Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αρκετούς που συζήτησα για τις ταινίες μόνος στο σπίτι, πιο πολύ τους άρεσε το 2 σε σχέση με το 1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόνο εγώ έχω σιχαθεί και τις δύο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Και εγώ.

Αλλά τα τελευταία 2 χρόνια που τις ξαναβλέπω με τον μικρό αγκαλιά που του αρέσουν και γελάει, αρέσουν και σε μένα...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω σιχαθεί και τις δύο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Μήπως σιχαίνεσαι και τα Χριστούγεννα;Αν ναι τότε λογικό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με τη βαθμολογία στο 2ο μόνος στο σπίτι.Είναι εξίσου καλό με το 1ο !Δεν είναι , βέβαια στο σπίτι αλλά και πάλι είναι άψογο!Σε βάζει στο κλίμα των γιορτών με την ιστορία που δείχνει με την γυναίκα στο πάρκο.

 

Καλά είναι και τα δύο. Το πρώτο απλά είχε την πρωτότυπη ιδέα.

Το δεύτερο ήταν αρκετά τραβηγμένο από τα μαλλιά. Πόσες φορές πια να χάσεις/ξεχάσεις το παιδί σου; Μέχρι και η ίδια η ταινία αυτο-δουλευόταν σε κάποια σημεία γιατί καταλάβαιναν το υπερβολικό του πράγματος.

 

Και εντάξει, προφανώς η ιστορία με τη γυναίκα στο πάρκο (αυτή με κάτι περιστέρια δεν ήταν; ) είχε ως σκοπό να σε βάλει στο κλίμα των Χριστουγέννων, αλλά θυμάμαι ότι ακόμα και μικρός που το είχα δει μου είχε φανεί κάπως "εύκολο" αυτό το κόλπο. Αλλά είχε γενικά πλάκα.

 

Βέβαια από 3ο και μετά ήταν απαράδεκτα... αλλά δεν είναι ο ίδιος πιτσιρικάς οπότε ΟΚ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΡΤ αγόρασε τις ταινίες:

 

Shoelaces for Christmas

και

48 Christmas Wishes

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά είναι και τα δύο. Το πρώτο απλά είχε την πρωτότυπη ιδέα.

Το δεύτερο ήταν αρκετά τραβηγμένο από τα μαλλιά. Πόσες φορές πια να χάσεις/ξεχάσεις το παιδί σου; Μέχρι και η ίδια η ταινία αυτο-δουλευόταν σε κάποια σημεία γιατί καταλάβαιναν το υπερβολικό του πράγματος.

 

Και εντάξει, προφανώς η ιστορία με τη γυναίκα στο πάρκο (αυτή με κάτι περιστέρια δεν ήταν; ) είχε ως σκοπό να σε βάλει στο κλίμα των Χριστουγέννων, αλλά θυμάμαι ότι ακόμα και μικρός που το είχα δει μου είχε φανεί κάπως "εύκολο" αυτό το κόλπο. Αλλά είχε γενικά πλάκα.

 

Βέβαια από 3ο και μετά ήταν απαράδεκτα... αλλά δεν είναι ο ίδιος πιτσιρικάς οπότε ΟΚ.

Από το 3ο και μετά δεν βλέπονται και δεν είναι ''μόνος στο σπίτι''...

Το 2ο δείχνει ότι χάθηκε το παιδί και πήρε λάθος αεροπλάνο, όχι ότι το ξέχασαν.Άρα δεν είναι ίδια ιστορία...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το home alone μαζι με το τρελό θηριοτροφειο τα έβαλα και στο κινητό να τα βλέπω οποτε θέλω. Ταινίες που τις βλέπεις ξανά και ξανά κυρίως τα χριστούγεννα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το home alone μαζι με το τρελό θηριοτροφειο τα έβαλα και στο κινητό να τα βλέπω οποτε θέλω. Ταινίες που τις βλέπεις ξανά και ξανά κυρίως τα χριστούγεννα.

 

 

 

Πόσο με τιμά που έχω ήχο κλήσης το song theme του τρελού θηριοτροφείου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο με τιμά που έχω ήχο κλήσης το song theme του τρελού θηριοτροφείου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αφού είναι έπος ρε συ μπαίνεις κατευθείαν στο πνεύμα των Χριστουγέννων. Κλασικές για μια ζωή με αυτές μεγαλωσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο netflix το ''beyond skyline'' του 2017 με τον frank grillo.8/10

Αρκετή δράση και καλές στιγμές.Μεγάλη φαντασία, βέβαια..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο netflix το ''beyond skyline'' του 2017 με τον frank grillo.8/10

Αρκετή δράση και καλές στιγμές.Μεγάλη φαντασία, βέβαια..

Είναι συνέχεια του Skyline που είχε βγει πριν μερικά χρονακια

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι συνέχεια του Skyline που είχε βγει πριν μερικά χρονακια

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το οποίο δεν είχα δει.. αλλά εντάξει δεν άφησε πολλά κενά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σιχαίνεσαι και τα Χριστούγεννα;Αν ναι τότε λογικό.

Καμία σχέση. Είδα την τελευταία ταινία με τον Άγιο Βασίλη και την ευχαριστήθηκα.

 

Τον αν είναι Χριστούγεννα όμως, δεν βλέπω γιατί πρέπει να μάθω και τους διαλόγους απέξω.

 

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν μου άρεσαν...οι ταινίες.

 

 

Μόλις είδα το venom.

Πέρασε ευχάριστα η ώρα, μου άρεσε. Θα ήθελα να κρατήσει λίγο περισσότερο.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Kingsman: The Golden Circle (2017) 6/10

 

Μέτρια κωμικη περιπέτεια. Μου φάνηκε λίγο πιο ευχάριστη από τη πρώτη χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο.

 

Ultimo tango a Parigi (Last Tango in Paris) (1972) 6/10

 

Καλές ερμηνείες αλλά δε κατάλαβα το νόημα της ταινίας. Χάσιμο χρόνου μου φάνηκε.

 

A Star Is Born (1954) 6/10

 

Ρεσιτάλ Τζούντι Γκαρλαντ αλλά σαν ταινία μέτρια και βαρετή. Θα δω σε κάποια φάση τη νέα εκδοχή με Lady Gaga που έχω ακούσει καλά λογια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το home alone μαζι με το τρελό θηριοτροφειο τα έβαλα και στο κινητό να τα βλέπω οποτε θέλω. Ταινίες που τις βλέπεις ξανά και ξανά κυρίως τα χριστούγεννα.

 

Το τρελλό θηριοτροφειο είναι πλέον κλασσικό και είναι επιβεβλημένη η προβολή της ταινίας τα Χριστουγεννα :D

Link to comment
Share on other sites

the christmas chronicles (2018)

 

Ευχάριστη χριστουγεννιάτικη ταινία! Την προτείνω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Love actually μέρες που ειναι. Πολύ καλή... 8/10 για έμενα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Είδα την τελευταία ταινία με τον Άγιο Βασίλη και την ευχαριστήθηκα.

 

Τον αν είναι Χριστούγεννα όμως, δεν βλέπω γιατί πρέπει να μάθω και τους διαλόγους απέξω.

 

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν μου άρεσαν...οι ταινίες.

 

 

Μόλις είδα το venom.

Πέρασε ευχάριστα η ώρα, μου άρεσε. Θα ήθελα να κρατήσει λίγο περισσότερο.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Ελλειπέστατη ταινία. Αναφέρομαι στο venom. Μέχρι την αρχή και τη μέση περίπου θπάρχει μια ροή των πραγμάτων από κει και πέρα ο σεναριογράφος ξέμεινε από ιδέες και κοτσάρισε ότιναναι τέλος. Καμία σχέση με άλλες ταινίες. Πχ. Το Deadpool αρκετά καλό το 1 υποδειγματικό το 2. Για να δούμε εδώ τι θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο venom. Για να δούμε εδώ τι θα γίνει?

 

Σαν τι να γίνει δηλαδή?

 

Δεν την είδες την ταινία?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ίσως τι θα γίνει στην συνέχεια. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ.

Ένα δίκιο το έχεις. Από την μία στιγμή στην άλλη, άλλαξε τελείως ο Venom. Μην γράψω περισσότερα γιατί θα θέλουν και οι άλλοι να την δουν.

Μου άρεσε πάντως, δεν αλλάζει αυτό.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mission: Impossible - Fallout

mission%2Bimpossible%2Bfallout.png

 

https://www.imdb.com/title/tt4912910/?ref_=nv_sr_1

 

Αν και δεν εχω δει τις προηγουμενες 4 ταινιες και ειχα καποια κενα μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. Πολυ δραση με τα twist και εναν αγεραστο tom cruise που δειχνει οτι αντεχει ακομα παρα πολυ καλα. Εξαιρετικος ηχος σε home cinema και οι σκηνες imax απιστευτες ειδικα στα χιονια. Πρεπει να δω καποια στιγμη και τις προηγουμενες ομως. Δεν ελειπαν καποια κλισε. 8/10

 

 

Hereditary

 

Τρομερη ταινια. Μου θυμισε εντονα το μωρο της Ροζμαρι. Ξεκινησε ως μια απλα δραματικη ταινια και οσο προχωρουσε ξεδιπλωνοταν υπεροχα και ανεβαζε ρυθμους. Τρομακτικη δεν την λες παρα μονο στο τελευταιο τεταρτο αλλα απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελος η σκηνοθεσια η μουσικη και οι εξαιρετικοι ηθοποιοι σε καθηλωνουν στην οθονη. Μετα το τελος της ταινιας οσο θα την περιεργαζεστε τοσο καλυτερη θα γινετε στο μυαλο σας και θα καταλαβαινετε καποια πραγματα που γινοταν στο πρωτο μισο της ταινιας. Το τελος θελει γερο στομαχι παντως. 8.5/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ίσως τι θα γίνει στην συνέχεια. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ.

Ένα δίκιο το έχεις. Από την μία στιγμή στην άλλη, άλλαξε τελείως ο Venom. Μην γράψω περισσότερα γιατί θα θέλουν και οι άλλοι να την δουν.

Μου άρεσε πάντως, δεν αλλάζει αυτό.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Έρχονται μεγάλες ανακατατάξεις σε ταινίες. Τα μπλέκουν όλα. Πιο συγκεκριμένα θα μπλέξουν τον Bruce Willis που έπαιζε στο unbreakable με το split. Άντε και ο Θεός βοηθός για το τι θα προκύψει.

Link to comment
Share on other sites

Μα το Unbreakable, το Split και το Glass που έρχεται είναι τριλογία.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...