Jump to content

Flybook


luke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Format πως γίνεται σε αυτό το μηχάνημα?Σε περίπτωση που δεν έχεις εξωτερικό drive?

 

OSA DE FTANEI H ALEPOU TA KANEI KREMASTARIA
Δεν νομίζω να ισχύει αυτο δεν είναι πλουσιος μόνο ο φίλος σου...Το ζήτημα είναι το κατα πόσο είναι χρηστικο και χρήσιμο στον καθενά και αν το κάνει ετσι για το παπατζιλικι
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

το κανάλι MAD ήταν το πρώτο που ουσιαστικά "έφερε" στην Ελλάδα τα flybook...! οι περισσότεροι παρουσιαστές έχουν ένα τα τελευταία 2 χρόνια...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ρισκάρει κάποιος σε αγορές αμφιβόλου προελεύσεως με επεξαργαστές transmetta και δεν ξέρω τι όταν στις ίδιες ίντσες υπάρχει το επώνυμο fujitsu siemens με intel pentium m 1.2, το μόνο tablet με οθόνη passive digitizer,δε χρειάζεται γραφίδα-γράφεις ακόμα και με το δάχτυλο! Επίσης είναι ακόμα πιο ελαφρύ, 1 μόνο kgr..

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_24_74&products_id=1715

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

nectons δεν ειναι το θεμα οτι δεν φτανουμε τα κανουμε κρεμασταρια (εγω προσωπικα μπορω να ανταποκριθω στις οικονομικες απαιτησεις αυτου του μηχανηματος) αλλα το θεωρω ΚΟΡΟΙΔΙΑ οταν με 2200 προσπαθουν να μου πουλησουν κατι για το οποιο σου απαντησε ο hharis τωρα πως δουλευετε "photoshop cs pano tou kai vgazei douleia to ergaleiaki" και ποσο θα σε ευχαριστουσε να παιζεις "nfs most wanted (NAI NAI NAI) me very low ta panta alla to pezei!" με Low τα παντα απο τα Post σου που εχω διαβασει δεν μου φαινεσαι για ανθρωπος που θα θυσιαζες την οπτικη ποιοτητα. Και επισης συμωνω και με τον Stefanos_79 πιο πολυ παπαντζα ειναι παρα λειτουργικος.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Kai giati na min parei kapios 1GB mnimi kai 7 ores autonomia (12,5 ores aytonomia me proeretiki mpataria) apo to eksisu poli mikro SONY Vaio TX1? Exei k DVD-RW.

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1713

 

Deite parakato kai peite mu an thelete kati parapano apo ena mikro mikro tosoduliko pc

 

Περιγραφή

 

Κατασκευή υψηλής τεχνολογίας από νήματα άνθρακα για ελάχιστο βάρος και μέγιστη ανθεκτικότητα.

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Επεξεργαστής:

 

* Intel Pentium M Ultra Low Voltage 753 1.20 GHz

* 2MB Level 2 cache

* 400MHz Front Side Bus (FSB)

 

Οθόνη:

 

* 11.1" ευρεία TFT WXGA, τεχνολογίας X-black

* Ανάλυση 1366 x 768 pixel

 

Μνήμη:

 

* 1024 MB DDR2 PC2-3200 400MHz

* Δυνατότητα επέκτασης στα 1536 MB

 

Σκληρός Δίσκος: 60 GB Ultra ATA/100

 

Οπτικός Δίσκος: Double Layer DVD+/-RW

 

Κάρτα Γραφικών:

 

* Intel Graphics Media Accelerator 900

* Έως 128MB μνήμη βίντεο κοινής χρήσης

 

Σύστημα Ήχου:

 

* Intel High Definition Audio με 3D εφέ

* Στερεοφωνικά ηχεία

 

Modem: V92/V.90, K56 flex

 

Δικτύωση:

 

* 10/100 Mbps Ethernet

* Ασύρματο LAN 802.11 b/g

* Bluetooth Ver. 2.0+EDR

 

Πληκτρολόγιο και Συσκευές Κατάδειξης:

 

* Κλασικό πληκτρολόγιο φορητών

* Touch Pad

* Κουμπιά WIRELESS, DVD, Play/Pause, Stop, Previous track, Next track, Mute/SOUND EFFECT, Volume

 

Θύρες Επικοινωνίας:

 

* Ενσωματωμένη υποδοχή καρτών μνήμης MS/MS Pro/MS Duo

* Θύρες εξόδου ακουστικών και εισόδου μικροφώνου

* 1 θύρα για Docking Station

* 1 θύρα VGA

* 2 θύρες USB 2.0

* 1 θύρα IEEE-1394

* 1 υποδοχή RJ-11 μόντεμ

* 1 υποδοχή RJ-45 Ethernet

* 1 υποδοχή DC-in

 

Τροφοδοσία:

 

* Μπαταρία Li-Ion με χρόνο φόρτισης 3.5 ωρών

* Aυτονομία 7 ωρών (12 ωρών με χρήση της προαιρετικής μπαταρίας)

* Τροφοδοτικό 16V DC/100V-240V AC

 

Προεγκατεστημένο Λογισμικό: Microsoft® Windows® XP Professional MUI με Service Pack 2

 

Πρόσθετα Χαρακτηριστικά:

 

* Συσκευή ανάγνωσης ψηφιακών μέσων MS/MS Pro/MS Duo με υποστήριξη Magic Gate

* Κατασκευή από ανθρακονήματα

* Τεχνολογία οθόνης X-black της Sony, για υψηλότερη αντίθεση, εκπληκτική φωτεινότητα και πλουσιότερα χρώματα

 

Διαστάσεις (mm): 272.4 x 21 - 28.5 x 195.1

 

Βάρος (kg): 1.25

Link to comment
Share on other sites

Kai giati na min parei kapios 1GB mnimi kai 7 ores autonomia (12,5 ores aytonomia me proeretiki mpataria) apo to eksisu poli mikro SONY Vaio TX1? Exei k DVD-RW.

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1713

 

Deite parakato kai peite mu an thelete kati parapano apo ena mikro mikro tosoduliko pc

 

Περιγραφή

 

Κατασκευή υψηλής τεχνολογίας από νήματα άνθρακα για ελάχιστο βάρος και μέγιστη ανθεκτικότητα.

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Επεξεργαστής:

 

* Intel Pentium M Ultra Low Voltage 753 1.20 GHz

* 2MB Level 2 cache

* 400MHz Front Side Bus (FSB)

 

Οθόνη:

 

* 11.1" ευρεία TFT WXGA, τεχνολογίας X-black

* Ανάλυση 1366 x 768 pixel

 

Μνήμη:

 

* 1024 MB DDR2 PC2-3200 400MHz

* Δυνατότητα επέκτασης στα 1536 MB

 

Σκληρός Δίσκος: 60 GB Ultra ATA/100

 

Οπτικός Δίσκος: Double Layer DVD+/-RW

 

Κάρτα Γραφικών:

 

* Intel Graphics Media Accelerator 900

* Έως 128MB μνήμη βίντεο κοινής χρήσης

 

Σύστημα Ήχου:

 

* Intel High Definition Audio με 3D εφέ

* Στερεοφωνικά ηχεία

 

Modem: V92/V.90, K56 flex

 

Δικτύωση:

 

* 10/100 Mbps Ethernet

* Ασύρματο LAN 802.11 b/g

* Bluetooth Ver. 2.0+EDR

 

Πληκτρολόγιο και Συσκευές Κατάδειξης:

 

* Κλασικό πληκτρολόγιο φορητών

* Touch Pad

* Κουμπιά WIRELESS, DVD, Play/Pause, Stop, Previous track, Next track, Mute/SOUND EFFECT, Volume

 

Θύρες Επικοινωνίας:

 

* Ενσωματωμένη υποδοχή καρτών μνήμης MS/MS Pro/MS Duo

* Θύρες εξόδου ακουστικών και εισόδου μικροφώνου

* 1 θύρα για Docking Station

* 1 θύρα VGA

* 2 θύρες USB 2.0

* 1 θύρα IEEE-1394

* 1 υποδοχή RJ-11 μόντεμ

* 1 υποδοχή RJ-45 Ethernet

* 1 υποδοχή DC-in

 

Τροφοδοσία:

 

* Μπαταρία Li-Ion με χρόνο φόρτισης 3.5 ωρών

* Aυτονομία 7 ωρών (12 ωρών με χρήση της προαιρετικής μπαταρίας)

* Τροφοδοτικό 16V DC/100V-240V AC

 

Προεγκατεστημένο Λογισμικό: Microsoft® Windows® XP Professional MUI με Service Pack 2

 

Πρόσθετα Χαρακτηριστικά:

 

* Συσκευή ανάγνωσης ψηφιακών μέσων MS/MS Pro/MS Duo με υποστήριξη Magic Gate

* Κατασκευή από ανθρακονήματα

* Τεχνολογία οθόνης X-black της Sony, για υψηλότερη αντίθεση, εκπληκτική φωτεινότητα και πλουσιότερα χρώματα

 

Διαστάσεις (mm): 272.4 x 21 - 28.5 x 195.1

 

Βάρος (kg): 1.25

Eπειδη το χρησιμοποιω απλα σου λεω οτι ειναι πραγματι πολυ καλο

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Aksizei diladi e?Pisteuis einai apo ta kalitera mikra ayti tin stigmi?

Alla kanei 2500 euro.

EInai polla

Kseris pos mporume na to brume pio ftina?

Ποιο φτηνα στο play247.gr.Eγω ειμαι ικανοποιημενος

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νομίζω ότι όλοι όσοι γράφουν αρνητικά σχόλια απλά ζηλεύουν.

 

Για τις δυνατότητες του flybook δεν θα γράψω καθώς όποιος το θέλει πριν το αγοράσει θα το μελετησει. Εγώ απλά θα πω ότι είναι το μοναδικό που χωράει στο χαρτοφύλακά μου και το κουβαλάω καθημερινά μαζί μου όπου και να πάω.

Για όσους θέλουν να παίζουν Doom στα ταξίδια τους ή στο τρένο ή στο αεροπλάνο ας πάρουν και μια βαλίτσα να το κουβαλάνε.

 

Το μηχάνημα είναι ότι πιο μικρό κυκλοφορεί και επιτρέπει άνετη επεξεργασία κειμένου, spreadsheet ανάγνωση και σύν ταξη e-mail. Αυτό τα λέει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλοι όσοι γράφουν αρνητικά σχόλια απλά ζηλεύουν.

 

Για τις δυνατότητες του flybook δεν θα γράψω καθώς όποιος το θέλει πριν το αγοράσει θα το μελετησει. Εγώ απλά θα πω ότι είναι το μοναδικό που χωράει στο χαρτοφύλακά μου και το κουβαλάω καθημερινά μαζί μου όπου και να πάω.

Για όσους θέλουν να παίζουν Doom στα ταξίδια τους ή στο τρένο ή στο αεροπλάνο ας πάρουν και μια βαλίτσα να το κουβαλάνε.

 

Το μηχάνημα είναι ότι πιο μικρό κυκλοφορεί και επιτρέπει άνετη επεξεργασία κειμένου, spreadsheet ανάγνωση και σύν ταξη e-mail. Αυτό τα λέει όλα.

 

Να ζηλεψουμε αυτο το πραγμα? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :blink:

 

Το ειχα δει πριν κανα διμηνο στον Γερμανο και τρομαξα!!! Ακομα και τα turbo-x ειναι ανωτερα ποιοτικως... ειδικα δε οταν ειδα την τιμη του, το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ειναι πως για να το παρει καποιος εναντι στο Sony ΤX θα πρεπει να συντρεχουν οι παρακατω παραμετροι:

 

1) Να του εχουν κολλησει πιστολι στον κροταφο και να του λενε παρε FLYBOOK

2) Να μην εχει ΚΑΜΙΑ επαφη με υπολογιστες και να παρει το πρωτο πραγμα που του πασαρουνε

3) Να ειναι στελεχος της εταιριας του Flybook

4) ... να ειναι απελπισμενος

5) Να θελει να χασει 2000 ευρω...

 

Αν και συνηθως δεν ειμαι απολυτως στις επιλογες που κανει καποιος, γιατι ο καθενας εχει τις ιδιαιτερες αναγκες/απαιτησεις του, η περιπτωση του flybook ειναι κατι παραπανω απο κραχτης... σου φωναζει απο μακρια "Μην με αγορασεις"

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η αλήθεια ειναι οτι το Flybook ειναι αρκετά overrated... Κρίνοντας απο την ποιότητα κατασκευής θα έπρεπε να έκανε χαλαρά καμια 500άρα-600άρα ευρώ λιγότερα...

 

Πάντως με λιγότερο απο τα μισά λεφτά (περί τα 800-900 ευρώ) παίρνεις απο ebay Sony Vaio PCG-U1 ή PCG-C1MHP Picturebook:

 

Vaio PCG-U1 - ο μικρότερος και δυνατότερος υπολογιστής στο κόσμο (μέγεθος θήκης audio cd και 1024Χ768 resolution):

 

http://pcweb.mycom.co.jp/articles/2002/05/14/vaiou/images/mainl.jpg

 

Vaio PCG-C1MHP PictureBook (μέγεθος Jornada 680-720 και αναβαθμίσημος όσον αφορά σκληρό-μνήμη, έχει bluetooth κ.λ.π. και οθόνη 8,9 ιντσών και ανάλυσης 1280Χ600):

 

http://silicon-verl.de/home/flo/software/c1mhp/20630-vaiopcgc1mhp.jpg

 

Και φυσικά κατα πολύ ανώτερη ποιότητα κατασκευής...;)

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

 

Διαβάζω τα παραπάνω μηνύματα, τα οποία είναι από τον Φεβρουάριο, και επειδή πλέον ο Γερμανός έχει ρίξει την τιμή στα 1299 ευρώ ...... απλά σκεφτόμουν αν συμφέρει μια τέτοια αγορά ?

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=22775&category=475

 

Τι λέτε ?

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
twra epese sta 999 euro... ti lete aksizei? i kalitera to INNOVATOR 10.6" ? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909147
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το έχουμε σε μία βιτρίνα μέσα στο μαγαζί (δεν το βλέπει ο ήλιος), δεν το έχουμε ανοίξει ποτέ και μάλλον πάει για πούλημα στη μισή τιμή, ίσως και λίγο παραπάνω από το 50%. Πάντως όσο καιρό το έχουμε, δεν ενδιαφέρθηκε απολύτως κανένας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...