Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.προχθες, συγκεκριμενα την δευτερα εκανα την αναβαθμιση του συμβολαιου μου στην wind και πηρα την επιδοτηση που ειχε βγει για αγορα συκευης.σκεφτομαι να προχωρησω σε φορητοτητα προς την vodafone.ειναι εφικτο ή δεσμευομαι με την επιδοτηση που πηρα?τι γινεται??
Link to comment
Share on other sites

μπορεις πληρωνωντας το ποσο της επιδοτησης.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το κανω?να πληρωσω την επιδοτηση πισω?ειχα αυτοματο προγραμμα 1 και εκανα λογαριαμους γυρω τα 120-150 ευρω.μου ηρθε ενα χαρτι που ελεγε οτι η επιδοτηση ειναι απο 119-180.μου γυαλισε το lg viewty που ειχε 220.οταν πηγα σε ενα καταστημα να κανω την αναβαθμιση νομιζα οτι θα εδινα 40 ευρω παραπανω.δηλαδη 180+40 αλλα δεν εγινε ετσι.εκει με ενημερωσε οτι η επιδοτηση για το συγκεκριμενο ειναι στα 119...για τα πιο ακριβα φτανει τα 180.τελικα συμφωνηθηκε να δωσω ενα ποσο 80 ευρω για να το παρω.τοσα επρεπε δηλαδη.δεν καναμε καμια συζητηση και να γινει καποια παραμετροποιηση.απο το αυτοματο 1 πηγα το wind 240.η αποδειξη που πηρα για το κινητο ελεγε οτι παρελαβα κατοπιν επιλογης μου τη συσκευη lg viewty με μεγιστη επιδοτηση 100 ευρω και εξοφληση 69 ευρω απο μερος μου.

 

το συνοδευτικο λεει 169 ευρω μικτη αξια,εκπτωση 100 ευρω,συνολο 68,99+φπα

 

συνολο 82,11

 

εγω αυτα πληρωσα.82,11.δεν βλεπω ομως επιδοτηση 119 ευρω που ελεγε το χαρτι μου ουτε πακετο free2go μου εδωσαν δωρεαν.

το οτι αλλαξα πακετο συμβολαιου δεν μετραει σαν παραπανω στην επιδοτηση?

 

τι γινετε εδω??

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη πακετου που εκανες,μπορει να ηταν μικρη η προσαυξηση στην επιδοτηση σου. οσο για το free to go μπορεις να πας και να το ζητησεις.

δεν χρειαζεται να μπεις στην διαδικασια αυτη,αν και θα μπορουσες με καποιο τροπο να την ανεβασεις. αλλα τελος παντων.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουσα να την ανεβασω δηλαδη?να παρω τηλ κ να τους τα χωσω??για το πακετο καρτοκινητης δεν ειναι για το οτι δεν το εδωσαν.ειναι για την κοροιδια.ενω φαινεται στην αποδειξη μαζι με το κινητο.οταν ρωτησα αν ανεβει η αναβαθμιση με την αλλαγη στο προγραμμα 240 κοιταξε τον υπολογιστη και μου ειπε οτι δεν επιρεαζεται καθολου η επιδοτηση.

 

πως γινεται στην αποδειξη να φαινεται η εκπτωση απο την επιδοτηση 100 ευρω ενω το μικροτερο ποσο ειναι τα 119 ευρω??

Link to comment
Share on other sites

με ενα απλο και ευγενικο τηλεφωνημα στο 1260 και αναφερεις πως δεν εισαι ευχαρηστημενος με την επιδοτηση σου και θελεις να καταγραφει αιτημα για αυξηση της επιδοτησης. Δεν χρειαζονται ουτε φωνες, ουτε χωσιματα.
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το κανω?να πληρωσω την επιδοτηση πισω?ειχα αυτοματο προγραμμα 1 και εκανα λογαριαμους γυρω τα 120-150 ευρω.μου ηρθε ενα χαρτι που ελεγε οτι η επιδοτηση ειναι απο 119-180.μου γυαλισε το lg viewty που ειχε 220.οταν πηγα σε ενα καταστημα να κανω την αναβαθμιση νομιζα οτι θα εδινα 40 ευρω παραπανω.δηλαδη 180+40 αλλα δεν εγινε ετσι.εκει με ενημερωσε οτι η επιδοτηση για το συγκεκριμενο ειναι στα 119...για τα πιο ακριβα φτανει τα 180.τελικα συμφωνηθηκε να δωσω ενα ποσο 80 ευρω για να το παρω.τοσα επρεπε δηλαδη.δεν καναμε καμια συζητηση και να γινει καποια παραμετροποιηση.απο το αυτοματο 1 πηγα το wind 240.η αποδειξη που πηρα για το κινητο ελεγε οτι παρελαβα κατοπιν επιλογης μου τη συσκευη lg viewty με μεγιστη επιδοτηση 100 ευρω και εξοφληση 69 ευρω απο μερος μου.

 

το συνοδευτικο λεει 169 ευρω μικτη αξια,εκπτωση 100 ευρω,συνολο 68,99+φπα

 

συνολο 82,11

 

εγω αυτα πληρωσα.82,11.δεν βλεπω ομως επιδοτηση 119 ευρω που ελεγε το χαρτι μου ουτε πακετο free2go μου εδωσαν δωρεαν.

το οτι αλλαξα πακετο συμβολαιου δεν μετραει σαν παραπανω στην επιδοτηση?

 

τι γινετε εδω??

 

Έκπτωση 100 ευρώ + 19 %Φ.Π.Α. = 119 ευρώ.

 

Εξάλου στην παρακάτω διεύθηνση θα δείς την τιμή του Viewty

 

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00002037_Motorola_htc_lg_alcatel.pdf

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, εκανα αιτηση για φορητοτητα απο wind σε cosmote με διακοπη συμβολαιου κατα 2 μηνες νωριτερα και σημερα με πηραν τηλ να με ρωτησουν γιατι και πως ,με ενημερωσαν οτι εαν παρεμενα θα ειχα επιδοτηση συσκευης τουλαχιστον 300 ευρω και θα μεγαλωνε αναλογα με το παγιο που θα ειχα,οπως και οτι θα ειχα και μειωση στο παγιο λογω παλιας συνδεσης περα απο αυτην που κανουν τον δευτερο χρονο.εγω δεν παρεμεινα.απλως το αναφερω για να γνωριζετε
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα φορητότητα τηλεφωνικά μέσω του 13846.Ενώ στην αρχή ο κύριος μου είπε ότι η φορητότητα θα πάρει γύρω στις 10-15 ημέρες -κάτι που ήξερα από την αρχή- στο τέλος μου είπε ότι βλέπει στο σύστημα ότι η φορητότητα μου θα ολοκληρωθεί στις 24 Απριλίου.Μέσα στο μήνα θα λάβω και την κάρτα sim μέσω courier αλλά στις 24 Απριλίου θα "χαθεί" το σήμα από την κάρτα μου της Cosmote και θα ενεργοποιηθεί η κάρτα της Wind.Όταν έκανα φορητότητα σε κατάστημα Wind πήρε λιγότερο χρόνο για να γίνει η φορητότητα.Τώρα γιατί θα καθυστερήσει τόσο;:(

 

Καλό μήνα.:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει τις προάλλες φορητότητα ένα καρτοκινητό Cosmote σε καρτοκινητό Wind και την Παρασκευή 27/3 παρέλαβα με ACS την κάρτα SIM. Στην απόδειξη υποβολής αίτησης φορητότητας, αναγράφει ως επιθυμητή ημερομηνία υλοποίησης την 31/3, όμως δεν έχει γίνει ακόμα η φορητότητα. Τι λέτε να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παρεις το 13846 και να τους πεις οτι την πηρες ωστε να το ενεργοποιησουν.

 

Έκανα σήμερα φορητότητα τηλεφωνικά μέσω του 13846.Ενώ στην αρχή ο κύριος μου είπε ότι η φορητότητα θα πάρει γύρω στις 10-15 ημέρες -κάτι που ήξερα από την αρχή- στο τέλος μου είπε ότι βλέπει στο σύστημα ότι η φορητότητα μου θα ολοκληρωθεί στις 24 Απριλίου.Μέσα στο μήνα θα λάβω και την κάρτα sim μέσω courier αλλά στις 24 Απριλίου θα "χαθεί" το σήμα από την κάρτα μου της Cosmote και θα ενεργοποιηθεί η κάρτα της Wind.Όταν έκανα φορητότητα σε κατάστημα Wind πήρε λιγότερο χρόνο για να γίνει η φορητότητα.Τώρα γιατί θα καθυστερήσει τόσο;:(

 

Καλό μήνα.:)

 

γιατι αν βαλεις και τις αργιες απο το πασχα....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα σήμερα την κάρτα sim της Wind

από την ACS

και ενώ στην αρχή ήταν όλα μια χαρά και υπέγραψα 3 χαρτιά (το 1 το κράτησα εγώ και το άλλο θα το έστελνε στην Wind η εταιρεία)δημιουργήθηκε πρόβλημα με το χαρτί:"Απόδειξη υποβολής αίτησης φορητότητας αριθμού κινητής τηλεφωνίας".Όλα τα πεδία ήταν κενά επειδή είχα ζητήσει φορητότητα ανωνύμου καρτοκινητού αλλά η κοπέλα

στην ACS

επέμενε ότι πρέπει να τα συμπληρώσω για να τα στείλει και αυτά.Στο τέλος πήρα τηλέφωνο στο 13846 τους ρώτησα και μου είπαν ότι πρέπει να κρατήσω εγώ τις αποδείξεις χωρίς να πειράξω τίποτα.Έκανα το σωστό;:worry:Στα καταστήματα Wind μου έδιναν μία απόδειξη με τα στοιχεία και κρατούσαν και αντίγραφο ενώ εγώ κράτησα 3 αποδείξης :confused:.Έγινε κάτι λάθος;Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί η αίτηση φορητότητας;:confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

Μην σκας. Δεν συμπληρωνεις τπτ. Και γω οταν πηγαινα να παραλαβω την καρτα εγω τους καθοδηγουσα τι να κανουν γιατι δεν ηξεραν τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Μην σκας. Δεν συμπληρωνεις τπτ. Και γω οταν πηγαινα να παραλαβω την καρτα εγω τους καθοδηγουσα τι να κανουν γιατι δεν ηξεραν τπτ...

 

ακομα και σε αυτο το θεμα ειναι ανενημερωτοι. ελεοσ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακομα και σε αυτο το θεμα ειναι ανενημερωτοι. ελεοσ.

Εδω δεν ηξεραν αν επρεπε να στειλουν καποιο χαρτι πισω η τι επρεπε να κρατησω εγω. Η wind εστελνε μεσα στο φακελο τυποποιημενες οδηγιες αλλα αν δεν το κατεχεις το αντικειμενο τι να σου κανουν και αυτες.

Αν δεν τους ελεγα οτι μεσα στο φακελο υπαρχει φακελος που πρεπει να βαλουν τα υπογεγραμενα χαρτια και να τα στειλουν πισω, ακομα θα περιμενα να ενεργοποιηθω..

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το καλοκαιρι που εκανα την πρωτη μου ολα τα χαρτια τα πηρε ο courrier και τιποτα δεν κρατησα, ουτε τηλ. για ραντεβου, ουτε ταυτοτητα(θελουν στην vodafone). απλα πραγματα. τωρα τα εχουν κανει πιο περιπλοκα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το καλοκαιρι που εκανα την πρωτη μου ολα τα χαρτια τα πηρε ο courrier και τιποτα δεν κρατησα, ουτε τηλ. για ραντεβου, ουτε ταυτοτητα(θελουν στην vodafone). απλα πραγματα. τωρα τα εχουν κανει πιο περιπλοκα.

Εγώ κράτησα μόνο τις αποδείξεις και ένα αντίγραφο από τα χαρτιά που υπέγραψα.Τα άλλα δύο χαρτιά που υπέγραψα τα έστειλαν πάλι πίσω στην Wind.Μπορεί τα πράγματα να έχουν γίνει πιο περίπλοκα αλλά καλό θα ήταν να ενημέρωναν και τους υπαλλήλους στα courier.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά ερχόμενος με φορητότητα σε καρτοκινητό WIND υπάρχει κάποια δέσμευση ως προς τον χρόνο που πρέπει να κάτσεις στο καρτοκινητό; Πχ αν φέρω τον αριθμό μου από άλλη εταιρία σε F2G πόσο καιρό πρέπει να μείνω στο F2G; Μπορώ την άλλη μέρα να κάνω φορητότητα για άλλο δίκτυο για παράδειγμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερχόμενος με φορητότητα σε καρτοκινητό WIND υπάρχει κάποια δέσμευση ως προς τον χρόνο που πρέπει να κάτσεις στο καρτοκινητό; Πχ αν φέρω τον αριθμό μου από άλλη εταιρία σε F2G πόσο καιρό πρέπει να μείνω στο F2G; Μπορώ την άλλη μέρα να κάνω φορητότητα για άλλο δίκτυο για παράδειγμα;

οποτε θες φευγεις οποτε θες ερχεσαι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ ιδιαίτερα ενδιαφέρον... :rolleyes: Και πόσες ημέρες χρειάζεται για να γίνει η φορητότητα; 10 εργάσιμες ή 15 εργάσιμες;

δεκα εργασιμες!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιαννα Κάνω Φορητότιτα από frog στη WIND, πρέπει η συνδέσει μ να είναι 30 μέρες στο δίκτυο τής frog? και ποσό θα κοστίσει Γιάννα παραλάβω την Κάρτα SIM ; ( θα κανό μέσο τηλεφώνου)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιαννα Κάνω Φορητότιτα από frog στη WIND, πρέπει η συνδέσει μ να είναι 30 μέρες στο δίκτυο τής frog? και ποσό θα κοστίσει Γιάννα παραλάβω την Κάρτα SIM ; ( θα κανό μέσο τηλεφώνου)

 

Η φορητότητα είναι δωρεάν.Θα παραλάβεις την κάρτα sim της Wind μέσω courier.Η φορητότητα θα κάνει γύρω στις 10-15 ημέρες για να ολοκληρωθεί.:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφουρίτες καλημέρα ,

Σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας απο Cosmote σε Wind (Συμβόλαιο) μιας και στο σπίτι μου έχω Double Play της Tellas και ξέρω ότι θα έχω κάποια εκπτωση στο πάγιο.

Ξέρετε τι ποσό επιδότησης για αγορά συσκευής δίνουν αυτό τον καιρό στην Wind ??

Θυμάμαι πριν κανα μήνα μου τηλεφώνησαν και μου πρόσφεραν μια συσκευή της Samsung σαν δώρο αν έκανα αίτηση αλλά εγώ μάλλον θα πάω για αγορά συσκευης

S/E.

Ευχαριστώ

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...