Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες πανω απο 15.000 ποσο πανω ρε φιλε?15100 η 15.200 η πχ 16?

 

Παρακολουθώ εδώ και κάποιες μέρες τη συζήτηση σας..

Αποκλείεται να πάει πάνω από 15 η αστυφυλάκων. Ακόμα και με τις πιο δυσοίωνες προβλέψεις 15000 την έχω δει. Ποιος πάει ρε παιδιά αστυφυλάκων πια?? Ήδη πέρσι πήρε πάρα πολύ (1000 μόρια θυμάμαι) άρα φέτος δεν πρόκειται να ανέβει. Και η αύξηση του αριθμού των θέσεων με παράλληλη μείωση αυτών που θέλουν να μπουν αυτό δείχνει. Άρα WeskerS μην αγχώνεσαι, προσωπικά πιστεύω με 15250 είσαι χαλαρά μέσα.:) ;)

Φίλε stefanosx αν ισχύσουν οι προβλέψεις σου και πάει η αστυφυλάκων 16000, η αξιωματικών θα πάει 21000?? Και οι καλές σχολές του 5ου πεδίου θα φτάσουν 25000? Με τίποτα δε φτάνει τόσο ψηλά γιατί τι θα γίνει με τις υπόλοιπες.. Έτσι μιλάμε για τεράστιο αριθμό που έχουν γράψει πάνω από 16, κάτι που δεν ισχύει;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι οτι η αστυφυλακων θα ανεβει αλλα θα μπει ενα ας το πουμε γερο φρενο στην ανοδο που θα γινει εξαιτιας 2 παραγοντων κατα την γνωμη μου που εχω ηδη αναφερει...

 

Καταρχας ,νομος ζητησης-προσφορας.Οταν η προσφορα αυξανεται η ζητηση μειωνεται.Φετος και η προσφορα ειναι αυξημενη (263 ατομα παραπανω στην Γενικη Σειρα) και η ζητηση χαμηλοτερη (9.000 πανελλαδικες αιτησεις για προσληψη στην ΕΛ.ΑΣ εναντι 13.000 περισυ).

 

Δευτερον , ναι οντως πολλοι γραψανε καλυτερα.Αλλα αυτο δεν σημαινει οπως ειπε ο φιλος μας οτι γραψανε πανω απο 15...Ισως ατομα που υπολογιζαν να βγαλουν 13 βγαλανε 14 , η αυτοι που ηταν να βγαλουν 14 βγαλανε 14.800 πχ...

Δεν νομιζω οτι ξαφνικα ΟΛΟΙ βγαλανε 15 και 16 και η αστυφυλακων θα παρει παλι 1.000 μορια...Ειναι ηδη αρκετα ανεβασμενη , 14.450 δεν ειναι λιγο...Αποψη μου ειναι οτι θα ανεβει αλλα το ΠΟΛΥ γυρω στα 400-500 μορια επειδη μπαινει φρενο για τον πρωτο λογο που ειπα κυριως , αλλα και κατ' επεκταση για τον δευτερο.

 

Εξαλου εαν το σκεφτει κανεις λογικα , αντε ας πουμε οτι απο τα 1334 ατομα της γενικης σειρας , οι 500-600 εχουν συνολικα ενα μεσο ορο στο 16...Ολοι οσοι μενουν θα εχουν απο 13 εως και 15...Δηλαδη θα υπαρξει μια σταθεροτητα της βασης γυρω στο 14.800-15.100 αν και το 15.100 ειναι και αυτο καπως ακραιο..Δεν ειναι δυνατον 1334 ατομα που θα περασουν στην γενικη σειρα να εχουν βαθμους πανω απο 15.500 γιατι ολοι σχεδον που εχουν εκει γυρω βαθμους σε ΟΛΟ τον αριθμο μαθητων ειναι περιπου 5-6 χιλιαδες ατομα ρε παιδια...Ελεος δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την ζήτηση στην αρχή ης χρονιάς η σχολή πήγαινε τουλάχιστον στο 15500 το λιγότερο.Αλλά με την ανάρτηση των βαθμών απλά καταλάβαμε όλοι ότι αυτοί που θέλουν αστυνομία έχουν βγάλει λίγα μόρια οπότε η βάση λογικά θα πέσει!Πιστεύω πως όποιος έχει 15000 μόρια και θέλει να μπει είναι μέσαΘα πρέπει να γίνει κάτι το συνταρακτικό για να ανέβει η βάση πάνω απο 400 με 500 μόρια και δεν βλέπω να συμβαίνει!!!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Το οτι θα ανεβει η αστυνομια δεν εχει καμια σχεση με το ποσο θα παει η αξιωματικων ή τα αλλα τμηματα του 5ου πεδιου, αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι το λετε, λες και εχει καποιο στανταρ οτι η αξιωματικων οτι πρεπει να ειναι καποια μορια παραπανω απο την αστυφυλακων.

 

Και αυτο που λετε με τισ βαθμολογιες οτι δεν ειναι πολυ καλυτερες απο περσυ σας λεω επειδη εδωσα και περσυ το 15 το φετινο ηταν περσινο 13 και πιο κατω ειδικα στο 5ο πεδιο.

 

και μην ξεχνατε οτι ειναι και λιγοτερη η υποψηφιοι σε σχεση με περσυ. μπορει να μην ειναι τρομερο το ποσοστο αλλα επιρεαζει εστω και λιγο στο οτι δηλωσανε λιγοτερα ατομα απο περσυ.

 

Βασικα πρεπε ινα δουμε και ποσοι δηλωσανε την αστυφυλακων στο μηχανογραφικο πρωτη η δευτερη πρωτιμηση και απο εκει θα εχουμε μια πιο καλυτερη ματια

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να δουμε ποσοι εβαλαν ΕΛ.ΑΣ πρωτη επιλογη , αλλα αυτοι θα ειναι γυρω στα 2.000-2.500 ατομα σου λεω εγω και μην βαζω και πολλους.Οπως ειπα να φανταστεις Η ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΖΗΤΗΣΗ ΦΕΤΟΣ ηταν 9.000 αιτησεις.Οι φετινες ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ θεσεις ειναι 1.795 για την Αστυφυλακων.

 

Περισυ λοιπον , και παλι ενα ΠΟΛΥ μεγαλο ποσοστο εγραψε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ στα 2 μαθηματα αυξημενης βαρυτητας.Υπηρχαν 2 παραγοντες περισυ.Καταρχας , οι αιτησεις ηταν 3.000 ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο φετος δηλαδη η ζητηση ηταν πολυ μεγαλυτερη ,και δευτερον , μειωθηκαν οι θεσεις σε σχεση μ ε το 2005 κατα 373 ατομα δηλαδη ενω το 2005 πηραν 1900 το 2006 πηραν μολις 1410.

 

Ναι φετος αρκετοι εγραψαν παραπανω.Ναι φετος θα υπαρξει μια ανοδος.Ομως θα μπει φρενο σε αυτην εγω πιστευω λογο των 2 αυτων παραγοντων που ειπα.

 

2007

Ζητηση : 9.000

Εισακτεοι : 1.795

Πρωτη επιλογη : το ΠΟΛΥ 2.500 και αυτο θα ειναι θαυμα.

 

2006

Ζητηση : 12.000-13.000

Εισακτεοι : 1.410

Πρωτη επιλογη : γυρω στα 2000 ατομα.

 

Λογικα για εμενα οποιος ειναι πανω απο 15 οπως ειπε και ο blakomon ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ μεσα.Τωρα , οποιος εχει πανω απο 14.800 ειναι ΟΡΙΑΚΑ και ΠΑΛΙ μεσα γιατι πιστευω η βαση θα παει 14800 θα παρει δηλαδη 350-400 μορια και θα παρει τοσα λιγα λογο της αυξησης των θεσεων και της μειωσης της ζητησης.

 

Τελος , πολλοι λετε εδω ξερετε παιδια που εγραψαν καλα κτλ...Εγω προσωπικα ξερω 5 ατομα που περασαν περισυ αστυφυλακων με τους εξης βαθμους : 14.900 , 15.500 , 15.450 , 17.300 και 15.100.Κανεις απο αυτους δεν εχει βαθμο κοντα στην περσινυ βαση δηλαδη 14.460 η 14.500...Αλλα πηγε στο 14.450 δεν πηγε σε 15 και αυτο επειδη υπηρχαν παρα πολλα ατομα με 14 και με 13 ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ.

 

ΥΓ: Συγνωμη για το μεγαλο ποστ , αλλα με αυτα που λενε καποιοι εδω θα χασουμε τον υπνο μας απο εκει που ημασταν ανετοι με τον βαθμο μας για την εισαγωγη ! (15.225)Ευτηχως που υπαρχεις και εσυ blakomon να μας ηρεμεις:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρισα απο τις προκαταρτικές εξετάσεις απο την Αθήνα. Μετά απο όλα αυτό το μαρτύριο, αφού πέρασα ψυχοτεχνικά και υγειονομικά σήμερα κόπηκα στα αθλήματα για την ακρίβεια στην αναστημομέτρηση. Έφυγα απο τον Βόλο με ύψος 1.70 και κάτω ο τύπος στην επιτροπή που είμασταν με έβγαλε λέει 1.69,9. Να πώ πως είχε ψηφιακό και το έβλεπε αυτό το κόμμα κάτι... Έφαγα ΌΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ απο την Δευτέρα (απο Βόλο στην Αθήνα ξενοδοχεία ταξί, μετρό, ψυχοτεχνικά, υγειονομικά κλπ κλπ) για να με κόψει ένας κομπλεξικός ο οποίος ήταν πιο κοντός απο εμένα. Ειλικρινά ντροπή σε αυτά τα άτομα τα οποία δεν έχουν ίχνος εντυμότητας και κατανόησης. Τζάμπα τα γαλόνια τους. Δυστηχώς τέτοια άτομα στιγματίζουν την Ελληνική Αστυνομία. Τέλος ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που χαρήκαν που κόπηκα επειδή είχα παραπάνω μόρια απο αυτούς. Λίγοι νοιάστηκαν και με υπερασπίστηκαν αλλά...

 

Φίλε Weskers συγχαρητήρια όλα καλά θα πάνε...!

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρισα απο τις προκαταρτικές εξετάσεις απο την Αθήνα. Μετά απο όλα αυτό το μαρτύριο, αφού πέρασα ψυχοτεχνικά και υγειονομικά σήμερα κόπηκα στα αθλήματα για την ακρίβεια στην αναστημομέτρηση. Έφυγα απο τον Βόλο με ύψος 1.70 και κάτω ο τύπος στην επιτροπή που είμασταν με έβγαλε λέει 1.69,9. Να πώ πως είχε ψηφιακό και το έβλεπε αυτό το κόμμα κάτι... Έφαγα ΌΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ απο την Δευτέρα (απο Βόλο στην Αθήνα ξενοδοχεία ταξί, μετρό, ψυχοτεχνικά, υγειονομικά κλπ κλπ) για να με κόψει ένας κομπλεξικός ο οποίος ήταν πιο κοντός απο εμένα. Ειλικρινά ντροπή σε αυτά τα άτομα τα οποία δεν έχουν ίχνος εντυμότητας και κατανόησης. Τζάμπα τα γαλόνια τους. Δυστηχώς τέτοια άτομα στιγματίζουν την Ελληνική Αστυνομία. Τέλος ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που χαρήκαν που κόπηκα επειδή είχα παραπάνω μόρια απο αυτούς. Λίγοι νοιάστηκαν και με υπερασπίστηκανα αλλά...

 

 

Τι βλαμμένοι άνθρωποι μπορεί να υπάρχουν γμτ?

 

Να πω ότι σε έβγαζε 1,68 (γιατί γενικά κόβουν στο ύψος) πάει στο διάολο

 

Τι να πεις :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρισα απο τις προκαταρτικές εξετάσεις απο την Αθήνα. Μετά απο όλα αυτό το μαρτύριο, αφού πέρασα ψυχοτεχνικά και υγειονομικά σήμερα κόπηκα στα αθλήματα για την ακρίβεια στην αναστημομέτρηση. Έφυγα απο τον Βόλο με ύψος 1.70 και κάτω ο τύπος στην επιτροπή που είμασταν με έβγαλε λέει 1.69,9. Να πώ πως είχε ψηφιακό και το έβλεπε αυτό το κόμμα κάτι... Έφαγα ΌΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ απο την Δευτέρα (απο Βόλο στην Αθήνα ξενοδοχεία ταξί, μετρό, ψυχοτεχνικά, υγειονομικά κλπ κλπ) για να με κόψει ένας κομπλεξικός ο οποίος ήταν πιο κοντός απο εμένα. Ειλικρινά ντροπή σε αυτά τα άτομα τα οποία δεν έχουν ίχνος εντυμότητας και κατανόησης. Τζάμπα τα γαλόνια τους. Δυστηχώς τέτοια άτομα στιγματίζουν την Ελληνική Αστυνομία. Τέλος ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που χαρήκαν που κόπηκα επειδή είχα παραπάνω μόρια απο αυτούς. Λίγοι νοιάστηκαν και με υπερασπίστηκαν αλλά...

 

Φίλε Weskers συγχαρητήρια όλα καλά θα πάνε...!

 

Φίλε Cloud για ψάξε το θέμα.Πώς μπορεί κάποιος να σε βγάζει λιγότερο από ό,τι είσαι;Έστω και για λίγους πόντους, πώς το κατάλαβε;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι γνωστό,ότι το ύψος είναι το μοναδικό πράγμα μαζί με τα υγειονομικά το οποίο κοιτάνε στις εξετάσεις για αστυνομία!Γι'αυτό και είναι τόσο αυστηροί!Το θέμα είναι ότι φίλε ψλοθδ αν έχεις καλα μόρια δλδ πάνω απο 16000 τότε κάνε μονόζυγο και κάνε 10% για του χρόνου δεν χάνεις τίποτα να ξαναδοκιμάσεις!Απορώ πάντως γιατί μου είπες ότι κόπηκες λόγω ύψους και την πρώτη χρονιά ,Γιατί δεν πήγες σε αθλίατρο να σου βγάλει ένα πρόγραμμα!Δεν λέω να ψηλώσεις 10 πόντους αλλά φέτος γνώρισα παιδιά με 1,68 που έιχαν κοπεί και ακολούθησαν πιστά ένα προγραμμα προπόνησης που τους πήγε στο 1,72!!Θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις και να μην απογοητεύεσαι!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Τι βλαμμένοι άνθρωποι μπορεί να υπάρχουν γμτ?

 

Να πω ότι σε έβγαζε 1,68 (γιατί γενικά κόβουν στο ύψος) πάει στο διάολο

 

Τι να πεις :mad: :mad:

 

Τι βλαμμένοι άνθρωποι μπορεί να υπάρχουν γμτ?

 

Να πω ότι σε έβγαζε 1,68 (γιατί γενικά κόβουν στο ύψος) πάει στο διάολο

 

Τι να πεις :mad: :mad:

 

Σήμερα φίλε δυστηχώς κατάλαβα πως πρώτον κάποιοι άνθρωποι είναι κομπλέξικοί και το λέω αυτό γιατί αυτός ήταν πιο κοντός απο εμένα. Να πάνε στο διάολο όλα και 2η προσπάθεια στην Πανελλαδικές η όλη ταλαιπωρία και τα χρήματα. Επίσης κατάλαβα πως κάποιοι άνθρωποι κοιτάνε πως θα φάνε ο ένας τον άλλον και αυτό το λέω γιατί κάποιοι χαρήκαν που κόπηκα. Λυπάμαι ειλικρινά για κάποια άτομα που στιγματίζουν την Ελληνική Αστυνομία και λυπάμαι που το λέω και ας έχω φίλους και συγγενείς αστυνομικούς.

 

Φίλε Cloud για ψάξε το θέμα.Πώς μπορεί κάποιος να σε βγάζει λιγότερο από ό,τι είσαι;Έστω και για λίγους πόντους, πώς το κατάλαβε;

 

Μίλησα με κάποιον Αξιωματικό και του φάνηκε εξωφρενικό γιατί απο Βόλο στο αστυνομικό τμήμα μου έφυγα 1.70 και κάτω με μέτρησε ο τύπος 1.69,9. Αυτό ήταν που με εξόργισε το πρωί. Κάποια παιδιά φώναζαν για την αδικία αλλά οι φωνές χάθηκαν στο υπερπέραν. Πολλοί πάντως απόρρησαν...ακόμη και αστυνομικοί... Ειλικρινά όμως με όλη αυτή την ταλαιπωρία και τα έξοδα δεν έχω τις δυνάμεις και δεν θα ξανασχοληθώ με το παρόν θέμα. Απλώς θα συνεχίσω κανονικά στην Σχολή που πέρασα πέρισυ και θα το σκεφτώ αν θα πάω στις εξετάσεις για την ΣΜΥ την Δευτέρα.

 

Φίλε Blakomon πέρισυ με κόψανε στο ύψος στο τμήμα φέτος που ξαναπήγα με περάσανε κανονικά και γι αυτό τον λόγο έφυγα για τις προκαταρτικές εξετάσεις. Όπως γνωρίζεις δεν μπορείς να κάνεις αίτηση εάν δεν είσαι 1.70. Η εγκύκλιος είναι σαφής 1.70. Αναστημομέτρηση είχα κάνει και για άλλους λόγους και μάλιστα σε μηχάνημα με laser και έγραψε 1.70. Πώς ο άνθρωπος κατάφερε να δεί το 1.69,9 με την βέργα? Δυστηχώς την απορία αυτή δεν την είχα μόνο εγώ αλλά και 2 Αξιωματικοί της Ε.Α

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Καλα αφου ειχαν αυτην την απορεια 2 αξιωματικοι της ΕΛ.ΑΣ γιατι δεν επενεβησαν?Εγω δεν θα το αφηνα ετσι!Θα πηγαινα σε δικαστηριο.Ακου εκει 1.69.9!!!Πλακα σου εκαναν ρε ελεος θα τρελαθω!
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου έλεγα να μην απογοητεύεσαι!Να πας να ξαναδωσείς αλλά και προπάντων να πας στη ΣΜΥ που είναι και κοντά σου στα Τρίκαλα!Δεν ξέρεις ποτέ !Παντως ξαναλέω ότι έπρεπε να προετοιμαστείς κατάλληλα!Όλοι γνωρίζουμε ότι κάποιοι κόβουν χωρίς λόγο γι'αυτο και όταν λένε 1.7είσαι αναγκασμένος στην Ελλάδα να πηγαίνεις με βάση το 1.73 για να είσαι σίγουρος!Τέσπα το θέμα είναι κάθε εμπόδιο για καλό!Καταλαβαίνω την οργή σου που θα την είχα και εγω στο 100πλάσιο αν μου συέβαινε κάτι αντίστοιχο αλλά δεν πρέπει να απογοητεύεσαι για τα εμπόδια της ζωής!

 

Υ.Γ Μου φαίνεται απίστευτο να χάρηκαν κάποιοι απροκάλυπτα το γεγονός ότι κόπηκες!Απλά το θεωρώ απίστευτο μήπως δεν κατάλαβες καλά?Δεν νομίζω να το έκαναν τόσο χύμα!Ήμαρτον

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα θετικο σχολιο στην εφημεριδα "ΕΘΝΟΣ".Το παραθετω.

 

"Οι βάσεις στις Σχολές Αστυφυλάκων λόγω της αύξησης του αριθμού των εισακτέων δεν θα παρουσιάσουν τη μέση αναμενόμενη άνοδο του 5ου Επιστημονικού Πεδίου."

 

Τα ορια της ανοδου στο 5το πεδιο ειναι απο 250 εως 1500 μορια.Η μεση ειναι περιπου 800μορια.Οποτε με λιγα λογια το αναμενομενο και λογικο ειναι οτι δεν θα παρουσιασει την μεση αυξηση , λογικα λοιπον , θα αυξηθει αλλα λιγο , μαλλον απο 100 εως και 400 μορια εξαιτιας της αυξησης θεσεων.

 

Οποτε καταληγουμε στο πραγμα οτι οποιος εχει 14.800 μπορει να ελπιζει οτι θα ειναι μεσα , οποιος εχει 14.900-15.000 κατα 99% μεσα , και οποιος ειναι 15.100+ κατα 99.9% μεσα :lol: :X

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει για σχολή ικάρων πριν 3 ακριβώς χρόνια,251 ΓΝΑ και Σχολή Ευελπίδων τα αθλήματα. Εντάξει ήταν μια καλή εμπειρία, κρίμα που δεν πέρασα τότε που είχα βάλει στρατιωτικές πρώτες στο μηχανογραφικό. Τα ψυχοτεχνικά δεν είναι τίποτα, ούτε το 1ο ούτε το 2ο τεστ που μας έβαλαν όπως και επίσης η συνέντευξη. Ε άμα σε ρωτήσουνε άμα δεν θα είχες πρόβλημα να ρίξεις βόμβες σε άμαχο πληθυσμό και συ πεις ναι μετά δεν πρέπει να αναρωτιέσαι για ποιο λόγο κόπηκες:blink: . Η θα δώσεις μια λογική απάντηση ή μια διπλωματική απάντηση. Αιμοσταγείς και δήθεν νταήδες μακριά.

 

Οι ιατρικές εξετάσεις έχουν μια πολυπλοκότητα, διαρκούν πολύ, αν είσαι καθαρός κανένα πρόβλημα.

Άμα έδινα τώρα θα με έκοβαν γιατί το ένα μάτι μου έχει εμφανίσει μυωπία(pc effect). Όσον αφορά το περιβόητο να ανακαλύψουν αν είσαι gay η έχεις κάνει κάτι τέτοιο τέλος πάντων μας έβαλαν 10 άτομα( όσα ήταν η ομάδα) σε σχηματισμό Π. Μας είπαν να τα βγάλουμε όλα(στην αρχή όλοι δίστασαν) και μετά τη φράση για "Για σηκώστε λίγο τα πουλιά σας για να φανούν τα α…ίδια σας!:lol: :lol: " Μετά σκύβεις στο τοίχο για να γίνει η ευνόητη εξέταση. Ε δεν είναι τίποτα μωρέ, δεν σκοτώνουν κιόλας. Η 5η και τελευταία μέρα ήταν τα αθλήματα 7 η ώρα και φαντάσου τι ώρα πρέπει να σηκωθείς για να μπορέσεις να φτάσεις στη Βάρη. Είχε πολύ μεγάλο καύσωνα εκείνη τη μέρα αλλά από νωρίς το πρωί πολύ ζέστη αν και τελειώσαμε νωρίς τα αθλήματα. Μετά όμως 50μ ελεύθερο στη πισίνα, δροσίζεσαι για τα καλά.:cool:

Τώρα όμως δεν πρέπει να είναι έτσι τα πράγματα, ίσως δίνουν στο Καβούρι το οποίο όμως τότε ετοιμαζότανε για τους Ολυμπιακούς

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω που εδωσα αστυνομια , οι προκαταρκτικες καθαρα ως πραξεις και ενεργειες , δηλαδη ως εξετασεις ηταν ΤΥΠΙΚΕΣ δηλαδη δεν ηταν αυστηρες και κοπηκαν λιγα ατομα.Ως κλιμα ομως ηταν αυστηρα.Εαν γελουσες , μασουσες τσιχλα , ειχες σκουλαρικια, το επαιζες μαγκας , κτλ κτλ , σε κανανε παρατηρηση φωναχτα.Επρεπε με λιγα λογια να εισαι ΚΥΡΙΟΣ.Τωρα, εγω περασα τις εξετασεις αυτες στην Θεσσαλονικη.Στα υγειονομικα εμεις παμε σε κρατικα νοσοκομεια και εξεταζομαστε εκει (πολυ τυπικες εξετασεις..) και αναγραφονται ολα σε μια καρτελα.Οποτε μπαινουνε στα ιατρεια εκει στην Αστυνομια και μας λενε πατε πισω απο το παραβαν και βγειτε με το βρακι.Βγηκαμε ξερω γω , βλεπουν εκει οι 2-3 γιατροι τις καρτελες και μας λενε καθηστε προσοχη ,καθομαστε , μετα μας λενε γυριστε πλατη και ξανα προσοχη παλι το ιδιο..Δεν ειχαμε τα γενετικα οργανα εξω ουτε μας καναν την περιοβοητη εξεταση περι του εαν εισαι gay η οχι.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω που εδωσα αστυνομια , οι προκαταρκτικες καθαρα ως πραξεις και ενεργειες , δηλαδη ως εξετασεις ηταν ΤΥΠΙΚΕΣ δηλαδη δεν ηταν αυστηρες και κοπηκαν λιγα ατομα.Ως κλιμα ομως ηταν αυστηρα.Εαν γελουσες , μασουσες τσιχλα , ειχες σκουλαρικια, το επαιζες μαγκας , κτλ κτλ , σε κανανε παρατηρηση φωναχτα.Επρεπε με λιγα λογια να εισαι ΚΥΡΙΟΣ.Τωρα, εγω περασα τις εξετασεις αυτες στην Θεσσαλονικη.Στα υγειονομικα εμεις παμε σε κρατικα νοσοκομεια και εξεταζομαστε εκει (πολυ τυπικες εξετασεις..) και αναγραφονται ολα σε μια καρτελα.Οποτε μπαινουνε στα ιατρεια εκει στην Αστυνομια και μας λενε πατε πισω απο το παραβαν και βγειτε με το βρακι.Βγηκαμε ξερω γω , βλεπουν εκει οι 2-3 γιατροι τις καρτελες και μας λενε καθηστε προσοχη ,καθομαστε , μετα μας λενε γυριστε πλατη και ξανα προσοχη παλι το ιδιο..Δεν ειχαμε τα γενετικα οργανα εξω ουτε μας καναν την περιοβοητη εξεταση περι του εαν εισαι gay η οχι.

 

Ε αυτό συμβαίνει γιατί είστε στην αστυνομία.Όλοι γνωρίζουν οτι εκεί τα πράγματα είναι πολύ εύκολα.Το οτι ο στρατός δεν δέχεται το χαρτί της αστυνομίας ενω συμβαίνει το αντίθετο τα λέει όλα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται για ενα απλο λογο ρε φιλε.Γιατι η δομη του Ε.Σ ειναι ανεξαρτητη.Υπαρχουν δηλαδη πχ , στρατιωτικα νοσοκομεια οποτε δεν χρειαζονται χαρτια.
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα τελιεωσα τις εξετασεις.περασα

 

απο εμας κοψανε στα ψυχοτεχνικα ενα που το επαιζε μαγκας.καλα να παθει....

 

στα αλλα δεν κοψανε κανεναν

 

εχω να πω κατι ομως.υποτιθεται οτι για να περασεις αστυνομικος πρεπει να εχει γραψει καλα(δηλαδη να πιανεις βαση).πρεπει επισης να περασεις τα αθληματα γιατι στην αστυνομια πρεπει να εχουν ανθρωπους που να ειναι εστω και λιγο αθλητικοι.και ρωταω τωρα εγω.δεν ειναι αδικια για καποιον που εχει βαθμο γυρω στο 14-15 και εχει περασει ανετα τα αθληματα να περνανε καποιον αλλον που εχει βαθμο 16 αλλα ειναι τελιως αγυμναστος???σημερα ειδαμε τα απιστευτα ...καποιος εκανε 15 προσπαθειες στο υψος και στο μηκος αλλος εκανε 5++ λεπτα το 1000αρι και αλλα πολλα.δηλαδη ελεος ειναι μεγαλη αδικια αφου υποτιθεται για καποιο λογο γινονται οι εξετασεις.αν ηταν ετσι ας περνουσαν ατομα που εχουν βαθμο λιγο κατω απο τη βαση....

 

ΥΓ εγω εχω 16.800 δεν το λεω επειδη εγω αδικουμαι

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου έλεγα να μην απογοητεύεσαι!Να πας να ξαναδωσείς αλλά και προπάντων να πας στη ΣΜΥ που είναι και κοντά σου στα Τρίκαλα!Δεν ξέρεις ποτέ !Παντως ξαναλέω ότι έπρεπε να προετοιμαστείς κατάλληλα!Όλοι γνωρίζουμε ότι κάποιοι κόβουν χωρίς λόγο γι'αυτο και όταν λένε 1.7είσαι αναγκασμένος στην Ελλάδα να πηγαίνεις με βάση το 1.73 για να είσαι σίγουρος!Τέσπα το θέμα είναι κάθε εμπόδιο για καλό!Καταλαβαίνω την οργή σου που θα την είχα και εγω στο 100πλάσιο αν μου συέβαινε κάτι αντίστοιχο αλλά δεν πρέπει να απογοητεύεσαι για τα εμπόδια της ζωής!

 

Υ.Γ Μου φαίνεται απίστευτο να χάρηκαν κάποιοι απροκάλυπτα το γεγονός ότι κόπηκες!Απλά το θεωρώ απίστευτο μήπως δεν κατάλαβες καλά?Δεν νομίζω να το έκαναν τόσο χύμα!Ήμαρτον

 

Φίλε μου δυστηχώς έτσι χύμα χαρήκαν αυτοί που σου λέω. Στην ΣΜΥ δεν μπορώ να πάω τελικά γιατί είχα βάλει σαν πρώτη επιλογή στο χαρτί με τις στρατιωτικές την ΣΤΥΑ και η ΣΜΥ είναι παρακάτω. Απο ότι μου είπαν στο στρατιωτικό γραφείο δν μπορώ να πάω. Δεν πειράζει θα πάω Μηχανολογία στην Λάρισα μιας και είναι κοντά στην πόλη μου εκεί που πέρασα πέρισυ και ας πάνε στράφη τα μόρια που έγραψα φέτος ίσως αν καταφέρω να κάνω κάτι του χρόνου η του παραχρόνου ίσως δώσω με κανα 10%. Με λίγα λόγια φέτος δν θα κάνω μηχανογραφικό. Σας εύχομαι καλή τύχη παιδιά....!!!;)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα τελιεωσα τις εξετασεις.περασα

 

απο εμας κοψανε στα ψυχοτεχνικα ενα που το επαιζε μαγκας.καλα να παθει....

 

στα αλλα δεν κοψανε κανεναν

 

εχω να πω κατι ομως.υποτιθεται οτι για να περασεις αστυνομικος πρεπει να εχει γραψει καλα(δηλαδη να πιανεις βαση).πρεπει επισης να περασεις τα αθληματα γιατι στην αστυνομια πρεπει να εχουν ανθρωπους που να ειναι εστω και λιγο αθλητικοι.και ρωταω τωρα εγω.δεν ειναι αδικια για καποιον που εχει βαθμο γυρω στο 14-15 και εχει περασει ανετα τα αθληματα να περνανε καποιον αλλον που εχει βαθμο 16 αλλα ειναι τελιως αγυμναστος???σημερα ειδαμε τα απιστευτα ...καποιος εκανε 15 προσπαθειες στο υψος και στο μηκος αλλος εκανε 5++ λεπτα το 1000αρι και αλλα πολλα.δηλαδη ελεος ειναι μεγαλη αδικια αφου υποτιθεται για καποιο λογο γινονται οι εξετασεις.αν ηταν ετσι ας περνουσαν ατομα που εχουν βαθμο λιγο κατω απο τη βαση....

 

ΥΓ εγω εχω 16.800 δεν το λεω επειδη εγω αδικουμαι

Στην ελλαδα βρισκομαστε και ειδικα στο συστημα των πανελληνιων υπαρχουν πολλες αδικιες!

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πιστευω οτι η βαση θα πεσει.οταν εδωσα προκαταρκτικα ειμασταν περιπου 300 ατομα.οι 250 σχεδον ειχαν κατω απο 14000 μορια.και απο το νομό μου που ειμασταν 20 ατομα,μονο 2 ειχαμε αρκετα μορια.ενα παιδι με 16800 και εγω με 16400.επισης καποιοι αξιωματικοι μας ειπαν οτι ειναι πολλοι λιγοτεροι αυτοι που τελικα παρουσιαστηκαν.και οχι 9000. 9000 ειναι οι ενδιαφερομενοι που εκαναν τα χαρτια τους.και ειπαν και αυτοι οτι η βαση θα πεσει....οποτε χαλαρωστε....:lol:
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως γνωρίζετε πόσο θα κυμανθεί η βάση της αστυφυλάκων με το 10% καθώς και η ειδική κατηγορία του 10%; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

φιλε mouhtis κανεις δεν μπορει να προβλεψει την βαση της αστυφυλακων με το 10%.Παντως συνηθως κυμενεται κοντα στα 15000 μορια.ισως και λιγο παραπανω.
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

panagos88 εισαι μεγαλος ρε φιλε!Με ηρεμησες πολυ τωρα!Εγω εχω 15225 και αρχισα να ψιλο-ανυσηχω με τις βλακειες που ακουγα περι τρελης ανοδου και το ενα και το αλλο!!Αρχικα και εγω αυτο ελεγα οτι θα πεσει λογο μικροτερης ζητησης και μεγαλυτερης προσφορας θεσεων αλλα μετα ειδα οτι πολλοι γραψανε καλυτερα.Πιστευω θα ανεβει αλλα λιγο εως και 300-400 μορια.Με λιγα λογια εγω θα πρεπει να ειμαι 101% σιγουρος για εισαγωγη με 15.225 γενικη σειρα ετσι φιλε και μελλοντικε (προφανως) συναδελφε??
Link to comment
Share on other sites

φίλε panagos ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον σου. Μήπως γνωρίζεις πόσο θα κυμανθούν οι βάσεις με ειδική κατηγορία του 10%; Έχω 13946 τη πιάνω τη σχολή;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...