Jump to content

Σπουδές στο Ηνωμένο Βασίλειο


kolabrou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα στο συγκεκριμένο τομέα. Οποτε δε θέλω να σε επηρεάσω για engineering γιατί δεν ξέρω. Σίγουρα κάποιοι από τους φίλους sumforoumites θα ξέρουν. :)

 

Bασικα τωρα που το κοιταξα δεν βλεπω να εχει καθολου Business Studies το Bristol..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bασικα τωρα που το κοιταξα δεν βλεπω να εχει καθολου Business Studies το Bristol..

 

http://www.efm.bris.ac.uk/

 

Δεν έχει BA/BSc Business Studies η Management αλλα έχει αλλα related.

Link to comment
Share on other sites

Σου εφταναν οι 20-30 μερες ωστε να εισαι ετοιμος?

Για τις εργασιες.. no comments..:X:p

 

Εγω φιλε κανω το UG μου στο University of Warwick.Μπαινω στο 2ο ετος.

Παρακολουθω Accounting & Finance στο οποιο το Warwick ειναι στα top 3.

 

Ολη την χρονια πραγματικα δεν διαβαζα τιποτα...με εξαιρεση καποια τεστ στα μεσα της χρονιας(1-2 μερες χαλαρο διαβασμα) και καποιες εργασιες που αναλογα του θεματος τους χρειαζονται απο 1 εως 3 μερες. Δεν θα αφηνα παντως ποτε εργασια για το προηγουμενο απογευμα(windows γαρ:p).

 

 

Επεστρεψα 25 του απριλη και αρχιζα εξετασεις 29 του Μαη.

Τις μισες απο αυτες τις μερες διαβαζα Economics(στα οποια ημουν και ειμαι πατος, αν και τελειωσα με 64%!).

Δηλαδη διαβασα συνολο 35 μερες για να δωσω συνολο 8 μαθηματα(για καποια διαβαζα και το προηγουμενο απογευμα η 1-2 μερες το πολυ).

Υποψην οτι αρχιζα διαβασμα στην καλυτερη η ωρα 13:30-14:00 και ετελειωνα στην χειροτερη στις 19:00(κανοντας παμπολλα διαλλειματα στο ενδιαμεσο-μερικες φορες εσπαζα και τα νευρα αλλων στην βιβλιοθηκη:lol:)

Τελειωσα την χρονια με Upper 2:1 (69.2% χανοντας το First για μολις 0.8%).

Ο μονος χαμηλος μου βαθμος ηταν ενα 57 ενω ειχα και βαθμους 79% ακομα και 88%!:)

Οσοι σπουδαζουν Αγγλια ξερουν τι σημαινει 79 και 88 για το δεδομενα των αγγλων.

Εξαρταται βεβαια και απο το ατομο.Ξερω παιδια που ελιωναν απο το πρωι μεχρι τις 3 την νυκτα καθε μερα!

 

Τωρα οσο για την Αγγλικη "διασκεδαση".:lol::lol::lol:

Αν εχεις ξαναδει αγγλους να διασκεδαζουν(εγω τους εζησα λογω του οτι ερχονται χιλιαδες απο αυτους καθε καλοκαιρι στην Κυπρο) θα εχεις σιγουρα δει οτι διασκεδαση για αυτους σημαινει να γινονται λιωμα και να τραγουδουν αγγλικες μαλακιουλες.

Στην Αγγλια ισχυει το ιδιο σε ελαφρως μικροτερο βαθμο.

Θα πανε απο τις 7 στην μπυραρια και θα πινουνε για να γινουν λιωμα και η ωρα 12 θα πανε σπιτι τους.

Αναλογα της μερας μπορει να πανε και club και παλι να πιουνε αρκετα και στις 2-3 να πανε σπιτι τους. Ας μην μιλησουμε για dress code...εγω μπηκα και με αθλητικο τζακετ σε club...η αγγλοι δε, θα φορεσουν οτι πιο κακογουστο και φθηνο γινεται.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

http://www.efm.bris.ac.uk/

 

Δεν έχει BA/BSc Business Studies η Management αλλα έχει αλλα related.

 

Εγω κοιταξα εδω και εδω αλλα δεν αναφερει τπτ για Business Studies.. Μονο economics βλεπω..

Στο engineering παντος το Bristol φερεται να ειναι μακραν καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Το FOUNDATION είναι απαραίτητο?

Σε μία βδομάδα πάω Αγγλία και το πανεπιστήμιο δε μου ζήτησε foundation μόνο το proficiency.Βέβαια κάποια παιδιά που θα σπουδάζουν μαζί μου έχουν κάνει και 2 μήνες foundation...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το FOUNDATION είναι απαραίτητο?

Σε μία βδομάδα πάω Αγγλία και το πανεπιστήμιο δε μου ζήτησε foundation μόνο το proficiency.Βέβαια κάποια παιδιά που θα σπουδάζουν μαζί μου έχουν κάνει και 2 μήνες foundation...:confused:

Σε ποιο uni πας? To offer που εχεις τι γραφει? δλδ σε τι course εχεις γινει δεκτη? οσο για το foundation παιζεται. Τα πιο πολλα το ζητανε. Ελπιζω διπλα στο τιτλο του course να μη γραφει τιποτα extended η year 0 η point entry 0 γιατι αυτο σημαινει foundation :) γιαυτο και η ερωτηση μου για το τι γραφει το offer

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε κανω το UG μου στο University of Warwick.Μπαινω στο 2ο ετος.

Παρακολουθω Accounting & Finance στο οποιο το Warwick ειναι στα top 3.

 

Ολη την χρονια πραγματικα δεν διαβαζα τιποτα...με εξαιρεση καποια τεστ στα μεσα της χρονιας(1-2 μερες χαλαρο διαβασμα) και καποιες εργασιες που αναλογα του θεματος τους χρειαζονται απο 1 εως 3 μερες. Δεν θα αφηνα παντως ποτε εργασια για το προηγουμενο απογευμα(windows γαρ:p).

 

 

Επεστρεψα 25 του απριλη και αρχιζα εξετασεις 29 του Μαη.

Τις μισες απο αυτες τις μερες διαβαζα Economics(στα οποια ημουν και ειμαι πατος, αν και τελειωσα με 64%!).

Δηλαδη διαβασα συνολο 35 μερες για να δωσω συνολο 8 μαθηματα(για καποια διαβαζα και το προηγουμενο απογευμα η 1-2 μερες το πολυ).

Υποψην οτι αρχιζα διαβασμα στην καλυτερη η ωρα 13:30-14:00 και ετελειωνα στην χειροτερη στις 19:00(κανοντας παμπολλα διαλλειματα στο ενδιαμεσο-μερικες φορες εσπαζα και τα νευρα αλλων στην βιβλιοθηκη)

Τελειωσα την χρονια με Upper 2:1 (69.2% χανοντας το First για μολις 0.8%).

Ο μονος χαμηλος μου βαθμος ηταν ενα 57 ενω ειχα και βαθμους 79% ακομα και 88%!:)

Οσοι σπουδαζουν Αγγλια ξερουν τι σημαινει 79 και 88 για το δεδομενα των αγγλων.

Εξαρταται βεβαια και απο το ατομο.Ξερω παιδια που ελιωναν απο το πρωι μεχρι τις 3 την νυκτα καθε μερα!

 

Τωρα οσο για την Αγγλικη "διασκεδαση".:lol:

Αν εχεις ξαναδει αγγλους να διασκεδαζουν(εγω τους εζησα λογω του οτι ερχονται χιλιαδες απο αυτους καθε καλοκαιρι στην Κυπρο) θα εχεις σιγουρα δει οτι διασκεδαση για αυτους σημαινει να γινονται λιωμα και να τραγουδουν αγγλικες μαλακιουλες.

Στην Αγγλια ισχυει το ιδιο σε ελαφρως μικροτερο βαθμο.

Θα πανε απο τις 7 στην μπυραρια και θα πινουνε για να γινουν λιωμα και η ωρα 12 θα πανε σπιτι τους.

Αναλογα της μερας μπορει να πανε και club και παλι να πιουνε αρκετα και στις 2-3 να πανε σπιτι τους. Ας μην μιλησουμε για dress code...εγω μπηκα και με αθλητικο τζακετ σε club...η αγγλοι δε, θα φορεσουν οτι πιο κακογουστο και φθηνο γινεται.

 

:lol::lol::lol:

Αυτα ειναι!!

Το ακουω πολυ συχνα αυτο.Οτι δηλαδη ειναι καποιοι που λιωνουν και δεν μπορουν να περασουν τα μαθηματα, ενω καποιοι αλλοι τα περνανε χαλαρα..

Μιλαμε το 88% ειναι πολυ καλος βαθμος.. Εδω διαβαζα οτι πανεπιστημια οπως το Surrey εχουν σαν μεγιστο βαθμο το 75% γιατι λεει οτι ενας μαθητης ειναι αδυνατο να παρει πιο πανω....:blink::lol:

 

Οσο για την διασκεδαση στην αγγλια ξενερωνω απιστευτα μονο που το σκεφτομαι!Δεν ξερω αν εχεις ζησει αρκετα στην Ελλαδα για να καταλαβεις τι εννοω..

Παντος απ' οσο ξερω διοργανονονται και καποιες ελληνικες βραδιες οποτε κατι γινεται..:D

Για το dress code μιλησα με ενα παιδι και μου ειπε οτι στο Newcastle δεν σε αφηναν να μπεις μεσα στο club αν δεν φορουσες κοστουμι....:blink:

 

 

Εσυ προσωπικα τι πιστευεις, οτι ενας αρκετα καλος μαθητης ειναι καλυτερο να κανει?Να μπει σε ενα απο τα κορυφαια πανεπιστημια η σε ενα καλο ως πολυ καλο..??

Επισης τι θεωρεις οτι ειναι καλυτερο.. Ενα πανεπιστημιο κορυφαιο γενικα και μετριο στον κλαδο σου η ενα κορυφαιο στον κλαδο αλλα μετριο στην γενικη καταταξη?

Link to comment
Share on other sites

Το FOUNDATION είναι απαραίτητο?

Σε μία βδομάδα πάω Αγγλία και το πανεπιστήμιο δε μου ζήτησε foundation μόνο το proficiency.Βέβαια κάποια παιδιά που θα σπουδάζουν μαζί μου έχουν κάνει και 2 μήνες foundation...:confused:

 

Σε ποιο uni πας? To offer που εχεις τι γραφει? δλδ σε τι course εχεις γινει δεκτη? οσο για το foundation παιζεται. Τα πιο πολλα το ζητανε. Ελπιζω διπλα στο τιτλο του course να μη γραφει τιποτα extended η year 0 η point entry 0 γιατι αυτο σημαινει foundation :) γιαυτο και η ερωτηση μου για το τι γραφει το offer

 

Δεν νομιζω να την βαλαν στο Foundation year ενω εχει proficiency!!

Το proficiency ουσιαστικα ετσι οπως το βλεπω(οτι το βλεπουν εκει) ειναι ενα IELTS με πολυ υψηλο βαθμο...

Μονο μην εχουν περασει 3 χρονια απ' οταν το πηρες, που δεν πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να την βαλαν στο Foundation year ενω εχει proficiency!!

Το proficiency ουσιαστικα ετσι οπως το βλεπω(οτι το βλεπουν εκει) ειναι ενα IELTS με πολυ υψηλο βαθμο...

Μονο μην εχουν περασει 3 χρονια απ' οταν το πηρες, που δεν πιστευω..

Δεν εχει να κανει το proficiency με το foundation. Το απολυτηριο ειναι αυτο που μετραει. Κι εγω IELTS 3 ετων γεματων τους εδωσα με 6,5 :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

 

Οσο για την διασκεδαση στην αγγλια ξενερωνω απιστευτα μονο που το σκεφτομαι!Δεν ξερω αν εχεις ζησει αρκετα στην Ελλαδα για να καταλαβεις τι εννοω..

Παντος απ' οσο ξερω διοργανονονται και καποιες ελληνικες βραδιες οποτε κατι γινεται..:D

Για το dress code μιλησα με ενα παιδι και μου ειπε οτι στο Newcastle δεν σε αφηναν να μπεις μεσα στο club αν δεν φορουσες κοστουμι....:blink:

 

Υπάρχει και καλή διασκέδαση. Το Newcastle που αναφέρεις είναι ένα καλο παράδειγμα, στο Bristol (kai Bath) που επίσης είπες είναι καλά, στο Nottingham και γενικά σε όλες τις μεγάλες πόλεις (και εννοείται London και Brighton). Απλά το Warwick που σπουδάζει ο φίλος michalis_10 είναι στη μέση του πουθενά.:p (no offence michalis e?)

 

Στα πανεπιστήμια που είναι στη μέση του πουθενά και σε μικρές επαρχιακές πόλεις τι διασκέδαση να υπάρξει. Γενικώς πάντως οποιος περιμένει τις ελληνικές βραδιές για να διασκεδάσει μάλλον κάτι κάνει λάθος ;)

 

Αυτό που σου είπε για το club και το κοστούμι είναι ή μούφα ή η εξαίρεση (το super duper club).

Link to comment
Share on other sites

gmac

για το brαdford η bradistan εκτος του οτι θα πηξω στα πακιστανια :lol: εχεις να μου πεις τιποτα καλο? :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

prin 10 xronia spoudaza sto Leicester sto demontfort university kai eixa pixei stous indous.tis 3 meres tis evdomadas tis pernousa sto newcastle kai htan teleia.den xerw gia ta agoria an den tous epetrepan na mpoun xwris koustoumi egw pantws se kanena club den antimetwpisa provlhma
Link to comment
Share on other sites

Αν μη τι αλλο, ειναι καμια 25αρια χλμ απο το Leeds και ευτυχως εχει και βολικη αεροπορικη συνδεση
[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει το proficiency με το foundation. Το απολυτηριο ειναι αυτο που μετραει. Κι εγω IELTS 3 ετων γεματων τους εδωσα με 6,5 :happy:

 

Δεν ειναι το απολυτηριο που μετραει!Ειναι ο βαθμος του IELTS.. Σου λεει αμα παρεις IELTS με 6.5 και πανω πας 1st year, αν παρεις IELTS με 5.5 και πανω και προφανως κατω απο 6.5 μπαινεις στο 0 year..

(εκτος αν εχω καταλαβει κατι λαθος)

 

Υπάρχει και καλή διασκέδαση. Το Newcastle που αναφέρεις είναι ένα καλο παράδειγμα, στο Bristol (kai Bath) που επίσης είπες είναι καλά, στο Nottingham και γενικά σε όλες τις μεγάλες πόλεις (και εννοείται London και Brighton). Απλά το Warwick που σπουδάζει ο φίλος michalis_10 είναι στη μέση του πουθενά.:p (no offence michalis e?)

 

Στα πανεπιστήμια που είναι στη μέση του πουθενά και σε μικρές επαρχιακές πόλεις τι διασκέδαση να υπάρξει. Γενικώς πάντως οποιος περιμένει τις ελληνικές βραδιές για να διασκεδάσει μάλλον κάτι κάνει λάθος ;)

 

Αυτό που σου είπε για το club και το κοστούμι είναι ή μούφα ή η εξαίρεση (το super duper club).

 

Τι να σου πω.. Δεν ξερω αν ειναι μουφα η οχι..

Να υποθεσω οτι οι Ελληνικες βραδιες ειναι πολυ περιορισμενες για να το λες ετσι ε?

Και εγω προς μεγαλη πολη προσανατολιζομαι.......... Γιατι ετσι μας αρεσει..:confused::ninja:

 

gmac

για το brαdford η bradistan εκτος του οτι θα πηξω στα πακιστανια :lol: εχεις να μου πεις τιποτα καλο? :rolleyes:

 

:lol:

Σωπα.. Εχουν τοσο χρημα τα πακισταν?:rolleyes:

Εγω ξερω για το Birmingham οτι ειναι γεματο μαυρους!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει το proficiency με το foundation. Το απολυτηριο ειναι αυτο που μετραει. Κι εγω IELTS 3 ετων γεματων τους εδωσα με 6,5 :happy:

 

Μωρέ το απολυτηριο το πήρα με 18,8 και δεν είχα προβλημα σ'αυτο,ευτυχώς.:p

Οσο για το offer είναι για year 1 BA(Hons)Architecture άρα μάλλον δε θα μου ζητησουν foundation.:D

Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες,μου φυγε ένα βάρος...:)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Δεν ξερω αν ειναι μουφα η οχι..

Να υποθεσω οτι οι Ελληνικες βραδιες ειναι πολυ περιορισμενες για να το λες ετσι ε?

 

Όχι, κάθε άλλο. Σχετικά συχνές είναι οι ελληνικές βραδιές, αλλα όσοι Έλληνες θεωρούν διασκέδαση ΜΟΝΟ την Ελληνική βραδια χάνουν πολλά αλλα ενδιαφέροντα από άποψη διασκέδασης. Το παν είναι να μην είσαι κολλημένος. :)

 

Όπως είπα εξαιρούνται επαρχιακές περιοχές που δεν έχει τίποτα να κανεις...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Αυτα ειναι!!

Το ακουω πολυ συχνα αυτο.Οτι δηλαδη ειναι καποιοι που λιωνουν και δεν μπορουν να περασουν τα μαθηματα, ενω καποιοι αλλοι τα περνανε χαλαρα..

Μιλαμε το 88% ειναι πολυ καλος βαθμος.. Εδω διαβαζα οτι πανεπιστημια οπως το Surrey εχουν σαν μεγιστο βαθμο το 75% γιατι λεει οτι ενας μαθητης ειναι αδυνατο να παρει πιο πανω....:blink::lol:

 

Οσο για την διασκεδαση στην αγγλια ξενερωνω απιστευτα μονο που το σκεφτομαι!Δεν ξερω αν εχεις ζησει αρκετα στην Ελλαδα για να καταλαβεις τι εννοω..

Παντος απ' οσο ξερω διοργανονονται και καποιες ελληνικες βραδιες οποτε κατι γινεται..:D

Για το dress code μιλησα με ενα παιδι και μου ειπε οτι στο Newcastle δεν σε αφηναν να μπεις μεσα στο club αν δεν φορουσες κοστουμι....:blink:

 

 

Εσυ προσωπικα τι πιστευεις, οτι ενας αρκετα καλος μαθητης ειναι καλυτερο να κανει?Να μπει σε ενα απο τα κορυφαια πανεπιστημια η σε ενα καλο ως πολυ καλο..??

Επισης τι θεωρεις οτι ειναι καλυτερο.. Ενα πανεπιστημιο κορυφαιο γενικα και μετριο στον κλαδο σου η ενα κορυφαιο στον κλαδο αλλα μετριο στην γενικη καταταξη?

Καλα μην νομιζεις οτι ελπιζω να δω κατι αντιστοιχο σε βαθμο του χρονου...70-75 θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν δω εστω σε 1-2 μαθηματα.

Εχω επισκεφθει αρκετες φορες την Ελλαδα αλλα και εδω στην Κυπρο δεν παμε πισω.

Να σου πω την αληθεια δεν με πολυνοιαζει τι κανουνε.Το πηρα αποφαση, πηγαινω club αποκλειστικα για γυναικες.:p

Επειτα δεν ειμαι κολλημενος και προσαρμοζομαι ευκολα.

Εχει και ελληνικες βραδιες αρκετα συχνα και αναλογα και την πολη θα βρεις και ελληνικα club.

Για το dress code, εξαρταται απο το club.Εγω μιλαω για ενα νορμαλ κλαπ οπου συχναζουν περισσοτερο φοιτητες και νεαροκοσμος.

Εχει club στο Λονδινο π.χ που χρειαζεσαι περαν απο κοστουμι, membership κλπ κλπ.

Και εδω που ειμαι θα δεις τους Ευρωπαιους φοιτητες να ντυνονται κανονικα και να συμπεριφερονται νορμαλ στο club. Απλα στο ιδιο club θα δεις και αγγλους λιωμα.

 

Κοιτα καλα πανεπιστημια ειναι ολα απο την θεση 20 και πανω.

Εγω προσωπικα δεν θα επελεγα πανεπιστημιο του Λονδινου για διαφορους λογους(οχι απαραιτητα οικονομικους).

Επισης δεν θα διαλεγα Oxford,Campridge,LSE γιατι πραγματικα λιωνεις!;)

Αρα ουσιαστικα με τις δικες μου απαιτησεις θα πηγαινα αυτοματα σε πανεπιστημια απο την θεση 6 και κατω, που δεν θεωρουνται και κορυφαια...αλλα εξακολουθουν να ειναι παρα πολυ καλα(ειδικα αυτα της πρωτης 10αδας).

Το ιδιο θα προτεινα και σε καποιον αρκετα καλο μαθητη εκτος και αν εχει τελειως διαφορετικες προταιρεοτητες απο μενα.

 

Ενα πανεπιστημιο που ειναι κορυφαιο ειναι συνηθως μεσα στα τοπ 10 σε ολους τους κλαδους.Ουτε θα δεις μετρια πανεπιστημια να εχουν πολυ υψηλα rankings σε συγκεκριμενους κλαδους(με καποιες εξαιρεσεις, κυριως σε art).

Παντως αν π.χ το 15ο πανεπιστημιο στην γενικη καταταξη ειναι 1ο στον κλαδο μου σιγουρα αυτο θα επελεγα παρα το 1ο στην γενικη που ειναι 10ο στον κλαδο μου.

Γενικα μην ψαχνεις πανεπιστημια με βαση την γενικη καταταξη, αλλα με βαση τον κλαδο σου.

Βεβαια δεν ξερω και τι παιζει στην Ελλαδα, δηλαδη πως θα το δει αυτος που θα σε προσλαβει(π.χ ο κυρ. Μητσος που ξερει μονο το Oxford:p)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

e kala den pas kai sthn agglia gia na phgaineis stis ellhnikes vradies

 

Ειναι μεχρι να βγω President of the Students Union!

Εκει να δεις.. 1 φορα την βδομαδα GreekCyp Night!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και καλή διασκέδαση. Το Newcastle που αναφέρεις είναι ένα καλο παράδειγμα, στο Bristol (kai Bath) που επίσης είπες είναι καλά, στο Nottingham και γενικά σε όλες τις μεγάλες πόλεις (και εννοείται London και Brighton). Απλά το Warwick που σπουδάζει ο φίλος michalis_10 είναι στη μέση του πουθενά.:p (no offence michalis e?)

 

Στα πανεπιστήμια που είναι στη μέση του πουθενά και σε μικρές επαρχιακές πόλεις τι διασκέδαση να υπάρξει. Γενικώς πάντως οποιος περιμένει τις ελληνικές βραδιές για να διασκεδάσει μάλλον κάτι κάνει λάθος ;)

Mα το warwick δεν ειναι στο warwick. Βρισκεται στο Coventry!:lol::lol::lol:

Coventry 8η σε μεγεθος πολη την Αγγλιας και 15 λεπτα απο το Birmigham(με τρενο)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το απολυτηριο που μετραει!Ειναι ο βαθμος του IELTS.. Σου λεει αμα παρεις IELTS με 6.5 και πανω πας 1st year, αν παρεις IELTS με 5.5 και πανω και προφανως κατω απο 6.5 μπαινεις στο 0 year..

(εκτος αν εχω καταλαβει κατι λαθος)

Λαθος εχεις καταλαβει. Δλδ αν παει καποιος με απολυτηριο 10 η 11 η 12 θα το παρουν 1ο ετος? Οπως προειπα το foundation εξαρταται απο το πανεπιστημιο που θα πας αν το ζητησει η οχι, αλλα σιγουρα με χαμηλο βαθμο θα στο ζητησουν.Στη γλωσσα μπορει να βαλουν λιγο νερο στο κρασι τους. Εμενα 4 πανεπιστημια περιπου ισαξια,μου εκαναν 4 τελειως διαφορετικα offers

 

@ lila

αφου εχεις γινει ηδη δεκτη στο 1ο ετος φυσικα δε θα σου ζητησουν foundation

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεχρι να βγω President of the Students Union!

Εκει να δεις.. 1 φορα την βδομαδα GreekCyp Night!!

 

kala gousta einai ayta pantws otan spoudaza egw se oses ellhnikes vradies eixa paei oi xenoi pernousan kala giati xoreuan tsiftetelia kai emeis oi ellhnes eixame skylovarethei. se kapoia ellhniki vradia malista eixe erthei kai o zagorakis(tote epaize sthn leicester city) kai thn epefte se oles!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mα το warwick δεν ειναι στο warwick. Βρισκεται στο Coventry!:lol::lol::lol:

Coventry 8η σε μεγεθος πολη την Αγγλιας και 15 λεπτα απο το Birmigham(με τρενο)

 

Ξέρω ότι είναι πιο κοντά στο Coventry και ότι το Birmingham είναι επίσης κοντά.

 

Το Coventry μπορεί να είναι 8o με βάση το μέγεθος αλλα με βάση αλλα κριτήρια δεν ξέρω αν πιάνει καν την 20 dada. :p

 

Γούστα είναι αυτά βεβαια.:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 2 μου ζητούσαν foundation,κάτι για European studies μου είπε το γραφείο που κανόνιζει αιτήσεις,εστίες κτλ Αλλά τα υπόλοιπα 4 ζητούσαν απολυτήριο πάνω από 18 και καλό επίπεδο στα Αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...