Jump to content

[Smartphones] Εφαρμογές και παιχνίδια, συμβατά με Windows Mobile 5 + QVGA


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης το ewallet είναι ένα πολύ καλό πρόγραμμα διαχείρισης password και συγχρονίζεται και με το pc.

http://www.iliumsoft.com/site/ew/pix/ewpkss1.gif

 

Για όποιον θέλει...

MOD EDIT: Διάβασε τους Ο.Π.Χ. :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρετε κάποια δωρεάν εφαρμογή για WM5 που κάνει ηχογράφηση ήχων ή μουσικής από εξωτερική πηγή;
Η μεγάλη ανανέωση του κόσμου δεν θα έρθει τη στιγμή που οι φτωχοί θα συμβιβαστούν με τη μοίρα τους, αλλά τη στιγμή που οι πλούσιοι θ' αρχίσουν να έχουν ηθικούς δισταγμούς για τη δική τους μοίρα!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κάποια δωρεάν εφαρμογή για WM5 που κάνει ηχογράφηση ήχων ή μουσικής από εξωτερική πηγή;

κατι σαν αυτο δηλαδη??

Vito Audio notes 1.0

http://www.vitotechnology.com/upload/iblock/1f08b0fabe46655399921292420e56f1.gif

βασικα ειναι για audio notes αλλα γραφει σε wav και mp3. μπορει να σου κανει

 

edit:sorry τωρα προσεξα οτι θελεις δωρεαν εφαρμογη!! :(

το αφηνω ομως εδω να υπαρχει για οποιον ενδιαφερεται....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει καταφέρει κανέις να δουλέψει το tomtom mobile5 στο 8310?

Βρήκα αυτό που ίσως να βοηθήσει....

http://www.mobilenetswitch.com/TTqvga/

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανέις να δουλέψει το tomtom mobile5 στο 8310?

Βρήκα αυτό που ίσως να βοηθήσει....

http://www.mobilenetswitch.com/TTqvga/

αυτος ο οδηγος αν δεν κανω λαθος ηταν πριν βγει εκδοση του tomtom συμβατη με qvga.η εκδοση που εχω δειχνει να δουλευει μια χαρα και απλα περιμενει το gps:happy:

Link to comment
Share on other sites

Resco Pocket Radio for Smartphones!!!(Beta)

επιτελους η γνωστη εφαρμογη απο τα pocket pc εφτασε και στα smartphones εστω και σε beta προς το παρον. στην αρχη μου κολησε 1-2 φορες το 8310 αλλα τωρα δειχνει να ειναι ενταξει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/521392

Link to comment
Share on other sites

Metatrepste to 8310 se mass storage device!!!Opoios exei karta minisd sto 8310 me to programma ayto mporei na blepei ta arxeia syndeontas to kinito tou me ena usb kalwdio se opoidhpote pc.Me liga logia to metatrpei se ena usb flash drive!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει ρε γμτ!Μου βγάζει error 57
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Resco Pocket Radio for Smartphones!!!(Beta)

επιτελους η γνωστη εφαρμογη απο τα pocket pc εφτασε και στα smartphones εστω και σε beta προς το παρον. στην αρχη μου κολησε 1-2 φορες το 8310 αλλα τωρα δειχνει να ειναι ενταξει.

δυστυχως δεν προλαβα να φτιαξω δικο μου screenshot οποτε βαζω προσωρινα ενα απο ppc!!

http://www.resco.net/pocketpc/radio/images/screen01s.png

Αυτό είναι για ράδιο μέσω gprs?

Έχω ακούσει οτι μπορείς να ακούσεις ραδιο χρησιμοποιόντας σαν κεραία το wifi.Ισχύει?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για ράδιο μέσω gprs?

Έχω ακούσει οτι μπορείς να ακούσεις ραδιο χρησιμοποιόντας σαν κεραία το wifi.Ισχύει?

@jimbou

σε μενα η εφαρμογη για την εμφανιση του κινητου ως flash disk δουλεψε αψογα! ποτε σου εβγαλε το μυνημα λαθους? εχεις κανει aplication unlock στο τηλεφωνο σου??

οσο για το pocket radio, λογικα δουλευει και με gprs, αλλα δεν τρελαθηκαμε ακομα να πληρωνουμε τις εταιρειες κινητης και να ακουμε ραδιο. η βασικη του χρηση ειναι με wifi. το βαζω συνηθως το βραδυ οταν παω για υπνο και συνδεομαι φυσικα με το ασυρματο router μου. το μονο προβλημα ειναι οτι σε αυτην την εκδοση δεν εχει βαλει ακομα sleep οποτε αν το αφησεις το πρωι το κινητο αου θα εχει μεινει απο μπαταρια!!

οποιος θελει "κατι παραπανω" για το radio ας μου στειλει pm με το mail του

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει ρε γμτ!Μου βγάζει error 57

 

και εμένα, υποθέτω ότι τη ζημιά τη κάνει το XBAR, που το έχω εγκατεστημένο στη κάρτα, θα δοκιμάσω αργότερα απεγκατάσταση του XBAR και θα ενημερώσω σχετικά

Link to comment
Share on other sites

και εμένα, υποθέτω ότι τη ζημιά τη κάνει το XBAR, που το έχω εγκατεστημένο στη κάρτα, θα δοκιμάσω αργότερα απεγκατάσταση του XBAR και θα ενημερώσω σχετικά

 

τελικά έχει να κάνει με το κλείδωμα ...

People who getting error 57 most likely havent fully unlocked their smartphones. I know that some unlock "recipies" around dont unlock all APIs, so some software will work, some (more deep system-level) wouldn't. Try this one

 

to HKLM\Security\Policies\Policies

add new value "0000101b": dword = 1

 

That would set security model to "one-tier" - unsigned applications/components will still ask for confirmation, but after you confirm, they will launch in full-trust access mode, like on WM5 PocketPCs.

 

 

δείτε εδώ είναι το thread του συγγραφέα...

Ο τύπος είναι αστέρι...

http://www.modaco.com/WM5torage-t238545-s15.html

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς με το Error 57 να βάλει την value στην registry;

Εμένα δεν με αφήνει να την προσθέσω. Δίνει με τον phm registry editor λάθος

"unable to perfom this action".

Σαν να είναι read only ο φάκελος.

(το κινητό το έχω ξεκλειδώσει σύμφωνα με τις οδηγίες του georgesou :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1282001#post1282001 )

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς με το Error 57 να βάλει την value στην registry;

Εμένα δεν με αφήνει να την προσθέσω. Δίνει με τον phm registry editor λάθος

"unable to perfom this action".

Σαν να είναι read only ο φάκελος.

(το κινητό το έχω ξεκλειδώσει σύμφωνα με τις οδηγίες του georgesou :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1282001#post1282001 )

 

Στο 8310 με imate Rom δεν είχα κανένα πρόβλημα να κάνω τις εγγραφές αυτές, όμως προσοχή, χρησιμοποιώ τον editor regedit που είναι από την HTC... Μήπως είναι αυτό το πρόβλημα σου? Δες εδώ http://spaces.msn.com/xpworld/Blog/cns!1pwLVDaHQF6ltiEJslNeKRkA!198.entry

Προφανώς υπάρχουν κλειδώματα σε πολλά διαφορετικά επίπεδα.

Σ 'εμενα πάντως δουλεύει μια χαρα ....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κανένα ιατρικό πρόγραμμα όπως υπάρχουν για ppc και palm ? (epocrates,diagnosaurus,κτλ)?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Στο 8310 με imate Rom δεν είχα κανένα πρόβλημα να κάνω τις εγγραφές αυτές, όμως προσοχή, χρησιμοποιώ τον editor regedit που είναι από την HTC... Μήπως είναι αυτό το πρόβλημα σου? Δες εδώ http://spaces.msn.com/xpworld/Blog/cns!1pwLVDaHQF6ltiEJslNeKRkA!198.entry

Προφανώς υπάρχουν κλειδώματα σε πολλά διαφορετικά επίπεδα.

Σ 'εμενα πάντως δουλεύει μια χαρα ....

Tελικά όντως έφταιγε ο editor. Κατέβασα της HTC και με άφησε. Τώρα δουλεύει κανονικά σαν storage device στο gentoo! Ευχαριστώ για την υπόδειξη!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και τώρα θέλω πάλι να βάλω το tomtom.Κατέβασα την έκδοση 5.20, ανοίγει κανονικά αλλά κολλάει σε μια πράσινη σελίδα "Legal Notice" που δίνει επιλογή κάτω δεξιά μόνο να πατήσεις "i agree"

Όταν το είχα ξαναβάλει θυμάμαι οτι είχα κάνει κάποιο κόλπο με ένα txt αρχείο και μου δούλευε κανονικά, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τί ήτανε.Το έχει κάνει κανείς?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και τώρα θέλω πάλι να βάλω το tomtom.Κατέβασα την έκδοση 5.20, ανοίγει κανονικά αλλά κολλάει σε μια πράσινη σελίδα "Legal Notice" που δίνει επιλογή κάτω δεξιά μόνο να πατήσεις "i agree"

Όταν το είχα ξαναβάλει θυμάμαι οτι είχα κάνει κάποιο κόλπο με ένα txt αρχείο και μου δούλευε κανονικά, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τί ήτανε.Το έχει κάνει κανείς?

κοιταξε μεσα στο my documents της συσκευης σου, αν υπαρχει καποιος φακελος με ονομα tomtom και μεσα εχει ενα αρχειο με ονομα currentmap.dat.

αν δεν υπαρχει δεν ξεκιναει το tomtom. πες μου αν ειναι να το βαλω και αυτο στο mail:p

Link to comment
Share on other sites

Ok. το θυμήθηκα και το έφτιαξα.

Ανοίγεις ένα νέο txt αρχείο, γράφεις μέσα το pathway του φακέλου που έχεις τον χάρτη,το αποθηκεύεις ως currentmap.dat και το περνάς στη μνήμη του τηλεφώνου στο φάκελο \My Docyment\tomtom , σωστά????? :lol:

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ok. το θυμήθηκα και το έφτιαξα.

Ανοίγεις ένα νέο txt αρχείο, γράφεις μέσα το pathway του φακέλου που έχεις τον χάρτη,το αποθηκεύεις ως currentmap.dat και το περνάς στη μνήμη του τηλεφώνου στο φάκελο \My Docyment\tomtom , σωστά????? :lol:

δεν το ηξερα, αλλα τωρα που το ειπες και το ειδα ετσι ειναι!!! εγω βλεπεις το βρηκα ετοιμο!!

Link to comment
Share on other sites

Paidia,

 

1) xerei kaneis pos boro na vro to xbar 3.1 pou einai kai i teleftaia version full? i esto tin 3.0 (an kapoios to exei: adefilippou@hotmail.com, Thanks)

2) Pote vgainei to resceo explorer episima simvato me win 5

 

Thanks

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ELTEO, to greek application gia ta SMS einai free trial? kai ean otan stelneis SMS o allos ta diavazei i tou fainontai kinezika milao gia QTEC 9100?

εδω μιλαμε για smartphones και οχι για ppc οπως ειναι το 9100. αρα το greek apps δεν ειναι αυτο που ζητας. δες εδω μια λυση που δωθηκε τωρα τελευταια για ελληνικα sms. επεισης κανε μια αναζητηση για resco keyboard και greek sms στο forum των ppc και σιγουρα θα βρεις κι αλλη λυση....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...