Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα φίλε μου.Μπήκα στο Νόκια Ασίας και ομολογώ πως δεν είδα και καμμία διαφορά με το απλό 6233,πέραν του ότι το 6233 Music Edition είναι σε λευκό χρώμα και στο πακέτο προς πώληση έχει 512άρα κάρτα μνήμης,αντί της "δικής" μας 64άρας και επίσης έχει Carkit......Αυτά!!!

 

Καλησπερα και σε σενα .Και εγω αυτες τις διαφορες βρηκα .

Το γνωστο κολπο της νοκια ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που γνωρίζει να μου πει κάτι σχετικά με το βίντεο που τραβάει το 6233.Συγκεκριμένα όταν περνάω τα αρχεία βίντεο που έχω τραβήξει από το τηλέφωνο στον υπολογιστή-αυτός (ο υπολογιστής..) δεν μου τα ανοίγει κι έτσι δεν μπορώ να τα δω....?!?! Ούτε με Windows Media Player,ούτε με Real Player,ούτε με Winamp,ούτε με τον BSPlayer (αυτά τα προγράμματα έχω..) τα ανοίγει!!!!

Γνωρίζω ότι τραβά βίντεο σε φορμάτ 3gp.Ναι αλλά και το παλιό μου κινητό (ένα SE Κ700i) τραβούσε με το ίδιο φορμάτ βίντεο (δηλ.3gp) αλλά ο υπολογιστής μου τα άνοιγε τότε τα αρχεία.....Μήπως η 3gp του 6233 είναι κάποια καινούρια βερσιόν του συγκεκριμένου φορμάτ και γι'αυτό δεν την ανοίγει ο υπολογιστής μου????

Πέστε μου τι θα μπορούσα να κάνω για να επιλύσω αυτό το πρόβλημα, χωρίς να χρειαστεί να μετατρέπω(convert),τα βίντεο αυτά αρχεία (δηλ. από 3gp σε .avi,.mpeg,.dvd κλπ.) μέσω διαφόρων προγραμμάτων που κυκλοφορούν για να μπορέσω να τα ανοίξω επιτέλους.......

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το nokia pc suite και δες τα βιντεο σου. θα ανοιγουν με μια εφαρμογη της nokia και θα παιζουν τα βιντεο σου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το nokia pc suite και δες τα βιντεο σου. θα ανοιγουν με μια εφαρμογη της nokia και θα παιζουν τα βιντεο σου.

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου για τη συμβουλή!!! Λές νά'ναι αυτή η λύση του προβλήματος?? Η αλήθεια είναι ότι δεν εγκατέστησα το nokia pc suite, μιάς και στο πακέτο δεν συμπεριλαμβάνονταν καλώδιο USB και έτσι το θεώρησα περιτό.Μέχρι τώρα, όλα τα αρχεία, από και προς το κινητό μου και τον Η/Υ, τα έκανα μέσω του МА-730 Bluetooth Data Suite που είχα αγοράσει....

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω.....

Το θέμα όμως είναι γιατί να μην ανοίγουν με τα παραπάνω προγράμματα που σας ανέφερα,τα οποία ανοίγουν όλα τα είδη αρχείων (Windows Media Player,Real Player,Winamp,BSPlayer κλπ.).Μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει.........

 

 

Ευχαριστώ πάντως!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά. Αλλά και σε μένα έβγαλε no updates available.

Simfwna me plirofories pou ew tha ipostirizete kai to 6233 pantws. To mono pou mporoume na kanoume einai na perimenoume kai tha doume

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Simfwna me plirofories pou ew tha ipostirizete kai to 6233 pantws. To mono pou mporoume na kanoume einai na perimenoume kai tha doume

δηλαδη αν το κατεβασω κ το βαλω στο 6233 μου θα λειτουργει κανονικα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν το κατεβασω κ το βαλω στο 6233 μου θα λειτουργει κανονικα???

 

Δεν εγκαθίσταται στο κινητό, αλλά είναι πρόγραμμα-προέκταση του Pc suite και κάνει update μέσω του PC. Προς το παρόν πάντως δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Όντας κάτοχος του 6270, σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με κάποιο άλλο, μία επιλογή εκ των οποίων είναι και το 6233. Πιστεύετε ότι υπερέχει το 6233 έναντι του 6270? Επίσης, θα το βρώ πουθενά σε ασημί-γαλάζιο χρώμα? Το έχει κανείς σας? Γιατί όπου πάω βλέπω το μαύρο χρώμα μόνο? (Το οποίο κατά την γνώμη μου δεν κολακεύει το συγκεκριμένο κινητό...)
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο highwatcher που ψάχνει πρόγραμμα που να παίζει τα 3gp αρχεία του ΝΟΚΙΑ του,

μου φαίνεται ότι κάτι πήρε το μάτι μου σε ένα από τα ένθετα CD περιοδικού υπολογιστών αυτού του μήνα.

Αν ανακαλύψω ποιο είναι, θα σε ενημερώσω. Πάντως απ'όσο ξέρω δεν παίζουν με κανένα από τα γνωστα media players.

 

Συμπλήρωση: Το πρόγραμμα είναι το 3GP Player 2006.

 

 

" ....Το 3GP Player 2006, είναι ένα δωρεάν player αρχείων 3GP για το PC. Με αυτό το μικρό πρόγραμμα, το PC σας θα έχει πλήρη υποστήριξη για όλα τα κοινά formats που κυκλοφορούν και έτσι θα μπορείτε να απολαμβάνετε όλα τα βίντεο που σας στέλνουν οι φίλοι σας. Το 3GP Player 2006 υποστηρίζει όλα τα formatsa των κινητών τηλεφώνων, συμπεριλαμβανομένων των 3GP, 3G2, 3GPP2, MOV, AVI και το MPEG-4. Ενώ διαφημίζεται ως ένα πλήρες player, το πρόγραμμα φαίνεται να είναι απλώς ένα front-end με ένα πλήρες πακέτο από codecs, αφού απαιτεί για τη λειτουργία του να έχετε εγκαταστημένο το Quicktime της Apple.... "

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα κι εγω οτι το προγραμμα λειτουργει συμπληρωμαιτκα με τον player Quick time, ομως δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα αφου σε ενα players μπορεις να τοποθετησεις ολους τους αποκωδικοποιητες που υπαρχουν στο http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm . Ελπιζω να βοηθησα..
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα κι εγω οτι το προγραμμα λειτουργει συμπληρωμαιτκα με τον player Quick time, ομως δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα αφου σε ενα players μπορεις να τοποθετησεις ολους τους αποκωδικοποιητες που υπαρχουν στο http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm . Ελπιζω να βοηθησα..

 

Λοιπόν φίλοι μου έλυσα το πρόβλημά μου!! Είχα αρκετά παλιά βερσιόν προγράμματος Codecs και συγκεκριμένα, είχα το ACE Mega Codecs Professional Edition από το Δεκέμβριο του 2005,ενώ τώρα εγκατέστησα το K-Lite (version 2.80 full) του περασμένου Νοέμβρη (2006).

Τώρα μου ανοίγει άνετα τα αρχεία βίντεο τουλάχιστον με τον Media Player Classic (ίσως και με άλλα προγράμματα-Players,που έχω αλλά δεν τα δοκίμασα ακόμη.....)

 

Πάντως σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε ΤΙΜ και βλεπετε streaming καναλια με το κολπο που αναφερται σε αλλο θεμα του παροντος φορουμ-ενοτητας, πειτε μου που αποθηκευσατε τους συνδεσμους...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από κατάστημα της ΤΙΜ και μου είχαν πει ότι για δύο χρόνια ότι συμβεί να το πάω σ' αυτούς και όχι στην ΝΟΚΙΑ...

 

τώρα μόλις είδα ότι πάνω στο αυτοκόλλητο του πακέτου δεξιά από εκεί που γράφει ΝΟΚΙΑ 6233 ΙΜΕΙ:.... ή αλλιώς στην επάνω δεξιά γωνία γράφει το εξής:

 

TIM GR BLACK

GSM 900/1800/1900

WCDMA 2100

 

Προφανώς δεν είναι της ALPHA COPY αν και στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες και την εγγύηση γράφει ALPHA COPY...

 

Η ταινία ασφαλείας πάντως είναι χάρτινη, λευκή και έχει ολόγραμμα "ΝΟΚΙΑ" (σαν αυτό που έχουν τα χαρτονομίσματα, που αλλάζει όψη από την πλευρά που το κοιτάς) και από κάτω γράφει "SEALED"

 

Μήπως και τα δικά σας που έχουν πρόβλημα είναι της ΤΙΜ;

 

 

nai kai mena pou to exei to provlima einai tis TIM

Link to comment
Share on other sites

To Nokia 6234 εμφανίζεται πλέον στη λίστα για online update. http://europe.nokia.com

 

Θα κάνει και για το 6233; Το δοκίμασε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει και για το 6233; Το δοκίμασε κανείς;

egw kai mou leei there are no udates uvailable for your device at the moment.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

egw kai mou leei there are no udates uvailable for your device at the moment.

 

Υπάρχει σε αυτό το site, αλλα έχει για το 6234.

 

http://www.nokia.co.uk/A4226014

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχει αναφερθεί ότι παίρνει κάποιος τηλέφωνο και δείχνει κλειστό, έχει τύχει σε πολλούς;

Δε νομίζω. Πιθανόν με μια αναβάθμιση να λυθεί ;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα...

Νομίζω όμως ότι λύθηκε (εδώ και τρεις μέρες δεν είχα πρόβλημα) όταν απενεργοποίησα το 3G...

Έχω ακούσει προβλήματα γενικά στη vodafone και από αλλες συσκευές εκτός της ΝΟΚΙΑ...

Φταίει άραγε το 3G της vodafone;

Ή μήπως επειδή το κινητό ήταν της ΤΙΜ και το λειτουργούμε με vodafone κάρτα;

(αν βέβαια λύθηκε το πρόβλημα... θα το ξέρουμε σε καμιά 10-15 μέρες αν δεν ξαναπαρουσιαστεί...)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα...

Νομίζω όμως ότι λύθηκε (εδώ και τρεις μέρες δεν είχα πρόβλημα) όταν απενεργοποίησα το 3G...

Έχω ακούσει προβλήματα γενικά στη vodafone και από αλλες συσκευές εκτός της ΝΟΚΙΑ...

Φταίει άραγε το 3G της vodafone;

Ή μήπως επειδή το κινητό ήταν της ΤΙΜ και το λειτουργούμε με vodafone κάρτα;

(αν βέβαια λύθηκε το πρόβλημα... θα το ξέρουμε σε καμιά 10-15 μέρες αν δεν ξαναπαρουσιαστεί...)

 

Μην αγχώνεσαι άδικα. Και εγώ με voda και κ800 ειδικα όταν οδηγάω χάνω κάποιες κλήσεις. Κάποιες περιοχες είναι πιο προβληματικές απο άλλες. Πολλες φορες το γυρνάω στο gsm για να μην έχω πρόβλημα. Στον πειραια μου έχει χάσει αρκετες κλησεις. Και με ενα ν80 που είχα για 2-3 μέρες ίδια κατάσταση. Μάλιστα στη καλλίπολη είχε νεκρώσει η κεραια 3g. Αναγκάστηκα να το γυρίσω gsm για να κάνω κλήση. Αυτο μου είχε συμβει μια φορά και στο παλαιό φάληρο!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...το πρόβλημα με το να φαίνεται το κινητό κλειστό χωρίς να είναι, εμφανίζεται μόνο όταν το κινητό είναι στην επιλογή να δουλεύει στο 3G και στο GSM; Υπάρχει η δυνατότητα να είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο συνέχεια σε 2G δίκτυο; Τότε σταματάει αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...το πρόβλημα με το να φαίνεται το κινητό κλειστό χωρίς να είναι, εμφανίζεται μόνο όταν το κινητό είναι στην επιλογή να δουλεύει στο 3G και στο GSM; Υπάρχει η δυνατότητα να είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο συνέχεια σε 2G δίκτυο; Τότε σταματάει αυτό το πρόβλημα;

 

Λογικά το 2G δικτυο είναι πιο αξιοπιστο και δεν θα χάνεις κλήσεις. Δοκίμασε και δες. Υπάρχει δυνατότητα να το κλειδώσεις στο gsm. Κάπου στις ρυθμίσεις δικτύου είναι

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το 2G δικτυο είναι πιο αξιοπιστο και δεν θα χάνεις κλήσεις. Δοκίμασε και δες. Υπάρχει δυνατότητα να το κλειδώσεις στο gsm. Κάπου στις ρυθμίσεις δικτύου είναι

 

Βασικά δεν έχω αυτό το τηλέφωνο αλλά σκέφτομαι να το αγοράσω. Αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το διακινδυνεύσω και να σκέφτομαι...τώρα λες να έχασα κάποια κλήση....:worry:

Τα παιδιά που είχαν πρόβλημα με το τηλέφωνο μπορούν να μας που αν όταν είχαν το πρόβλημα το κινητό ήταν στο 2G+3G ή μόνο στο 3G?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...