Jump to content

One Tree Hill (CW - Star)


Lerris
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας στη σειρά;  

151 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας στη σειρά;

    • Lucas Scott
      34
    • Nathan Scott
      12
    • Brooke Davis
      36
    • Peyton Sawyer
      29
    • Haley James Scott
      14
    • Dan Scott
      8
    • Karen Roe
      4
    • Coach Whitey Durham
      3
    • Deb Scott
      2
    • Rachel Gatina
      9


Recommended Posts

Είναι η περίοδος που δεν παίζει μια σειρά.

Το OTH εχει 3 μήνες να παίξει νέο επεισόδιο..

[Απο 22 Φεβ. μέχρι 2 Μαίου]

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους, κάποια καλά νέα! :happy:

http://www.usatoday.com/life/television/news/2007-04-11-sos-main-story_N.htm#uslPageReturn

 

^ Είναι ένα άρθρο από το usatoday το οποιο γράφει αναλυτικά ποιές σειρές έχουν ανανεωθεί ή σχεδόν ανανεωθεί για του χρόνου, ποιές είναι 50-50 για να ανανεωθούν και ποιές έχουν κοπεί ή σχεδόν κοπεί!

Το OTH είναι στο "έχουν ανανεωθεί ή σχεδόν ανανεωθεί"! Άντε να δούμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Aς ελπίσουμε να είναι τόσο καλή η 5η σαιζόν όσο η 3η και κυρίως η 4η ως τώρα.

 

btw, είμαι καινούριο μέλος, thanks to lerri που με προέτρεψε να έρθω εδώ. Έχω φτιάξει ένα fan music clip κι έχει ανεβεί στο youtube. Δεν ξέρω αν μπορώ να στείλω το link εδώ. Θα ήθελα πολύ να το δείτε. :ninja:

Brooke: Now I know how this dress looks on a witch.

Peyton: Go Brooke yourself.

~ One Tree Hill

Link to comment
Share on other sites

Aς ελπίσουμε να είναι τόσο καλή η 5η σαιζόν όσο η 3η και κυρίως η 4η ως τώρα.

 

btw, είμαι καινούριο μέλος, thanks to lerri που με προέτρεψε να έρθω εδώ. Έχω φτιάξει ένα fan music clip κι έχει ανεβεί στο youtube. Δεν ξέρω αν μπορώ να στείλω το link εδώ. Θα ήθελα πολύ να το δείτε. :ninja:

 

Καλώς ήρθες! :) Μπορείς να στείλεις link απ'το youtube. Δεν επιτρέπεται να στέλνεις direct link για "παράνομο" κατέβασμα. Περιμένουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

και καλώς σας βρήκα. Προσοχή, το κλιπάκι περιέχει μεγάλα σπόιλερ για 3η και 4η σαιζόν. Watch at your own risk:lol:

Brooke: Now I know how this dress looks on a witch.

Peyton: Go Brooke yourself.

~ One Tree Hill

Link to comment
Share on other sites

και καλώς σας βρήκα. Προσοχή, το κλιπάκι περιέχει μεγάλα σπόιλερ για 3η και 4η σαιζόν. Watch at your own risk:lol:

 

Πολύ ωραίο βίντεο! Μπράβο για τη δουλειά σου, μάζεψες τα πιο πετυχημένα στιγμιότυπα νομίζω! Και ωραίο κομμάτι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ παιδιά. Εγώ δε στεναχωριέμαι τόσο που αργεί, γιατί όσο αργεί να αρχίσει τώρα, τόσο πολύ θα αργήσει να τελειώσει. Δες τε το κι εσυ. Επίσης, όσο πιο πολύ σου λείπει κάτι, τόσο το εκτιμάς. Ίσως το κάνουν επίτηδες ν' ανέβει η αγωνία μας στα ύψη...

 

Εdit...

Παιδιά, δείτε κάτι που είδα και γέλασα. Λοιπόν, για όσους βλέπουν The OC, ξέρουν τον Adam Brody. Βγαίνει την Παρασκευή στην Αμερική η καινούρια του ταινία, κι ορίστε το trailer Κι από 'δώ είναι αυτό το μοντάζ που έκανε ένας τυπάς και το έκανε One Tree Hill style.... Πολύ γέλιο!!! One Tree Hill style

Brooke: Now I know how this dress looks on a witch.

Peyton: Go Brooke yourself.

~ One Tree Hill

Link to comment
Share on other sites

Χα, χα! Το πιο κορυφαίο σημείο στο μονταρισμένο τρέιλερ που έδωσες Zathura είναι το σημείο που η Ντεμπ λέει "I can't believe I'm still alive"! :lol: :lol: Απίστευτο!

Όντως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, μπράβο στο δημιουργό!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι δεν μου κολλαει στο ΟΤΗ ??? Υποτιθεται οτι οι ηρωες της σειρας ειναι μαθητες σε λυκειο... Παρ'ολ'αυτα δεν θα ελεγα οτι μοιαζουν καθολου με μαθητες λυκειου.. Οδηγουν μεχρι κ καμπριο γρηγορα αυτοκινητα(ειναι δυνατον τετοια αυτοκινητα τοσο μικροι????)

Κ μην ξεχασω το σημαντικοτερο.... ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ, και εννοω μαθηματα για το σχολειο... Μαλλον τα μαθαινουν ολα με επιφοιτηση...:lol:

ειλικρινα δεν ξερω τι ειδους μαθητες ειναι αυτοι... :shock:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι δεν μου κολλαει στο ΟΤΗ ??? Υποτιθεται οτι οι ηρωες της σειρας ειναι μαθητες σε λυκειο... Παρ'ολ'αυτα δεν θα ελεγα οτι μοιαζουν καθολου με μαθητες λυκειου.. Οδηγουν μεχρι κ καμπριο γρηγορα αυτοκινητα(ειναι δυνατον τετοια αυτοκινητα τοσο μικροι????)

Κ μην ξεχασω το σημαντικοτερο.... ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ, και εννοω μαθηματα για το σχολειο... Μαλλον τα μαθαινουν ολα με επιφοιτηση...:lol:

ειλικρινα δεν ξερω τι ειδους μαθητες ειναι αυτοι... :shock:

 

Αυτό δεν συμβαίνει μονάχα με την συγκεκριμένη σειρά. Σε καμία σειρά σχεδόν δεν βλέπεις τους πρωταγωνιστές να διαβάζουν.

 

Αναφορικά τώρα με τα αυτοκίνητα, μπορώ να σου το δικαιολογήσω, αλλά δεν υπάρχει λόγος. Μην ξεχνάς πως πρόκειται για σειρά, όχι για ντοκυμαντέρ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν συμβαίνει μονάχα με την συγκεκριμένη σειρά. Σε καμία σειρά σχεδόν δεν βλέπεις τους πρωταγωνιστές να διαβάζουν.

 

Αναφορικά τώρα με τα αυτοκίνητα, μπορώ να σου το δικαιολογήσω, αλλά δεν υπάρχει λόγος. Μην ξεχνάς πως πρόκειται για σειρά, όχι για ντοκυμαντέρ...

δικαιολογησε το μου... το ξερω οτι στην αμερικη οδηγουν απο τα 16 (κ&$φαρδοι)....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δικαιολογησε το μου... το ξερω οτι στην αμερικη οδηγουν απο τα 16 (κ&$φαρδοι)....

 

Ευχαρίστως. Το cabrio που οδηγάει η Peyton είναι προφανώς μεταχειρισμένο και καθώς ο πατέρας της απουσίαζε, χρειαζόταν αμάξι για να μπορεί να μετακινείται. Ergo, the cabrio.

 

Όσο για τα «γρήγορα αμάξια» δεν ξέρω σε ποια αναφέρεσαι, αλλά να σου πω ότι αν εννοείς σαν αυτά που οδηγούσε στην τρίτη σεζόν ο Lucas να σου πω ότι πολύ απλά του το είχε δώσει ο πατέρας του που είχε κατάστημα με αυτοκίνητα... Ergo, the Corvette (αν θυμάμαι καλά).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

VeCo σε βρίσκω πολύ διαβασμένο! Μπράβο! :) :p Και voldenmortt, να στο θέσω αλλιώς εγώ: Θα σου άρεζε να τους βλέπαμε σε κάθε επεισόδιο να διαβάζουν, να κάνουν ασκήσεις, εργασίες κ να μελετάνε για τεστ; Boring...

Εννοείται πως κάτι τέτοιο θα σκότωνε τη σειρά, γιατί δε θα είχε κανένα απολύτως ενδιαφέρον. Κι όπως είπε κι ο VeCo πιο πάνω, σε καμία απολύτως σειρά δε το βλέπεις αυτό. Πίστεψε με, Beverly Hills, OC, Dawson's Creek, κτλ που έχω παρακολουθήσει, κανένα από αυτά δε τους έδειχνε ποτέ να διαβάζουν, συν ότι όλοι οδηγούσαν κ οι περισσότεροι είχαν δικά τους αμάξια.

Καθαρός ρεαλισμός δεν υπάρχει σε καμία σειρά κ είναι απολύτως λογικό! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

VeCo σε βρίσκω πολύ διαβασμένο! Μπράβο! :) :p Και voldenmortt, να στο θέσω αλλιώς εγώ: Θα σου άρεζε να τους βλέπαμε σε κάθε επεισόδιο να διαβάζουν, να κάνουν ασκήσεις, εργασίες κ να μελετάνε για τεστ; Boring...

Εννοείται πως κάτι τέτοιο θα σκότωνε τη σειρά, γιατί δε θα είχε κανένα απολύτως ενδιαφέρον. Κι όπως είπε κι ο VeCo πιο πάνω, σε καμία απολύτως σειρά δε το βλέπεις αυτό. Πίστεψε με, Beverly Hills, OC, Dawson's Creek, κτλ που έχω παρακολουθήσει, κανένα από αυτά δε τους έδειχνε ποτέ να διαβάζουν, συν ότι όλοι οδηγούσαν κ οι περισσότεροι είχαν δικά τους αμάξια.

Καθαρός ρεαλισμός δεν υπάρχει σε καμία σειρά κ είναι απολύτως λογικό! ;)

 

Thanks man, οι αδυναμίες είναι αδυναμίες... :wink:

 

Εν τω μεταξύ, για να είμαστε ειλικρινείς, σχεδόν όλες οι σειρές με μαθητές έχουν πάντα 1-2 επεισόδια στο τέλος της τρίτης λυκείου που όλοι πήζουν στο διάβασμα για να περάσουν στα κολλέγια, έτσι δεν είναι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, για να είμαστε ειλικρινείς, σχεδόν όλες οι σειρές με μαθητές έχουν πάντα 1-2 επεισόδια στο τέλος της τρίτης λυκείου που όλοι πήζουν στο διάβασμα για να περάσουν στα κολλέγια, έτσι δεν είναι;

 

E, το αναφέρουν για τα τυπικά ότι τάχα έχουν διάβασμα, τους δείχνει σε κάνα πλάνο με κανένα βιβλίο κι αυτό ήταν. Αλλά αυτό που ζητάει ο voldenmortt δε γίνεται! :p Anyways, θα συνειδητοποιήσατε φαντάζομαι πως μας εμείνε μία βδομάδα ακόμη για το νέο επεισόδιο...! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

παντως εσεις δεν θα θελατε να ειναι πιο ρεαλιστικο στην ζωη??? δηλαδη ειναι καλυτερο να δειχνουν τις δυο αντιθετες λυσεις??? ή πρεπει να τους δειχνει να διαβαζουν συνεχεια ή καθολου??? LOL
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως εσεις δεν θα θελατε να ειναι πιο ρεαλιστικο στην ζωη??? δηλαδη ειναι καλυτερο να δειχνουν τις δυο αντιθετες λυσεις??? ή πρεπει να τους δειχνει να διαβαζουν συνεχεια ή καθολου??? LOL

 

Προσωπικά δεν θα ήθελα. Αρκετό ρεαλισμό έχει η ζωή μας γενικά, δεν χρειαζόμαστε να τον βλέπουμε και στις σειρές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα ήθελα. Αρκετό ρεαλισμό έχει η ζωή μας γενικά, δεν χρειαζόμαστε να τον βλέπουμε και στις σειρές...

 

Right there with ya! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι δεν μου κολλαει στο ΟΤΗ ??? Υποτιθεται οτι οι ηρωες της σειρας ειναι μαθητες σε λυκειο... Παρ'ολ'αυτα δεν θα ελεγα οτι μοιαζουν καθολου με μαθητες λυκειου.. Οδηγουν μεχρι κ καμπριο γρηγορα αυτοκινητα(ειναι δυνατον τετοια αυτοκινητα τοσο μικροι????)

Κ μην ξεχασω το σημαντικοτερο.... ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ, και εννοω μαθηματα για το σχολειο... Μαλλον τα μαθαινουν ολα με επιφοιτηση...:lol:

ειλικρινα δεν ξερω τι ειδους μαθητες ειναι αυτοι... :shock:

 

Και να πάνε στο σχολείο με το ταξί (όπως πήγαινε μια συμμαθήτριά μου) και να διαβάζουν καθημερινά 5-6 ώρες. Αν γράφουν προειδοποιημένο διαγώνισμα, λίγο παραπάνω. Σε κανένα κενό ή αν έχουν τελειώσει με τα μαθήματά τους, να πάνε για κανέναν καφέ να τα πούνε λίγο.

--Αν ήταν ρεαλιστική η σειρά και απεικόνιζε την ζωή μαθητών θα ήταν άκρως βαρετή και δεν θα την έβλεπε κανείς, απλά :)

 

Εχω μείνει πίσω στα επεισόδια -συγχώρεσέ με Lerris- αλλά θα τα δω όλα μαζεμένα :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Και να πάνε στο σχολείο με το ταξί (όπως πήγαινε μια συμμαθήτριά μου) και να διαβάζουν καθημερινά 5-6 ώρες. Αν γράφουν προειδοποιημένο διαγώνισμα, λίγο παραπάνω. Σε κανένα κενό ή αν έχουν τελειώσει με τα μαθήματά τους, να πάνε για κανέναν καφέ να τα πούνε λίγο.

--Αν ήταν ρεαλιστική η σειρά και απεικόνιζε την ζωή μαθητών θα ήταν άκρως βαρετή και δεν θα την έβλεπε κανείς, απλά :)

 

Εχω μείνει πίσω στα επεισόδια -συγχώρεσέ με Lerris- αλλά θα τα δω όλα μαζεμένα :D

 

Τι;;; :eek: Έχεις μείνει πίσω;;; :shock: Θα σε μαλώσω!

Πλάκα κάνω φυσικά. Μια χαρά, τουλάχιστον δεν περίμενες πως κ πως τη συνέχεια απ'το cliffhanger του τελευταίου επεισοδίου που παίχτηκε και θα τα δεις όλα μαζί χωρίς να περιμένεις μια βδομάδα για το επόμενο! I'm jealous! :nagger:

 

Anyway, ίσως χάσω κ εγώ τα νέα επεισόδια κ ίσως τα δω αφού τελειώσει η σεζόν όλα μαζί. Τίποτα δεν είναι ακόμη σίγουρο... :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει πίσω στα επεισόδια -συγχώρεσέ με Lerris- αλλά θα τα δω όλα μαζεμένα :D

 

+1!!

 

Επισης τωρα που ειπε ο φιλος voldenmortt για myspace,.. οποιος εχει ας το πει!!

Εγω ειμαι εδω: http://www.myspace.com/nikgr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...