Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Alex Rider το έχει δεί κανείς ώστε να με αποτρέψει να πάω, ή θα είμαι το πρώτο θύμα ;:lol:
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον θα είσαι το πρώτο. Πάντως αν τελικά το δεις, μην ξεχάσεις να μας πεις εντυπώσεις.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες,πότε έρχεται στην Ελλάδα η νέα ταινία του Ρόκυ να δούμε κάτι σωστό επιτέλους να "στρώσουμε"...;;;:cool:
Link to comment
Share on other sites

oi didimi pirgi ti lene????????:confused: :confused: :confused: :) :worry:

 

Έχω ακούσει τα χειρότερα...Αλλά το καλύτερο σχόλιο που διάβασα (στην Athens Voice νομίζω) ήταν: "Μα καλά, πήγε ο Stone για αποτοξίνωση και δεν το μάθαμε;" :lol: :lol:... Όσες κριτικές έχω διαβάσει μιλάνε για μια προσπάθεια να μετατρέψουν την (ηρωική αναμφισβήτητα) πράξη των δύο αυτών ανθρώπων σε κάτι το επικό και συγκλονιστικά δραματικό που εξυψώνει (όπως πάντα) την Αμερική...Δεν ξέρω τώρα...ίσως να τα παραλένε...Αλλά όλοι πια;; Μόνοι οι Αμερικάνοι το βρήκαν καλό! :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν χρειάζεται να δεις την ταινία για να τα δεις αυτά. Φαίνονται καθαρότατα από το trailer. Κανονικά πρέπει να βλέπει κανείς την ταινία με το δεξί χέρι στο ύψος της καρδιάς, ενώ θα τραγουδάει ταυτόχρονα non-stop τον αμερικανικό εθνικό ύμνο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

α να γεια σου!!!αυτο!!!ενω το flight 93 ηταν πολυ καλυτερο!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Το Alex Rider το έχει δεί κανείς ώστε να με αποτρέψει να πάω, ή θα είμαι το πρώτο θύμα ;:lol:

 

Το είδα χθες βράδυ. Η ταινία είναι ψιλο-χοντρο-χάλια...γι'αυτό μην την δείτε. Απλα σε dvd ή κάτι άλλο σαν 2η επιλογή....:X :whistle:

 

Υ.Γ Εκτός και αν θέλετε να δείτε μια ταινία a la james bond junior σε κακή έκδοση. Ούτε ο superman στα (πολύ) χρόνια της νιότης δεν (θα) είναι τόσο χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειδα δυο Ασιατικες...Το Red Shoes και το the grudge 2(αυτο το ειδα μισο γιατι επρεπε να φυγω...)

Και απο τα δυο μεχρι στιγμης εψω απογοητευτει...

Εχουν βρει ενα συγκεκριμενο μοτιβο με τις ταινιες τρομου οι Ασιατες και του εχουν αλλαξει τα φωτα...

Με λιγα λογια ηταν σαν εργα επαναλαμβανομενα...

 

με πιτσιρικια να σκανε μουρη απο το πουθενα και να σε τρομαζουν(λεμε τωρα),με τις κλασσικες κινεζες με την μαλουρα μπροστα στην μουρη να περνανε σαν φαντασμα διπλα απο τον-την πρωταγωνηστρια κτλ κτλ

 

Δεν ξερω αλλα προσωπικα με κουρασαν...θα δω και το υπολοιπο απο το the grudge μπας και αλλαξω γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Είδα το The Lakehouse σήμερα.

 

Από ένα σημείο και ύστερα, ήταν κάπως προβλέψιμο. Σεναριακά ήταν λίγο μπερδεμένο (λόγω και της υπόθεσης). Ερμηνευτικά, οι δύο πρωταγωνιστές ήταν αρκετά καλοί.

 

Γενικά ήταν μία καλή επιλογή για dvd, αλλά σίγουρα όχι για κινηματογράφο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη Μαύρη Ντάλια, την είδα προχθές.Μέτριο.Μέχρι το διάλλειμμα καλό, σου δίνει την εντύπωση ότι μετά θα δεις ένα φοβερό έργο.Όταν όμως τελειώσει λες "πολύ ντόρος για το τίποτα"...Το σενάριο μπερδεύει αρκετά.Θυμίζει το Λος Αντζελες Εμπιστευτικό αλλά δε νομίζω πως το φτάνει.Μόνο για DVD ...
Link to comment
Share on other sites

Ειδα προσφατα το Little Miss Sunshine. Εξαιρετικο, με αρκετες δοσεις κωμωδιας, σαρκασμου και συμβολισμου, αλλα ταυτοχρονα πολυ προσιτο (unpretentious, θα το ελεγα στα αγγλικα).

 

Ηταν μια ευχαριστη εκπληξη που αποδεικνυει για μια ακομη φορα οτι το budget δεν εχει σχεση με την ποιοτητα. Η επιλογη του cast ειναι αψογη (ειδικα ο Paul Dano στον ρολο του outcast teenager) ενω μου εκανε πολυ καλη εντυπωση και το soundtrack.

 

Η ατακα της ταινιας: "Everyone, just pretend to be normal" :D

 

Περισσοτερα εδω: http://daily.stanford.edu/article/2006/8/3/reviewLittleMissSunshine

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το miami vice ηταν κατωτερο των περιστασεων. εγω γελαγα με τον τροπο που μιλαγε ο colin farrel..

 

Δυστυχώς θα συμφωνήσω πολύ μαζί σου....Πολύ λίγο ήταν, και πολύς ερωτας χωρίς να υπάρχει λόγος να τον δείξει..ούτε καλλιτεχνικώς ούτε βοηθούσε στην πλοκή..

Κρίμα και περίμενα πώς και πώς να το δω...και με απογοήτευσε... Καλά όσο για τον Collin...:lol: μετά το phonebooth έγινε πολύ σούπας...(με εξαίρεση το Intermission)..

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

μια ταινεια με χορο που ειναι πως λεγεται?ειναι καλη?

 

Μήπως το Step up; Εάν ναι, εμένα δεν μου άρεσε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα το "Συγκάτοικοι στην τρέλλα" ή αλλιώς Grandma's boy!

 

Είχα καιρό να γελάσω τόσο! Μιλάμε για απίστευτη κωμωδία στο στύλ Super troopers και "The new guy" για τους μυημένους:p

 

Μου έκανε εντύπωση που την βρήκα καταχωνιασμένη, αργά σχετικά και το εξώφυλλο της δεν σε προϊδεάζει για το περιεχόμενο.

Δείτε την!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το Step up; Εάν ναι, εμένα δεν μου άρεσε...

 

ναι αυτο..γιατι δεν σου αρεσε?μου παν οτι εχει πολυ χορο κτλ και να παμε να το δουμε αυτες τις μερες...

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο..γιατι δεν σου αρεσε?μου παν οτι εχει πολυ χορο κτλ και να παμε να το δουμε αυτες τις μερες...

 

Δεν μου άρεσε γιατί σεναριακά έμπαζε λίγο, όταν το δεις θα καταλάβεις. Δεν είχε ιδιαίτερα καλό χιούμορ, ενώ οι ερμηνείες ήταν μέτριες.

 

Τα χορευτικά είναι αρκετά καλά, αν και δεν είναι το αγαπημένο μου στυλ χορού. Σε αυτό το είδος μου άρεσαν περισσότερο τα Save the last dance και - κυρίως - το Center Stage, αφού είμαι φαν του πιο "κλασσικού" χορού.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

για να μου το παν οι φιλοι μου οτι ειναι ωραιο παει να πει πως αυτο εχει πιο μοντερνο χωρο ..σωστα?γι αυτο θα παμε αλλωστε :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...