Jump to content

Δυσάρεστες εμπειρίες από τον ΟΣΕ


DaRkWiNg1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επαναλαμβανω:

τα αρχαια τρΕνα της Ελλαδας εχουν θερμανση;;

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω :

Τα αρχαία τρένα της Ελλάδας έχουν θέρμανση ;; :!:

 

- Έχουνε, και μάλιστα στα συγκεκριμένα τρένα ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ εκείνα τα οποία κάνουν την διαδρομή Αθήνα-Θεσσαλονίκη και πιο συγκεκριμένα οι ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ (''απλές'') αμαξοστοιχίες της παραπάνω διαδρομής - (604,605,504,505) -, ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ έτυχε να ταξιδέψω με τις συγκεκριμένες ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ αμαξοστοιχίες, (κουκέτες 6 ατόμων), η ΘΕΡΜΑΝΣΗ (ΧΕΙΜΩΝΑ), ήταν ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ, που το τελευταίο είχε σαν αποτέλεσμα το ΤΑΞΙΔΙ να ήταν ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, από το να ΜΗΝ διαθέτουν ΚΑΘΟΛΟΥ θέρμανση. :!:

 

- Ούτε το ένα, ούτε το άλλο. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έτυχαν ΜΟΝΟ σε εμένα, τα παραπάνω. Περιμένω τις απόψεις σας. :!:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα τραίνα έχουν, μην παραπληροφορείς τον κόσμο. Απλώς στα βραδυνά δρομολόγια είναι ό,τι να ναι, δλδ κάθε βαγόνι έχει δαφορετική θερμοκρασία, σε αντίθεση με τις άλλες αμαξοστοιχίες όπου η θέρμανση έχει ισοσταθμιτή, που σημάινει ότι όταν φτάσει μια συγκεκριμένη θερμοκρασία σταματάει. Κάποτε είχαμε τα παράθυρα και άνοιγε ο ένας το παράθυρο γιατί ζεσταινότανε και σε κραζε ο άλλος γιατί κρύωνε. Πάνε αυτές οι παλιές, καλές εποχές...

 

 

Summer, Μπορέις να μην υπογραμμίζεις τις μισές λέξεις του κειμένου σου; Κουράζει τα μάτια. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Θελω να παω αθηνα. Τα χρηματα υπαρχουν. Τα αεροπλανα τα σκιαζομαι 2 φορες μπηκα και τα ειδα ολα. Σκεφτομαι να κλεισω οσε α θεση πηγαινε ελα αξιζει; Edited by impreza_sti
Αφαίρεση περιττών σχολιασμών
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παω αθηνα. Τα χρηματα υπαρχουν. Τα αεροπλανα τα σκιαζομαι 2 φορες μπηκα και τα ειδα ολα. Σκεφτομαι να κλεισω οσε α θεση πηγαινε ελα

 

Αξιζει οσε ακόμα και σε β θέση. Δεν θα καταλάβεις σχεδόν καμία διαφορά με την α.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βλέπεις κτελ

?

Αξίζει ;) και έχει και σχετικα καλες τιμες

 

Το ίδιο χάλι έχω δει μπούργκες και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς. Δεν είμαι ρατσιστής αλλά αυτό που γίνεται στα κτελ και τρενα δεν περιγραφεται. Επίσης είμαι ****** και δεν μπαινω σε αεροπλανα.

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο χάλι έχω δει μπούργκες και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς. Δεν είμαι ρατσιστής αλλά αυτό που γίνεται στα κτελ και τρενα δεν περιγραφεται. Επίσης είμαι ****** και δεν μπαινω σε αεροπλανα.

 

παιρνεις κατι αγχολυτικο, μπαινεις στη ryan και σε μιση ωρα παταει βενιζελο. μην μπλεκεις με αηδιες.

Link to comment
Share on other sites

παιρνεις κατι αγχολυτικο, μπαινεις στη ryan και σε μιση ωρα παταει βενιζελο. μην μπλεκεις με αηδιες.

 

Την επόμενη φορά μια διαζεπάμη μην γράψουμε και την εμπορική ονομασία και θα πάω στην γκόμενα μου και θα της πατήσω κάτι..... ύπνους αντί για κάτι άλλο :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πες μου υπάρχει δυσκολότερος άνθρωπος από εμένα? Η μοναδική φορά που το απόλαυσα ήταν με το αμάξι με 42 ευρώ πήγαινε έλα(vw up!) αλλά τα διόδια ήταν υπερβολικά(63 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς αγαπήσαμε φίλε μου και ήμουν μέσα στα τραίνα σχεδόν κάθε σκ.

Όπως έγραψα και πριν τα τραίνα είναι μια χαρά. Πάρε και ένα ταμπλέτ με καμιά ταινία και χαλάρωσε .

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά μια διαζεπάμη μην γράψουμε και την εμπορική ονομασία και θα πάω στην γκόμενα μου και θα της πατήσω κάτι..... ύπνους αντί για κάτι άλλο :lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

 

Πες μου υπάρχει δυσκολότερος άνθρωπος από εμένα? Η μοναδική φορά που το απόλαυσα ήταν με το αμάξι με 42 ευρώ πήγαινε έλα(vw up!) αλλά τα διόδια ήταν υπερβολικά(63 ευρώ)

 

 

 

Εχω μπει σε αεροπλανο,την 1η φορα τρομαξα λιγο(στην αναχωρηση) για Αθηνα.Μετα στην επιστροφη για Θεσσαλονικη κανενα θεμα,ισα ισα το απολαυσα και εντωπωσιαστικα απο το χρονο που εκανα την αποσταση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το αεροπλανο δεν μπορει να μπει σε συγκριση με οποιαδηποτε αλλη εναλλακτικη λογω ταχυτητας. Για καποιον που ειναι πρωταρης, οκ μπορει να φανει καπως στην αρχη. Αλλα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Στην 2η φορα που θα πεταξεις το εχεις συνηθισει.

 

Και παραμενει το ασφαλεστερο μεσο. Το 2013 η πιθανοτητα να ησουν σε μια πτηση που ειχε ατυχημα ηταν 1 στα 2.400.000 (ατυχημα, οχι δυστυχημα). Την ιδια χρονια παγκοσμιως σκοτωθηκαν 210 ατομα σε συνολο 81 ατυχηματων. Μονο στη Βρετανια το 2013 σκοτωθηκαν 1,713 ανθρωποι σε αυτοκινητιστικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλημέρα προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για Αθηνά-Δράμα και τα εισιτήρια επιστροφής για το νέο έτος δεν έχουν ανοίξει ακόμα. Πήρα και στο 14511 και μου απάντησαν οτι δεν έχουν ενημέρωση ακόμα.

Ξέρει κανείς μήπως ποτέ τα βγάζουν στο σάιτ;;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ενα μήνα πρίν ,αλλα δεν βάζουν τις αλλαγές τις τελευταίας στιγμής .Οπότε αν μπορείς ρωτάς επιτόπου σε εκδοτήρια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...