Jump to content

Αφαιρεση banner.


babis21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα εκανα εγγραφη και ανεβασα στον FTP του w*w.tripod.com την προσωπικη μου σελιδα.

Το προβλημα μου ειναι οτι οταν ανοιγω το site μου μου εχει 2-3 banner.

Υπαρχει καποιος τροπος-κολπο για να τα αφαιρεσω ??

 

Ευχαριστω προκαταβολικως !!!!!!!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τρόποι, μέσω javascript κλπ αλλά θα το δουν και θα στο κλείσουν.

 

Πες μου αυτον τον τροπο να δοκιμασω και αν μου το κλεισουν δεν πειραζει.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το Norton Antivirus & Firewall, δε βλεπω ποτε και πουθενα banner. Δοκιμασε το!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το Norton Antivirus & Firewall, δε βλεπω ποτε και πουθενα banner. Δοκιμασε το!

 

εχμ, βασικά το θέμα είναι στο τι βλέπουν οι άλλοι.Μακάρι να έβρισκα ένα free host που μου δίνει ότι ζητάω, να μου εμφάνιζε 10 banners αλλά στους επισκέπτες να μην εμφάνιζε τίποτα.

 

 

Babis21 πώς και προτίμησες το tripod ;

Τράβα γρήγορα http://www.brinkster.com , 15mb δωρεάν χώρος, no banner.

Γρήγορα!:p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Babis21 πώς και προτίμησες το tripod ;

Τράβα γρήγορα http://www.brinkster.com , 15mb δωρεάν χώρος, no banner.

Γρήγορα!:p

 

Προτιμησα το tripod γιατι μου δινει και FTP ενω το brinkster οχι.

Τον FTP τον θελω γιατι εχω ενα προγραμμα που φτιαχνω την σελιδα μου και για να την ανεβασω πρεπει να εχω FTP.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

εχμ, βασικά το θέμα είναι στο τι βλέπουν οι άλλοι.Μακάρι να έβρισκα ένα free host που μου δίνει ότι ζητάω, να μου εμφάνιζε 10 banners αλλά στους επισκέπτες να μην εμφάνιζε τίποτα.

Συγνωμη ντε, αλλο καταλαβα. :)

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μου αυτον τον τροπο να δοκιμασω και αν μου το κλεισουν δεν πειραζει.

Insert into <HEAD>

<!--After /head Tag Place The Following Script--!>

 

 

 

<!-- Copy And Paste --!>

<noscript>

<body>

</noscript>

<!-- End Of Copy And Paste --!>

 

 

 

<!-- Then Continue With Your Second Body --!>

<!-- This Body TAG Will Contain BG Color, OnLoad Comands ECT. --!>

 

 

ή πιο απλά

<noframes><body></noframes> before the real <body> tag..

Link to comment
Share on other sites

Insert into <HEAD>

<!--After /head Tag Place The Following Script--!>

 

 

 

<!-- Copy And Paste --!>

<noscript>

<body>

</noscript>

<!-- End Of Copy And Paste --!>

 

 

 

<!-- Then Continue With Your Second Body --!>

<!-- This Body TAG Will Contain BG Color, OnLoad Comands ECT. --!>

 

 

ή πιο απλά

<noframes><body></noframes> before the real <body> tag..

 

Σιγουρα ειναι αυτα τα script ?

Τα δοκιμασα και τα δυο αλλα τιποτα.:cry:

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη, ότι πρόγραμμα κι αν έχεις, μπορείς κάλλιστα να ανεβάσεις την σελίδα που έκανες με αυτό, μέσω του filemanager του Brinkster.

Δεν είναι απαραίτητος ο Ftp .Απλά προσφέρει μεγαλύτερη ευκολία.

Αλλά από το να έχεις τα banners θα προτιμούσα να δυσκολευτώ λιγάκι.

 

@Swiffer : νο γουόριις :D

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη, ότι πρόγραμμα κι αν έχεις, μπορείς κάλλιστα να ανεβάσεις την σελίδα που έκανες με αυτό, μέσω του filemanager του Brinkster.

Δεν είναι απαραίτητος ο Ftp .Απλά προσφέρει μεγαλύτερη ευκολία.

Αλλά από το να έχεις τα banners θα προτιμούσα να δυσκολευτώ λιγάκι.

 

@Swiffer : νο γουόριις :D

 

Να σου πω οτι χρησιμοποιησα λιγο το brinkster και ειναι χασιμο χρονου να εχω εκει το site μου.

Γιατι ειναι χασιμο χρονου το brinkster ?????

Γιατι το προγραμμα που χρησιμοποιω για να φτιαξω την σελιδα μου εχει την επιλογη '' Export to Html '' , και οταν χρισιμοποιω αυτην την επιλογη μου βγαζει οσες σελιδες html εχω φτιαξει συν τις εικονες που ειναι καμια 60αρια.Τωρα σιγα μην κατσω να ανεβαζω μια-μια ή 20-20 τις εικονες στο brinkster!!!:D

Ενω με εναν FTP που εχει το tripod με 2 κλικ η σελιδα εχει ανεβει (αλλα με banner:( )

Με πιανεις ;;; ;)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εφω που εχω ανεβασει μια σελιδα στο .tk δε βλεπω κανα banner.Βλεπετε εσεις;

 

http://www.bomber21.tk

 

 

Βασικά δε γίνεται να ανεβάσεις σελίδα στο .tk , παρά μόνο να κάνεις re-direct από εκεί που πραγματικά έχεις ανεβάσει την σελίδα σου.

 

Τώρα μιλάμε μόνο για χώρο και όχι για domain.

 

Babis21 : Σε καταλαβαίνω απόλυτα, νόμιζα ότι μιλάμε για ένα κλασσικό site με 3-4 σελίδες html και 10-15 φωτογραφίες!

Εννοείται ότι έτσι δεν αξίζει.

 

Γιατί δεν σκέφτεσαι και την ελληνική δωρεάν λύση; http://www.freegr.net :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σκέφτεσαι και την ελληνική δωρεάν λύση; http://www.freegr.net :)

 

Πηγα και εκανα αιτιση αλλα μου ζηταει να στειλω φωτογραφια και ταυτοτητα:confused: .

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και εκανα αιτιση αλλα μου ζηταει να στειλω φωτογραφια και ταυτοτητα:confused: .

 

Ναι έτσι γίνεται αλλά στην ουσία ζητάει μόνο τη photo και το Ονοματεπώνυμο.

Ότι άλλο στοιχείο θέλεις μπορείς να το σβήσεις με photoshop και να το στείλεις.

Αυτή είναι η policy προς αποφυγή κατάχρησης της υπηρεσίας , η οποία μου φαίνεται κι εμένα κάπως..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι γίνεται αλλά στην ουσία ζητάει μόνο τη photo και το Ονοματεπώνυμο.

Ότι άλλο στοιχείο θέλεις μπορείς να το σβήσεις με photoshop και να το στείλεις.

Αυτή είναι η policy προς αποφυγή κατάχρησης της υπηρεσίας , η οποία μου φαίνεται κι εμένα κάπως..

 

Ειναι ομως πολυ καπως... γιατι αν αυτοι που θελουν την φωτο και την ταυτοτητα μου ειναι απο τους αλλους (εννοω τους hackers:X ) και μου κανουν καμια στραβη!:wacko:

 

Πισω στο θεμα μας.Πως να βγαλω αυτα τα ριμαδοbanner ή τουλαχιστον καμια σελιδα που να προσφερει free hosting με FTP και χωρις banners υπαρχει????

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ομως πολυ καπως... γιατι αν αυτοι που θελουν την φωτο και την ταυτοτητα μου ειναι απο τους αλλους (εννοω τους hackers:X ) και μου κανουν καμια στραβη!:wacko:

 

Πισω στο θεμα μας.Πως να βγαλω αυτα τα ριμαδοbanner ή τουλαχιστον καμια σελιδα που να προσφερει free hosting με FTP και χωρις banners υπαρχει????

 

Γιατί να ασχοληθούν και πως να εκμεταλλευτούν την φώτο σου ; Δηλαδή νομίζεις ότι θα είναι η μόνη φώτο που θα κυκλοφορεί στο διαδίκτυο ; Δεν λειτουργεί έτσι ακριβώς αυτή η φάση φίλε και επίσης αφού θα τροποποιήσεις εσύ την ταυτότητα σου ώστε να μην φαίνεται κανένα άλλο στοιχείο δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι.Θα είναι σαν να την κατασκεύασες εσύ.

Βεβαίως καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου μιας και είχα τις ίδιες, αλλά αργότερα κατάλαβα αυτό που σου είπα..Οτί δεν λειτουργούν έτσι οι hackers.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ασχοληθούν και πως να εκμεταλλευτούν την φώτο σου ; Δηλαδή νομίζεις ότι θα είναι η μόνη φώτο που θα κυκλοφορεί στο διαδίκτυο ; Δεν λειτουργεί έτσι ακριβώς αυτή η φάση φίλε και επίσης αφού θα τροποποιήσεις εσύ την ταυτότητα σου ώστε να μην φαίνεται κανένα άλλο στοιχείο δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι.Θα είναι σαν να την κατασκεύασες εσύ.

Βεβαίως καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου μιας και είχα τις ίδιες, αλλά αργότερα κατάλαβα αυτό που σου είπα..Οτί δεν λειτουργούν έτσι οι hackers.

 

Τωρα που το λες και το παρατηρω σαν να εχεις ενα κομματακι δικιο.

 

Δεν θα στειλω ομως ουτε φωτο ουτε ταυτοτητα αφου ο << georget >> μας εδωσε καλυτερη λυση , και χωρις banners !!

 

Thanks georget !!!!!!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...