Jump to content

Συνομιλία με ...πεθαμένους (EVP)


Meraklis56
 Κοινοποίηση

Pios pistevi sto evp?  

19 members have voted

  1. 1. Pios pistevi sto evp?

    • Pistevis sto evp?
    • Den pistevis sto evp?


Recommended Posts

panta iparxi gia prwth fora.

to exi dokimasi kanis???

na ma8oume tpt

loipon vrhka sites me evp

1)Site 1

2)Site 2

3)Kitakste edw gia simples wav

4)Site 4

5)Site 5

7)ti ine ta evp guide

opiois vri tpt as mas pi :alien:

 

EDIT:edw photos apo google.com

photos

Link to comment
Share on other sites

Είπα στον παππού μου για το EVP και μου είπε να μην πιστεύω σε τέτοιες μα$$$$ες. Μετά το είπα στη γιαγιά μου και έβαλε τις φωνές. Όχι για το EVP. Γιατί ο παππούς μου έχει πεθάνει εδώ και 20 χρόνια. :scared:

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

EDIT:edw photos apo google.com

photos

 

ειδικά σε αυτή http://www.pugetsoundvb.org/jdivision/2004_Season/EVP_14_Red_Silver1st_SFY_Mar7.JPG που βγάζει το google έχει γαμω τις ψόφιες! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ειδικά σε αυτή http://www.pugetsoundvb.org/jdivision/2004_Season/EVP_14_Red_Silver1st_SFY_Mar7.JPG που βγάζει το google έχει γαμω τις ψόφιες! :lol:

 

Έφτιαξαν ομάδα βόλευ τα φαντάσματα... :p . Πέρα απτην πλάκα είχε μερικές τρομακτικές φωτογραφίες... :scared: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μακριά απο τέτοιες επικοινωνίες, στο κάτω-κάτω κάποια μέρα θα πάμε σαυτους! Είχα εναν γνωστό που του είχε μπεί η ιδέα να επικοινωνήσει με εναν φίλο του που είχε σκοτωθεί σε τροχαίο, όταν εμπλεξε με περίεργους και άρχισε να ασχολήται με πίνακες ουιτζια και διάφορα, εγω ξέκοψα, να μην τα πολυλογώ το παιδί μετά απο 2 χρόνια αφότου ξέκοψα, δεν ξέρω γιατί, αυτοκτόνησε... Ασε τον Χαρδαβέλα να ψάχνει για τέτοια πράγματα!!!
Link to comment
Share on other sites

Dennisthemenace καλά τα λες

Δεν είναι τίποτα άλλο από την παλιά επικοινωνία με δαίμονες ( γιατί δεν είναι με νεκρούς η επικοινωνία αλλά αποδεδειγμένα με δαιμονικές οντότητες που είναι στα κατώτερα επίπεδα που είναι προσβάσιμα στην πεσμένη μας φύση )

Παλιά είχανε το ουίτζια και τώρα έχουνε το συγκεκριμένο τρόπο

Είναι όμως αφελείς όσοι ασχολούνται γιατί το σατανά λίγο τον νοιάζει ο τρόπος που τον πλησιάσεις . Και χωρίς τέτοιες τεχνολογικές καταστάσεις αν κάτσεις και επικαλεσθείς το κακό το κακό θα βρεις , αν επικαλεσθείς το καλό το καλό θα βρεις.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν πάντα και οι ανοησίες όπως ότι η φαντασία του ανθρώπου βρίσκει ότι μπορείς να φανταστείς . Ασχολούμαι με μουσικό προγραμματισμό και με ήχου μικρόφωνο κτλπ και είναι απόλυτα λογικό αν ηχογραφείς φυσικούς ήχους και μετά δυναμώσεις απίστευτα την ένταση να ακούσεις ότιδήποτε ακόμα και την διπλανή σου που μιλάει στο τηλέφωνο αλλά κανονικά δεν την άκουσες την ώρα της ηχογράφησης.

Οποιος μπλέκετε με τα πίτουρα τον τρων οι κότες

ΣΟΦΕΣ ΠΑΡΟΙΜΙΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως δεν είναι κουφό να πούμε ότι υπάρχουν πνεύματα που δεν βλέπουμε γύρω μας στο κόσμο

Οχι όμως πνεύματα ακίνδυνα για την ψυχική μας υγεία

Υπάρχουν αφού είμαστε άνθρωποι με ψυχές και έχουμε συνέχεια πόλεμο από αρνητικά πνεύματα.

Το θέμα είναι ποιός ο λόγος και για ποιό λόγο να επικοινωνήσει κάποιος και να πειραματισθεί με τέτοιες καταστάσεις ?

Υπάρχει η εξής θεωρία.

Ο Ανθρωπος έχει δυνάμεις η ψυχή του έχει δυνάμεις και υπάρχει και η πύλη αυτή του πνευματικού κόσμου.

Ο Θεός όμως για δική μας προστασία έχει κλείσει αυτή την πόρτα του "πνευματικού κόσμου" για δική μας προστασία.

Δηλαδή να μη μπορούμε να κινούμεθα στο πνευματικό χώρο και να είμαστε εκτεθειμένοι στους κινδύνους του.

Αυτή η γνωριμία με τον πνευματικό κόσμο θα γίνει όταν έρθει η ώρα . Τότε που ο φύλακας Αγγελος θα είναι μαζί μας και θα μπορούμε να προσπεράσουμε και να προφυλαχθούμε από τα αρνητικά πνεύματα που αν έρθουμε μόνοι μας αντιμέτωποι μαζί τους χωρίς τη Χάρη Του Θεού την πατήσαμε δια παντός.

Οταν ο άνθρωπος έχει την ευλογία την αγνότητα την καλή καρδιά και είναι ενωμένος με Τον Θεό τότε ο ίδιος ο Θεός του ανοίγει την πόρτα και τα πνευματικά μάτια.

Οσο όμως είμαστε άνθρωποι απαίδευτοι πνευματικά . Δεν είμαστε ούτε μοναχοί ούτε άγιοι , θέτουμε σε απίστευτο κίνδυνο την ψυχική μας υγεία όταν προσπαθούμε ΧΩΡΙΣ την ευλογία Του Θεού να εισέλθουμε σε τέτοιες "ανακαλύψεις"

Εχουν γίνει τόσα πειράματα και πάντα φαίνετε η απάτη ότι αν όντως επικοινωνήσουν κάποιοι με πνεύματα ότι δεν είναι καλά πνεύματα ούτε πνεύματα συγγενών αλλά δαίμονες.

Οι δαίμονες δεν γνωρίζουν το μέλλον .Γνωρίζουν μόνο το παρελθόν και το παρών.

Παίρνουν τον ήχο της φωνής του πεθαμένου , και ίσως ακόμα και τη μορφή του προκειμένουν να πλανηθεί ο δύστυχος ο άνθρωπος που ψάχνει αυτό το τρόπο επικοινωνίας.

Σε κάποια περίπτωση είχαν πει ότι θα καλέσουν πνεύμα κάποιοι αγίου άνθρωπου

Αρχισαν να του λένε "δεν είσαι εσύ" όχι έλεγε το πνεύμα "εγώ είμαι αυτός που ζητήσατε"

Δεν είσαι εσύ , όχι εγώ είμαι , δεν είσαι εσύ , όχι εγώ είμαι . Κάποια στιγμή νευρίασε τόσο πολύ το πνεύμα αυτό που τα αναποδογύρισε όλα και νευρίασε τόσο πολύ εξοργίστηκε τόσο πολύ ώστε κατάλαβαν πως ήταν δαίμονας μιας και ο άνθρωπος που νόμιζαν ότι θα καλούσαν δεν θύμωνε ποτέ.

Είχα ακούσει ιστορίες τρελλές . Εχω σε κασσέτα την αφήγηση από κάποια ιστορία από κάποιο παιδί που έκανε τέτοια πειράματα.

Ολα αυτά σας τα λέω όχι για να ανοίξουμε θρησκευτικό θέμα μιας και ξέρω ότι δεν κάνει σύμφωνα με τους όρους.

Ομως σας τα λέω με ανησυχία γιατί είναι ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ για την ψυχική μας ισσοροπία αυτά τα πειράματα

Εκτός κιαν δεν σας πειράζει να καταλήξετε σε κάποιο ψυχιατρείο αφού κανείς δεν θα σας πιστεύει για όσα θα βλέπετε

Οχι αστεία με την αιώνια ψυχή μας

Link to comment
Share on other sites

μπρρρ παναγια μου και μονο που τα διαβαζω αυτα ανατριχιαζω.

με τρομαζει οτιδηποτε εχει να κανει με πνευματα η δαιμονες και αν υπαρχει εστω και μια περιπτωση στο εκατομμυριο ολα αυτα να ειναι αληθινα γιατι να το ψαχνουμε? μονο σε κακο βγαινουν ολα αυτα.

Οπως λεει και ο woudoulis οποιος μπλεκετε με τα πιτουρα τον τρων οι κοτες

μακρια απο τετοια γιατι ειλικρινα τρελενεσαι, η αποσταση μεταξυ λογικης και τρελας ειναι μια λεπτη κλωστιτσα δεν θελει πολυ ο ανθρωπος να καταληξει τρελοκομειο. ..

Link to comment
Share on other sites

Είπα στον παππού μου για το EVP και μου είπε να μην πιστεύω σε τέτοιες μα$$$$ες. Μετά το είπα στη γιαγιά μου και έβαλε τις φωνές. Όχι για το EVP. Γιατί ο παππούς μου έχει πεθάνει εδώ και 20 χρόνια. :scared:

Πλάκα κάνεις??????????

Δεν κατάλαβα καλά γι'αυτό pls ξαναπες το!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις??????????

Δεν κατάλαβα καλά γι'αυτό pls ξαναπες το!!!

 

True story..........................................................

 

 

 

 

 

Αστειεύομαι φυσικά. Προσπάθησα να το κάνω αλλά απεργούσε η ΕΥΑΘ και δεν έτρεχε η βρύση.........................................................................

lene xriazese mia vrisi na trexi nero kai ena kasetofwno.esi milas etsi kai ipoti8ete oti esi akous tis fwnes ton pe8amenwn.

Πάλι αστειεύομαι :geek:

Πιστεύεις πως αν τα είχα καταφέρει θα το έδινα το θεματάκι μου στο myphone? Σιγά! Θα χτυπούσα ένα αποκλειστικό στον Χαρδαβέλλα πρώτα και μετά βλέπουμε...

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε με τους ζωντανούς γύρω μας, γιατί να παιδευόμαστε με τους πεθαμένους;

πολυ σωστο σε βρισκω!!! εχεις 1 δικιο σε αυτο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Πρίν μια εβδομάδα είδα (για δεύτερη φορά βέβαια) το έργο Λευκός θόρυβος.Ήθελα πολύ καιρό να γράψω αυτό το θέμα και τώρα μου δόθηκε η ευκαιρία να το κάνω.Αλήθεια για όσους γνωρίζουν για τι μιλάω πιστεύετε ότι είναι πραγματικότητα;Ποια είναι η γνώμη σας για το φαινόμενο αυτό;Ας ανοίξουμε μια ωραία μεταφυσική κουβέντα.. :p
Link to comment
Share on other sites

αν και ισως το θεμα σου μεταφερθει στις ιστοριες με φαντασματα κ.τ.λ., εγω θελω να πω οτι η ταινια ηταν γενικα απατη, "αλλα" τα extras μετα το τελος του φιλμ ηταν ολα τα λεφτα!

εγω οταν τα ειχα δει ειχα μεινει καγκελο!

ειδικα οταν ειπε οτι ο καθενας μας μπορει να το κανει και θα καταλαβει οτι γυρω του υπαρχουν παρουσιες εφαγα σκαλωμα!

ειδικα εκεινοι ο τυποι που ειχαν ακουσει ενα καρο κραυγες και εκλεγαν απο την ενταση (ακου τωρα κατι ατομα:blink: ...) με ειχαν αφησει κοκκαλο!

αλλα παλια που το ειχα ψιλοψαξει δεν ειχα βρει και τιποτε τρελο στο Net!:O

δεν αποκλειεται να ειναι ενα καλο παραμυθι αλλα ουτε και να ειναι μια αληθεια που δε τη κατανοουμε!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα...Η ταινία αίσχος και με τίποτα δεν ήθελα να βάλω extras,αλλά με το που τα έβαλα και τα είδα...Τα'παιξα φυσικά...:cry:
Link to comment
Share on other sites

αν και ισως το θεμα σου μεταφερθει στις ιστοριες με φαντασματα κ.τ.λ., εγω θελω να πω οτι η ταινια ηταν γενικα απατη, "αλλα" τα extras μετα το τελος του φιλμ ηταν ολα τα λεφτα!

εγω οταν τα ειχα δει ειχα μεινει καγκελο!

ειδικα οταν ειπε οτι ο καθενας μας μπορει να το κανει και θα καταλαβει οτι γυρω του υπαρχουν παρουσιες εφαγα σκαλωμα!

ειδικα εκεινοι ο τυποι που ειχαν ακουσει ενα καρο κραυγες και εκλεγαν απο την ενταση (ακου τωρα κατι ατομα:blink: ...) με ειχαν αφησει κοκκαλο!

αλλα παλια που το ειχα ψιλοψαξει δεν ειχα βρει και τιποτε τρελο στο Net!:O

δεν αποκλειεται να ειναι ενα καλο παραμυθι αλλα ουτε και να ειναι μια αληθεια που δε τη κατανοουμε!

 

Βασικά μια πολύ απλή έρευνα στο yahoo/google σε βγάζει σε τόσα site για τα evp.

 

Ενδεικτικά :

 

http://www.aaevp.com/

 

Και αν δεν βαριέσαι πήγαινε και στο http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_voice_phenomena

 

και θα μάθεις περισσότερα για το φαινόμενο.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω σε αυτές τις μπούρδες αν δεν τα δω ή ακούσω με τα μάτια μου:ninja:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

ειναι η μονη ταινια που με εκανε να κρατησω back up και τα extras της.Παντως η γνωμη μου ειναι να μην ενοχλεις τον αλλο κοσμο για να μην ενοχληθεις γιατι δεν ξερεις καν τι θα συμβει
Link to comment
Share on other sites

ειναι η μονη ταινια που με εκανε να κρατησω back up και τα extras της.Παντως η γνωμη μου ειναι να μην ενοχλεις τον αλλο κοσμο για να μην ενοχληθεις γιατι δεν ξερεις καν τι θα συμβει

 

Σαν τι; Τι μπορούν να σου κάνουν άνθρωποι που let's see... έχουν πεθάνει;!!!!

 

Όπως λέμε, άϋλες οντότητες; Χμμμ, εκτός από το να scare the shit out of you δεν (σε περίπτωση που υπάρχουν) δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα παραπάνω.

 

Common sense.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενταξει,μην τα παραλεμε κιολας, δν ηταν τοοοοοοσο μαπα η ταινια....

Αnyway...Στο site http://www.aaevp.com/ υπαρχει ολοκληρη διαδικασια με το πως μπορεις να καταγραψεις μνμ απο το υπερπεραν και αν θυμαμαι καλα εχει κ ακουστικα μνμ που εχουν καταγραψει αυτοι που δημιουργησαν το site.Το μαγνητοφωνακι παντως καταπληκτικο που αναβε μολις μιλουσε καποιος ειτε ανθρωπος ειτε πνευμα..:cry: :scared:

Let me be the love that comes from the sun

let me your rainbow rising on

every single rase out of space

will shine on,shine on!

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι; Τι μπορούν να σου κάνουν άνθρωποι που let's see... έχουν πεθάνει;!!!!

 

Όπως λέμε, άϋλες οντότητες; Χμμμ, εκτός από το να scare the shit out of you δεν (σε περίπτωση που υπάρχουν) δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα παραπάνω.

 

Common sense.

δεν ξερεις τι θα ακουσεις και μην ξεχνας οτι αρκετοι που ασχολουνται με τετοια εχουν χαζεψει και παιρνουν τα βουνα.Και αν ειδες τα extras του dvd ελεγε οτι το 1% νομιζω των μυνηματων ειναι απειλητικα και πιστευω πως κανεις δεν θα ηθελε να ακουσει αυτο το 1%.Δηλαδη θελω να πω οτι δεν θα σε πειραξουν αυτοι απο το υπερπεραν η απο οπου αλλου ερχονται αυτοι αλλα ισως σε πειραξουν αυτα τα μυνηματα που θα ακουσεις :confused: :blink: :cry:

Link to comment
Share on other sites

H tainia mporw na pw oti itan kali, an fantastite oti tin eida monos vradu k meta den mporousa na koimithw...

Oso gia ta extras, kati mou vrwmaei...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν οντως συμβαινει ,

αυτο που ξερω ομως ειναι οτι και τι δεν θα εδινα για να μιλησω με τον παππου μου και τη γιαγια μου.

πειτε το χαζο αλλα στην αρχη που πεθανε η μητερα μου καθε απογευμα πηγαινε στο νεκροταφειο με τον καφε της και μιλουσε στον ππαππου μου,ελεγε οτι για 40 μερες η ψυχη του ειναι κοντα μας.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερεις τι θα ακουσεις και μην ξεχνας οτι αρκετοι που ασχολουνται με τετοια εχουν χαζεψει και παιρνουν τα βουνα.Και αν ειδες τα extras του dvd ελεγε οτι το 1% νομιζω των μυνηματων ειναι απειλητικα και πιστευω πως κανεις δεν θα ηθελε να ακουσει αυτο το 1%.Δηλαδη θελω να πω οτι δεν θα σε πειραξουν αυτοι απο το υπερπεραν η απο οπου αλλου ερχονται αυτοι αλλα ισως σε πειραξουν αυτα τα μυνηματα που θα ακουσεις :confused: :blink: :cry:

 

Άλλο αυτό. Όσοι είναι faint of heart ας μην ασχολούνται όταν ξέρουν ότι επηρεάζονται. Γιατί να κάτσω εγώ να ηχογραφήσω ή να βιντεοσκοπήσω τα χίονια που φαίνονται σε ένα κανάλι; Ποιος ο λόγος;

 

Και ας το πάρω από την άλλη μεριά. Πες ότι όντως υπάρχει αυτός ο άλλος κόσμος. Που εγώ πιστεύω ότι υπάρχει έτσι; Λοιπόν, πες ότι υπάρχει. Λες να τους αρέσει που υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι που ψάχνουν το κάθετι και ουσιαστικά "ενοχλούν" τον κόσμο τους; (βλέπε evp φαινόμενα) Που προσπαθούν να επικοινωνήσουν με την άλλη μεριά;

 

Εμείς, δεν φοβόμαστε όταν κάποιος μας διηγείται μια μεταφυσική εμπειρία;

 

Από αυτή την άποψη δικαιολογημένα εκνευρίζονται τα πνεύματα όταν κάποιο δικοί μας τα ενοχλούν. Δικαιολογημένη αντίδραση.;)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...