Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, δεν είναι μπαντ, είναι μπαεντ, πως βελάζουν τα πρόβατα?έτσι :p

 

Με ενα "ντου" για συμπλήρωμα. :lol:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το Umlaut?:blink::p

Πάντως από αυτή τη λίστα διαφωνώ με τον Εξορκιστή.:ninja: Τον έχω δεί σε μικρή ηλικία και ειλικρινά δε θυμάμαι σκηνή που να με φόβισε. Πιστεύω πως μύθος είναι όλα. Ειλικρινά όμως το Dawn of the dead στην έκδοση του 2004 είναι φοβερό. Όχι σε θέμα "κοψοχολιάσματος" και φόβου, αλλά σε θέμα εξέλιξης της πλοκής και σε εφέ.

Εγω δεν θυμαμαι γενικοτερα θριλερ που να με "φοβισε".:p Παντως αν καποια με αγγιξουν ας πουμε καπως περισσοτερο αυτα ειναι τα "θρησκευτικα" (αν μπορουμε να τα πουμε ετσι)τυπου Στιγματα και Εξορκιστης π.χ. και αυτα που εχουν σχεση με paranormal activities.:worry:

Kαι οσο για το Dawn οf the Dead προτιμω την εκδοση του 2004 απο οτι την παλια, η παλια ηταν ...πολυ παλια...Αυτο μονο.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι οσο για το Dawn οf the Dead προτιμω την εκδοση του 2004 απο οτι την παλια, η παλια ηταν ...πολυ παλια...Αυτο μονο.:p
Συμφωνω πολυ καλο το remake και επισης να πω οτι το αντιστοιχο του the fog οχι απλα δεν ειναι καλο αλλα δε βλεπεται!...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ειδα την εκτη αισθηση την οποια μου προτειναν ως 'δυνατο' ψυχολογικο θριλερ. φοβερο το σεναριο αλλα απο τρομο δεν ειχε και κατι το ιδιαιτερο. μονο σε 2-3 σκηνες(οπως αυτη με το μικρο κοριτσι στο δωματιο) μου πηγε το σκ*το στην καλτσα!:shock::scared:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ena ap ta poly kala thriller pou xoune bgei kai einai gurismeno to 1947:confused: einai to DEAD OF NIGHT.H upothesh einai pos ena antras phgainei gia to weekend se filiko spiti sth exoxh.Ekei niothontas kapos perierga leei stous alous episkeptes gia enan paraxeno efialth pou blepei kathe brady.tote oi upolopoi proskeklhmenoi tha arxisoun na lene dikes tous istories pou eixan biosei ap to xoro tou paranormal.

h tainia exei poly kalh gothic atmosfaira,agonia poly kales ermheies kapies kales skhnes tromou kai mia chilling anatroph.Basika an kai guristike to 47 miazei poly me th zonh tou likofotos.isos apo kei na empneusthkan kai na thn evgalan sthn thleorash.Th proteino anepifilakta:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ena ap ta poly kala thriller pou xoune bgei kai einai gurismeno to 1947:confused: einai to DEAD OF NIGHT.

 

Ξέρεις αν κυκλοφορεί σε dvd στην Ελλάδα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

den nomizo ap to ebay to phra.alla to xe deixei h et1 polu palia kai den mporousa na koimhtho to brady:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0164181/

το ειχα δει οταν ειχε βγει και δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ!!:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0164181/

το ειχα δει οταν ειχε βγει και δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ!!:cry::cry::cry::cry:

Οντως πολυ καλο θριλερ. Και λατρευω τον Κειβιν Ζαμπον. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1408.ena apo ta pio tromaktika thriller.

 

Προσωπικά δεν το βρήκα καθόλου μα καθόλου τρομακτικό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Nαι, όντως από τρόμο δεν έλεγε τίποτα το 1408...

Μα τι γίνεται στον κόσμο; Το ίδιο έλεγαν θυμάμαι και για τον Εξορκισμό της Emmily Rose (ότι και καλά τότε που είχε βγει ήταν η πιο τρομακτική ταινία της χρονιάς) κάτι ανάλογο με το 1408 φέτος...

Τώρα ή εγώ έχω γίνει απόλυτα αναίσθητος πια ή απλά οι ταινίες δεν ήταν τρομακτικές!

 

(Και είχαν αμφότερες απαίσιο τέλος)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ή εγώ έχω γίνει απόλυτα αναίσθητος πια ή απλά οι ταινίες δεν ήταν τρομακτικές!

 

(Και είχαν αμφότερες απαίσιο τέλος)

 

Μπα δεν παιζει να εισαι αναισθητος.....Οι ταινιες φταινε...

Τωρα ποιοι λενε οτι το 1408 ηταν τρομακτικο δε ξερω αλλα μαλλον δεν το εχουν δει καν...με τι να τρομαξεις?:confused:

 

Τεσπα,το παρακολουθησα σχετικα ευχαριστα παντως.

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Same here...Μολις γυρισα απο την προβολη. Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε αλλα οπως λεει κ ο charmed_powers το ειδα ευχαριστα. Και οχι δεν τρομαξα...

Επισης μου αρεσε οτι σε καποια σημεια στο δωματιο "χανεται η μπαλα" και γινεται της κακομοιρας :D αλλα νομιζω αρκετα ειπα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Nαι, όντως από τρόμο δεν έλεγε τίποτα το 1408...

Μα τι γίνεται στον κόσμο; Το ίδιο έλεγαν θυμάμαι και για τον Εξορκισμό της Emmily Rose (ότι και καλά τότε που είχε βγει ήταν η πιο τρομακτική ταινία της χρονιάς) κάτι ανάλογο με το 1408 φέτος...

Τώρα ή εγώ έχω γίνει απόλυτα αναίσθητος πια ή απλά οι ταινίες δεν ήταν τρομακτικές!

 

(Και είχαν αμφότερες απαίσιο τέλος)

Ο Εξορκισμος της Εμιλι Ροουζ, εμπλεκε δικαστικο κοσμο με θρησκευτικα θεματα και ιατρικα θεματα με εναν πολυ ομορφο τροπο κατ'εμε. Την βρηκα σχεδον ανταξια του Εξορκιστη. Και το τελος πολυ ομορφο...

 

Το 1408 παλι ισως το λατρεψα περισσοτερο λογω Κιουζακ, παντως ειχε τις ωραιες του σκηνες, οχι τρομακτικες νταξει, αλλα οπως ειπες ειναι και θεμα ανοσιας. Κι εγω εχω δει τοσες που δυσκολα με πιανουν, αν και οσες εχουν να κανουν με πνευματα(οχι στο στυλ του 1408 τοσο ομως...) και με θρησκευτικα θεματα(βλ. Στιγματα κ.λ.π.) παντα με ψιλοφρικαρουν!:happy::D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό προβλέπεται τρομακτικό θρίλερ :cry::cold::scared:

 

 

:lol:

Χαχαχαχαχα μιλαμε για αριστουργημα. Θα το δω εννοειται, αλλα μου φαινεται η ιδεα λιγο κλεμμενη απο μια σκηνη απο την θεικη κωμωδια των Monty Python:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλά...+1000!!Μηδέν φόβος...

 

+10000 :wink:

 

Nαι, όντως από τρόμο δεν έλεγε τίποτα το 1408...

Μα τι γίνεται στον κόσμο; Το ίδιο έλεγαν θυμάμαι και για τον Εξορκισμό της Emmily Rose (ότι και καλά τότε που είχε βγει ήταν η πιο τρομακτική ταινία της χρονιάς) κάτι ανάλογο με το 1408 φέτος...

Τώρα ή εγώ έχω γίνει απόλυτα αναίσθητος πια ή απλά οι ταινίες δεν ήταν τρομακτικές!

 

(Και είχαν αμφότερες απαίσιο τέλος)

 

Εντάξει, για να πω την αλήθεια είχα ακούσει πολύ καλύτερα λόγια για τον «Εξορκισμό» σαν ταινία τρόμου... Πάντως το 1408 δεν είχε καμία σχέση με την ιστορία του Κινγκ...

 

Μπα δεν παιζει να εισαι αναισθητος.....Οι ταινιες φταινε...

Τωρα ποιοι λενε οτι το 1408 ηταν τρομακτικο δε ξερω αλλα μαλλον δεν το εχουν δει καν...με τι να τρομαξεις?:confused:

 

Τεσπα,το παρακολουθησα σχετικα ευχαριστα παντως.

 

Πράγματι. Παρακολουθείται ευχάριστα, αλλά δεν έχει τρομακτικές σκηνές. Έχει σκηνές που μπορεί να ξαφνιάσουν όσους δεν έχουν συνηθίσει, αλλά κατά τα άλλα τίποτα ιδιαίτερο...

 

Ο Εξορκισμος της Εμιλι Ροουζ, εμπλεκε δικαστικο κοσμο με θρησκευτικα θεματα και ιατρικα θεματα με εναν πολυ ομορφο τροπο κατ'εμε. Την βρηκα σχεδον ανταξια του Εξορκιστη. Και το τελος πολυ ομορφο...

 

Το 1408 παλι ισως το λατρεψα περισσοτερο λογω Κιουζακ, παντως ειχε τις ωραιες του σκηνες, οχι τρομακτικες νταξει, αλλα οπως ειπες ειναι και θεμα ανοσιας. Κι εγω εχω δει τοσες που δυσκολα με πιανουν, αν και οσες εχουν να κανουν με πνευματα(οχι στο στυλ του 1408 τοσο ομως...) και με θρησκευτικα θεματα(βλ. Στιγματα κ.λ.π.) παντα με ψιλοφρικαρουν!:happy::D

 

Ο Κιούζακ ήταν πολύ καλός, αλλά σαν ταινία τρόμου, το 1408 δεν πιάνει μία...

 

Άντε πάω να γράψω κανονική κριτική και ανεβάζω link εντός ολίγου...

 

Κριτική για το 1408 (6,67/10)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

sto 1408 pou anefera itan mono 2-3 tromaktikes skines.isos tromaksa giati imastan mono 10 peipou atoma se oli tin aithousa tou cinema.itan kai i provoli stis 12 para10....

genika san tainia den einai oli tromaktiki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

O titlos milaei apo monos tou.

Den 3erw an exei dhmiourgh8ei paromoio topic, den epsa3a kai arketa pisw gia na pw thn alh8eia. :O:O

 

Ante na akousoume kai tis dikes sas protaseis mpas kai pai3ei kammia kalh spitikh provolh!! :shock::shock:

 

Mhn kollate pou8ena..proteinete anepifylakta :p

Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...