Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ, με έσωσες, soft soft είχα κάνει αλλά τίποτε...το άλλο με το πλήκτρο on-off δεν το ήξερα, τι ρυθμίσεις χάνονται με το παρατεταμένο πάτημά του;

back up δεν έκανα(απ` τα νεύρα μου), αν και δε χρειαζόταν μιας και απο το τελευταίο Hardreset δεν ξανάβαλα κανένα πρόγραμμα(όλα είναι στην sd).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

.................................... αν και δε χρειαζόταν μιας και απο το τελευταίο Hardreset δεν ξανάβαλα κανένα πρόγραμμα(όλα είναι στην sd).

 

Ναι, αλλά οι ρυθμίσεις στη registry (που βρίσκεται στη μνήμη του Loox); :wacko:

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε harrysvr, δοκίμασες να εγκαταστήσεις απτην αρχή το Active Sync? Μπορεί να είναι κάτι ασήμαντο και να μην το βλέπεις... Συμβαίνουν πολλά ακυρα με τα PC ... :blink: Όταν το συνδέεις USB το βλέπει κανονικά ο υπολογιστής? Τα αρχεία του PDA μπορείς να τα δείς?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά οι ρυθμίσεις στη registry (που βρίσκεται στη μνήμη του Loox); :wacko:

Τι ρυθμίσεις να κάνω στη registry, 2-3 προγράμματα που δοκίμασα παίζουν κανονικά απο την κάρτα, μόνο λίγο πιο αργά...

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις να κάνω στη registry, 2-3 προγράμματα που δοκίμασα παίζουν κανονικά απο την κάρτα, μόνο λίγο πιο αργά...

 

Και στα windows mobile υπαρχει registry.

Ο,τι προγραμμα εγκαθιστας, κανει εγγραφες και εκει ασχετα απο το αν το εγκαθιστας στην SD ή οχι.

Μετα απο hard reset θα χρειαστουν επανεγκατασταση, οπως θα εκανες με τα προγραμματα στα PC μετα απο format.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε harrysvr, δοκίμασες να εγκαταστήσεις απτην αρχή το Active Sync? Μπορεί να είναι κάτι ασήμαντο και να μην το βλέπεις... Συμβαίνουν πολλά ακυρα με τα PC ... :blink: Όταν το συνδέεις USB το βλέπει κανονικά ο υπολογιστής? Τα αρχεία του PDA μπορείς να τα δείς?

 

Εχω βάλει και βγάλει και το activesync 4.1, 4.2, 4.5. το pc το βλέπει(ακούγεται ο ήχος σύνδεσης) αλλά μένει στο connecting.

Σήμερα που το ξαναέβαλα να συγχρονίσει, πάλι τα ίδια μου έκανε...

μόλις ξαναπατάω το on-off επανέρχεται, τι γίνεται "ρε" παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει και βγάλει και το activesync 4.1, 4.2, 4.5. το pc το βλέπει(ακούγεται ο ήχος σύνδεσης) αλλά μένει στο connecting.

Σήμερα που το ξαναέβαλα να συγχρονίσει, πάλι τα ίδια μου έκανε...

μόλις ξαναπατάω το on-off επανέρχεται, τι γίνεται "ρε" παιδιά;;;

 

νομιζω οτι θα πρεπει να ξανακανεις απο την αρχη την εγκατασταση των προγραμματων που εχεις στην καρτα ή δοκιμασε μην βαλεις την καρτα που εχεις εγκατεστημενα τα προγραμματα για να δεις αν συνεχιζεται το προβλημα.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

παντως μου φαινεται οτι καποιο προγραμματακι σου δημιουργει αυτην την δυσλειτουργια.........
www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

......α! κατι τελευταιο, αστο να ξεφορτιστει τελειως και μετα ξαναδοκιμαζεις......

 

τι αλλο να σου πω......αυτες ειναι καποιες απο τις λυσεις που δοκιμαζω-χρησιμοποιω οταν το 560 μου δημιουργει τετοια κολληματα.......:)

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

παντως μου φαινεται οτι καποιο προγραμματακι σου δημιουργει αυτην την δυσλειτουργια.........

 

Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό...θα ξαναδοκιμάσω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία, δεν κρατάει πάνω από μισή ώρα και όταν είναι κλειστώ πάνω από μια μέρα. Από ότι καταλαβαίνω η μπαταρία τα έχει παίξει, μήπως μπορεί να που πει κάποιος που μπορώ να βρω καινούρια μπαταρία, σε τι τιμές κυμαίνονται, και αν μπορώ να βάλω μεγαλύτερη για να κρατά περισσότερο.

Ευχαριστώ

:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία, δεν κρατάει πάνω από μισή ώρα και όταν είναι κλειστώ πάνω από μια μέρα. Από ότι καταλαβαίνω η μπαταρία τα έχει παίξει, μήπως μπορεί να που πει κάποιος που μπορώ να βρω καινούρια μπαταρία, σε τι τιμές κυμαίνονται, και αν μπορώ να βάλω μεγαλύτερη για να κρατά περισσότερο.

Ευχαριστώ

 

Είδα στο ebay.co.uk μερικές μπαταρίες οι οποίες μάλιστα ήταν και αρκετά μεγάλες (2250mAh). Δεν ξέρω αν κάποιος από εδώ είχε σχετική εμπειρία με αυτές όμως.

Xiaomi Redmi Note 4 Global
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Ν560 και γενικά θα έλεγα ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος.Όμως τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές 'κολλάει',χωρίς ιδιαίτερο λόγο(π.χ. στο Word),κι είμαι αναγκασμένος να κάνω συχνά soft reset για να επανέλθει.Καμμιά γνώμη επ'αυτού;

Επίσης,δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να χρησιμοποιήσω το wifi και το bluetooth.Ό,τι και να δοκίμασα, ό,τι και να έκανα αποδείχτηκε στο τέλος μάταιο.Μήπως γνωρίζει κάποιος να με καθοδηγήσει βήμα βήμα πως να τα αξιοποιήσω;

Διάβασα το μήνυμα του 'makis_p' σχετικά με το πρόβλημα που έχει με την μπαταρία.Κάτι ανάλογο έχω κι εγώ:έχω παρατηρήσει ότι πέφτει πολύ γρήγορα.Μπορεί να μην τελειώνει σε μισή ώρα,όμως αν το χρησιμοποιώ για διάφορα πράγματα,μπορεί να τελειώσει και σε 3 ώρες.Είναι normal αυτό;

Υ.Γ:Με ποιον τρόπο μπορώ να βάλω τραγούδια και βίντεο στο 560;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Ν560 και γενικά θα έλεγα ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος.Όμως τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές 'κολλάει',χωρίς ιδιαίτερο λόγο(π.χ. στο Word),κι είμαι αναγκασμένος να κάνω συχνά soft reset για να επανέλθει.Καμμιά γνώμη επ'αυτού;

Επίσης,δεν μπορώ με κανέναν τρόπο να χρησιμοποιήσω το wifi και το bluetooth.Ό,τι και να δοκίμασα, ό,τι και να έκανα αποδείχτηκε στο τέλος μάταιο.Μήπως γνωρίζει κάποιος να με καθοδηγήσει βήμα βήμα πως να τα αξιοποιήσω;

Διάβασα το μήνυμα του 'makis_p' σχετικά με το πρόβλημα που έχει με την μπαταρία.Κάτι ανάλογο έχω κι εγώ:έχω παρατηρήσει ότι πέφτει πολύ γρήγορα.Μπορεί να μην τελειώνει σε μισή ώρα,όμως αν το χρησιμοποιώ για διάφορα πράγματα,μπορεί να τελειώσει και σε 3 ώρες.Είναι normal αυτό;

Υ.Γ:Με ποιον τρόπο μπορώ να βάλω τραγούδια και βίντεο στο 560;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια...

 

Κατ'αρχας φίλε μου πρέπει να το κοιτάξεις με τα κολήμματα γιατί δεν είναι και τόσο λογικό! Όσον αφορά για το wifi και γω είχα παρόμοιο πρόβλημα, και το λάθος μου ήταν ότι έτρεξα το Connectmobility E2C (Πρόγραμμα που υπάρχει μέσα στη συσκευή από εργοστάσιο), μην το τρέξεις ποτέ! Θα έχεις προβλήματα... Για να αποδέχεσαι ότι σου στέλνουν με bluetooth θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή receive all incoming beams από το start > settings > connections > Beam. Όταν βρει μία συσκευή τότε πληκτρολογείς έναν κωδικό, επιλέγεις port, και μετά συνδέεται κανονικά! Αν το πρόβλημα παραμένει, τότε σου προτείνω ένα hard reset! Δεν ξέρω γιατί αλλά αρχίζω και ανησυχώ με αυτό το PDA!! Τέλεια χαρακτηριστικά, πολλές δυνατότητες, αλλά πάρα πολλά προβλήματα! Σήμερα πήρα το δικό μου απτο service επειδή δε δούλευε το GPS και ξανά μου κάνει τα ίδια! Αργεί πολύ να βρεί δορυφόρους, και βρίσκει το πολύ 2! Μόνο σε εναν πολύ ανοιχτο χώρο βρήκε 5! Όσο για το destinator δε το βλέπω πρόθυμο να συνδέεται.... Είναι βέβαια σπασμένο, αλλά ξέρω κ άλλους που με σπασμένο κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά. Είναι αμαρτία να το αγοράσω και μετά να κάνει πάλι τα ίδια! Sorry που έφυγα απτο θέμα, αλλά έχω απελπιστεί! Εσείς τι μου προτείνετε? Να το αγοράσω και οτι γίνει? Ή μήπως να βάλω τα Windows mobile 6? Θα έχει διαφορά? Είναι κανείς απο εδώ μέσα που έχει το σπασμένο και δουλεύει κανονικά? Σε htc πάντως δουλεύει τέλεια, και υποτίθεται ότι ο δέκτης του Ν560 είναι πολύ καλύτεροσ απτου htc (Του htc δεν είναι Sirf star III) Δώστε μου τα φώτα σας εσείς οι έμπειροι! Α! Και στο φίλο μας τον melampous! Thanks, ελπίζω να βγάλουμε άκρη!....

Link to comment
Share on other sites

..............................Αργεί πολύ να βρεί δορυφόρους, και βρίσκει το πολύ 2! Μόνο σε εναν πολύ ανοιχτο χώρο βρήκε 5! Όσο για το destinator δε το βλέπω πρόθυμο να συνδέεται.... .....................

 

Ένα πολύ σημαντικό σημείο στη λειτουργία του GPS (ειδικά στο N560) είναι το πρώτο 3dFix, τη πρώτη φορά θα το χρησιμοποιήσεις ή μετά από hard reset.

 

Για το θέμα αυτό, θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες εδώ, που πιστεύω πως θα σου λύσουν κάποιες απορίες.

 

Επιπρόσθετα, κάτι που δεν αναφέρεται στο αρθράκι αυτό, αλλά έχει σημασία, είναι πως κατά τη διάρκεια εντοπισμού των δορυφόρων και μέχρι να κλειδώσει το GPS (σε 4 τουλάχιστον), χρειάζεται να λαμβάνει ο δέκτης ισχυρό σήμα απ' αυτούς. Στη συνέχεια, παραμένουν κλειδωμένοι με λιγότερο ισχυρό σήμα. Για τον λόγο αυτό, όταν ανοίξεις τη συσκευή, είναι καλύτερα να είσαι σε κατάλληλο χώρο (ανοιχτό, με καλή θέα προς τον ουρανό). Μετά το 3dFix, κινείσαι χωρίς ο δέκτης να χάνει την επαφή (λέμε τώρα...).

 

Πάντως, πριν αποφασίσεις τι θα κάνεις με το Ν560, σου προτείνω ένα hard reset. Μετά, βρες ένα καλό σημείο (ανοιχτό) και τρέξε το GPSLocator. Μείνε ακίνητος, μέχρι να γίνει το 3dFix. Θα πάρει κάποιο χρόνο. Αν περάσει αρκετή ώρα (πάνω από 10-12 λεπτά, για παράδειγμα) χωρίς αποτέλεσμα, τότε συνεχίζει να έχει πρόβλημα ο δέκτης του GPS της συσκευής σου. Τζάμπα το service...

 

Οι ρυθμίσεις για το Destinator 6 είναι NMEA, com8, 9600 (εφόσον δεν έχεις περάσει την τελευταία ενημέρωση του firmware για το GPS της μαμάς Fujitsu-Siemens).

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου 'dimakis' σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή σου(σχετικά με το bluetooth).Δεν το δοκίμασα ακόμη αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω και θα σ'ενημερώσω.

Αναφορικά όμως με το wifi τί μπορώ να κάνω;Δυστυχώς,μέσα στην άγνοιά μου ενεργοποίησα το Ε2C.Είναι πολύ πιθανόν,όπως λες,τα διάφορα 'κολλήματα' να προέρχονται από κει.Θα το κάνω hard reset κι ελπίζω να επανέλθει.Αλλά και πάλι,πώς θα μπορέσω να αξιοποιήσω το wifi;Με ποιον τρόπο δηλαδή θα μπορώ να συνδέομαι;

Σχετικά με το δικό σου πρόβλημα,το GPS,εγώ δεν το έχω αντιμετωπίσει(προς το παρόν τουλάχιστον).Κι εμένα αργεί να βρει δορυφόρους(κάποιες φορές περισσότερο από 3 λεπτά)αλλά τελικά θα βρει αρκετούς,πάνω από 5-6 συνήθως(μέχρι και 11 κάποιες φορές!).

Αν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα,θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου 'dimakis' σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή σου(σχετικά με το bluetooth).Δεν το δοκίμασα ακόμη αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω και θα σ'ενημερώσω.

Αναφορικά όμως με το wifi τί μπορώ να κάνω;Δυστυχώς,μέσα στην άγνοιά μου ενεργοποίησα το Ε2C.Είναι πολύ πιθανόν,όπως λες,τα διάφορα 'κολλήματα' να προέρχονται από κει.Θα το κάνω hard reset κι ελπίζω να επανέλθει.Αλλά και πάλι,πώς θα μπορέσω να αξιοποιήσω το wifi;Με ποιον τρόπο δηλαδή θα μπορώ να συνδέομαι;

Σχετικά με το δικό σου πρόβλημα,το GPS,εγώ δεν το έχω αντιμετωπίσει(προς το παρόν τουλάχιστον).Κι εμένα αργεί να βρει δορυφόρους(κάποιες φορές περισσότερο από 3 λεπτά)αλλά τελικά θα βρει αρκετούς,πάνω από 5-6 συνήθως(μέχρι και 11 κάποιες φορές!).

Αν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα,θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω.

 

Γειά σου κ πάλι φίλε melampous! Αφού ενεργοποίησες και το E2C τότε το πρόβλημα σίγουρα προέρχεται από εκεί..... Κάνε ένα hard reset και μετά τα εξής: Ενεργοποίησε το wifi και βεβαιώσου ότι είσαι σε χώρο όπου υπάρχει κάποιο ασύρματο δίκτυο... Αν δεν έχεις σπίτι σου μπορείς να πας σε κάποιο starbucks, ή κάποιο άλλο κατάστημα που υπάρχει forthnet hot spot, πρέπει βέβαια να έχεις αγοράσει μία κάρτα για να μπεις. Επίσης απότι είδα στα περισσότερα πρακτορεία ΟΠΑΠ υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο ίντερνετ δωρεάν! Δεν ξέρω από ποια περιοχή είσαι, αλλα φαντάζομαι ότι αν το πρακτορείο είναι καινούριο θα υπάρχει αυτό, αφού όλα λειτουργούν το ίδιο! Μετά θα σου ζητήσει να συνδεθείς και τότε θα έχεις ιντερνετ! Αν είμαι σε πολύ ανοιχτό χώρο (ταράτσα) βρίσκει γύρω στους 9 (Με το GPS Locator πάντα) Τώρα αν βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα, δεν ξέρω τι θα γίνει.... Αυτά, Πές μου τι έκανες! Γεια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου κ πάλι φίλε melampous! Αφού ενεργοποίησες και το E2C τότε το πρόβλημα σίγουρα προέρχεται από εκεί..... Κάνε ένα hard reset και μετά τα εξής: Ενεργοποίησε το wifi και βεβαιώσου ότι είσαι σε χώρο όπου υπάρχει κάποιο ασύρματο δίκτυο... Αν δεν έχεις σπίτι σου μπορείς να πας σε κάποιο starbucks, ή κάποιο άλλο κατάστημα που υπάρχει forthnet hot spot, πρέπει βέβαια να έχεις αγοράσει μία κάρτα για να μπεις. Επίσης απότι είδα στα περισσότερα πρακτορεία ΟΠΑΠ υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο ίντερνετ δωρεάν! Δεν ξέρω από ποια περιοχή είσαι, αλλα φαντάζομαι ότι αν το πρακτορείο είναι καινούριο θα υπάρχει αυτό, αφού όλα λειτουργούν το ίδιο! Μετά θα σου ζητήσει να συνδεθείς και τότε θα έχεις ιντερνετ! Αν είμαι σε πολύ ανοιχτό χώρο (ταράτσα) βρίσκει γύρω στους 9 (Με το GPS Locator πάντα) Τώρα αν βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα, δεν ξέρω τι θα γίνει.... Αυτά, Πές μου τι έκανες! Γεια χαρά.

Φίλε dimakis,κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να κάνω ένα hard reset.Δεν ξέρω αν φταίει το E2C μόνο για τα κολλήματα που παθαίνει κάποιες φορές.Μπορεί να οφείλονται και στο ότι έχω 'φορτώσει' μ'ένα σωρό προγράμματα και παιχνίδια το PDA.Ίσως πάλι,να φταίνε και τα windows.Απ'ότι έχω καταλάβει,είναι κι αυτά λίγο προβληματικά...Σε κάθε περίπτωση πάντως,ένα hard reset το χρειάζεται.

Σχετικά με τη σύνδεση στο internet,εσύ συνδέεσαι μόνο με την ενεργοποίηση του wifi από το ανάλογο εικονίδιο;Έχεις κάνει αναβάθμιση στο E2C ή πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται;

Θα το προσπαθήσω πάντως και θα σου πω.Στην Αθήνα μένω(κοντά στο κέντρο).

Αναφορικά με τη χρήση του bluetooth που σε ρώτησα τις προάλλες,σήμερα το δοκίμασα όπως μου'πες και...τα κατάφερα!Να'σαι καλά και σ'ευχαριστώ!

Ωστόσο,ήθελα να σε ρωτήσω το εξής:μου έστειλαν ένα αρχείο(από κινητό τηλέφωνο)περίπου 6Mb και ήταν αρκετά αργό(περισσότερο από μισή ώρα).Είναι φυσιολογική αυτή η ταχύτητα;

Ως προς το GPS που με ρωτάς,εγώ ανοίγω κατ'ευθείαν το Destinator 6 και το αφήνω να βρει τους δορυφόρους.Μέσα στην Αθήνα αργεί πολύ περισσότερο απ'ότι εκτός πόλης όπου έχει τη δυνατότητα να 'δει' πολύ εύκολα τον ουρανό.Η ταχύτητά του ποικίλλει:από 1-1,5 εώς και 6-7 λεπτά.Στην περίπτωσή σου δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το πειρατικό πρόγραμμα.Μάλλον με τη συσκευή...

Αυτά!Περιμένω νεότερα...

Τα λέμε!

 

Υ.Γ:Όταν συνδέεσαι στο internet,για πόση ώρα περίπου αντέχει η μπαταρία;Γενικά,είσαι ικανοποιημένος με την απόδοσή της;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dimakis,κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να κάνω ένα hard reset.Δεν ξέρω αν φταίει το E2C μόνο για τα κολλήματα που παθαίνει κάποιες φορές.Μπορεί να οφείλονται και στο ότι έχω 'φορτώσει' μ'ένα σωρό προγράμματα και παιχνίδια το PDA.Ίσως πάλι,να φταίνε και τα windows.Απ'ότι έχω καταλάβει,είναι κι αυτά λίγο προβληματικά...Σε κάθε περίπτωση πάντως,ένα hard reset το χρειάζεται.

Σχετικά με τη σύνδεση στο internet,εσύ συνδέεσαι μόνο με την ενεργοποίηση του wifi από το ανάλογο εικονίδιο;Έχεις κάνει αναβάθμιση στο E2C ή πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται;

Θα το προσπαθήσω πάντως και θα σου πω.Στην Αθήνα μένω(κοντά στο κέντρο).

Αναφορικά με τη χρήση του bluetooth που σε ρώτησα τις προάλλες,σήμερα το δοκίμασα όπως μου'πες και...τα κατάφερα!Να'σαι καλά και σ'ευχαριστώ!

Ωστόσο,ήθελα να σε ρωτήσω το εξής:μου έστειλαν ένα αρχείο(από κινητό τηλέφωνο)περίπου 6Mb και ήταν αρκετά αργό(περισσότερο από μισή ώρα).Είναι φυσιολογική αυτή η ταχύτητα;

Ως προς το GPS που με ρωτάς,εγώ ανοίγω κατ'ευθείαν το Destinator 6 και το αφήνω να βρει τους δορυφόρους.Μέσα στην Αθήνα αργεί πολύ περισσότερο απ'ότι εκτός πόλης όπου έχει τη δυνατότητα να 'δει' πολύ εύκολα τον ουρανό.Η ταχύτητά του ποικίλλει:από 1-1,5 εώς και 6-7 λεπτά.Στην περίπτωσή σου δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το πειρατικό πρόγραμμα.Μάλλον με τη συσκευή...

Αυτά!Περιμένω νεότερα...

Τα λέμε!

 

Υ.Γ:Όταν συνδέεσαι στο internet,για πόση ώρα περίπου αντέχει η μπαταρία;Γενικά,είσαι ικανοποιημένος με την απόδοσή της;

 

Λοιπόν! Θα ξεκινήσουμε από το wifi... Δεν μου χρειάστηκε κάποιο update για το E2C, από τότε που είχα αυτό το πρόβλημα, και μάλιστα που δεν ήξερα πως γίνεται το hard reset , δεν θέλω να το ξαναδώ στα μάτια μου.... Με το εικονίδιο συνδέομαι, και όλα λειτουργούν τέλεια. Χρησιμοποιώ τον Opera browser για PDA που είναι πολύ καλύτερος απτον Internet Explorer ως προς την προβολή της σελίδας.... Απλά αργεί λίγο παραπάνω να ανοίξει... Καμιά φορά όταν θέλω να επιλέξω άλλο δίκτυο πάω από το start > settings > connections > network cards και μου εμφανίζει τη λίστα με όλα τα δίκτυα που είχε βρεί στο παρελθόν, έτσι ώστε να μπορώ να επιλέξω αυτό που θέλω χειροκίνητα, αν δεν το βρει αυτόματα.... Όσον αφορά το bluetooth και εγώ παρατήρησα ότι είναι αρκετά πιο αργό από τα κινητά, περίπου στο μισό! Δηλαδή στη μία φωτογραφία των 400-500 kb παίρνει γύρω στο 1 λεπτό αν θυμάμαι καλά... Οπότε κανονικά θα ήθελε γύρω στα 12-15 λεπτά για ένα αρχείο 6 mb, αλλά βέβαια αυτό εξαρτάται και από τη συσκευή που το στέλνει..... Για το GPS τώρα δεν ξέρω καθόλου! Τουλάχιστον τώρα βρίσκει δορυφόρους με το GPS locator , ενώ πριν το service δεν έβρισκε τίποτα.... Αν είναι θα κάνω το 3D Fix που είπε κάποιος συμforumίτης και ελπίζω να δώ διαφορά! Το destinator 6 είναι αυθεντικό?

 

Υ.Γ.: Να σου πώ την αλήθεια δεν είμαι με τις ώρες με το wifi ανοιχτό, αλλά λογικό είναι να πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία έτσι.... Γενικά δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Ξέρω ότι είναι πάρα πολλά αυτά που κάνει ταυτόχρονα το PDA, και με μία μπαταρία 1,2 Ampere δεν περιμένω και πολλά! Γι αυτό πέρνω πάντα μαζί το φορτιστή του! Πάντως σπάνια μου κλείνει απο μπαταρία όταν είμαι έξω... Με γεμάτη την μπαταρία και κανονική χρήση κρατάει αρκετά! Αυτά προς το παρόν! Τα λέμε! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Θα ξεκινήσουμε από το wifi... Δεν μου χρειάστηκε κάποιο update για το E2C, από τότε που είχα αυτό το πρόβλημα, και μάλιστα που δεν ήξερα πως γίνεται το hard reset , δεν θέλω να το ξαναδώ στα μάτια μου.... Με το εικονίδιο συνδέομαι, και όλα λειτουργούν τέλεια. Χρησιμοποιώ τον Opera browser για PDA που είναι πολύ καλύτερος απτον Internet Explorer ως προς την προβολή της σελίδας.... Απλά αργεί λίγο παραπάνω να ανοίξει... Καμιά φορά όταν θέλω να επιλέξω άλλο δίκτυο πάω από το start > settings > connections > network cards και μου εμφανίζει τη λίστα με όλα τα δίκτυα που είχε βρεί στο παρελθόν, έτσι ώστε να μπορώ να επιλέξω αυτό που θέλω χειροκίνητα, αν δεν το βρει αυτόματα.... Όσον αφορά το bluetooth και εγώ παρατήρησα ότι είναι αρκετά πιο αργό από τα κινητά, περίπου στο μισό! Δηλαδή στη μία φωτογραφία των 400-500 kb παίρνει γύρω στο 1 λεπτό αν θυμάμαι καλά... Οπότε κανονικά θα ήθελε γύρω στα 12-15 λεπτά για ένα αρχείο 6 mb, αλλά βέβαια αυτό εξαρτάται και από τη συσκευή που το στέλνει..... Για το GPS τώρα δεν ξέρω καθόλου! Τουλάχιστον τώρα βρίσκει δορυφόρους με το GPS locator , ενώ πριν το service δεν έβρισκε τίποτα.... Αν είναι θα κάνω το 3D Fix που είπε κάποιος συμforumίτης και ελπίζω να δώ διαφορά! Το destinator 6 είναι αυθεντικό?

 

Υ.Γ.: Να σου πώ την αλήθεια δεν είμαι με τις ώρες με το wifi ανοιχτό, αλλά λογικό είναι να πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία έτσι.... Γενικά δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Ξέρω ότι είναι πάρα πολλά αυτά που κάνει ταυτόχρονα το PDA, και με μία μπαταρία 1,2 Ampere δεν περιμένω και πολλά! Γι αυτό πέρνω πάντα μαζί το φορτιστή του! Πάντως σπάνια μου κλείνει απο μπαταρία όταν είμαι έξω... Με γεμάτη την μπαταρία και κανονική χρήση κρατάει αρκετά! Αυτά προς το παρόν! Τα λέμε! :cool:

Γεια σου φίλε dimaki!

Σε ρώτησα για την μπαταρία και το wifi γιατί όταν κάποια στιγμή πειραματιζόμουν στξν πλ.Συντάγματος να μπω στο internet(αποτυχημένες όλες οι φορές!),διαπίστωσα ότι η μπαταρία εξαντλήθηκε σε περίπου μία ώρα!(έπεσε στο 3% και το έκλεισα αμέσως για να προλάβω να το φορτίσω στο σπίτι και να μην χάσω τα αρχεία μου).

Όταν κάνω 'κανονική' χρήση ως απλό PDA δηλαδή(χωρίς Destinator,bluetooth ή παιχνίδια),τότε σαφώς και κρατάει περισσότερο η μπαταρία.

Το Destinator 6 που έχω,όχι δεν είναι αυθεντικό.Όταν ανοίγεις εσύ το Destinator μετά από πόση ώρα πιάνει τους δορυφόρους(και πόσους);

Ως προς το wifi,το Opera browser που χρησιμοποιείς,πού το βρήκες;(δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα και με το Internet Explorer αλλά μια και το'φέρε η κουβέντα,ας σε ρωτήσω και γι'αυτό). :)

Τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε dimaki!

Σε ρώτησα για την μπαταρία και το wifi γιατί όταν κάποια στιγμή πειραματιζόμουν στξν πλ.Συντάγματος να μπω στο internet(αποτυχημένες όλες οι φορές!),διαπίστωσα ότι η μπαταρία εξαντλήθηκε σε περίπου μία ώρα!(έπεσε στο 3% και το έκλεισα αμέσως για να προλάβω να το φορτίσω στο σπίτι και να μην χάσω τα αρχεία μου).

Όταν κάνω 'κανονική' χρήση ως απλό PDA δηλαδή(χωρίς Destinator,bluetooth ή παιχνίδια),τότε σαφώς και κρατάει περισσότερο η μπαταρία.

Το Destinator 6 που έχω,όχι δεν είναι αυθεντικό.Όταν ανοίγεις εσύ το Destinator μετά από πόση ώρα πιάνει τους δορυφόρους(και πόσους);

Ως προς το wifi,το Opera browser που χρησιμοποιείς,πού το βρήκες;(δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα και με το Internet Explorer αλλά μια και το'φέρε η κουβέντα,ας σε ρωτήσω και γι'αυτό). :)

Τα λέμε...

 

Εντάξει, μία ώρα είναι σχετικά καλά αν του κάνεις τέτοια χρήση... Δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται με το Destinator... Μήπως δε δουλεύει πολύ καλά λόγω των WM 5.0? Το 7 έχω... Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις το link να κατεβάσω τον 6 στα ελληνικά με τους χάρτες, γιατί όσο και αν έψαχνα δεν μπορούσα να τα βρώ όλα αυτά... Αργούσε πολύ να βρεί δορυφόρους πάντως εμένα με το Destinator 7, κατά τη γνώμη μου ένα καλό GPS πρέπει να συνδέεται πολύ γρήγορα, γιατί ίσως χρειαστεί σε ώρα ανάγκης! Και είναι απαράδεκτο να αργεί έστω και 3 λεπτά να συνδεθεί απτην ώρα που θα ανοίξει... Ο ξάδερφος μου έχει ένα htc και συνδέεται πάρα πολύ γρήγορα, στο ίδιο σημείο που προσπαθώ και γω να συνδεθώ... (Έχει βάλει βέβαια, όλα τα update στο GPS του και έχει WM6.0) Αλλά υποτίθεται ότι το δικό μας έχει πολύ καλύτερο δέκτη απτο htc!! Τέσπα, θα κάνω και το 3DFix όταν έχω καιρό, γιατί τώρα δεν έχω κ πολύ ελεύθερο χρόνο..... Το link για τον όπερα, καθώς και για άλλα ωραία προγραμματάκια ειναι:

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=4026

Όμως απότι βλέπω είναι trial, και εγώ δε θυμάμαι από που τον είχα κατεβάσει, αλλά αν θες σου στέλνω το αρχείο το δικό μου, μικρό ειναι... bye.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε dimaki!

Λοιπόν,μου ζητάς link για το Destinator 6 αλλά δυστυχώς,δε μπορώ να σε βοηθήσω.Μου το εγκατέστησε ένας φίλος,ο οποίος το πήρε από άλλον γνωστό του...Μπορώ όμως,αν θες,να βρεθούμε κάπου(π.χ.για έναν καφέ)και να στο δώσω(υποθέτω ότι αν το κάνω 'copy-paste' από την κάρτα μου σ'ένα cd δεν θα υπάρχει πρόβλημα).Αν μένεις λοιπόν στην Αθήνα,μπορούμε να το κάνουμε κάπως έτσι.(με βολεύει το Γουδί,Παγκράτι,Καλλιθέα,Ν.Σμύρνη).Επειδή όμως θα φύγω μεθαύριο για 10 μέρες στο εξωτερικό,θα το κανονίσουμε αν είναι για Νοέμβριο,οκ;

Τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε dimaki!

Λοιπόν,μου ζητάς link για το Destinator 6 αλλά δυστυχώς,δε μπορώ να σε βοηθήσω.Μου το εγκατέστησε ένας φίλος,ο οποίος το πήρε από άλλον γνωστό του...Μπορώ όμως,αν θες,να βρεθούμε κάπου(π.χ.για έναν καφέ)και να στο δώσω(υποθέτω ότι αν το κάνω 'copy-paste' από την κάρτα μου σ'ένα cd δεν θα υπάρχει πρόβλημα).Αν μένεις λοιπόν στην Αθήνα,μπορούμε να το κάνουμε κάπως έτσι.(με βολεύει το Γουδί,Παγκράτι,Καλλιθέα,Ν.Σμύρνη).Επειδή όμως θα φύγω μεθαύριο για 10 μέρες στο εξωτερικό,θα το κανονίσουμε αν είναι για Νοέμβριο,οκ;

Τα λέμε...

 

Έλα ρε φίλε! Ηράκλειο Κρήτης είμαι δυστυχώς..... Μπορείς να το ανεβάσεις στο rapidshare και να μου πεις το λινκ για το κατέβασμα? Αν δεν ξέρεις πως γίνεται τότε δώσε μου το msn σου αν θες να μου το στείλεις από κει! Θα σου χρωστάω χάρη!!.... Thanks! Τα λέμε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλοι, όταν κάνω Τurn ON Wireless σε Ν560 δεν εμφανίζεται η κεραία στην πάνω γραμμή και δεν μπορώ να συνδεθώ πουθενά. Παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...