Jump to content

Προφυλακτικά


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?  

392 members have voted

  1. 1. Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?

    • Περιπτερο
      88
    • Ψιλικατζιδικο (κεντρο τυπου)
      11
    • Super Market
      154
    • Sex shop
      7
    • Internet
      11
    • Φαρμακείο
      106
    • Από αλλού - προσδιορίστε -
      15


Recommended Posts

Εδώ και 2 χρονια αγοράζω μονο από ebay και συγκεκριμένα από το παρακάτω αξιόπιστο e-store. Ούτε λεπτό στους Έλληνες κερδοσκόπους!:mad:

http://myworld.ebay.com/pleasuropolis/?_trksid=p4340.l2559

 

Υ.Γ. Οτι βλέπετε σε top seller να το χτυπάτε άφοβα. Υπάρχει ο φυλακας αγγελος που λέγεται Paypal και εν συνεχεία αν κάτι στραβώσει (που είναι σπάνιο φαινόμενο σε top seller) μπορεί να συνδράμει και η τράπεζα στην οποία έχετε την prepaid κάρτα σας.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως είναι γεγονός ότι τα 2 τελευταία χρόνια, η τιμή των προφυλακτικών (στα σουπερ μαρκετ) έχει ανέβει 1-1,5 ευρώ και μάλλον λίγοι το πήραν χαμπάρι! Δεν μιλάω για φαρμακείο ή περίπτερο, εκεί η εκμετάλλευση πάει σύννεφο. Από τη μια έχουμε το κράτος που και με τα πρόσφατα γεγονότα με τις φορείς aids, προσπαθεί να πείσει ότι η χρήση προφυλακτικών πρέπει να γίνεται πάντα, από την άλλη όμως ξέρω νέα ζευγάρια που δυσκολεύονται να πληρώνουν 5,50Ε για 12 μπαλόνια και πολλές φορές το κάνουν έτσι... Θα μου πεις, όλα ακριβαίνουν, αυτά γιατί να μείνουν στην απ' έξω?

5.50 /12 τμχ.

αφου το εξεταζουμε τερμα κυνικα ας μιλησουμε και για κοστος αμβλωσης/γεννας ή για κοστος φαρμακευτικής αγωγής αν κολλησεις κάτι.

Edited by FREAK_OF_NATURE
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρονια αγοράζω μονο από ebay και συγκεκριμένα από το παρακάτω αξιόπιστο e-store. Ούτε λεπτό στους Έλληνες κερδοσκόπους!:mad:

http://myworld.ebay.com/pleasuropolis/?_trksid=p4340.l2559

 

Ναι, κι όταν παραλάβει το δέμα με τα προφυλακτικά η μάνα μου τι ακριβώς να της πω; :p

 

5.50 /12 τμχ.

αφου το εξεταζουμε τερμα κυνικα ας μιλησουμε και για κοστος αμβλωσης/γεννας ή για κοστος φαρμακευτικής αγωγής αν κολλησεις κάτι.

 

Δεν το συζητάμε και νομίζω είναι εξαιρετικά ατυχείς οι συγκρίσεις. Εκείνο που εξετάζω (όχι κυνικά αλλά ρεαλιστικά) είναι η αύξηση της τιμής ενός βασικού και εντελώς αναγκαίου προϊόντος στην καθημερινότητά μας.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα αγοραζα απο το ebay. Εντάξει υπάρχει μία οικονομική δυσκολία αλλά με αυτά τα πράγματα δεν παίζουν.

Αν κάτι πάει στραβά, τότε θα απευθυνθείς στο μαγαζάκι δίπλα σου. Τον top rated ebay seller τι θα του πεις; (αυτή είναι η αποψη μου)

 

Πάντως όσο η οικονομική ανέχεια υπάρχει γύρω μας, πρέπει να γινόμαστε όλο και πιο υποψιασμένοι.

Ποιος θα μας έλεγε ότι σε οίκους ανοχής θα υπήρχαν ιεροδουλες με aids που υποτίθεται παίρνουν άδεια.

Πλέον όλοι/ες εκπορνεύονται με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο και το βλέπουμε γύρω μας...

Πρέπει να λέμε ΟΧΙ σε σεξ χωρίς προφύλαξη έστω και αν μας κοροιδεψουν ή μας πουν παλιομοδίτες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο η οικονομική ανέχεια υπάρχει γύρω μας, πρέπει να γινόμαστε όλο και πιο υποψιασμένοι.

Ποιος θα μας έλεγε ότι σε οίκους ανοχής θα υπήρχαν ιεροδουλες με aids που υποτίθεται παίρνουν άδεια.

Πλέον όλοι/ες εκπορνεύονται με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο και το βλέπουμε γύρω μας...

Πρέπει να λέμε ΟΧΙ σε σεξ χωρίς προφύλαξη έστω και αν μας κοροιδεψουν ή μας πουν παλιομοδίτες.

 

E κοίτα, το ότι σε οίκους ανοχής, οι οποίοι είναι παράνομοι, θα υπήρχαν μολυσμένες ιερόδουλες, ο καθένας (πελάτης) θα έπρεπε να το σκεφτεί. Δηλαδή και νόμιμοι να ήταν οι οίκοι, και πάλι, δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση ο πελάτης να είναι ξέγνοιαστος. Ασφαλώς λοιπόν έφταιγαν εν πολλοίς οι πελάτες που ήθελαν να το κάνουν χωρίς προφύλαξη μαζί τους οπότε προσωπικά δεν θα τους λυπηθώ. Επιλογή τους ήταν.

 

Κάτι άλλο σχετικά με το τελευταίο που γράφεις. Ακούω νέα ζευγαράκια μετά τον πρώτο μήνα γνωριμίας να το κάνουν ελεύθερα. Μια γνωστή μου, μου είπε ότι το αγόρι της θέλε να το κάνουν "με", αλλά αυτή του ζητάει να το κάνουν "χωρίς" γιατί είναι πιο ωραία έτσι! Με σόκαρε γιατί είχα συνηθίσει αυτό να το ακούω από άντρες, αν όμως άρχισαν και οι γυναίκες να το θέλουν έτσι, νομίζω ότι τα πράγματα είναι πιο σοβαρά απ' αυτά που βλέπουμε. Όποιος/όποια νομίζει ότι η χρονική διάρκεια μιας σχέσης καθορίζει το αν πρέπει να χρησιμοποιούν προφυλακτικό ή όχι (κλασική ατάκα "είμαστε καιρό μαζί και την ξέρω καλά..."), δεν ξέρει τι του/της γίνεται! Ο μόνος ασφαλής τρόπος για σεξ χωρίς προφύλαξη είναι να πάτε μαζί με το σύντροφό σας και να κάνετε τις εξετάσεις. Γιατί μπορεί να μην απειλίστε από το aids, υπάρχουν όμως τόσα περίπλοκα σεξ. μεταδιδόμενα νοσήματα που οι περισσότεροι δεν τα γνωρίζουν και θεωρούν απίθανο να τα έχει ο σύντροφός τους. Μέγα λάθος. Γι αυτό πρόληψη, προφύλαξη και άρνηση σε κάθε πρόταση του συντρόφου μας για σεξ χωρίς σκουφάκι. Όσο εκείνος/εκείνη θα επιμένει, τόσο θα επιμένεις κι εσύ για εξετάσεις. :)

 

Δεν θέλω να το παίξω γιατρός. Από φίλους μου κρίνω που με τέτοια "μυαλά" την πάτησαν και κόλλησαν σύφιλη, βλεννόροια και επιδιδυμίτιδα. Το δε τελευταίο είναι πολύ σύνηθες, έχει τρομακτικό πόνο και χρειάζεται νοσοκομείο. Δεν παίζουμε με την υγεία μας.

Link to comment
Share on other sites

E κοίτα, το ότι σε οίκους ανοχής, οι οποίοι είναι παράνομοι, θα υπήρχαν μολυσμένες ιερόδουλες, ο καθένας (πελάτης) θα έπρεπε να το σκεφτεί. Δηλαδή και νόμιμοι να ήταν οι οίκοι, και πάλι, δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση ο πελάτης να είναι ξέγνοιαστος. Ασφαλώς λοιπόν έφταιγαν εν πολλοίς οι πελάτες που ήθελαν να το κάνουν χωρίς προφύλαξη μαζί τους οπότε προσωπικά δεν θα τους λυπηθώ. Επιλογή τους ήταν.

Οι περισσότερες ιερόδουλες που διαγνώστηκαν με τον ιό, ήταν σε τελειωμένες πιάτσες και όπως φαίνεται και στις φωτό, είναι εμφανώς ναρκομανείς. Όχι ότι και σε οίκους ανοχής δεν υπάρχουν κοπέλες με νοσήματα, αλλά σίγουρα σε μικρότερο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

E κοίτα, το ότι σε οίκους ανοχής, οι οποίοι είναι παράνομοι, θα υπήρχαν μολυσμένες ιερόδουλες, ο καθένας (πελάτης) θα έπρεπε να το σκεφτεί. Δηλαδή και νόμιμοι να ήταν οι οίκοι, και πάλι, δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση ο πελάτης να είναι ξέγνοιαστος. Ασφαλώς λοιπόν έφταιγαν εν πολλοίς οι πελάτες που ήθελαν να το κάνουν χωρίς προφύλαξη μαζί τους οπότε προσωπικά δεν θα τους λυπηθώ. Επιλογή τους ήταν.

 

Κάτι άλλο σχετικά με το τελευταίο που γράφεις. Ακούω νέα ζευγαράκια μετά τον πρώτο μήνα γνωριμίας να το κάνουν ελεύθερα. Μια γνωστή μου, μου είπε ότι το αγόρι της θέλε να το κάνουν "με", αλλά αυτή του ζητάει να το κάνουν "χωρίς" γιατί είναι πιο ωραία έτσι! Με σόκαρε γιατί είχα συνηθίσει αυτό να το ακούω από άντρες, αν όμως άρχισαν και οι γυναίκες να το θέλουν έτσι, νομίζω ότι τα πράγματα είναι πιο σοβαρά απ' αυτά που βλέπουμε. Όποιος/όποια νομίζει ότι η χρονική διάρκεια μιας σχέσης καθορίζει το αν πρέπει να χρησιμοποιούν προφυλακτικό ή όχι (κλασική ατάκα "είμαστε καιρό μαζί και την ξέρω καλά..."), δεν ξέρει τι του/της γίνεται! Ο μόνος ασφαλής τρόπος για σεξ χωρίς προφύλαξη είναι να πάτε μαζί με το σύντροφό σας και να κάνετε τις εξετάσεις. Γιατί μπορεί να μην απειλίστε από το aids, υπάρχουν όμως τόσα περίπλοκα σεξ. μεταδιδόμενα νοσήματα που οι περισσότεροι δεν τα γνωρίζουν και θεωρούν απίθανο να τα έχει ο σύντροφός τους. Μέγα λάθος. Γι αυτό πρόληψη, προφύλαξη και άρνηση σε κάθε πρόταση του συντρόφου μας για σεξ χωρίς σκουφάκι. Όσο εκείνος/εκείνη θα επιμένει, τόσο θα επιμένεις κι εσύ για εξετάσεις. :)

 

Δεν θέλω να το παίξω γιατρός. Από φίλους μου κρίνω που με τέτοια "μυαλά" την πάτησαν και κόλλησαν σύφιλη, βλεννόροια και επιδιδυμίτιδα. Το δε τελευταίο είναι πολύ σύνηθες, έχει τρομακτικό πόνο και χρειάζεται νοσοκομείο. Δεν παίζουμε με την υγεία μας.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα όσα λες.

Απλά να πω ότι το γεγονός πως παίρνω την κοπέλα μου και πάμε κάνουμε εξετάσεις και όλα καλά δε σημαίνει πως το σεξ χωρίς προφυλακτικό είναι και πάλι ΟΚ.

Αντε, να πούμε ότι είναι ΟΚ για ένα μικρό διάστημα μετά τις εξετάσεις αυτές. Μετά; Ποιός μου λέει εμένα ότι δε με έχει κερατώσει με κάποιον άλλο και ποιός της λέει και εκείνης ότι δεν έχω πάει με ιερόδουλη ή έστω με άλλη κοπέλα;

 

Συμφωνώ λοιπόν σε αυτά που λες αλλά οι εξετάσεις στα θέματα αυτά δεν είναι όπως π.χ. η εξέταση για να δεις αν έχεις στίγμα που την κάνεις μια φορά και ή έχεις ή δεν έχεις. Τα πράγματα στα ΣΜΝ είναι πιο πολύπλοκα γιατί δεν αφορούν μόνο εσένα (που ξέρεις αν έχεις πάει με άλλη, αν το έχεις κάνει χωρίς προφυλακτικό κτλ) αλλά και έναν άλλο άνθρωπο (την κοπέλα σου) για την οποία 100% δε μπορείς να είσαι σίγουρος.

 

Και όποιος λέει ότι μπορεί να είναι 100% σίγουρος για τον/την σύντροφό του, κάνει τεραααααστιο λάθος.

 

Κατά τα άλλα, δεν καταλαβαίνω το θέμα που έχει σκάσει αυτή την περίοδο με τις ιερόδουλες. ΟΚ, ναι κόλλησαν κόσμο AIDS.

Δε θα έπρεπε όμως να ασχολούμαστε περισσότερο με το γεγονός πως το 2012, σε μια κοινωνία η οποία μας ενημερώνει για τα ΣΜΝ και το Aids, υπάρχουν ακόμα άντρες με IQ μπιφτεκιού που θα πάνε με μια από αυτές τις κοπέλες χωρίς προφύλαξη γιατί "είναι πιο ωραία";

Εμένα αυτό με τρομάζει για να πω την αλήθεια περισσότερο...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι όταν παραλάβει το δέμα με τα προφυλακτικά η μάνα μου τι ακριβώς να της πω; :p

 

 

 

Δεν το συζητάμε και νομίζω είναι εξαιρετικά ατυχείς οι συγκρίσεις. Εκείνο που εξετάζω (όχι κυνικά αλλά ρεαλιστικά) είναι η αύξηση της τιμής ενός βασικού και εντελώς αναγκαίου προϊόντος στην καθημερινότητά μας.

 

δε το είπα για σενα προσωπικά!

η ανοδος τιμης οφειλεται στην ανοδο τιμης του λατεξ,που με την σειρα του οφειλεται στην ανοδο τιμης του πετρελαιου κοκ.

 

στην μαμα σου τι να πεις...αχμ...πως τα θες για παρτυ,αντι για μπαλονια?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρονια αγοράζω μονο από ebay και συγκεκριμένα από το παρακάτω αξιόπιστο e-store. Ούτε λεπτό στους Έλληνες κερδοσκόπους!:mad:

http://myworld.ebay.com/pleasuropolis/?_trksid=p4340.l2559

 

Ναι, κι όταν παραλάβει το δέμα με τα προφυλακτικά η μάνα μου τι ακριβώς να της πω; :p

 

Γιστί δε ρωτάς πώς έρχεται το πακέτο;

Δε νομίζω να γράφει απ'έξω με τεράστια γράμματα ΚΑΠ...Σ, οπότε αν η μαμά δεν το ανοίξει δε νομίζω να έχεις θέμα.

 

Αν και για να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω το taboo του θέματος προφυλακτικό... Γονείς-παιδιά δεν έχει σημασία, κανένας μας δεν είναι παιδί - εκτός και αν είσαι κάτω των 13-14 οπότε ΟΚ ίσως είναι λίγο ασυνήθιστο να συζητάτε ανοιχτά για τέτοια θέματα.

 

Επίσης, αν τυχόν το ανοίξει και στην "πει" μπορείς να της πεις πως οι επιλογές ήταν ή αυτά ή εγγόνι εδώ και τώρα.

Έτσι, το κόβω να βγσίνει η ίδια να στα αγοράζει :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

δινουμε ενα σωρο λεφτα για χιλιες δυο αηδιουλες.

το να δωσουμε 5 και 10 ευρω για κατι που αφορα την υγεια μας το θεωρω αμελητεο ποσο.

(το λεω επειδη ειδα καπου πιο πανω αναφορα στην τιμη)..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

δινουμε ενα σωρο λεφτα για χιλιες δυο αηδιουλες.

το να δωσουμε 5 και 10 ευρω για κατι που αφορα την υγεια μας το θεωρω αμελητεο ποσο.

(το λεω επειδη ειδα καπου πιο πανω αναφορα στην τιμη)..

 

Μην το λες. Εξαρτάται και από τη χρήση του άλλου. Αν με μια 12καδα περνάς 4-5 μέρες (σχέση), τότε το μήνα θα θες 35Ε για προφυλακτικά! Είσαι σίγουρος ότι περισσεύουν στον καθένα να τα δώσει?

Link to comment
Share on other sites

Αντε, να πούμε ότι είναι ΟΚ για ένα μικρό διάστημα μετά τις εξετάσεις αυτές. Μετά; Ποιός μου λέει εμένα ότι δε με έχει κερατώσει με κάποιον άλλο και ποιός της λέει και εκείνης ότι δεν έχω πάει με ιερόδουλη ή έστω με άλλη κοπέλα;

 

Η λύση λοιπόν είναι, για όσα ζευγάρια επιδίδονται συχνά σε σεξ χωρίς προφύλαξη, να κάνουν τις εξετάσεις κάθε 6 μήνες. Θα μου πεις, εντός 6 μηνών μπορεί και πάλι να σε έχει απατήσει. Σίγουρα αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος... Ας πάρουμε σαν δεδομένο ότι το ελεύθερο σεξ ακόμα και με τη σχέση μας, όσο μακροχρόνια κι αν είναι, είναι μια δραστηριότητα που κρύβει κινδύνους. Οι τακτικές εξετάσεις όμως μπορούν να τους προλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Εξαρτάται και από τη χρήση του άλλου. Αν με μια 12καδα περνάς 4-5 μέρες (σχέση), τότε το μήνα θα θες 35Ε για προφυλακτικά! Είσαι σίγουρος ότι περισσεύουν στον καθένα να τα δώσει?

κοβεις απο αλλα εξοδα. τι αλλο να κανεις;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι όταν παραλάβει το δέμα με τα προφυλακτικά η μάνα μου τι ακριβώς να της πω; :p

 

Είναι συσκευασμένα σε φάκελο με φυσαλίδες και δεν φαίνεται τίποτα. Δεν στα φέρνουν στην πόρτα. Παραλαμβάνεις από ΕΛΤΑ η τα αφήνουν στο γραμματοκιβώτιο όπως κάθε αγορά από ebay.

 

Υ.Γ. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με το ebay. Το ίδιο Durex Jeans που εσείς το παίρνετε (από τους κομπογιαννίτες) 2.5 με 3 ευρώ την 3αδα το ίδιο Durex εγώ το αγοράζω σύνολο 30 με 40 ευρω από το Ebay (πακέτο των 60 ή 100 κτλ).... άσε που είναι και Retardante ή ribbed :p

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Η λύση λοιπόν είναι, για όσα ζευγάρια επιδίδονται συχνά σε σεξ χωρίς προφύλαξη, να κάνουν τις εξετάσεις κάθε 6 μήνες. Θα μου πεις, εντός 6 μηνών μπορεί και πάλι να σε έχει απατήσει. Σίγουρα αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος... Ας πάρουμε σαν δεδομένο ότι το ελεύθερο σεξ ακόμα και με τη σχέση μας, όσο μακροχρόνια κι αν είναι, είναι μια δραστηριότητα που κρύβει κινδύνους. Οι τακτικές εξετάσεις όμως μπορούν να τους προλάβουν.

 

Κοίτα, η μόνη 100% ασφαλής μέθοδος σεξ είναι...η αποχή.

Επειδή αυτό λύση δεν είναι ( :p ), όλοι μας εννοείται ότι παίρνουμε ένα ποσοστό ρίσκου όταν κάνουμε σεξ. Ακόμα και αν φοράμε προφυλακτικό αν η κοπέλα μας (ή εμείς) είμαστε φορείς και έχουμε και οι δύο ουλίτιδα ή τέλος πάντων αν μεταφερθεί μεγάλη ποσότητα αίματος από τη μία πληγή στο στόμα στην άλλη, υπάρχει ενδεχόμενο να κολλήσουμε. Οπότε ναι, σίγουρο δεν είναι ποτέ και τίποτα.

 

Αλλά αυτό εννοείται πως δεν πρέπει να μας κάνει να κολώνουμε να κάνουμε σεξ, αλίμονο. Όπως και το γεγονός ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να μας χτυπήσει ένα αμάξι στο δρόμο δε σημαίνει πως δε θα βγαίνουμε από τα σπίτια μας. Βγαίνουμε αλλά... προσέχουμε πώς περπατάμε.

 

Απλά υπάρχει ο πιο ασφαλής τρόπος και ο καθόλου ασφαλής τρόπους, that's all.

 

Κατά τα άλλα ναι, οι εξετάσεις κάθε 6 μήνες είναι καλή ιδέα αλλά σίγουρα δεν ειναι η τέλεια λύση.

 

Βασικά η καλύτερη λύση είναι να μην κάνει κάποιος ελεύθερο σεξ. Τώρα από εκεί και πέρα είναι θέμα μυαλού και αδιαφορίας για την προσωπική υγεία αλλά και την υγεία του ανθρώπου σου το να θέλεις ντε και καλά να παίζεις τη ζωή σου κορώνα γράμματα γιατί "είναι πιο ωραίο χωρίς".

 

Είναι συσκευασμένα σε φάκελο με φυσαλίδες και δεν φαίνεται τίποτα. Δεν στα φέρνουν στην πόρτα. Παραλαμβάνεις από ΕΛΤΑ η τα αφήνουν στο γραμματοκιβώτιο όπως κάθε αγορά από ebay.

 

Υ.Γ. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με το ebay. Το ίδιο Durex Jeans που εσείς το παίρνετε (από τους κομπογιαννίτες) 2.5 με 3 ευρώ την 3αδα το ίδιο Durex εγώ το αγοράζω σύνολο 30 με 40 ευρω από το Ebay (πακέτο των 60 ή 100 κτλ).... άσε που είναι και Retardante ή ribbed :p

 

Καλά ρε συ sakiss, τι κατανάλωση κάνεις πια και τα παίρνεις 100-100;;;; χαχαχαχα

(αστειεύομαι, μην παρεξηγηθείς)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είναι συσκευασμένα σε φάκελο με φυσαλίδες και δεν φαίνεται τίποτα. Δεν στα φέρνουν στην πόρτα. Παραλαμβάνεις από ΕΛΤΑ η τα αφήνουν στο γραμματοκιβώτιο όπως κάθε αγορά από ebay.

 

Υ.Γ. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με το ebay. Το ίδιο Durex Jeans που εσείς το παίρνετε (από τους κομπογιαννίτες) 2.5 με 3 ευρώ την 3αδα το ίδιο Durex εγώ το αγοράζω σύνολο 30 με 40 ευρω από το Ebay (πακέτο των 60 ή 100 κτλ).... άσε που είναι και Retardante ή ribbed :p

 

έτσι όπως τα λέει ο φίλος και γω από ebay αγοράζω, απλά κοιτάω να είναι από αγγλία και όχι άπό τσάινα.. δεν θα με χωραν κιολας :X

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΛΗΞΗΣ

Εχω μια παρτιδα προφυλακτικα durex, καλα αποθηκευμενα βέβαια (σκιερό μερος στο σπιτι), που ληγουν αρχες του 2020.

Εσείς πότε πετάτε τα προφυλακτικα; Ακριβως στην ληξη;

Είναι απολύτως ασφαλή και ανθεκτικα να χρησιμοποιηθουν πχ 6 μηνες πριν την ληξη τους;

Ή για απολυτη σιγουρα, χρηση εντελως καινουριων με μακρινη ημερομηνια ληξης;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ΚΑΙ την ημέρα λήξης είναι ασφαλής η χρήση τους.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα πιο πολλά προιόντα μπορείς να τα καταναλώσεις και για ένα διάστημα μετά τη λήξη αλλά σε αυτό ούτε κι εγώ θα το ρίσκαρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα, για το εν λογω προιον μετα τη ληξη, ουτε λογος!

Εδω εγω ρωτησα και για αν ειναι safe να τα χρησιμοποιησω ως και 6 μηνες ΠΡΙΝ τη ληξη!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα προϊόντα διαρκούν παραπάνω από την ημερομηνία λήξης και είναι ασφαλή να καταναλωθούν μέχρι ένα όριο, ανάλογα με το ποια είναι η αναγραφόμενα περίοδοςεχρι να λήξει, έτος, μήνα, εβδομάδα, μέρα...

 

Από εκεί και πέρα άσχετα από την ημερομηνία λήξης ήταν αποθηκευμένα σε νορμάλ μέρος ή στο πορτοφόλι για μήνες;

 

Τεσπά για ώρα ανάγκης τα χρησιμοποιείς από το να πας ξεσκούφωτος, από την άλλη όμως σιγά και τα λεφτά που έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα προϊόντα διαρκούν παραπάνω από την ημερομηνία λήξης και είναι ασφαλή να καταναλωθούν μέχρι ένα όριο, ανάλογα με το ποια είναι η αναγραφόμενα περίοδοςεχρι να λήξει, έτος, μήνα, εβδομάδα, μέρα...

 

Από εκεί και πέρα άσχετα από την ημερομηνία λήξης ήταν αποθηκευμένα σε νορμάλ μέρος ή στο πορτοφόλι για μήνες;

 

Τεσπά για ώρα ανάγκης τα χρησιμοποιείς από το να πας ξεσκούφωτος, από την άλλη όμως σιγά και τα λεφτά που έχουν...

 

Καλη σκεψη αγαπητε,

αλλα οταν καποιος εχει αγορασει δεκαδες(μαζικη παραγγελια απο εξωτερικο)...αλλα δεν του κατσε να τα χρησιμοποιησει το προηγουμενο διαστημα,

ειναι λιγο πιο δυσκολο να αποφασισει αν αξιζει να τα πεταξεις (πριν την ληξη τους),

επειδη εφτασε η ωρα της δρασης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...