Jump to content

Tα πάντα για το Gmail


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες στον broswer μήπως βρεις add on

 

Το θέμα έγινε επισημασμενο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τα επισυναπτομενα αρχεια τα οποια τα κατεβαζεις μεσα απο την android εφαρμογη πού εγκαθηστουντε;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα επισυναπτομενα αρχεια τα οποια τα κατεβαζεις μεσα απο την android εφαρμογη πού εγκαθηστουντε;

Ευχαριστω.

 

Στον φάκελο downloads

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο downloads

 

Thank you αλλα κι εγω εκει νομιζα αλλα δεν τα βλεπω.

 

edit: Οκ, εγω φταιω. Τα βρηκα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο εξής, για τέτοια θέματα θα πρέπει να απευθύνεσαι στο αρμόδιο forum για το Android.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δε ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος, όταν πάω να δημιουργήσω ένα λογαριασμό και βάζω το Gmail μου δε μου το δέχεται όλες τις φορές και αναγκάζομαι να βάλω το Hotmail μου. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος, όταν πάω να δημιουργήσω ένα λογαριασμό και βάζω το Gmail μου δε μου το δέχεται όλες τις φορές και αναγκάζομαι να βάλω το Hotmail μου. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Με άλλον browser δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

Με άλλον browser δοκιμασες;

Χμμ όχι.. Μόνο με Chrome..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χμμ όχι.. Μόνο με Chrome..

 

Δοκίμασε και με έναν άλλον, να δεις αν υπάρχει αλλαγή τότε. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πώς διαγράφω ένα gmail λογαριασμό;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαγράψει ποτέ λογαριασμό αλλά λογικά αυτό πρέπει να είναι

Λογαριασμός -> Εργαλεία δεδομένων -> Διαγραφή του λογαριασμού και των δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Thanks, αυτό ήταν.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Συζητάμε εδώ κ για την android εφαρμογή; εδώ κ λίγες μέρες μου κάνει το εξής: έχω μόνο έναν λογαριασμό περασμένο στξν εφαρμογή. Τον δήλωσα κ σαν priority inbox. Όλα ωραία κ καλά αλλά πλέον μερικά μηνύματα τα πάει στο "απλό" κ δεν τα δείχνει στο priority παρόλο που είναι το ίδιο κ το αυτό. Καμιά ιδέα; να καταργήσω ίσως το priority setting;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω συγχρινισει κινητο android με gmail αλλα στον υπολογιστη στο gmail δεν μου εφανιζει ολες τις επαφες.

Αν όμως εκει που λεει " αναζητηση προσωπων" κατω αριστερα στην οθονη πληκτρολογήσω το ονομα της επαφης μου την βρισκει

 

Ας πουμε αν εχω καταχωρισει μια επαφη με το ονομα myphone με κινητο 69....... δεν την εμφανιζει ενώ αν την γραψω στην αναζητηση την βρισκει

 

Στο κινητο η επαφη φαινεται να είναι συνδεδεμενη με το google μια χαρα και φαινεται και στς επαφες

 

Τι μπορει να φταιει ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ειναι θέμα συσκευής η ρύθμισης;
Link to comment
Share on other sites

είναι λίγο μπέρδεμα η όλη φάση των επαφών gmail και του συγχρονισμού τους στις android συσκευές μας, έχε χάρη όμως που είναι η καλύτερη cloud λύση για επαφές. Γενικότερα υπάρχουν 2 περιοχές που πρέπει να κοιτάξεις,

1. Οι ρυθμίσεις των επαφών σου, το τι θα σου εμφανίζει και εαν έχεις κάποια επαφή περασμένη στη sim ή στη local μνήμη... από ότι είπες το κοίταξες, αλλά κάνε άλλη μια δοκιμή, ζητώντας να σου εμφανίσει μόνο τις local, μετά μόνο τις επαφές sim και τέλος μόνο τις επαφές google. Επίσης σε κάποιοες συσκευές έχει επιλογή εμφάνισης μόνο επαφών με τηλέφωνο, δες και αυτό.

2. Ομαδοποίηση επαφών στο gmail: είναι λίγο μπέρδεμα, εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά - ιδίως με το συγχρονισμό στα lenovo που έχουν προβληματικούς contact managers. Πιθανόν η επαφή myphone να μπήκε σε κάποια ομάδα η οποία δεν συγχρονίστηκε ή δεν είναι τικαρισμένη να εμφανίζεται στις ρυθμίσεις επαφών του κινητού.

 

Η δική μου λύση που ίσως σου δώσει ιδέες, είναι η δημιουργία μιας νέας ομάδα mymobile στο gmail, στηνν οποία περνάω μόνο οτι θέλω να βλέπω στο κινητό μου. Άρα έχω την default ομάδα ΟιΕπαφες μου, στην οποία μπαίνουν ΟΛΑ τα contacts (ακόμα και κάτι άσχετα support εμαιλ) και απο αυτές επιλέγω ποιες θα έχω και στην ομάδα mymobile. Οπότε στις ρυθμίσεις εμφάνισης στην συσκευή, επιλέγω εμφάνιση της ομάδας mymobile και όχι της ΟιΕπαφές μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .....Η συσκευη είναι το S4 και ενώ επρεπε κανονικα να συγχρονιζει αυτόματα χρειαστηκε 3 φορες για να φανουν και στο pc ολλες οι επαφες που εχει το κινητο. Με την 3η φορα φανηκαν ολες .Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα .....Η συσκευη είναι το S4 και ενώ επρεπε κανονικα να συγχρονιζει αυτόματα χρειαστηκε 3 φορες για να φανουν και στο pc ολλες οι επαφες που εχει το κινητο. Με την 3η φορα φανηκαν ολες .Ευχαριστω

 

Μήπως ήσουν βιαστικός και είχες πολλές επαφές; Ίσως όταν έψαξες δεν είχε κάνει sync η επαφή ακόμα. Αργεί να συγχρονίσει γενικά το Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήσουν βιαστικός και είχες πολλές επαφές; Ίσως όταν έψαξες δεν είχε κάνει sync η επαφή ακόμα. Αργεί να συγχρονίσει γενικά το Gmail.

 

Πιθανον.Οντως αργει να συγχρονισει το gmail .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα να ρωτησω κ γω κατι σε περιπτωση διαγραφης λογαριασμου και ανακτησης την επομενη μερα

μηνυματα και επαφες ανακτουνται κ αυτα η εχουν διαγραφει κατα την διαγραφη λογαριασμου,,,ευχαριστω εκ των προτερων

Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη,ο ηλίθιος ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχα ενσωματώσει στο GMAIL και ένα λογαριασμό POP που διαθέτω (xxxxx@windtools.gr). Όλα καλά όταν προ 2μήνου περίπου σταμάτησα να δέχομαι τα mail του εν λόγω λογαριασμού μου στο gmail.

Όποτε προσπαθώ να προσθέσω ξανά τον εν λόγω λογαριασμό μέσω του πεδίου "Προσθέστε έναν λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου POP3 που σας ανήκει" δεν με αφήνει να ολοκληρώσω τη καταχώρηση και εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία ασφαλούς σύνδεσης SSL στο mail.windtools.gr".

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αντιμετοπιζω το εξεις προβλημα στα εισερχομενα μου οταν δεχομαι ενα συμαντικο μυνημα(μεταβολη λογαριασμου απο τραπεζα)δεν εμφανιζεται στα ¨κυρια¨ μυνηματα αλλα ¨ολα τα μυνηματα¨οποτε δεν το παιρνω ειδηση..το τικαρο ωσ σημαντικο του βαζω αστερακι το κανω μετακινηση στα κυρια εισερχομενα αλλα οταν ερχετε νεο μυμημα απο την τραπεζα αυτο παλι πηγαινει στο λαθος μερος ..τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας και χαρά σας,

 

 

Διαπίστωσα σήμερα που ήθελα να ξετρυπώσω ένα πανάρχαιο mail, οτι το Outlook μου (ΙΜΑΡ ρύθμιση) δεν έχει "κατεβάσε" όλα τα mail αλλά μόνο (τουλάχιστον στα απεσταλμένα - γιατι εκεί κοίταξα) μέχρι τα μέσα του 2012. Οπότε αναγκάστηκα να σκάψω στο Gmail στον ιστό και εκεί είναι εντελώς δυσκοίλια τα πράγματα γιατί το ριμάδι δεν έχει μια απλή επιλογή "Save as" και να αποκτήσεις όμορφα και ωραία ένα msg μήνυμα στο desktop σου.

 

Πάλεψα κάμποσο με διάφορες πατέντες αλλά τελικά τα ξαναέκανα forward στον εαυτό μου και τα συγχρόνισε το Outlook μου μόλις τώρα. Πώς θα γίνει να συχγρονίσει όμως και όλα τα παμπάλαια email που έχω;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις, κάπου έχει μια μπάρα που την μετακινείς και ορίζεις, πόσο πίσω να σου συγχρονίσει τα mail
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...