Jump to content

One Tree Hill (CW - Star)


Lerris
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας στη σειρά;  

151 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας στη σειρά;

    • Lucas Scott
      34
    • Nathan Scott
      12
    • Brooke Davis
      36
    • Peyton Sawyer
      29
    • Haley James Scott
      14
    • Dan Scott
      8
    • Karen Roe
      4
    • Coach Whitey Durham
      3
    • Deb Scott
      2
    • Rachel Gatina
      9


Recommended Posts

Σαν σειρά τι λέει;

Σκέφτομαι να την "χτυπήσω" το καλοκαιράκι μιας και δεν θα υπάρχει τίποτα το αξιόλογο. [αφού τελειώσω τη 3ή σεζόν του O.C. :D ]

Αν σου αρέσει το Ο.C., θα σ' αρέσει κι αυτή! "Χτύπα" τη και δε θα χάσεις! :p

 

Μια απορία για όσους ξέρουν: Το τατού του Λούκας το έχει στ' αλήθεια ο Chad ή είναι ψεύτικο; (Υποψιάζομαι ότι η Eva θα ξέρει... :ninja: )

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σου αρέσει το Ο.C., θα σ' αρέσει κι αυτή! "Χτύπα" τη και δε θα χάσεις! :p

 

Μια απορία για όσους ξέρουν: Το τατού του Λούκας το έχει στ' αλήθεια ο Chad ή είναι ψεύτικο; (Υποψιάζομαι ότι η Eva θα ξέρει... :ninja: )

 

:rolleyes: Σωστες οι υποψιες σου:lol:

 

Αληθινο ειναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Gia osous vlepoun kai to The o.c.: Oi dialogoi tou one tree hill den einai pio duskatanohtoi apo autous tou the o.c? Merikes fraseis den katalavainw katholou ti shmainoun!
Link to comment
Share on other sites

Gia osous vlepoun kai to The o.c.: Oi dialogoi tou one tree hill den einai pio duskatanohtoi apo autous tou the o.c? Merikes fraseis den katalavainw katholou ti shmainoun!

Απλα χρησιμοποιουν και ορισμενες φρασεις πιο ποιητικες κτλ ο Λουκας κυριως,αποσπασματα απο βιβλια και συγγραφεις.Αυτα μονο ειναι λιγo δυσνοητα,κατα τα αλλα το ιδιο μου φαινοντε.

 

*ασχετο το tatoo του Chad στη σειρα ειναι ενα κινεζικο σχεδιο νομιζω,ενω το αληθινο του ειναι τα αρχικα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα χρησιμοποιουν και ορισμενες φρασεις πιο ποιητικες κτλ ο Λουκας κυριως,αποσπασματα απο βιβλια και συγγραφεις.Αυτα μονο ειναι λιγo δυσνοητα,κατα τα αλλα το ιδιο μου φαινοντε.

 

*ασχετο το tatoo του Chad στη σειρα ειναι ενα κινεζικο σχεδιο νομιζω,ενω το αληθινο του ειναι τα αρχικα του.

 

Den xerw, enw sto the oc katalavainw sxedon oles tis fraseis me thn prwth sto one tree hill gurizw suxna pisw gia na xanakousw ti lene!

 

Se 2 meres tha exoun katevei 1+2 seasons complete!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδια;; Εγώ είμαι άσχετος από OTH, δεν έχω δει κανένα επεισόδιο και το ξέρω μόνο σαν τίτλο (αλήθεια σημαίνει κάτι συγκεκριμένο ο τίτλος)...Απλά βλέπω δίπλα στον τίτλο και αυτό το Φίλοι Για Πάντα και αναρωτιέμαι: έχει παιχτεί ποτέ στην Ελλάδα;; Πότε;;:confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδια;; Εγώ είμαι άσχετος από OTH, δεν έχω δει κανένα επεισόδιο και το ξέρω μόνο σαν τίτλο (αλήθεια σημαίνει κάτι συγκεκριμένο ο τίτλος)...Απλά βλέπω δίπλα στον τίτλο και αυτό το Φίλοι Για Πάντα και αναρωτιέμαι: έχει παιχτεί ποτέ στην Ελλάδα;; Πότε;;:confused:

 

Ειναι το ονομα της κωμοπολης στην οποια υποτιθεται οτι διαδραματιζεται η σειρα. Ο δημιουργος ομως της σειρας το εχει εμπνευστει απο το ομωνυμο τραγουδι των U2.

Δεν εχει παιχτει ποτε στην Ελλαδα...απλα η βλακωδης μεταφραση του τιτλου ειναι υπερβολικα κλισεδιαρικη γι’αυτο σου ακουγεται γνωστο. ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ονομα της κωμοπολης στην οποια υποτιθεται οτι διαδραματιζεται η σειρα. Ο δημιουργος ομως της σειρας το εχει εμπνευστει απο το ομωνυμο τραγουδι των U2.

Δεν εχει παιχτει ποτε στην Ελλαδα...απλα η βλακωδης μεταφραση του τιτλου ειναι υπερβολικα κλισεδιαρικη γι’αυτο σου ακουγεται γνωστο. ;)

 

Οχι δεν ήταν οτι μου θύμιζε κάποια σειρά...απλά είδα το μεταφρασμένο τίτλο και φαντάστηκα πως θα είχε παιχτεί και στην Ελλάδα. Thanks for the infos deb!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ονομα της κωμοπολης στην οποια υποτιθεται οτι διαδραματιζεται η σειρα.

 

Nomizw oti one tree hill einai to onoma tou sxoleiou pou pane kai oxi ths kwmopolhs!

Link to comment
Share on other sites

Tree Hill είναι το όνομα της κωμόπολης, όπως πολύ σωστά είπε η deb! Dersert, η σειρά θα παιχτεί τον Οκτώβριο στο Σταρ με τον τίτλο Φιλοι για Πάντα, ενώ και τα dvd που κυκλοφορούν έχουν τον ίδιο άθλιο τίτλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Tree Hill είναι το όνομα της κωμόπολης, όπως πολύ σωστά είπε η deb! Dersert, η σειρά θα παιχτεί τον Οκτώβριο στο Σταρ με τον τίτλο Φιλοι για Πάντα, ενώ και τα dvd που κυκλοφορούν έχουν τον ίδιο άθλιο τίτλο!

 

:O sorry:O

 

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Tree Hill είναι το όνομα της κωμόπολης, όπως πολύ σωστά είπε η deb! Dersert, η σειρά θα παιχτεί τον Οκτώβριο στο Σταρ με τον τίτλο Φιλοι για Πάντα, ενώ και τα dvd που κυκλοφορούν έχουν τον ίδιο άθλιο τίτλο!

 

Όντως άθλιος είναι...εγώ προσωπικά από τον τίτλο και μόνο χαλιέμαι να κάτσω να την δω (καλά λέμε τώρα!!)... Πού πάνε και τους βρίσκουν αυτούς τους ηλίθιους μεταγλωτιστές και κάνουν τέτοιες μπούρδες...αναρωτιέμαι!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όντως άθλιος είναι...εγώ προσωπικά από τον τίτλο και μόνο χαλιέμαι να κάτσω να την δω (καλά λέμε τώρα!!)... Πού πάνε και τους βρίσκουν αυτούς τους ηλίθιους μεταγλωτιστές και κάνουν τέτοιες μπούρδες...αναρωτιέμαι!!!

 

Les kai den ta xeroume auta tosa xronia!kai na htan to mono pou kanoun.. ti na leme gia tis kommenes skoines.. klp!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ο συγκεκριμένος ελληνικός τίτλος δε θα σε τραβήξει να τη δεις, αλλά αξίζει πραγματικά σαν σειρά! Είναι φανταστική! Olympiakos, δεν πειράζει για το λάθος. Ούτε εγώ ήξερα τι θα πει One Tree Hill ως το τέλος της πρώτης σαιζόν. Κάπου σ' εκείνα τα επεισόδια η μητέρα του Λούκας λέει: There is only one Tree Hill and it's your home!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ο συγκεκριμένος ελληνικός τίτλος δε θα σε τραβήξει να τη δεις, αλλά αξίζει πραγματικά σαν σειρά! Είναι φανταστική! Olympiakos, δεν πειράζει για το λάθος. Ούτε εγώ ήξερα τι θα πει One Tree Hill ως το τέλος της πρώτης σαιζόν. Κάπου σ' εκείνα τα επεισόδια η μητέρα του Λούκας λέει: There is only one Tree Hill and it's your home!

 

Σίγουρα θα κάτσω να δω 2-3 επεισόδια για να έχω μια άποψη, αν και προσωπικά βαριέμαι αφόρητα το The OC και έχω ακούσει πως μοιάζουν πάρα πολύ...:confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα κάτσω να δω 2-3 επεισόδια για να έχω μια άποψη, αν και προσωπικά βαριέμαι αφόρητα το The OC και έχω ακούσει πως μοιάζουν πάρα πολύ...:confused:

 

Den moiazoun para polu apla einai kai oi 2 neanikes seires kai asxolountai me thn zwh kapoiwn efhvwn..

To OTH asxoleitai para polu me ton athlitismo(basket) enw to oc kamia sxesh.. kai milame gia polu basket!

Link to comment
Share on other sites

Den moiazoun para polu apla einai kai oi 2 neanikes seires kai asxolountai me thn zwh kapoiwn efhvwn..

To OTH asxoleitai para polu me ton athlitismo(basket) enw to oc kamia sxesh.. kai milame gia polu basket!

 

Ωραία...πάλι καλά...:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα κάτσω να δω 2-3 επεισόδια για να έχω μια άποψη, αν και προσωπικά βαριέμαι αφόρητα το The OC και έχω ακούσει πως μοιάζουν πάρα πολύ...:confused:

 

Καμία σχέση με το ΟC! Αν και οι φαν του εξωτερικού τα συγκρίνουν, δεν έχουν καμία σχέση ως προς το στόρι! Μα καμία! Απλώς έχουν νεανικό στυλ και τα δύο.

 

H 2h season einai kaluterh apo thn 1h?

Πολύ καλή και η δεύτερη σαιζόν, σου κρατάει το ενδιαφέρον αμείωτο! Να σημειώσουμε ότι παίζει και η Μαρία Μενούνος στη 2η σαιζόν!:love: :love: :love:

Το μόνο που δε μ' άρεσε στη 2η σαιζόν ήταν τα πολλά ψέματα και μυστικά που κρατούσαν ο ένας απ' τον άλλο! Αλλά έχει πολύ αγωνία και ραγδαίες εξελήξεις... :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε ότι παίζει και η Μαρία Μενούνος στη 2η σαιζόν!:love: :love: :love:

Το μόνο που δε μ' άρεσε στη 2η σαιζόν ήταν τα πολλά ψέματα και μυστικά που κρατούσαν ο ένας απ' τον άλλο! Αλλά έχει πολύ αγωνία και ραγδαίες εξελήξεις... :cry:

 

Auta ta leme nwritera man :D !!

Pantos sta prwta episodia den exoume kai treles exelhxeis!

Link to comment
Share on other sites

Όντως άθλιος είναι...εγώ προσωπικά από τον τίτλο και μόνο χαλιέμαι να κάτσω να την δω (καλά λέμε τώρα!!)... Πού πάνε και τους βρίσκουν αυτούς τους ηλίθιους μεταγλωτιστές και κάνουν τέτοιες μπούρδες...αναρωτιέμαι!!!

Εγώ φαντάστηκα ότι είναι μια παιδική ζώνη της ΕΡΤ που είχε ακριβώς αυτόν τον τίτλο και το έβλεπαν τα ξαδερφάκια μου πριν 2 χρόνια. Και μάλιστα είχε ως theme το ομώνυμο τραγούδι που εκπροσώπησε την Ελλάδα ενα πιτσιρίκι στην 1η παιδική Eurovision. Φυσικά η σειρά δεν είναι και τόσο του πεταματού και δεν αξίζουν τέτοιοι γελοίοι τίτλοι. Λίγο ευφυΐα δε βλάπτει.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη βέβαια, δεν θα μπορούσε να μεταφραστεί και με την "έννοια" του original τίτλου, αφού είναι όνομα κωμοπόλης όπως είπαν τα παιδιά και δεν μεταφράζεται...πώς να το κάνανε;; Εκτός και αν το κάνανε αλά στυλ everwood (που το κάνανε Everwood: Η Μικρή Μας Πόλη) αν και ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί να το κάνουν κάτι τέτοιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Kala kai to smallville to kanan superman:ta xronia ths nioths alla eixe sxesh me to thema ths seiras.

Twra to filoi gia panta pou anaferetai?.. ston Lucas me ton aderfo tou?Den nomizw(apo oti exw dei dhladh).

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη βέβαια, δεν θα μπορούσε να μεταφραστεί και με την "έννοια" του original τίτλου, αφού είναι όνομα κωμοπόλης όπως είπαν τα παιδιά και δεν μεταφράζεται...πώς να το κάνανε;; Εκτός και αν το κάνανε αλλά στυλ everwood (που το κάνανε Everwood: Η Μικρή Μας Πόλη) αν και ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί να το κάνουν κάτι τέτοιο.

Θα μπορούσαν να μη τον αλλάξουν καθόλου! Ο συγκεκριμένος τίτλος που έβαλαν όντως δεν έχει καμία σχέση με το θέμα της σειράς!

 

Auta ta leme nwritera man !!

Pantos sta prwta episodia den exoume kai treles exelhxeis!

Σου είπα πως ξεκινάει λίγο αργά, αλλά απ'τη μέση και μετά της σαιζόν, τρέχουν τα πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να μη τον αλλάξουν καθόλου! Ο συγκεκριμένος τίτλος που έβαλαν όντως δεν έχει καμία σχέση με το θέμα της σειράς!

 

 

Σου είπα πως ξεκινάει λίγο αργά, αλλά απ'τη μέση και μετά της σαιζόν, τρέχουν τα πράγματα. Βέβαια δεν πάνε και με την ταχύτητα που πάνε στο O.C. Εκεί πια πάνε σφαίρα τα πράγματα.

 

Mporei na paizei kati me thn nomothesia gia tous titlous twn americanikwn seirwn pou paizontai, kai na anagazontai na allaxoun ton titlo..

 

Kai egw sou eipa pws se 2-3 meres tha exw katevasei tis 2 prwtes seasons gia tha katsw na tis dw:up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...