Jump to content

[Smartphones] Εφαρμογές και παιχνίδια, συμβατά με Windows Mobile 5 + QVGA


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Johner έχεις δοκιμάσει να τρέξεις tomtom 6 στο 8310?

έβαλα την έκδοση για ppc από το γνωστό μέρος, αλλά μόλις ανοίξει η εφαρμογή μου βγάζει το μύνημα ασυμβατότητας. στο modaco είδα κάποιον που λέει οτι το έτρεξε. όχι οτι υπάρχει κανένας ιδιαίτερος λόγος, απλά για να το δούμε και αυτό...

Tην 6 δεν τη δοκίμασα. Μόνο την 5.

Πάντως από όσα άκουσα η έκδοση για ppc μπορεί να τρέξει αλλά επειδήη είνει σχεδιασμένη για συσκευή με οθόνη αφής, είναι δύσκολο στο χειρισμό.

Δε γνωρίζω αν έχει βγεί 6 μόνο για Smartphone.

Link to comment
Share on other sites

phoneAlarm SP v1.00

 

http://www.pocketmax.net/images/paSP_ani.gif

 

phoneAlarm SP Key Features

 

  • Provides repeating alarms on new SMS, Email, missed calls, voice messages & reminders
  • 7 Custom Phone profiles with manual / time-based automatic switching.
  • Alarm notification on weak battery and phone signal (WM 5.0 only)
  • Customise sound, volume and options for each alarm type in each profile
  • Mute device and phone volume
  • Skinnable user interface (How to create skins)
  • Bluetooth and Flight mode control via profiles (also for Widcomm/Broadcomm stack)
  • Auto-profile change on <'ActiveSync'> (Work) and <'Power - no ActiveSync'> (Car), also based on time or Appointment category
  • 1-hand skin navigation and quick-dialer for last 10 numbers
  • Icons provide direct access to Inbox, missed call history etc.
  • Task-switcher pop-up to close running applications
  • Option to cycle radio (off/on) to change user on dual SIM
  • English and German user interface
  • Optimised for fast performance and maximum platform support
  • Simple installation

 

Φοβερό πρόγραμμα για ppc. Είχα δοκιμάσει και μια beta για smartphone και το βρήκα πολύ χρήσιμο. Αν δουλεύει καλά είναι Must.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει κανεις ο οποιος μπορει να μου πει ενα channel στο mirc για να κατεβασω εφαρμογες??? Η να μου στειλει καποιος το #$%^&* του Cool Camera... Οσο πιο αμεσα γινεται να μου απαντησετε plz και με πμ αν θελετε! Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει κανεις ο οποιος μπορει να μου πει ενα channel στο mirc για να κατεβασω εφαρμογες??? Η να μου στειλει καποιος το #$%^&* του Cool Camera... Οσο πιο αμεσα γινεται να μου απαντησετε plz και με πμ αν θελετε! Ευχαριστω πολυ

 

Δύσκολα να βρείς στο irc software για smartphones.

Δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία και τα channels στο irc όσο παιρνάει ο καιρός χάνουν την παλιά αίγλη. Μου έλλειψαν οι παλιές καλές μέρες!:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Παιδεύομαι αρκετές ημέρεςγια να βρω μια εφαρμογή navigator που δουλευει με το Qtek 8310.Διαβασα εκατονταδες σελιδες και κατεληξα να δοκιμασω το TomTom.Ελα ντε που δεν καταφερα να δουλεψω καμια εκδοση του.Γινεται χαμος βρήκα πολες εκδοσεις αλλά καμια δεν εγκατασταθηκε σωστα.Καποιες δεν ηταν συμβατες με την συσκευή (6), καποιες μολις ξεκιναγε η εφαρμογή κρεμαγαν τα windows(5) ενω μια που φανηκε ότι δουλευει ηταν στα πολωνικα και δεν καταλαβαινα τιποτα και ετσι την απεγκατεστησα και αυτήν.

Εχει κανεις δουλεψει στην συγκεκριμενη συσκευη το ΤοmTom και αν ναι ποια εκδοση; Ας βοηθησει κάποιος ,μου εχει κολησει να το δοκιμασω αλλα χάθηκα !

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καθε βοήθεια και συμβουλη ευπρόσδεκτη.

Auti edw pou exw douleuei sigoura. Katevase ti apo to link:

http://rapidshare.de/files/34778153/Tomtom_mobile_working_on_spv_c600_just_4_smartphone.rar.html

 

Ennoeitai diabase kai to txt me tis odigies pou exei mesa.

dpanop

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει please:

1)έχει κανένας κανένα προγραμματάκι να σου εμφανίζει μεγάλες τις εικόνες που έχεις στις επαφές?

2)δοκίμασα αρκετές εκδόσεις Opera broswer αλλά η μόνη που παίζει κανονικά είναι η έκδοση 8 για qtek 8010.

Ποιες εκδόσεις έχετε όσοι το έχετε δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την 8 δοκιμασα φιλε μου και νομιζω "αγορασμενη" και δεν αφηνε να κανεις download :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να βρείς στο irc software για smartphones.

Δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία και τα channels στο irc όσο παιρνάει ο καιρός χάνουν την παλιά αίγλη. Μου έλλειψαν οι παλιές καλές μέρες!:innocent:

Βρηκα παντως ενα εγω. Βασικα ειναι απο τα παλια καλα χρονια (Aχχχχ!!!! SX1) και εχει αρκετα πραγματα γνωστο και ως media%^&*$ στον efnet!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει please:

1)έχει κανένας κανένα προγραμματάκι να σου εμφανίζει μεγάλες τις εικόνες που έχεις στις επαφές?

 

Photo Contacts 4

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα παντως ενα εγω. Βασικα ειναι απο τα παλια καλα χρονια (Aχχχχ!!!! SX1) και εχει αρκετα πραγματα γνωστο και ως media%^&*$ στον efnet!!!! :D

Eντάξει αυτό είναι το πρώτο που ασχολήθηκε σοβαρά με symbian και μετά γενικά με όλα τα mobile w@rez.

Ωστόσο αυτοί ήταν πάντα οι εχθροί μας, εγώ είμαι συναισθηματικά δεμένος με το #aivanet!:D

Δεν αλλάζει κάτι όμως. Τα irc chans είναι πεσμένα και από κόσμο και απο διάθεση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία αν κάποιος χρησιμοποιεί στο 8310 το Photo Contacts Pro v4.0 ας μου πει τα εξής :

1)Όταν το πρόγραμμα τρέχει πατώντας το δεξί πλήκτρο "επαφές" ανοίγει το πρόγραμμα Photo Contacts Pro v4.0 και όχι το default επαφές?

2)Αφού ανοίγω το πρόγραμμα έχω πχ 82 επαφές και μου εμφανίζει πχ με εικόνες τις 40 γιατί δεν έχω βάλει σε όλες τις επαφές εικόνες. Πώς μπορώ εκεί να δημιουργήσω δικές μου κατηγορίες πχ friends , most use κτλ γιατί έτσι δεν βολεύει. Πχ με το default επαφές μπορούσα και έκανα άμεσα αναζήτηση πατώντας τα πλήκτρα , από ότι είδα έχει και το Photo Contacts Pro v4.0 αναζήτηση αλλά θέλει να πατήσεις πρώτα αρκετές επιλογές στο μενού.

Παράδειγμα είμαι στο αμάξι οδηγώ και θέλω να καλέσω μια επαφή. Πατώντας το πλήκτρο Επαφές (ενώ τρέχει το Photo Contacts Pro v4.0) μου ανοίγει την λίστα αλλά εκεί το πιο σύντομο είναι να ανεβοκατεβαίνω με τα βελάκια μέχρι να βρω αυτόν που θέλω να καλέσω και να πατήσω το πλήκτρο κλήσης.

Κάτι πιο σύντομο δεν υπάρχει?

3) Το call filter που έχει η εφαρμογή έχει σχέση με το smart filter που έχει προεγκατεστημένο η συσκευή με την Rom της Ace?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία αν κάποιος χρησιμοποιεί στο 8310 το Photo Contacts Pro v4.0 ας μου πει τα εξής :

1)Όταν το πρόγραμμα τρέχει πατώντας το δεξί πλήκτρο "επαφές" ανοίγει το πρόγραμμα Photo Contacts Pro v4.0 και όχι το default επαφές?

2)Αφού ανοίγω το πρόγραμμα έχω πχ 82 επαφές και μου εμφανίζει πχ με εικόνες τις 40 γιατί δεν έχω βάλει σε όλες τις επαφές εικόνες. Πώς μπορώ εκεί να δημιουργήσω δικές μου κατηγορίες πχ friends , most use κτλ γιατί έτσι δεν βολεύει. Πχ με το default επαφές μπορούσα και έκανα άμεσα αναζήτηση πατώντας τα πλήκτρα , από ότι είδα έχει και το Photo Contacts Pro v4.0 αναζήτηση αλλά θέλει να πατήσεις πρώτα αρκετές επιλογές στο μενού.

Παράδειγμα είμαι στο αμάξι οδηγώ και θέλω να καλέσω μια επαφή. Πατώντας το πλήκτρο Επαφές (ενώ τρέχει το Photo Contacts Pro v4.0) μου ανοίγει την λίστα αλλά εκεί το πιο σύντομο είναι να ανεβοκατεβαίνω με τα βελάκια μέχρι να βρω αυτόν που θέλω να καλέσω και να πατήσω το πλήκτρο κλήσης.

Κάτι πιο σύντομο δεν υπάρχει?

3) Το call filter που έχει η εφαρμογή έχει σχέση με το smart filter που έχει προεγκατεστημένο η συσκευή με την Rom της Ace?

 

1. Μπορείς μέσω των ρυθμίσεων να βάλεις το δεξί soft key να ανοίγει το photocontacts.

2. Kαλά το search είναι μια δύσκολη υπόθεση και αυτό γιατί δεν βλέπει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Χρησιμοποιήσε το default για αναζήτηση. Αυτό που λες για groups δεν το έχω ψάξει.

3. Το call filter είναι κάτι παρόμοιο με το smartfilter, αλλά ανεξάρτητο. Τώρα αν δουλεύουν μαζί δεν ξέρω τι θα παίξει!:p

Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις το πληκτρο των επαφων πανω απο το πρασινο ακουστικο μπαινει στις αρχικες επαφες. αυτο εχω καταλαβει τουλαχιστον, γιατι και απο το μενου τη μια μπαινει στο photo contacts και την αλλη στις επαφες.
Link to comment
Share on other sites

skins/εικονιδια για το fizz traveller για τη homescreen υπαρχουν μηπως; επισης υπαρχει καποιο προγραμμα/plugin, κατι για να εμφανιζονται οι γιορτες στη homescreen οπως εχω δει αν δεν κανω λαθος στα ppc αλλα και στα wm2003 sp; εψαξα πριν ρωτησω και δε βρηκα κατι :)
Link to comment
Share on other sites

skins/εικονιδια για το fizz traveller για τη homescreen υπαρχουν μηπως; επισης υπαρχει καποιο προγραμμα/plugin, κατι για να εμφανιζονται οι γιορτες στη homescreen οπως εχω δει αν δεν κανω λαθος στα ppc αλλα και στα wm2003 sp; εψαξα πριν ρωτησω και δε βρηκα κατι :)

 

για το fizz traveller αν και το χρησιμοποιώ πάρα πολύ καιρό και στις δυο πλατφόρμες δεν έχω δει πουθένα να υπάρχουν άλλα skins.

για τις γιορτές τώρα, αυτο που έχουμε οι περισσότεροι είναι ένα αρχείο excel το οποίο μπορείς να το κάνεις import στο ημερολόγιο του outlook, έτσι με το συγχρονισμό θα περαστούν όλα στο κινητό σου. απο κει και πέρα οποιοδήποτε theme χρησιμοποιείς και έχει μέσα το calendar και το all day event plugin, θα μπορείς να βλέπεις και τις γιορτές στην οθόνη του κινητού σου.

 

δες αυτά τα δυο θέματα και θα βρεις και τα excel που χρειάζεσαι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=114320

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56776

Link to comment
Share on other sites

thanks και παλι και παλι και παλι :rolleyes:

λογω αυτου του θεματος ποσταρα κι εγω..δε φανταστηκα οτι ισχυει το ιδιο. :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, προβληματακι :O

γινεται κανονικα ο συγχρονισμος, εμφανιζονται στο ημερολογιο αλλα...οταν τα κανω import στο outlook αντιστρεφονται οι ημερομηνιες που ειναι μεχρι τις 12 καθε μηνα. ετσι αν πχ ειναι μια γιορτη στις 5 Φεβρουαριου 2006(05/02/2006) αυτο το εμφανιζει στις 2 Μαιου(02/05/2006) και το end date παει ενα μηνα μετα αφου η 6 Φεβρουαριου γινεται 2 Ιουνιου. φυσικα εγινε μπαχαλο...και αναγκαστηκα να τα διαγραψω ολα και να αφησω οτι ειχα πριν(4-5 καταχωρησεις μονο). εμφανιση short date εχω επιλεξει στο pc και στο κινητο 07/12/2006, στο outlook ωστοσο δε βλεπω καποια τετοια ρυθμιση. χειροκινητα ειναι πολυ μεγαλη φασαρια δυστυχως...

σορρυ για το πρηξιμο :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, προβληματακι :O

γινεται κανονικα ο συγχρονισμος, εμφανιζονται στο ημερολογιο αλλα...οταν τα κανω import στο outlook αντιστρεφονται οι ημερομηνιες που ειναι μεχρι τις 12 καθε μηνα. ετσι αν πχ ειναι μια γιορτη στις 5 Φεβρουαριου 2006(05/02/2006) αυτο το εμφανιζει στις 2 Μαιου(02/05/2006) και το end date παει ενα μηνα μετα αφου η 6 Φεβρουαριου γινεται 2 Ιουνιου. φυσικα εγινε μπαχαλο...και αναγκαστηκα να τα διαγραψω ολα και να αφησω οτι ειχα πριν(4-5 καταχωρησεις μονο). εμφανιση short date εχω επιλεξει στο pc και στο κινητο 07/12/2006, στο outlook ωστοσο δε βλεπω καποια τετοια ρυθμιση. χειροκινητα ειναι πολυ μεγαλη φασαρια δυστυχως...

σορρυ για το πρηξιμο :)

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και ειναι λογω regional settings. Τα δικα μου ειναι US settings με το format mm/dd/yyyy, ενω το προγραμα χρησιμοποιει τo ελληνικo format που ειναι dd/mm/yyyy. Ειναι ευκολο να το αλλαξεις στο excel και να κανεις import ξανα sto outlook

Link to comment
Share on other sites

skins/εικονιδια για το fizz traveller για τη homescreen υπαρχουν μηπως; επισης υπαρχει καποιο προγραμμα/plugin, κατι για να εμφανιζονται οι γιορτες στη homescreen οπως εχω δει αν δεν κανω λαθος στα ppc αλλα και στα wm2003 sp; εψαξα πριν ρωτησω και δε βρηκα κατι :)

 

Αντί για το PocketBreeze των ppc χρησιμοποιείς το Facade.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, το ελυσα, εγραψα χειροκινητα στα regional settings το φορμα της ημερομηνιας και αφου ελεγξα πως βγαζει την ημερομηνια στο οutlook το ξανα εκανα και δουλεψε κανονικα. :)

 

@johner, σωστα, το facade σε συνδυασμο με το συγχρονισμο του excel με τις γιορτες, αυτο εχω τωρα, απλα νομιζα οτι ηταν κατι μονο για γιορτες :)

 

thank you all :up:

 

ps: σημερα γιορταζει ο Αμβροσιος, χρονια του πολλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...