Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5140 & Νεο 5140i


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα 5140i εδω και λιγο περισσοτερο απο χρονο. Προσφατα εφαγε μια γερη τουμπα και εκ τοτε η οθονη του ποτε φωτιζει κανονικα, ποτε λιγο ποτε καθολου και ποτε ποτε μου βγαζει και πλαγια τα δεδομενα. Θα το παω στην νοκιμα να το κοιταξουν αν φτιαχνετε, αν και ακομα και αν δεν φτιαχνετε μια χαρα δουλευει το κινιτο, απλα σου σπαει τα νευρα αν πας να διαβασεις ενα μνμ και δεν φωτιζει η οθονη. Μηπος ομως ξερετε αν υπαρχουν ελπιδες; Γιατι αν το αφησω στην νοκια θα πρεπει να παρω και μπαταρια για το 3660 μου γιατι δεν εχω αλλο εφεδρικο κινιτο και λογικα θα το κρατισουν αρκετες μερες, οποτε τι να κανω τοσες μερες χωρις κινιτο....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα 5140i εδω και λιγο περισσοτερο απο χρονο. Προσφατα εφαγε μια γερη τουμπα και εκ τοτε η οθονη του ποτε φωτιζει κανονικα, ποτε λιγο ποτε καθολου και ποτε ποτε μου βγαζει και πλαγια τα δεδομενα. Θα το παω στην νοκιμα να το κοιταξουν αν φτιαχνετε, αν και ακομα και αν δεν φτιαχνετε μια χαρα δουλευει το κινιτο, απλα σου σπαει τα νευρα αν πας να διαβασεις ενα μνμ και δεν φωτιζει η οθονη. Μηπος ομως ξερετε αν υπαρχουν ελπιδες; Γιατι αν το αφησω στην νοκια θα πρεπει να παρω και μπαταρια για το 3660 μου γιατι δεν εχω αλλο εφεδρικο κινιτο και λογικα θα το κρατισουν αρκετες μερες, οποτε τι να κανω τοσες μερες χωρις κινιτο....

 

Παντως πρέπει να ήταν πολύ γερή η τούμπα που έφαγε γιατί και το δικό μου εχεί υποστεί τα πάνδεινα και το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν μπορώ να ακούσω από τα διπλά ακουστικά (ανούγεται μόνο από το ένα ) ενώ από τα μονά καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Παντως πρέπει να ήταν πολύ γερή η τούμπα που έφαγε γιατί και το δικό μου εχεί υποστεί τα πάνδεινα και το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν μπορώ να ακούσω από τα διπλά ακουστικά (ανούγεται μόνο από το ένα ) ενώ από τα μονά καθόλου.

 

Νταξει εχει φαει και πολλες πριν απο αυτην που ισως το επιρεασε, αλλα αυτη ητανε τουμπα απο το μπαλκονι δευτερου οροφου....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ξέρετε αν έχει βγει καινούριο μοντέλο, με παρόμοια χαρακτηριστικά με το 5140 (αντοχή στην σκληρή χρήση, φακός), αλλά με bluetooth;

 

Έχει η μητέρα μου το κινητό, και την έχει βολέψει πολύ. Και σε μερικούς μήνες θα έχει επιδότηση, οπότε αν έχει βγει ανάλογο μοντέλο αυτόματα θέτει ισχυρή υποψηφιότητα.

 

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Στους επομενους μηνες δεν θα βγει κατι τετοιο, ως "εξελιξη" του 5140i θεωρειται το 5500 ...

Το εχεις δει ?

Ειναι καιρο στην αγορα, πρεπει να εχει περιπου 230 ευρω ...

Link to comment
Share on other sites

Στους επομενους μηνες δεν θα βγει κατι τετοιο, ως "εξελιξη" του 5140i θεωρειται το 5500 ...

Το εχεις δει ?

Ειναι καιρο στην αγορα, πρεπει να εχει περιπου 230 ευρω ...

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

 

 

Το 5500 δεν το ήξερα, ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

 

από μία γρήγορη ματιά που του έριξα, δεν έχει την πυξίδα, αλλά έχει τα υπόλοιπα (φακό, ΒΤ κλπ.), καθώς και καλύτερη φωτ. μηχανή (χρήσιμο) και "πρόγραμμα γυμναστικής" (????) (δεν μπορώ να φανταστώ τί ακριβώς κάνει, αλλά τέλοσπάντων)

 

Μια ερώτηση μόνο: η διαφορά της κανονικης έκδοσης από την μουσική, αφορά μόνο την μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, ή έχουν και άλλες διαφορές? :worry:

 

 

Και πάλι ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μόνο: η διαφορά της κανονικης έκδοσης από την μουσική, αφορά μόνο την μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, ή έχουν και άλλες διαφορές? :worry:

 

Απο οτι θυμαμαι μονο την καρτα μνημης και το χρωματακι :D ...

Προτιμησε την "απλη" εκδοση ...

 

You're welcome, οποα ερωτηση εχεις, εδω ειμαστε :) ...

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι μονο την καρτα μνημης και το χρωματακι :D ...

Προτιμησε την "απλη" εκδοση ...

 

You're welcome, οποα ερωτηση εχεις, εδω ειμαστε :) ...

 

Είσαι ταχύτατος :respect: :respect:

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
all time classic το κινητακι παιδια .θα του κανω κ μια αναβαθμισουλα κ ειναι μια χαρα.το εχω 3μιση χρονια κ συνεχιζουμε.μια χαρα ανθεκτικο ειναι στιβαρο κ μαγκικο.για αυτους που εχουν λερωμενα χερια λογω δουλειας ειναι μια χαρα (μουτζουρες κτλ)τωρα τα πολλα μεγκαπιξελ κ τα χρωματα κ η μνημες ειναι μουφιες.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα. Το βρηκα ελαφρα μεταχειρισμενο απο φιλο, ουτε 5 λεπτα δεν ειχε δουλεψει, και το πηρα. Κλασσικο τηλεφωνο, παντα της μοδος.. :) και ανθεκτικο. Μια ερωτηση τωρα. Οταν το ενεργοποιω, με οποιαδηποτε εταιρια, πριν βγαλει το λογοτυπο, πχ wind, μου λεει ''ελεγξτε τις ρυθμισεις συνδεσης''. Τι ειναι αυτο? Ξερει κανεις?.. Φυσικα, λειτουργει κανονικοτατα μετα. Σημα αψογο, μια χαρα τα παντα.

Αν το γνωριζει καποιος, ας μου πει.

Ευχαριστω παιδες :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα. Το βρηκα ελαφρα μεταχειρισμενο απο φιλο, ουτε 5 λεπτα δεν ειχε δουλεψει, και το πηρα. Κλασσικο τηλεφωνο, παντα της μοδος.. :) και ανθεκτικο. Μια ερωτηση τωρα. Οταν το ενεργοποιω, με οποιαδηποτε εταιρια, πριν βγαλει το λογοτυπο, πχ wind, μου λεει ''ελεγξτε τις ρυθμισεις συνδεσης''. Τι ειναι αυτο? Ξερει κανεις?.. Φυσικα, λειτουργει κανονικοτατα μετα. Σημα αψογο, μια χαρα τα παντα.

Αν το γνωριζει καποιος, ας μου πει.

Ευχαριστω παιδες :)

 

Κανεις..?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
πολύ καλό τηλ. τώρα ε΄χω ένα μαυρο 5140

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους..

εδώ και πολλά χρόνια είμουν κάτοχος ενός nokia 5140.

πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό..

 

την προηγούμενη βδομάδα το κινητό μου έπεσε στη θάλασσα (σε βάθος 50 μέτρων οπότε ήταν δύσκολο να το ξανά βρω).

έχω αρχείο backup του κινητού με τα τηλέφωνα και τις πληροφορίες που είχα αποθηκεύσει μέσα...

 

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο νεότερο μοντέλο που να μπορεί να κάνει restore τα αρχεία backup του 5140? (αρχεία με κατάληξη .nbu)

 

γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βρω τέτοια συσκευή και που?

 

ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εχω προβλημα με τη συνδεση του τηλεφωνου με υπολογιστη για να παρω καποια backup. Ενω το συνδεω ο υπολογιστης το βλεπει σαν αγνωστη συσκευη και το pc suite δεν το βλεπει καθολου.

Στο site της νοκια στην επιλογη για download του pc suite εχει την εκδοση 7.1 αυτη ακριβως που εχω.

Μηπως χρειαζεται καποιον επιπλεον οδηγο;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

παιδια θελω μπαταρια για το τηλεφωνο... πηγα στην νοκια 30 ευρω... Εδω την βρηκα λιγοτερα... http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32917 ειναι η γνησια και απλα χωρις κουτι ή μπα? Γνωριζει κανεις?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια εχω ενα 5140i το οποίο δουλεύει αψογα αλλα η προσοψη του ειναι διαλλυμένη. Υπαρχει περίπτωση να βρώ καμια original απο ελληνικό κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πως δεν υπαρχει... κοιταξε στο skroutz ;)

Αυτο που θελω να ρωτησω εγω ειναι αξιζουν τιποτα κατι facia θηκες που εχει το ebay?? Για καλυτερα η διαλυμενη γνησια?? δεν προοριζεται για τουμπες... ως ενα δευτερο τηλεφωνο... το οποιο ισως χρειαστει να αντεξει λιγο νερο...

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...