Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μηπως υπαρχει αναλογο προγραμμα του multiuserhack για palmOs και για το WinMobile του Ν560?

 

τελικα που μπορουμε να βρουμε το update rom?

 

ευχαριστω!

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει το multiuserhack?

Update πότε το έβγαλαν;

Τι βελτιώνει;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει το multiuserhack?

Update δεν έχει βγει...

 

το multiuserhack ειναι ενα freeware προγραμμα για PalmOs το οποιο σου εμφανιζει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν στην συσκευη σου.

με αυτο το προγραμμα αλλαζεις την ταυτοτητα της συσκευης για καποια προγραμματα για να μπορεσεις να τα τρεξεις με καποια αλλη ταυτοτητα.

 

πχ. αν εχεις αγορασει καποιο προγραμμα με username αβγδ και προσπαθεις να το τρεξεις σε καποια αλλη συσκευη που εχει username αβγδε με αυτο το προγραμμα αλλαζεις το username ειδικα για το προγραμμα που εχεις αγορασεις.

 

βεβαια αυτο ισχυει οπως ανεφερα παραπανω για συσκευες που τρεχουν Palm Os.

στο WM δεν ξερω τι παιζεται.......

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Η rom του N560 δεν είναι κανονική rom από την fujitsu siemens, αλλά "modified" rom, και περιέχει και το τελευταίο AKU, το αντίστοιχο service pack δηλαδή για τα wm5
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή η rom είναι cooked δηλαδή unofficial με ότι

αυτό συνεπάγεται.

 

Αντίστοιχο πρόγραμμα δεν υπάρχει φίλε efbi αλλά δεν υπάρχει

τέτοιο πρόβλημα στα windows mobiles γιατί υπάρχουν keyge*

που βγάζουν τον κωδικό σου.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Και το gps φαίνεται να λειτουγεί μια χαρά μετα την αναβάθμιση, αν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αυτό.

Αντε να βγουν και τα wm6 για το n560 να τα βάλουμε και αυτά :P

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια εχω αγορασει το gps tuner εδω και πολυ καιρο....

πως θα μπορεσω να το βαλω και σε 2ο Ν560?

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

spasmeno

 

μηπως μπορει καποιος να βοηθησει να το βρω εστω και σ******ο

ευχαριστω.

 

*το θεωρω παντως αδικο να δινουν κωδικο βασει του αριθμου καποιου μηχανηματος κι οχι σε αντιστοιχιση με το user name*

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να βοηθησει να το βρω εστω και σ******ο

ευχαριστω.

 

*το θεωρω παντως αδικο να δινουν κωδικο βασει του αριθμου καποιου μηχανηματος κι οχι σε αντιστοιχιση με το user name*

 

 

συγνωμη που επιμενω, μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια ρε παιδιά ....

 

Εχω το Ν560 κανα χρόνο και το έχω φορτώσει διάφορα . Τελευταία έβαλα wi fi στο σπίτι και με το αρχικό E2C συνδέομαι (ανοίγει το wi fi , βρίσκει το δίκτυο συνδέεται αλλά όχι σωστά , κλείνω την εφαρμογή και πατάω μετα την κεραία στο πάνω μέρος της οθόνης κάνω turn on και τότε συνδέεται με το δίκτυο μιά χαρά) . βλέπω μέσα απο το Ν560 αρχεία από ένα laptop , ένα pc και ένα Mac . όλα μια χαρά.

 

Ομως προσπαθώ να συνδεθώ με το activesync στο pc (κάτι που πριν κανα 6μηνο το είχα κάνει με το λιδιο pc και δούλευε μια χαρά) και δεν γίνεται με τίποτα . δεν βλέπει καν την usb για να συνδεθεί ακολούθησα ολες τις ενέργειες που προτείνει η microsoft αλλα τπτ . Εκανα και soft reset αλλα πάλι τπτ.

Καμμιά άλλη ιδέα ?

κανα παρόμοιο πρόγραμμα απο αλλού ?

 

Πρέπει οπωσδήποτε να συνδεθώ για φορτώσω χάρτες στο gps....

peterv
Link to comment
Share on other sites

Kαλό είναι να αποφεύγεις να χρησιμοποιείς το E2C γιατι είναι προβληματικό. Εκτός και αν έχεις την τελευταία pro έκδοση. Ο καλύτερος τρόπος είναι να χρησιμοποιείς το εικονιδιο του wifi (turn on).

Μου είχε κάνει και εμένα κάποια προβλήματα το Activesync, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το απεγκαταστήσεις και να το εγκαταστήσεις ξανα με καποια τελευταία έκδοση. Και γενικά απέφευγε την χρήση του E2C :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την πολυ ομορφη παρεα σας!Ειναι η πρωτη φορα που επικοινωνω μαζι σας.Ειναι πολλα αυτα που θελω να ρωτησω αλλα δεν εχω χρονο τωρα για ολα...Προκαταβολικα μονο θα πω οτι ειμαι κι εγω κατοχος ενος Ν560 εδω κι ενα μηνα περιπου αλλα δεν το εχω χαρει ακομα.Αυτο που θελω αρχικα να ρωτησω ειναι αν η εγκατασταση ενος πειρατικου destinator θα επηρεασει τη λειτουργια του GPS η μπορει να προκαλεσει προβληματα στη γενικοτερη χρηση του FS.

Με τον καιρο θα σας ρωτησω κι αλλες αποριες που εχω(ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι και η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδιαιτερη επαφη με τον χωρο,αρα οι αποριες μου σιγουρα θα σας φαινονται χαζες...)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος ενός PDA Siemens. Εχω μια απορία - ερώτηση. Με ποιό τρόπο μπορώ να αφαιρέσω περιοσσότερα του ενός cxontacts ή έστω όλα μαζί ?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος ενός PDA Siemens. Εχω μια απορία - ερώτηση. Με ποιό τρόπο μπορώ να αφαιρέσω περιοσσότερα του ενός cxontacts ή έστω όλα μαζί ?

Pocket Informant.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά SOS!!!

Έκανα την κουτσουκέλα και πήρα το Fujitsu-Siemens N560.

Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ pda & gps και σε ορισμένα πράγματα δεν ξέρω τι μου γίνεται!

Όποιος έχει τη διάθεση και το χρόνο ας απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις μου.

 

1. Όταν συνδέομαι με το gps κάνει αναζήτηση δορυφόρων και έστω ότι βρίσκει κάποιους. Μετά τι? Χρειάζομαι κάποιο ειδικό software φαντάζομαι. Ποιο μου προτείνεται και με τι ενδεικτικό κόστος? Για χάρτες (Ελλάδας) τι παίζει?

2. Αν θέλω να συνδεθώ στο Internet σε λιμάνια, σταθμούς κι αεροδρόμια τι χρειάζομαι για να συμβεί αυτό?

3. Ποιο software μου προτείνεται για να διαβάζει pdf αρχεία? Υπάρχει "δωρεάν" και από που?

4. Ποιο software μου προτείνεται για να γράφει ελληνικά? Κόστος? Υπάρχει "δωρεάν" και από που?

Ξέρω ότι μερικές ερωτήσεις μπορεί να ακούγονται ηλίθιες ή να χρειάζονται μακροσκελείς απαντήσεις αλλά τουλάχιστον δώστε μου κάποια στοιχεία για να μπω σε έναν δρόμο κι επειδή έχω μια σχετική εμπειρία από υπολογιστές (εντελώς όμως σκράπας σε wifi συνδέσεις) κάτι θα καταλάβω και θα βρω την άκρη.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

μετά από φορτωμα ενος χάρτη destinator δεν αναγνωρίζει την κάρτα SD αγόρασα καινουργια την έβαλα επάνω και πάλι τα ίδια ....

βλέπω στον explorer κάποια αρχεία ξεκάρφωτα πχ. pim κ.α. κάνω soft reset αλλά τίποτα για κάποιο λόγο δεν αναγνωρίζει την SD .

είχα 2 GB SD και τώρα προσπαθώ να βάλω 4 GB παίζει ρόλο ?

 

καμμιά ιδέα ?

 

δεν με ενδιαφέρουν τα δεδομένα μέσα στο PDA αλλά δεν ξεκολάει το ριμάδι να δεί την κάρτα ?????????

peterv
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κανεις format την κάρτα σε fat32.

Eπίσης μερικές κάρτες μνήμης secure digital έχουν την ένδειξη HC (high capacity), η οποία δεν υποστηρίζεται απο όσο γνωρίζω στο N560. Δεν έχω δοκιμάσει καρτα SDHC στο δικό μου ωστέ να δω τι γίνεται. Πιθανόν να μην την αναγνωρίζει καθόλου, μπορεί να την αναγνωρίζει τμηματικά. Οπότε καλύτερα να αποφεύγεις τις HC κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...