Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποιο ειναι το ελληνικο product code για αυτην την συσκευη?

 

 

 

To προβλημα λυθηκε...θα επανελθω ξανα για ενα αλλο κηνιτο που θελω να περασω ελληνικα:D

 

Σας ευχαριστω!!!:happy:

 

Να'σαι καλα φιλε μου ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από 2 χρόνια χρήσης του τηλεφώνου από τη μητέρα μου, ένα ωραίο πρωί έκλεισε κ δεν ξανάνοιξε το όμορφο 6131... Άλλαξα μπαταρία, το έβλα να φορτίσει αλλά τίποτα.. Καμία ένδειξη.. Στο ΓΕΡΜΑΝΟ που είναι το πιο κοντινό κινητάδικο μου μίλησαν για firmware update, όμως θέλω με κάποιο τρόπο να ανακτήσω τον τηλεφωνικό κατάλογο από μέσα..

 

Πιστεύετε γίνεται? Υπάρχει κάποιος τρόπος!!???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά από 2 χρόνια χρήσης του τηλεφώνου από τη μητέρα μου, ένα ωραίο πρωί έκλεισε κ δεν ξανάνοιξε το όμορφο 6131... Άλλαξα μπαταρία, το έβλα να φορτίσει αλλά τίποτα.. Καμία ένδειξη.. Στο ΓΕΡΜΑΝΟ που είναι το πιο κοντινό κινητάδικο μου μίλησαν για firmware update, όμως θέλω με κάποιο τρόπο να ανακτήσω τον τηλεφωνικό κατάλογο από μέσα..

 

Πιστεύετε γίνεται? Υπάρχει κάποιος τρόπος!!???

 

ακριβώς ίδια περίπτωση και το δικό μου μόνο που έγινε μετά απο 1 μολιες χρόνο χρήσης.

 

Εγω συν τοις αλλοις θελω,αν γινεται,να σωσω και κάποια μηνύματα πέραν του τηλεφωνικού κατάλογου.

Η αναβάθμιση τα σβήνει όλα στο διάβα της?

Οι του "γερμανού" ή όποιος τεχνικός τελος πάντων,μπορεί να σώσει αυτά τα δεδομένα,γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω καμία εμπειρία με Νοκια και δεν ξερω τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γνωρίζω στα σίγουρα είναι πως η αναβάθμιση από το Nokia Software Updater διατηρεί όλα τα δεδομένα της συσκευής.

Η αναβάθμιση που θα του κάνουν σε Nokia Shop, δεν γνωρίζω τι αντίκτυπο θα έχει στα δεδομένα σας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα τις απόψεις σας για το πρόβλημα που μου εμφάνησε το Nokia 6131 μου. Στα καλα του καθουμένου, εκεί που μίλαγα στο τηλ. άρχισε να αναβοσβίνει η οθόνη του. Απο τότε δεν έχει ξανα ανοίξει!

Κάθε φορά που πατάω το κουμπή για να ανοίξει, ανοίξει βάζω κανονικά το pin και μετά σβήνει και ανοίγει η οθόνη 3 φορές και μετά παραμένει κλειστό.

Καμία ιδέα για το τι να του κάνω????

Εκτος απο το να το παω σε nokia center...;)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς τη κάρτα μνήμης.

Αν δεν γίνει τίποτα, δοκίμασε χωρίς κάρτα sim, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

Αν δεν καταφέρεις, δεν γνωρίζω αν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο εκτός από επίσκεψη σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια, μια βοήθεια.

Η κόρη ενός φίλου έβαλε κωδικό ασφαλείας και τώρα λέει ότι τον περνάει αλλά δεν ξεκλειδώνει.

Πως κάνουμε hard reset? Δε μας ενδιαφέρει αν θα σβηστεί κάτι.

 

υ.γ. Δοκίμασα το 12345, έψαξα στο topic αλλά δεν κατάφερα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια χαρα.

Το πρόβλημα ειναι ενα nokia 6131 απο το οποιο θελω να σωσω τα μηνυματα που εχει αλλά δυστυχως το pc suite δεν τα καταφερνει.

τα μηνυματα ειναι καμια 200αριά και και δεν καταφερναι να τα δει.υποθετω οτι το προβλημα ειναι ο ογκος γιατι ποτε μου με παρα πολλά nokia δεν ειχα αυτο το προβλημα.δοκιμασα και με το καλωδιο και με bluetooth αλλα το ιδιο αποτελεσμα.μηπως ξερει καποιος να βοηθήσει;

υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα;αν το παω σε καποιο γερμανο λετε εχουν αλλο τροπο η κι αυτοι με το καλωδιο το κλασσικο θα δοκιμασουν;

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα σε όλους.

Στο 6131 που έχω, απο κάποια στιγμή κι έπειτα δεν λαμβάνει αρχεία μέσω bluetooth απο άλλο κινητό, λέει "ενέργεια απέτυχε".

Απ οτι κατάλαβα, έχει να κάνει με το οτι τα αρχεία δεν πηγαίνουν κατευθείαν στην κάρτα μνήμης αλλά σε μια μικρή μνήμη του τηλεφώνου? Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να αδείασεις την μνήμη του τηλεφώνου.

σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ποια μνήμη? Η κάρτα είναι 2 gb και έχει μεσα 350 ΜΒ μόνο...

Αν εννοείς την μικρή μνήμη του τηλεφώνου, δυστηχώς ούτε να μετακινήσω τα αρχεία στην κάρτα μπορώ, μου βγάζει "ο χειρισμός απέτυχε"...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

καλησπερα σε ολους, καμια ιδεα για να παρω ολα τον τηλεφωνικο καταλογο στο pc???? ολα ειναι στην καρτα sim.

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ένας φίλος ένοιωσε ξαφνικό ζέσταμα ατην τσέπη που είχε το ΝΟΚΙΑ (μοντέλο 6131) και βγάζοντάς το είδε πως η (γνήσια ΝΟΚΙΑ) μπαταρία είχε φουσκώσει, είχε σκίσει το πλαστικό κάλυμμα του κινητού και το κινητό είχε πάψει να λειτουργεί.

Τι πρέπει να κάνει τώρα;

Σημειωτέον πως βγάζοντάς το από την τσέπη του και νοιώθοντας το κάψιμο, λίγο έλειψε να προκαλέσει τροχαίο από τον πανικό του.

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

nokia care αυριο κιολας...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς....

 

άν όχι νοκια κερ, τότε αγορά νέας μπαταρίας και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση μη κρατήσει την ήδη υπάρχουσα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρουμε πως πρέπει να πάει σε αντιπροσωπεία της ΝΟΚΙΑ ( αλήθεια πού είναι η "NOKIA care"; ) ή πως δεν πρεπει να κρατήσει την εκραγείσα, αλλά από ΠΟΙΟΝ και ΠΩΣ πρέπει να ζητήσει ευθύνεςπου σίγουρα υπάρχουν;

Έχει υπάρξει παρόμοια περίπτωση και πώς ικανοποιήθηκε από την εταιρία;

Edited by diversion
λαθος smiley
Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...