Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SuperBilly mallon einai bug sto N560 giati kleinei to backlight oti kai na kaneis otan to exeis stin fortisti ektos an to exeis na min kleinei sto battery powered kai sto external!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα αν εχω απενεργοποιημένη την επιλογή στο external power δεν σβηνει , το έχω συνεχεια στον φορτιστή στο αμάξι, λόγο του destinator.
Link to comment
Share on other sites

....META THN KLOPH TOY M600 .....

 

Οχι ρε φίλε, τώρα τι να πω? :worry:

Απλά μην το σκέφτεσαι.

Δεν ξέρω αν το είχες αναφέρει παλαιότερα, τώρα το διάβασα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, το έχω "ζήσει" κι εγώ.

 

 

Όσον αφορά τη BVRP, το 2790 μου συνοδεύεται από μια έκδοση που κάνει παιχνιδάκι τη σύνδεση μέσω ΒΤ.

Φαντάζομαι ότι δεν θα έχουν περιοριστεί βγάζοντας μόνο μία έκδοση για το συνοδευτικό cd των ΗΡ ipaq.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποίησα backlight στο external power, έβαλα στο power να μην κλείνει μετά από κάποια λεπτά που έκλεινε, έβγαλα και το password, γιατί έβγαινε κι αυτό κάθε τρία λεπτά και τώρα νομίζω πως είναι εντάξει...:wacko: :wacko:

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φίλε, τώρα τι να πω? :worry:

Απλά μην το σκέφτεσαι.

Δεν ξέρω αν το είχες αναφέρει παλαιότερα, τώρα το διάβασα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, το έχω "ζήσει" κι εγώ.

 

 

Όσον αφορά τη BVRP, το 2790 μου συνοδεύεται από μια έκδοση που κάνει παιχνιδάκι τη σύνδεση μέσω ΒΤ.

Φαντάζομαι ότι δεν θα έχουν περιοριστεί βγάζοντας μόνο μία έκδοση για το συνοδευτικό cd των ΗΡ ipaq.

Φίλε τα εχω γραψει στο thread του Μ600, ασε μου εσπασαν το τζαμι του συνοδηγου μερα μεσημερι κατω απο το πατρικο της γυναικας μου στη Θεσ/νίκη και παει το ETEN!

Τωρα οσον αφορα το BVRP για πες εχεις αυτη την εκδοση να την δοκιμασω; Παντως εχω ψαξει παντου και για wm5.0 δεν παιζει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν έχει πρόβλημα με αυτό το PPC; Πάντως χρόνια είχα να ευχαριστηθώ έτσι Gadget!
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι καμια φορά που κρασάρει το gwes.exe, αλλα και αυτό σπάνια. Λογικά θα βγει κάποιο update από την fujitsu siemens. :)
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ προβλήματα με το Gwes.exe κυρίως με το pocket breeze, αλλά απενεργοποίησα το error report στο Ν560 και τώρα όλα δουλεύουν ρολόϊ....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα προβλήματα που έχω είναι το handymenu-το οποίο ύστερα απο πολλά κολλήματα το έβγαλα και ησύχασα- και το ότι δεν μπορώ να το συνδέσω με το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και μια φώτο(απο το ύψος του κεφαλιού) για την καλύτερη θέση τοποθέτησης(κυρίως απο πλευράς ορατότητας) στο auto αφού είχα δοκιμάσει 3-4 διαφορετικές θέσεις με τη βεντούζα...

http://img425.imageshack.us/img425/2633/560awa1hb.jpg' alt='560awa1hb.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

Re paidia egw san poly neos katoxos tou N560 den exw katalabei kyriws 3 pragmata.

1) Pws sto kalo mpainoun ellhnika sto word-excel-powerpoint

2)Giati polles fores argei toso poly na brei doryforo h de briskei kai katholou

3)Giati kamia fora sbhnei xwris na exei eidopoihsh oti teleiwnei h mpataria

 

An mporei kapoios as boithisei giati ws neos katoxos-psaraklas skeftomai mipws to paw na to dous sth siemens.

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το πρώτο ξέρω να σου απαντήσω. Πρέπει να βάλεις ένα άλλο keyboard, όπως το Resco, που υποστηρίζει ελληνικά

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Re paidia egw san poly neos katoxos tou N560 den exw katalabei kyriws 3 pragmata.

1) Pws sto kalo mpainoun ellhnika sto word-excel-powerpoint

2)Giati polles fores argei toso poly na brei doryforo h de briskei kai katholou

3)Giati kamia fora sbhnei xwris na exei eidopoihsh oti teleiwnei h mpataria

 

An mporei kapoios as boithisei giati ws neos katoxos-psaraklas skeftomai mipws to paw na to dous sth siemens.

1. Nai to Resco keyboard einai h kalyterh lysi gia na grafeis ellhnika alla min ksexaseis sta Regional Settings na baleis to Greece.

2. Einai simantiko tin proti fora pou tha energopoihsete to GPS meta apo Hard Reset na perimenete ospou na kanei fix xoris na metakinitheite katholou! To eixa diabasei sto site tis FSC to ekana me to pou pira to N560 kai tora mou kanei fix akoma kai an to anoikso sto amaksi me 100xlm tin ora se ligotero apo 45 deuterolepta an de eimai akinitos gyro sta 20 deuterolepta. Enas filos me N560 poy den akolouthise auto to "kolpaki" tromazei na piasei doryforous akoma kai meta apo poly ora.

3. Mallon kapoio software tha ftaiei giauto mias kai den mou exei symbei pote.

Oso gia to gwes re paidia emena pote den kollise! Ti einai auto kai ti kanei?

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει πάντα μήνυμα και κάνει και έναν ήχο όταν ειναι να μείνει απο μπαταρία. Εμενα αρχίζει και το βγάζει όταν η μπαταρία είναι καπου στο 20%. Καλο είναι βέβαια να του ριχνεις μια ματια που και που, και όταν δεν το χρησιμοποιείς να το σβήνεις. Ετσι κρατάει πολυ περισσότερο.

 

Το gwes.exe είναι κάποιο process του ppc που τρέχει στο background και καμια φορά κρασάρει. Έχω την υποψία ότι ίσως να φταεί το E2C γιαυτό, χωρίς να είμαι σίγουρος όμως. Πάντως απο την στιγμή που αναβάθμισα το E2C δεν έχει ξανακρασαρει το gwes.exe.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους..

 

Μετά από προσεκτική (?!?) ανάλυση της αγοράς για VGA PPC με GPS δυνατότητες κατέληξα στο FS N560, και ήδη το παράγγειλα απο ελληνικό eshop (play247).

 

Ευχαριστώ για τα χρήσιμα σχόλια και παρατηρήσεις που διάβασα σε αυτό το thread. Ευχομαι να το χαρώ (οταν έρθει) και θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

 

Περιμένω με αγωνια το νεο μου N560..!!

--Γιώργος ο Υποβρύχιος
Link to comment
Share on other sites

Paratirisa to eksis me to pou xrisimopoihsa to E2C kai to anabathmisa kiolas to WiFi den ksanadoulepse! Anagkastika na kano Hard Reset kai tora ola kala! Makria apo to E2C mia blakeia kai misi einai alloste!
Link to comment
Share on other sites

Μα, όλοι αυτό περιμένουμε...:D :D

Άξιζε τον κόπο η αναμονή το πρόγραμμα παίζει άψογα με ελληνικά κανονικότατα αν και ήθελε λίγο φτιάξιμο το ελληνικό πληκτρολόγιο και γενικά παίζει τέλεια και υποστηρίζει VGA ανάλυση. Απλά άψογο. Ίσως μόνο παράπονο η ξενέρωτη φωνή της Γαλλιδούλας (πιθανόν μεγάλης ηλικίας) που έχει προφορά για γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Άξιζε τον κόπο η αναμονή το πρόγραμμα παίζει άψογα με ελληνικά κανονικότατα αν και ήθελε λίγο φτιάξιμο το ελληνικό πληκτρολόγιο και γενικά παίζει τέλεια και υποστηρίζει VGA ανάλυση. Απλά άψογο. Ίσως μόνο παράπονο η ξενέρωτη φωνή της Γαλλιδούλας (πιθανόν μεγάλης ηλικίας) που έχει προφορά για γέλια.

Γιατί δε βάζεις τα Ελληνικά wav;

 

 

 

 

Δείτε και το τελευταίο απόκτημά μου (alu case=19euro)

http://img60.imageshack.us/img60/6974/dscn0410small4pi.jpg' alt='dscn0410small4pi.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

Άξιζε τον κόπο η αναμονή το πρόγραμμα παίζει άψογα με ελληνικά κανονικότατα αν και ήθελε λίγο φτιάξιμο το ελληνικό πληκτρολόγιο και γενικά παίζει τέλεια και υποστηρίζει VGA ανάλυση. Απλά άψογο. Ίσως μόνο παράπονο η ξενέρωτη φωνή της Γαλλιδούλας (πιθανόν μεγάλης ηλικίας) που έχει προφορά για γέλια.

 

Είναι το επίσημο από την NGI; Αυτό που θα αντικαταστήσει το ΡΝ;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε harrysvr

την έχω σταμπάρει και εγώ αυτή τη θήκη.

Έμεινες ευχαριστημένος; Ψιλοφοβόμουν μήπως δε καθεται καλά το loox, αλλά από ότι βλέπω είναι μια χαρά.

Αν δε σου είναι κόπος μπορείς να βγάλεις καμια φώτο ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...