Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τελείωσα το τελευταίο Bourne. Ανάμικτα συναισθήματα. Ελπίζω να μην έχει και αδερφό που θα τον ψάχνει στο επόμενο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Batman v Superman: Dawn of Justice Ultimate Edition

 

http://i.picresize.com/images/2016/08/31/fvUJ2.png

 

http://www.imdb.com/title/tt2975590/?ref_=nv_sr_1

 

Οταν μιλαμε για την μουφα ολικης του 2016 μπορουμε πολυ ευκολα να αναφερομαστε στην συγκεκριμενη ταινια.Απο την αρχη μεχρι το τελος ο σκηνοθετης παραληρει με ασχετες σκηνες που ποτε δεν συνδεονται μεταξυ τους.Οι ηθοποιοι ειναι κακιστοι και ειδικα οι 2 βασικοι χαρακτηρες που ποτε δεν εχουν παιξει καλα σε καμια τους ταινια.Ο zack snyder μια ζωη τετοιες μετριοτητες βγαζει και θα βγαζει.Βαζει ενα σεναριο αχταρμα με αρκετα εφε στο τελος και ετοιμη η ταινια.Το μονο αξιο αναφορας ειναι η απιστευτη Gadot ως wonder woman.Μεινετε μακρια.3/10

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

Batman v Superman: Dawn of Justice Ultimate Edition

Μεινετε μακρια.3/10

Όσο κακή και να είναι μια ταινία, αν περιλαμβάνει στον τίτλο της τις λέξεις Batman ή Superman, δεν γίνεται να μείνεις μακριά!

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Batman v Superman: Dawn of Justice Ultimate Edition

 

http://i.picresize.com/images/2016/08/31/fvUJ2.png

 

http://www.imdb.com/title/tt2975590/?ref_=nv_sr_1

 

Οταν μιλαμε για την μουφα ολικης του 2016 μπορουμε πολυ ευκολα να αναφερομαστε στην συγκεκριμενη ταινια.Απο την αρχη μεχρι το τελος ο σκηνοθετης παραληρει με ασχετες σκηνες που ποτε δεν συνδεονται μεταξυ τους.Οι ηθοποιοι ειναι κακιστοι και ειδικα οι 2 βασικοι χαρακτηρες που ποτε δεν εχουν παιξει καλα σε καμια τους ταινια.Ο zack snyder μια ζωη τετοιες μετριοτητες βγαζει και θα βγαζει.Βαζει ενα σεναριο αχταρμα με αρκετα εφε στο τελος και ετοιμη η ταινια.Το μονο αξιο αναφορας ειναι η απιστευτη Gadot ως wonder woman.Μεινετε μακρια.3/10

Καλά είπαμε, κανείς δεν τρελάθηκε με την συγκεκριμένη, αλλά έχει πολύ ψωμί η ταινία από στοιχεία για τον κόσμο της DC.

Το καταλαβαίνω αν δεν έχεις σχέση με τέτοιου είδους ταινίες να μην σου αρέσει, αλλά δεν είναι και για 3/10.

Όπως και κάνεις λάθος για τον Snyder. Φυσικά και έχει βγάλει πολύ δυνατές ταινίες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσο κακή και να είναι μια ταινία, αν περιλαμβάνει στον τίτλο της τις λέξεις Batman ή Superman, δεν γίνεται να μείνεις μακριά!

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Όταν μια ταινία δεν βλέπετε τι παραπάνω να πεις. Πρώτη φορά βαρέθηκα τόσο σε ταινία.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά είπαμε, κανείς δεν τρελάθηκε με την συγκεκριμένη, αλλά έχει πολύ ψωμί η ταινία από στοιχεία για τον κόσμο της DC.

Το καταλαβαίνω αν δεν έχεις σχέση με τέτοιου είδους ταινίες να μην σου αρέσει, αλλά δεν είναι και για 3/10.

Όπως και κάνεις λάθος για τον Snyder. Φυσικά και έχει βγάλει πολύ δυνατές ταινίες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Πίστεψε με έχω πολύ περισσότερη σχέση από σένα με αυτές τις ταινίες αλλά όταν είμαι ταινία είναι κακή και ξεφτιλιζετε από έναν αθλιο σκηνοθέτη τι άλλο να πεις. Ο Zack έχει βγει τους 300 και το watchmen αλλά μέχρι εκεί. Το bvss είναι η χειρότερη ταινία του 2016 και ας την δούμε καθαρά σαν super hero movie καταφέρνει να αποτύχει σε όλα τα επίπεδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές. Και το BvS (που ήταν ταινιαρα για μένα) έχει γύρω στο 7 και το Man of Steele το ίδιο. Κάτι θα ξέρουν όλοι αυτοί και δεν του έχουν βάλει 3....

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές. Και το BvS (που ήταν ταινιαρα για μένα) έχει γύρω στο 7 και το Man of Steele το ίδιο. Κάτι θα ξέρουν όλοι αυτοί και δεν του έχουν βάλει 3....

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Είναι απλά από fans κάτσε να δεις σε λίγους μήνες. Το bvss είναι αχταρμας με εφέ. Το Captain America winter soldier ειναι κλασεις ανώτερο για παράδειγμα η τα batman του Nolan. Πως να το κάνουμε ο Snyder μέρα τους 300 και το watchmen ότι έχει βγάλει δεν βλέπετε.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και εγώ πως η τελευταία μάχη, ήταν.... πονοκέφαλος. Δεν μου άρεσε καθόλου και ακόμη και σε τέτοιου είδους ταινία, ήταν υπερβολική. Βέβαια σαν σύνολο, δεν νομίζω ότι αξίζει για τρία.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και εγώ πως η τελευταία μάχη, ήταν.... πονοκέφαλος. Δεν μου άρεσε καθόλου και ακόμη και σε τέτοιου είδους ταινία, ήταν υπερβολική. Βέβαια σαν σύνολο, δεν νομίζω ότι αξίζει για τρία.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αξίζει παραπάνω τι έχει πραγματικά να προσφέρει?

 

Εφέ? Τα έχουμε βαρεθεί τόσα χρόνια που δεν μου λένε τίποτα απολύτως.

 

Ηθοποια? Αυτό είναι ανέκδοτο με τους συγκεκριμένους ηθοποιούς

 

Μάχες? Δεν έδειξε απολύτως τίποτα σε σύγκριση με το Man Of Steel που και εκείνο ήταν μέτριο.

 

Σενάριο? Πραγματικά υπάρχει?

 

Μην είστε κολλημένοι(δεν πάει σε σένα cb600 αλλά στον πρώτο που απάντησε) και καταλάβετε ότι σε σύγκριση με τα αυθεντικά comics αυτο λέγετε βιασμός των παιδικών ηρώων μας.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες μας μία ταινία που έχει άμεση σχέση με τα κόμικς και τα παιδικά που βλέπαμε μικροί

Θα σου πω εγώ,ΚΑΜΙΑ.

όλες οι ταινίες είναι χειρότερες,αλλά το BvS δεν είναι και τόσο χάλια όσο λες.

όσο για τα εφέ,την σήμερον,δεν γίνεται ταινία τέτοιου είδους χωρίς αυτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδιά. Ταινίες με υπερήρωες είναι. Φυσικά και θα είναι τιγκα στα εφφέ και στις μάχες. Για αυτό πάνε σινεμά οι άνθρωποι. Να βάλουν τον Μπάτμαν να πίνει τσάι με τον Σούπερμαν και να συζητάνε για τα τεκταινόμενα στη Γκόθαμ και στην Meteopolis...

Εγώ θεώρησα τέλεια την μάχη στο τέλος του BvS. Μιλάμε για έναν από τους βασικούς κακούς στο σύμπαν της DC και γιαυτό όλο αυτό το κάνανε λίγο υπερπαραγωγή. Η ταινία ήταν όσο σκοτεινή έπρεπε. Προσωπικά δεν με κούρασε καθόλου και ήταν κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα της Marvel

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το περίμενα ότι θα το γράφατε αυτό, παρόλο που έγραψα πως "ακόμη και για ταινία τέτοιου είδους". Πως να το πω, ο "κακός" στο τέλος, ήταν αίσχος.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες μας μία ταινία που έχει άμεση σχέση με τα κόμικς και τα παιδικά που βλέπαμε μικροί

Θα σου πω εγώ,ΚΑΜΙΑ.

όλες οι ταινίες είναι χειρότερες,αλλά το BvS δεν είναι και τόσο χάλια όσο λες.

όσο για τα εφέ,την σήμερον,δεν γίνεται ταινία τέτοιου είδους χωρίς αυτα.

Το θέμα είναι πόσο καταστρέφει το κάθε legacy που έχει η κάθε ταινία.

 

Ταινίες όπως:

 

Iron man 1

Avengers

Captain America winter soldier

Captain America civil war(Δεν το έχω δει ακόμα αλλά διαβάζω τα καλύτερα)

Τριλογία batman του Nolan

X-men first class

X-men days of future past

Spider-Man 2

 

Ολες είναι μια και μια και σαν ταινίες με σενάριο και αν τις δούμε ως ταινίες με super heroes. Το bvss δεν είναι σε αυτή την κατηγορία πως να το κάνουμε είναι ένας αχταρμας με εφέ και αθλιους ηθοποιούς. Όσοι δεν το βλέπετε να την ξανά δείτε.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει την δική του άποψη παιδιά, δεν είναι θέμα τι λέει η πλειονότητα. :)

 

Κατά τα άλλα, κι εγώ την βρήκα χάλια την ταινία, από τις χειρότερες με υπερήρωες που έχω δει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το τελευταίο Bourne. Ανάμικτα συναισθήματα. Ελπίζω να μην έχει και αδερφό που θα τον ψάχνει στο επόμενο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω μια απο τα ιδια. Δε μπορω να πω πως με ενθουσιασε ως ταινια Jason Bourne.

Αν εξαιρεσω τις δυο πρωτες ταινιες της σειρας και την τεταρτη με τον Jeremy Renner που μου αρεσε πιο πολυ απο Damon, αυτη δεν ελεγε και πολλα. Ακομα και το ξυλο στο τελος με τον Cassel δεν ηταν αυτο το ξυλο που βλεπαμε στις παλαιοτερες ταινιες Bourne με τις λαβες και τα αστραπιαια χτυπηματα.

Επεσε και λιγη διαφημιση εντωμεταξυ στην "Χρυση" με τους μαιανδρους και τις κοκκινες σημαιες στην εξεγερση εξω απο τη βουλη στο Συνταγμα:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και Εγώ είμαι φαν λόγω εφέ και κυρίως λόγω ήχου ταινιών με υπερωρίες αλλά το bvss δεν βλέπετε.τραγικοί ηθοποιοί,πολλά εφέ,σενάριο δεν υπάρχει ούτε για αστείο.στο μονο που θεωρώ πως πέτυχε των η σκοτεινή ατμόσφαιρα της γκοθαμ.

Σημερα είχα και τα χελονονιτζακια(κακη) 5/10 οριακά..για τον Bourne περιμένω μεταγλώττιση για να την δω Καλά είμαι φαν και του ματ και της σειράς.το 4ο δεν το θεωρώ καν Bourne

 

Στάλθηκε από το TbooK 10(E6N5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Είχαν την εντύπωση πως ήμουν σαφής πιο πάνω.

 

Μπορείτε να εκφράζετε τις απόψεις σας χωρίς προκλήσεις, ύφος και ειρωνίες. Αν είναι δυνατόν να γίνεται τέτοια συζήτηση για μια ταινία επειδή σε έναν άρεσε και σε άλλον όχι... :down:

 

Διαγράφηκαν μηνύματα εκτός θέματος, συνεχίζουμε ον τόπικ πληζ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το BvS το είδα στο fast forward. Για εμένα, ήταν απίστευτα βαρετό, ανούσιο και πολύ λίγο για το όνομα δύο τόσο μεγάλων superheroes.

O δε Jesse Eisenberg, εξαιρετικός ηθοποιός... αλλά δεν έκανε για Lex. Καθόλου όμως.

Ο Snyder προσωπικά μου αρέσει πολύ το στυλ του. Είναι αλήθεια πως κάποιες ταινίες του δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα πέρα από τα εφέ τους (π.χ. Sucker Punch), αλλά αυτή η στυλιζαρισμένη δράση είναι το ιδιαίτερο στυλ του και δε θυμάμαι κάποια άλλη ταινία του που να μη είχε εντυπωσιάσει - έστω οπτικά.

Αν δεν είχε και αυτή τη μανία να παρουσιάζει τον Superman ως Jesus...

 

και μια και μιλάμε για σκηνοθέτες που ποντάρουν περισσότερο στο στυλ παρά στην ουσία...είδα το Neon Demon.

Αυτή η Elle Fanning πόσο όμορφο κορίτσι... Υπέροχη.

Κατά τα άλλα... πολύ όμορφη η Elle Fanning. :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το BvS το είδα στο fast forward. Για εμένα, ήταν απίστευτα βαρετό, ανούσιο και πολύ λίγο για το όνομα δύο τόσο μεγάλων superheroes.

O δε Jesse Eisenberg, εξαιρετικός ηθοποιός... αλλά δεν έκανε για Lex. Καθόλου όμως.

Ο Snyder προσωπικά μου αρέσει πολύ το στυλ του. Είναι αλήθεια πως κάποιες ταινίες του δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα πέρα από τα εφέ τους (π.χ. Sucker Punch), αλλά αυτή η στυλιζαρισμένη δράση είναι το ιδιαίτερο στυλ του και δε θυμάμαι κάποια άλλη ταινία του που να μη είχε εντυπωσιάσει - έστω οπτικά.

Αν δεν είχε και αυτή τη μανία να παρουσιάζει τον Superman ως Jesus...

 

και μια και μιλάμε για σκηνοθέτες που ποντάρουν περισσότερο στο στυλ παρά στην ουσία...είδα το Neon Demon.

Αυτή η Elle Fanning πόσο όμορφο κορίτσι... Υπέροχη.

Κατά τα άλλα... πολύ όμορφη η Elle Fanning. :p

Το 300 και το watchmen είναι πολύ καλές ταινίες του Snyder. Αντε και το Down of the dead. Δεν έχει βγάλει κάτι άλλο καλό.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 300 και το watchmen είναι πολύ καλές ταινίες του Snyder. Αντε και το Down of the dead. Δεν έχει βγάλει κάτι άλλο καλό.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

...και το Man of Steel είναι μια χαρά - καλύτερο σίγουρα από το προηγούμενο με τον άλλο ηθοποιό και το BvS - και το Sucker Punch για το είδος του μια χαρά ήταν χωρίς να είναι ταινιάρα (και ωραία εφέ είχε και ωραία μουσική επένδυση και ωραία ατμόσφαιρα, το σενάριο ήταν λίγο αχταρμάς). Αν εξαιρέσουμε το BvS, και το Legend of the Guardians (το οποίο δε με αφορά) αυτές είναι όλες και όλες οι ταινίες που έχει σκηνοθετήσει ο ίδιος.

 

Γενικά ο Snyder είναι αυτό που θα ήταν ο Michael Bay αν είχε ταλέντο. Εφεδιάρικος αλλά διασκεδαστικός.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το BvS το είδα στο fast forward. Για εμένα, ήταν απίστευτα βαρετό, ανούσιο και πολύ λίγο για το όνομα δύο τόσο μεγάλων superheroes.

O δε Jesse Eisenberg, εξαιρετικός ηθοποιός... αλλά δεν έκανε για Lex. Καθόλου όμως.

 

Αυτή η Elle Fanning πόσο όμορφο κορίτσι... Υπέροχη.

Κατά τα άλλα... πολύ όμορφη η Elle Fanning. :p

 

Πλάκα μας κάνεις τώρα? Την είδες σε fast forward και σχηματισες άποψη για την ταινια, τη σκηνοθεσία και τους ηθοποιούς?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις τώρα? Την είδες σε fast forward και σχηματισες άποψη για την ταινια, τη σκηνοθεσία και τους ηθοποιούς?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Όχι δε σου κάνω πλάκα.

Κυρίως γιατί όταν λέμε "είδα την ταινία στο fast forward" δεν εννούμε κυριολεκτικά πατώντας το fast forward αλλά χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον που να σε κρατάει κολλημένο στη σκηνή.

 

Και ναι σχημάτισα άποψη και για την ταινία -που δεν έλεγε και πολλά ούτε καν συγκρινόμενη με το Man of Steel - και για τη σκηνοθεσία - που δε διέφερε ιδιαίτερα από τα υπόλοιπα του Snyder - και για τους ηθοποιούς, όπως για παράδειγμα ότι ο Lex έπαιζε υπερβολικά και έμοιαζε πολύ περισσότερο με Joker-wannabe και όχι με τον Luthor όπως τον έχουμε ξαναδεί ποτέ.

 

(α και για να σε προλάβω, μπορεί κάπου στα δεκάδες-εκατοντάδες-ούτε και εγώ ξέρω πόσα timelines της DC να υπάρχει ένας Luthor που να είναι έτσι - δε με νοιάζει καθόλου αυτό, εγώ κρίνω από αυτό που ξέρω και αυτό που θεωρώ ότι είναι αισθητικά σωστό και κολλάει με την ιδιοσυγκρασία του εκάστοτε ήρωα. Αν ο Superman χοροπήδαγε σαν τον Joker, το ίδιο θα έλεγα)

 

 

Εξ άλλου, παιδιά, γούστα είναι αυτά ο καθένας έχει την άποψή του κτλ κτλ... αλλά μη γελιόμαστε και μεταξύ μας τώρα... για το Superman vs Batman μιλάμε... δεν είναι και το Τελευταία Έξοδος ή ο Νονός...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εξ άλλου, παιδιά, γούστα είναι αυτά ο καθένας έχει την άποψή του κτλ κτλ... αλλά μη γελιόμαστε και μεταξύ μας τώρα... για το Superman vs Batman μιλάμε... δεν είναι και το Τελευταία Έξοδος ή ο Νονός...

 

Που και να μιλούσαμε για αυτά δηλαδή, πάλι το ίδιο είναι. Το τι αρέσει στον καθένα είναι προσωπικό θέμα.

 

Κατά τα άλλα, τόσο χάλια το Neon Demon; :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Που και να μιλούσαμε για αυτά δηλαδή, πάλι το ίδιο είναι. Το τι αρέσει στον καθένα είναι προσωπικό θέμα.

 

Κατά τα άλλα, τόσο χάλια το Neon Demon; :(

 

Κοίτα εξαρτάται από το αν σου άρεσε π.χ. το Only God Forgives.

Αν ναι, τότε φαντάζομαι θα σ'αρέσει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εξαρτάται από το αν σου άρεσε π.χ. το Only God Forgives.

Αν ναι, τότε φαντάζομαι θα σ'αρέσει.

 

Το OGF όχι και τόσο, αλλά το Drive ναι...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...