Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μπορω να παω απο FROG σε F2G καρτοκινητη ?

Γιατι θελω να εχω και internet χωρις να χρειαζεται να αλλαξω αριθμο.Κριμα ειναι να εχει HSDPA στην περιοχη μου και να μην εχω ΝΕΤ !!!

Και χρεωνομαι τπτ ?

 

Ναι μπορείς.. Απλώς πήγαινε σε κάποιο κατάστημα WIND..

Link to comment
Share on other sites

Σου ζήτησαν κάτι από την παλιά σύνδεση;

 

για την ανώνυμη αίτηση μου ζήτησαν το νούμερο (msisdn) και το σειριακό της sim, επειδή δεν είχα την sim μαζί μου έδειξαν να "ανυσηχούν" λίγο (με ρώτησαν 2 φορές αν είναι ενεργή η κάρτα), αλλά είχα μαζί μου το πλήρες πακετάκι careffour, οπότε ησύχασαν!

Από το τηλέφωνο αρχικά μου είχαν πει να έχω και τον κωδικό χρήστη αλλά δεν μου το ζήτησαν - ίσως επειδή ρωτούσα για ανώνυμη φορητότητα να ήθελαν κάποια επιβεβαίωση οτι είμαι ο κάτοχος της γραμμής...

 

Όταν εγκριθεί η αίτηση θα ξαναπάω για να πάρω την sim της wind.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
θα ηθελα να ρωτησω: εχω 40 ευρο υπολοιπο στην καρτα wind μου.εφυγα ομως στην cosmote με το ιδιο νουμερο μεσω φορητοτητας και περιμενω να ολοκληρωθει η μεταφορα για να παω να παρω την καρτουλα sim.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι θα χασω το υπολοιπο που εχω,η θα μεταφερθει στην cosmote?:worry:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Τα χανεις.Παρε τηλεφωνα μεχρι να ολοκληρωθει το αιτημα.

Ακριβώς! Μην τα χαρίσεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει αιτηση για αλλαγη απο wind f2g σε cosmote εδω και 25 μερες και ακομα περιμενω. Εχω παραλαβει τη νεα καρτα εδω και 20 μερες. τωρα τους πηρα τηλ. και μου λενε οτι μαλλον υπαρχει προβλημα με το courrier και οτι θα με παρουν αυτοι τηλ σε λιγο.Αντε να δουμε. στο τελος με βλεπω με 2 νουμερα και 2 κινητα να κυκλοφωρω

 

Τελικα εχουν χασει την αιτηση στο courrier. Aν ειναι δυνατον! θα μου στειλουν αλλη να την υπογραψω. Αντε περιμενε αλλες 10 μερες. Α! να μην ξεχασω! Υπογραφω σαν ΑΝΩΝΥΜΟΣ! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σημερα καλεσα το 13846 για μια φορητοτητα απο q σε wind f2g και με ενημερωσανε πως απο εδω και περα θα ισχυει τελος εξοδων μεταφορας στην εταιρεια courrier 12 ευρω.. ισχυει η παλι μαμακιες λενε; και μου εχουν σπασει τα νευρα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σημερα καλεσα το 13846 για μια φορητοτητα απο q σε wind f2g και με ενημερωσανε πως απο εδω και περα θα ισχυει τελος εξοδων μεταφορας στην εταιρεια courrier 12 ευρω.. ισχυει η παλι μαμακιες λενε; και μου εχουν σπασει τα νευρα...

 

Πρέπει να ισχύει γιατί το καλοκαίρι που προσπάθησα να μεταφέρω έναν αριθμό Mo'Mad σε Wind F2G μου είπαν ότι θα πρέπει να πληρώσω και τον courier 10-15 ευρώ.Καλύτερα φίλε μου να πας σε κάποιο κατάστημα Wind να κάνεις τη φορητότητα και να γλυτώσεις τα 15 ευρώ.;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έκανα αίτηση φορητότητας αριθμού από vodafone σε wind και δεν μου ζήτησαν τίποτα... Ομοίως από wind σε Κοσμοτέ

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έκανα αίτηση φορητότητας αριθμού από vodafone σε wind και δεν μου ζήτησαν τίποτα... Ομοίως από wind σε Κοσμοτέ

 

Εγώ λέω ότι 10-15 ευρώ σου ζητάνε για να κάνεις φορητότητα μέσω τηλεφώνου γιατί έρχετε courier και σου δίνει την κάρτα sim μαζί με ενημερωτικά χαρτιά και όχι μέσω καταστημάτων.Εσύ μέσω τηλεφώνου έκανες τις φορητότητες?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Την μία (βόντα προς κοσμοτέ) ναι :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο που λες johnthegreek ειναι η χρεωση αλλαγης πακετου γιατι το mo'mad θεωρειται οικονομικο πακετο της ιδιας της εταιριας...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο που λες johnthegreek ειναι η χρεωση αλαγης πακετου γιατι το mo'mad θεωρειται οικονομικο πακετο της ιδιας της εταιριας...

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στη συνδεση αν κανεις φορητοτητα ποσες μερες παιρνει ?

 

Τις ίδιες μέρες κάνει είτε κάνει φορητότητα σε καρτοκινητό είτε σε συμβόλαιο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Έχω το καρτοκινητό f2g και θέλω να το κάνω μέσω φορητότητας σε Vodafone a la carte. Πόσο κοστίζει η υπηρεσία και που πρέπει να απευθυνθώ?? Πόσες μέρες θα διαρκέσει μέχρι να γίνει???
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς να απευθυνθείς στην vodafone, σε κατάστημα ή πάρε στο 13894 δωρεάν από το κινητό σου f2g για να μιλήσεις με το τμήμα φορητότητας της vodafone να σου πουν ακριβώς τι πρέπει να κάνεις και πόσο κοστίζει.

 

14 μέρες περίπου θέλει (10 εργάσιμες).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
συνηθως διαρκει 2 βδομαδες(15 περιπου μερες) ή 10 εργασιμες. τουλαχιστον αυτο μου ειπαν εμενα πριν 4-5 μερες.
Link to comment
Share on other sites

15 μέρες ναι :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το καρτοκινητό f2g και θέλω να το κάνω μέσω φορητότητας σε Vodafone a la carte. Πόσο κοστίζει η υπηρεσία και που πρέπει να απευθυνθώ?? Πόσες μέρες θα διαρκέσει μέχρι να γίνει???

 

αν επιτρέπεται, γιατί θέλεις να πας στο a la carte από f2g??

Link to comment
Share on other sites

αυτην την απορια την ειχα και εγω. το f2g ειναι η καλυτερη καρτοκινητη της αγορας σημερα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αυτην την απορια την ειχα και εγω. το f2g ειναι η καλυτερη καρτοκινητη της αγορας σημερα..

 

Μπορεί να είναι η καλύτερη καρτοκινητή της αγοράς αλλά μπορεί ο φίλος να έχει προβλήματα κάλυψης και άλλα πολλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους,

μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω απο Wind F2g σε Cosmote/Whats'up με το ίδιο νούμερο ?

Ευχαριστώ

---rodco---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...