Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηγα πισω στο πλαισιο μεταμορφωσης, καθως εχουν περασει 3 μερες και με αυτο το μικροπροβλημα μου εχουν σπασει τα νευρα, καθως μπαινω, ρωταω στο τμημα κινητων τηλεφωνων οτι εχω μια συσκευη 3 ημερων με προβλημα και με στελνουν στο 2ο οροφο, στο service.Ανεβαινω, παω στο service και εκει με εξυπηρετει ενα ευγενεστατο παληκαρι, καθως του εξηγω οτι ειμαι ψειρας και οτι κατι τετοια με ενοχλουν, βγαζει απο την τζεπη του εναν κλονο του κινητου μου και αρχιζει να τα πασπατευει και τα 2 ,δειχνοντας μου με τους μορφασμους του προσωπου του οτι δεν ειναι βλαβη της φαντασιας μου, μετα απο λιγο του το δανειζομαι για να μου φυγει και 'μενα η απορια, και ιδου το συγκεκριμενο κουμπι στο κινητου του δουλευε αψογα.Με τα πολλα μου εξηγει οτι θα το στειλουν στη sony ericsson και οτι εαν απο εκει κριθει οτι δεν θελει service θα το χρεωθει το πλαισιο, και του απανταω, εγω τι να κανω?Με το πολυ μπλα μπλα με μπερδεψε και ειμαι σ'ενα σημειο με 2 επιπλεον χαρτια συν την αποδειξη αγορας να περιμενω κληση απο το πλαισιο εντος 4 ωρων για το τι θα γινει τελικα με την συσκευη.Απορω αυτη την κωλοσφραγιδα στην αποδειξη που λεει "2χρ. εγγυηση απο s.e, αλλαγη στο πλαισιο σε 7 εργασιμες μερες απο την ημερομηνια αγορας με συσκευασια & αποδειξη" τι την βαζουν?

 

Ειδωμεν λοιπον, θα βγω και κουρεμενος..

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τουλαχιστον εαν ειναι ολα ετσι παλι καλα,οντως ειναι σαν να μην υπαρχει κουμπι εκει, αλλα αυτο που με ανησυχησε ειναι μηπως ηταν στα τελευταια του, κατα τα αλλα ολλα καλα.

 

one_tree_hill απ'οτι φαινεται δεν διατρεχουμε κινδυνο :p

 

Κοίτα,να σου πω την αλήθεια,όταν πήρα το πρώτο μου W810,ψιολοξενέρωσα,κι αυτό έτσι ήτανε(δηλαδή περίπου,εσένα μάλλον είναι χειρότερα).Νόμιζα είχα πέσει στην περίπτωση.Αλλά μετά είδα και σε μια φίλη έτσι ήταν και γενικά,σε ό,τι W810 έχω πιάσει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο δικο μου με το πληκτρο και γενικα με το κινητο. Μηπως να "στρωσει" μετα απο λιγο καιρο και πολλα πατηματα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρειαστηκε να περασουν 4 ωρες, μεσα στο διωρο πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι η αντικατασταση μου ειναι ετοιμη!Ετσι και 'γινε ειμαι με καινουριο w810 και τα πληκτρα του δουλευουν περηφημα!
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Με γειά σου λοιπόν φίλος!

 

 

Ευχαριστώ ευχαριστώ :p

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

εντελώς!! απλα ηταν το αγαπητο μου, οποτε μιας και δε μπορω να το εχω πια, το περνω ματι που κ που απο δω! :p
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...!! εχει ο αδελφος μ ενα ''απο τα ιδια'' (w810i) και επειδη εγω ασχολουμε περισσοτερο με κινητα κλπ... σκεφτηκα να του ''ανανεωσω'' καπως το κινητακι...μιας και λεγεται και Μητσος!!:p:lol:

 

εγω ειαι κατοχος ενος v3x (οπως φαινεται) και εχω ψαξει πολλα και τρελα για το κινητο μου!!βρηκα και εβαλα!!:D!! (ολα ειναι.....all the money:D) αλλα εχω καποιες μερες που κοιταζω και ψαχνω για sonny αλλα δεν εχω βρει κατι ''τρελο'' που να σε ενθουσιασει... :( εσεις που ασχολειστε πανω στον τομεα με w810i, τι υπαρχει?? θελω να πω... τι μπορεις να βαλεις σε ενα εριξον... (προγραμματα, ρυθμισεις κλπ)

 

:music::tease:Βαλτε με στο κλιμα!!:):lol::happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αλλάξεις γραμματοσειρά,πιο δυνατό τον ήχο,να βγάλεις τις μαμακίες της βόνταφον,να αλλάξεις ήχους-εικόνες εκκίνησης,να βάλεις flash menus,να αλλάξεις στο μενού εικονίδια!

 

Παιδιά,μια φίλη μου έδειξε ακόμα τρεις φατσούλες στο κινητό(:-*,:-],:-[) για μηνύματα.Υπάρχουν κι άλλες?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αλλάξεις γραμματοσειρά,πιο δυνατό τον ήχο,να βγάλεις τις μαμακίες της βόνταφον,να αλλάξεις ήχους-εικόνες εκκίνησης,να βάλεις flash menus,να αλλάξεις στο μενού εικονίδια!

 

χμμ...κατι λενε...!! για π.χ. εσυ τωρα που τα χεις πραγματοποιησει αυτα..με τι ασχολεισαι??(αν ειναι μονο αυτα) νταξει δεν λεω θα ασχολειθω ...κατι πιο... hot??:p

 

Παιδιά,μια φίλη μου έδειξε ακόμα τρεις φατσούλες στο κινητό(:-*,:-],:-[) για μηνύματα.Υπάρχουν κι άλλες?

 

ηταν ποτε βονταφον το κινητο σου ή η καρτοκινητη σου?? εκει ειχε ενα μικρο φυλαδιακι που ηταν ΟΛΟ τετοια και εδειχνε τι συμβολιζε..(αν το βρω θα στο σκαναρω):D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τα ξέρω αυτά,αλλά θέλω φάτσες όχι σύμβολα.Τα παραπάνω που είπα,αν τα πληκτρολογούσες,έκαναν φατσούλες...
Link to comment
Share on other sites

τα ξέρω αυτά,αλλά θέλω φάτσες όχι σύμβολα.Τα παραπάνω που είπα,αν τα πληκτρολογούσες,έκαναν φατσούλες...

 

σε κινητα σοννυ μονο?? ή δημιουργουν ...!!σε πολλα ... αλλα...?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

σε κινητα σοννυ μονο?? ή δημιουργουν ...!!σε πολλα ... αλλα...?

mono se sony

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το έχω σχεδόν 2 εβδομάδες. Πριν μια εβδομάδα περίπου όταν έριχνε βροχή, όπως ανέβαινα μια ανηφόρα τρώω μια γλύστρα και πέφτει το κινητό μου στο αυλάκι της κατηφόρας που έτρεχε νερό ενώ το κάλυμα της μπαταρίας είχε φύγει από την πτώση:cry: Το κινητό καλύφθηκε ολόκληρο με νερό για τουλάχιστον 3 δευτερόλεπτα... Μόλις το έπιασα έβγαλα αμέσως την μπαταρία, πήγα στο σπίτι μου το στέγνωσα με ένα πιστολάκι και το άφησα για κανα 2ωρο για να στεγνώσει. Μετά έβαλα την μπαταρία και το κινητό δουλεύει κανονικά εδώ και μια εβδομάδα:) Όταν μου έπεσε το κινητό στο νερό ήμουν 100% σίγουρος ότι είχε χαλάσει και μου πέρασε από το μυαλό να το πετάξω κατευθείαν στα σκουπίδια:worry: αλλα ευτύχως δεν το έκανα:) και δουλεύει μια χαρά. Βέβαια στην αρχή το μεγάφωνο έτριζε πολύ όταν έβαζα να παίξει μουσική αλλά αυτό διορθώθηκε σταδιακά μέχρι την επόμενη μέρα...
Link to comment
Share on other sites

Όταν βρεθεί σε νερό/υγρό η πλακέτα του κινητού χαλάει από την υγρασία. Μπορεί να μη βγάλει αμέσως πρόβλημα αλλά σίγουρα θα διαβρωθεί σε λίγο καιρό.

 

Σόρυ που στο λέω αλλά δεν έχει πολύ ζωή ακόμη το κινητό σου...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όταν βρεθεί σε νερό/υγρό η πλακέτα του κινητού χαλάει από την υγρασία. Μπορεί να μη βγάλει αμέσως πρόβλημα αλλά σίγουρα θα διαβρωθεί σε λίγο καιρό.

 

Σόρυ που στο λέω αλλά δεν έχει πολύ ζωή ακόμη το κινητό σου...

το ξέρω αυτό με την πλακέτα αλλά δεν με νοιάζει και πολύ γιατί τον δεκέμβριο θα πάρω μάλλον το K850. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το γλυτώσω όσο δουλεύει ακόμα; εάν το ξεβιδώσω μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μην διαβρωθεί η πλακέτα;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως πέρσυ έκανε ένα ωραιότατο μπανάκι στην τσέπη μου μια μέρα που έβρεχε (είχε γεμίσει η τσέπη νερά και αυτό κολύμπαγε μέσα) και ακόμη λειτουργεί χωρίς το παραμικρό πρόβλημα :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το design έχεις δίκιο. Οι δυνατότητες όμως απέχουν χιλιόμετρα φίλε μου...

 

My opinion...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/New-White-Housing-Case-Cover-for-Sony-Ericsson-W810_W0QQitemZ130166923476QQihZ003QQcategoryZ20345QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

εαν εχεις μερακι το κανεις μονος σου αλλιως το εμπιστευεσαι αλλου.Με λιγο φαντασια μπορεις να κανεις και κοκτειλ μαυρο-ασπρο, τρελο. :p

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

http://scottas.4shared.com/

pass:scottas

 

Πήγαινε στο mobiles frims and more>w810i stuff έχω ανεβάσει μερικά flash themes .

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

http://scottas.4shared.com/

pass:scottas

 

Πήγαινε στο mobiles frims and more>w810i stuff έχω ανεβάσει μερικά flash themes .

Άψογος... ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

http://scottas.4shared.com/

pass:scottas

Πήγαινε στο mobiles frims and more>w810i stuff έχω ανεβάσει μερικά flash themes .

Ωραίος φίλε! ευχαριστούμε. Εξηγεί κάποιος όμως με ποιο τρόπο/software κάνουμε εγκατάσταση στο κινητό τα swf?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα πρέπει το κινητό σου/σας να μην έχει το λειτουργικό της τιμ,vodafone,cosmote κ.λπ.(δλδ να είναι unbranted).Τεσπα υπάρχουν δύο τρόποι για να τα βάλεις ένας με τον far manager αλλά χ3sτw και ο άλλος με το xs++ και τα ανεβάζεις εδώ(/tpa/preset/system/desktop/flash).Δημιουργείς το ακόλουθο path με φακέλους δλδ κάνεις ένα φάκελο tpa μετά έναν μέσα στο tpa φάκελο preset μετά system και πάει λέγοντας μέχρι τον φάκελο flash flash.Βάζεις ποια swf θες βάζεις το κινητό το xs και πατάς fsx.Αυτά !!!
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...