Jump to content

Συνομιλία με ...πεθαμένους (EVP)


Meraklis56
 Κοινοποίηση

Pios pistevi sto evp?  

19 members have voted

  1. 1. Pios pistevi sto evp?

    • Pistevis sto evp?
    • Den pistevis sto evp?


Recommended Posts

molis ida to dvd me ton titlo white noise afou to nikiasa.exi ipo8esi oti mia oikogenia plousia oi mitera pe8aini kai o antras anakalipti oti epikinoni me analogika mesa opws kasetofona kasetes vhs.i gineka epikinoni kai lei na pai na swsi an8rwpous stin poli tin opia diameni.telika vriski kati daimonia kai pe8aini.afto to fainomeno na akoui pe8amenous an8rwpous legete EVP(electronical voice phenomenon)kai leo gw afou teliose pos ginete afto?

vlepw ta extras kai lei oti iparxi stin amerikh enas sillogos pou ka8e melos pistevi oti sinomilise me pe8amenous(gious,pappoudes etc)lene xriazese mia vrisi na trexi nero kai ena kasetofwno.esi milas etsi kai ipoti8ete oti esi akous tis fwnes ton pe8amenwn.gia pite tpt re c.den mporousa na kimi8w mono aptis skepsis.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερικη επισης υπαρχουν πολλα εκατομυρια που νομιζουν οτι τους εχουν απαγαγει εξωγηινοι και ακομα περισσοτεροι που ψηφισαν τον Μπους στις εκλογες...Τι να πεις μετα?Ο συλλογος που λες ειναι το λιγοτερο.Ενα ειναι σιγουρο:δεν ειναι για να τους παιρνεις στα σοβαρα.
Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος των μηνυμάτων θα πρέπει να αποτελεί μια σύντομη περιγραφή του περιεχόμενου τους, καθώς και να είναι όσο το δυνατόν πιο «κατατοπιστικός», ώστε να μην παραπλανούνται οι αναγνώστες.

 

Στην Αμερική υπάρχουν σύλλογοι που ασχολούνται με πολύ χειρότερα πράγματα οπότε αυτό δεν με εκπλήσει καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν οργανισμοι διεθνεις μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα(ετσι τουλαχιστον λενε) που ασχολουνται με την επιστημη που ακουει στο ονομα Ε.V.P. κανε ενα search στο google και θα δεις πολλα site που αναφερονται στο φαινομενο αυτο. στη Σκωτια υπαρχει πανεπιστημιο που ασχολειται με τετοιου ειδους παραnormal φαινομενα!
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Oi amerikanoi katagonte apo tin fyli twn ampkani... :X To EVP einai eksisoy sataniko, oso kai i fyli toys. Den kanw plaka, oute grafw logia toy aera... Makria apo tetoia "paixnidia"(poy mono gia plaka den einai...). :O
:)
Link to comment
Share on other sites

Ειχε γινει αναλυτικη κουβεντα σε ενα παλαιοτερο thread με πνευματα κλπ...

Το θεμα σε τετοια μεταφυσικα/πνευματικα φαινομενα δεν ειναι το μεσο για να "επικοινωνησεις" με οτι θες αλλα η θεληση.

Καποιος μπορει να σου πει οτι βαζει την κατσαρολα στο παταρι και μιλαει με τον Elvis. Δεν αποκλειεται...

Αποψη μου...να σου λειπουν τετοιες ανησυχιες.Μονο μπελαδες και διαταραχες μπορουν να φερουν.

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ την ταινία.Εντάξει, εκτός των άλλων μπορώ να πω οτι είχε ενδιαφέρον. Το θέμα είναι οτι πολλοί άνθρωποι αρέσκονται να πιστεύουν σε κάτι τέτοια απλά γιατί ίσως είναι μια ανώτερη ψυχολογική αναγκη να ξέρουν οτι κάτι υπάρχει μετά, οτι δεν τελειώνουμε τόσο άδοξα ή οτι απλά κάποιοι δεν έχουν χαθεί στο πουθενά για πάντα. Το αν το πιστεύω ή οχι δεν έχω καταληξει. Αλλά το σιγουρο είναι οτι συμφωνώ κι εγώ στο μακριά απο τέτοια. Εχω ακούσει πολλά, ακομη κι απο άτομα μεγάλης εμπιστοσύνης, για παρόμια φαινόμενα και όντως πάντα υπάρχει κάτι όχι καλό να πουν. Δε ξέρω αν πιστεύω αλλά, φύλαγε τα ρούχα σου...

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Σε' μένα λες?όχι δε πέθανε κανείς. Απλά για να στο πω αλίώς εχω ακούσει πολλές φορές κι από διαφορετικά ατομα οτι συχνά θες να δεις κάτι κι ίσως δεις κάτι άλλο, όχι και τόσο φιλικό σε σένα... Και πάλι λέω, δε ξέρω τι πιστεύω και τι όχι, αλλά θα έλεγα να μη δοκιμάσουμε...!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πω κατι,ολα μπορουν να γινουν και το αντιθετο,δεν ειμαι αρνητικος σε τετοια πραγματα,καλο ομως ειναι να μην μπαινουν μεσα στην ψυχη μας γιατι τοτε αρχιζουν αλλα.ο ανθρωπος κατα την γνωμη μου διαθετει πολλα συστηματα που μπορει να καταλαβει πολλα πραγματα αν καταφερει να τα ενεργοποιησει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γουστάρω thread!!!!!

Μου αρέσουν όλα αυτά τα περίεργα, θα πάρω να σω και την ταινία

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

εδω υπαρχει συλλογος που λεει οτι ζει ο ελβις ....

χαχχαχχααχαχα

«Τι να πεις για μία κοινωνία που λέει ότι ο Θεός πέθανε αλλά ο Έλβις ζει;»

.......

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε με τους ζωντανούς γύρω μας, γιατί να παιδευόμαστε με τους πεθαμένους;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

«Τι να πεις για μία κοινωνία που λέει ότι ο Θεός πέθανε αλλά ο Έλβις ζει;»

.......

 

 

Συνήθως δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε με τους ζωντανούς γύρω μας, γιατί να παιδευόμαστε με τους πεθαμένους;

 

 

Νομίζω μετά απο αυτά τα 2 post, δεν χρειάζονται περεταίρω σχόλια. :) ;)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

kai ego tin eixa dei tin tainia kai entaxsi to paradexomai mou mpikan eidees alla kalitera na min to dokimaseis giati den xsereis ti mporei na sinantiseis kai ti epiptoseis tha exei se esena
Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε και τι θα βαλετε 10 τηλεορασεις 10 ραδιοφωνα 10 βιντεο 10 10 10 απο καθε τι που εχει ηχο και εικονα και που θα βρεις τα λεφτα ρε ? ασε που 1 12 ειναι harmfull μηνυματα τι να πω και μετα να βγουν σκιες και να με παρουν απο πισω? δεν λεει μια ασε καλυτερα οι αλβανοι
Link to comment
Share on other sites

τα Εlectronic Voice Phenomena(E.V.P.) ειναι γεγονος με αποδειξεις σε πολλες χωρες ευρωπαικες και μη...
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Είδα την ταινία και να πω την αλήθεια πιο πολύ μου άρεσε το ντοκιμαντέρ.

Η ταινία ήταν καλή αλλά το γεγονός ότι μπορούσαν οι νεκροί να βγούν από τη τν ήταν too much.

Σκέφτομαι σοβαρά να το δοκιμάσω :):)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι ακρως αντιθετη στο να δοκιμασω κατι τετοιο μπορει να αποκτησω μια συνομιλια με νεκρους αλλα θα χασω γιατην υπολοιπη ζωη μου την ψυχικη ηρεμια μου!

Παιδια μακρια απο τετοια πραγματα δεν ξερετε τι μπορει να κρυβουν ολα αυτα απο πισω!!!Δεν ειναι φυσιολογικα πραγματα αυτα....

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Το να μιλάς στους πεθαμένους δεν πειράζει. Αν αρχίσεις να ακους να σου μιλάνε κι αυτοί......αρχίζουν τα δύσκολα. Τότε πρέπει να το κοιτάξεις!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...