήλωση που έχω, η οποία αναφέρει ότι αν δεν έχει γίνει η φορητότητα εντός της ημ/νίας υλοποίησης τότε επέρχεται αυτόματη ακύρωση της αίτησης;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση φορητότητας από CosmOTE σε Wind με μη/νία υλοποίησης σήμερα, 5 Αυγούστου. Θέλω να κάνω τις εξής ερωτήσεις:

α. Η φορητότητα μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή εντός της ημέρας υλοποίησης ή συνήθως υπάρχει κάποιο στάνταρντ;

β. Αν παρέλθει η ημέρα υλοποίησης φορητότητας χωρίς αυτή να έχει γίνει και γίνει πχ την επόμενη, μπορώ να αξιώσω άμεση επαναφορά μου στην CosmOTE επικαλουμενος την υπεύθυνη δήλωση που έχω, η οποία αναφέρει ότι αν δεν έχει γίνει η φορητότητα εντός της ημ/νίας υλοποίησης τότε επέρχεται αυτόματη ακύρωση της αίτησης;

Α)Τις καθημερινές η φορητότητα ολοκληρώνεται το πρωί (από τις 10:00 και μετά) ενώ τα Σ/Κ ολοκληρωνέται γύρω στις 23:00.Καλύτερα να καλέσεις το κατάστημα στο οποίο έκανες την αίτηση φορητότητας και να τους ρωτήσεις πότε θα ολοκληρωθεί η φορητότητα.Πολλές φορές το δίκτυο (της Cosmote) δεν εξαφανίζεται αυτόματα αλλά με κάποια κλήση ή με ένα restart του κινητού.

Β)Η φορητότητα -κατά 95%- θα ολοκληρωθεί σήμερα όποτε μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Α) [...] Πολλές φορές το δίκτυο (της Cosmote) δεν εξαφανίζεται αυτόματα αλλά με κάποια κλήση ή με ένα restart του κινητού. [...]

 

Αυτό που λες δεν μπορεί να ισχύει μιας και μου έχουν δώσει άλλη sim. Εξακολουθώ να έχω σήμα στην παλιά sim της CosmOTE και όποτε πάω να κάνω την αλλαγή με τη sim της Wind η συσκευή μου βγάζει πως η κάρτα δεν είναι καταχωρημένη. Δεν έχω λοιπόν παρά να περιμένω.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν μπορεί να ισχύει μιας και μου έχουν δώσει άλλη sim. Εξακολουθώ να έχω σήμα στην παλιά sim της CosmOTE και όποτε πάω να κάνω την αλλαγή με τη sim της Wind η συσκευή μου βγάζει πως η κάρτα δεν είναι καταχωρημένη. Δεν έχω λοιπόν παρά να περιμένω.

Δεν είπα ότι θα φύγει η ένδειξη "GR Cosmote" και θα εμφανιστεί το "Wind GR" από τη sim της Cosmote.Και εγώ όταν είχα κάνει φορητότητα από την Cosmote στη Wind,έπρεπε να καλέσω ένα τυχαίο αριθμό για να καταλάβω ότι το σήμα της Cosmote είχε εξαφανιστεί.Μπορείς να καλέσεις και στο cc της Wind για να δεις σε πιο στάδιο είναι η φορητότητα σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν την έκανες σε κατάστημα, θα πρέπει να σε ενεργοποιήσουν από το κατάστημα. Θα πρέπει να τους πάρεις δηλαδή και να τους το υπενθυμίσεις -άκουσον άκουσον. Αλλά εφόσον δεν έγινε μέχρι τώρα και εφόσον είναι από κατάστημα μη την περιμένεις σήμερα. Αύριο πουρνό πουρνό πάρε και χώσε στο κατάστημα. Μέσα σε 10 λεπτά θα σε έχουν συνδέσει.

Αν την έκανες πάλι τηλεφωνικά θα γίνει σήμερα. Αν θέλεις απλώς πάρε στο κέντρο φορητότητας να γίνει πιο γρήγορα η δουλειά σου. Και αυτό που σου λέει για την κλήση ισχύει. Το σήμα από το κινητό θα εμφανίζεται μέχρι να προσπαθήσεις να κάνεις κάτι και να σου απαγορεύσει την οποιαδήποτε κίνηση. Τότε μόνο ξέρεις ότι πρέπει να αλλάξεις κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...