Jump to content

Gilmore Girls (CW)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι θέλω... :(

 

Από τη μία σίγουρα θα ήθελα άλλη μία σεζόν, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να φανταστώ τη σειρά δίχως την Rory...

 

Και εγώ το ίδιο ακριβώς. Δε με ενδιαφέρει τι θα κάνουν με το σενάριο για να το κρατήσουν, θα συνεχίσω να το βλέπω αλλά με ποιον θα μιλάει η Lorelai να λέει τα απίστευτά της; :(

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το ίδιο ακριβώς. Δε με ενδιαφέρει τι θα κάνουν με το σενάριο για να το κρατήσουν, θα συνεχίσω να το βλέπω αλλά με ποιον θα μιλάει η Lorelai να λέει τα απίστευτά της; :(

 

Με τον Paul Anka... :p

 

Αλήθεια, συνεχίζει και στην 7η σεζόν; Δεν έχω παρακολουθήσει κανένα επεισόδιο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ep.717: Gilmore Girls Only, aired 06/03/2007 και επόμενο ep.718: Hay Bale Maze 10/04/2007. Μέχρι ένα σημείο της 7ης έχω δει και εγώ λόγω έλλειψης χρόνου και ήταν μια χαρά. Αναμένουμε για τις τελικές αποφάσεις των συντελεστών λοιπόν!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ άσχημα τα νέα για τους fans της σειράς.

 

Οι Gilmore Girls σταματάνε τελικά φέτος.

 

Δείτε εδώ όλο το άρθρο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

sorry κιολας βρε παιδιά...μόνο εγώ έχω την αίσθηση ότι οι ηθοποιοί σε αυτή τη σειρά λένε τις ατάκες τους εντελώς αφύσικα- δλδ όχι σαν συνηθισμένοι άνθρωποι που συζητάνε ή τσακώνονται ή...- αλλά σαν να συμμετέχουν σε κάποιου είδους διαγωνισμό ατάκας? όσες φορές έχω προσπαθήσει να δω τη σειρά δεν έχω καταφέρει να συγκεντρωθώ στην υπόθεση γιατί μου αποσπάει την προσοχή αυτός ο ρυθμός...σα να παίζουν πιγκ-πογκ!:lol: αντί για τους διαλόγους ακούω ένα:

-μπλα μπλα μπλα μπλα -μπλου μπλου μπλου μπλου

-μπλε μπλε μπλε -μπλι μπλι μπλι

-μπλα μπλου -μπλι μπλε !!!

 

δε λέω ότι είναι κακή σειρά (αν κ ομολογουμένως δεν είναι κ ότι πιο πρωτότυπο) απλώς εμένα με ενοχλεί το συγκεκριμένο φαινόμενο. και δεν ξέρω κιόλας, μήπως είναι η ιδέα μου? :ninja: ή το προσέχουν κ άλλοι?:D

Link to comment
Share on other sites

sorry κιολας βρε παιδιά...μόνο εγώ έχω την αίσθηση ότι οι ηθοποιοί σε αυτή τη σειρά λένε τις ατάκες τους εντελώς αφύσικα- δλδ όχι σαν συνηθισμένοι άνθρωποι που συζητάνε ή τσακώνονται ή...- αλλά σαν να συμμετέχουν σε κάποιου είδους διαγωνισμό ατάκας? όσες φορές έχω προσπαθήσει να δω τη σειρά δεν έχω καταφέρει να συγκεντρωθώ στην υπόθεση γιατί μου αποσπάει την προσοχή αυτός ο ρυθμός...σα να παίζουν πιγκ-πογκ!:lol: αντί για τους διαλόγους ακούω ένα:

-μπλα μπλα μπλα μπλα -μπλου μπλου μπλου μπλου

-μπλε μπλε μπλε -μπλι μπλι μπλι

-μπλα μπλου -μπλι μπλε !!!

δε λέω ότι είναι κακή σειρά (αν κ ομολογουμένως δεν είναι κ ότι πιο πρωτότυπο) απλώς εμένα με ενοχλεί το συγκεκριμένο φαινόμενο. και δεν ξέρω κιόλας, μήπως είναι η ιδέα μου? :ninja: ή το προσέχουν κ άλλοι?:D

 

I couldn't have said it better myself ! :up:

Συμφωνω 1000% με τον ατυπο "διαγωνισμο" που υπαρχει σε αυτη την σειρα! :fool:

Κι εγω νομιζα οτι ειμαι ο μονος που το εβλεπα...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Πολύ άσχημα τα νέα για τους fans της σειράς.

 

Οι Gilmore Girls σταματάνε τελικά φέτος.

 

Δείτε εδώ όλο το άρθρο.

 

Noooooo... :cry:

 

sorry κιολας βρε παιδιά...μόνο εγώ έχω την αίσθηση ότι οι ηθοποιοί σε αυτή τη σειρά λένε τις ατάκες τους εντελώς αφύσικα- δλδ όχι σαν συνηθισμένοι άνθρωποι που συζητάνε ή τσακώνονται ή...- αλλά σαν να συμμετέχουν σε κάποιου είδους διαγωνισμό ατάκας? όσες φορές έχω προσπαθήσει να δω τη σειρά δεν έχω καταφέρει να συγκεντρωθώ στην υπόθεση γιατί μου αποσπάει την προσοχή αυτός ο ρυθμός...σα να παίζουν πιγκ-πογκ!:lol: αντί για τους διαλόγους ακούω ένα:

-μπλα μπλα μπλα μπλα -μπλου μπλου μπλου μπλου

-μπλε μπλε μπλε -μπλι μπλι μπλι

-μπλα μπλου -μπλι μπλε !!!

 

δε λέω ότι είναι κακή σειρά (αν κ ομολογουμένως δεν είναι κ ότι πιο πρωτότυπο) απλώς εμένα με ενοχλεί το συγκεκριμένο φαινόμενο. και δεν ξέρω κιόλας, μήπως είναι η ιδέα μου? :ninja: ή το προσέχουν κ άλλοι?:D

 

Αυτό είναι το ωραίο με την συγκεκριμένη σειρά κατ' εμέ. Το πινγκ - πονγκ των διαλόγων και οι έξυπνες ατάκες οι οποίες ήταν και ένας από τους λόγους που η σειρά είχε τόση επιτυχία.

 

Και παρά το αντίθετο, ρυθμός - σαλιγκάρι (όπως λ.χ. στις σειρές του Φώσκολου), καλύτερα ο ρυθμός πινγκ - πονγκ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ωραίο με την συγκεκριμένη σειρά κατ' εμέ. Το πινγκ - πονγκ των διαλόγων και οι έξυπνες ατάκες οι οποίες ήταν και ένας από τους λόγους που η σειρά είχε τόση επιτυχία.

 

Και παρά το αντίθετο, ρυθμός - σαλιγκάρι (όπως λ.χ. στις σειρές του Φώσκολου), καλύτερα ο ρυθμός πινγκ - πονγκ. :)

Ναι βρε, δεν αντιλέγω, σίγουρα είναι πιο ενδιαφέρον να υπάρχουν γρήγοροι διάλογοι απο διαλόγους του τύπου: "-πες μου επιτέλους...[σιωπή]" "θέλεις στ αλήθεια να σου πω?" [σιωπή] - "μα ναι πεεες μου εεπιιτέεελους" [πές του επιτέλους γ@#$% μας έσπασες τα νεύρα!!! :chair: :lol: :lol: ]

αλλά δν είναι κ πολύ φυσιολογικό όολοι οι διάλογοι να ναι έτσι...δλδ αυτοί οι άνθρωποι απ το πρωί που ξυπνάνε μέχρι το βράδυ, είτε κλαίνε είτε γελάνε είτε είναι τύφλα στο μεθύσι...λένε ατάκες??

καλά anyway...είναι θέμα γούστου νομίζω το σημαντικό είναι ότι ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ μου!! (γιατί τελευταία περνάω υπαρξιακή κρίση: νομίζω οτι βλέπω πράγματα που δεν υπάρχουν κ έχω απόψεις που κανείς δε συμμερίζεται!!:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, δεν αντιλέγω, σίγουρα είναι πιο ενδιαφέρον να υπάρχουν γρήγοροι διάλογοι απο διαλόγους του τύπου: "-πες μου επιτέλους...[σιωπή]" "θέλεις στ αλήθεια να σου πω?" [σιωπή] - "μα ναι πεεες μου εεπιιτέεελους" [πές του επιτέλους γ@#$% μας έσπασες τα νεύρα!!! :chair: :lol: :lol: ]

αλλά δν είναι κ πολύ φυσιολογικό όολοι οι διάλογοι να ναι έτσι...δλδ αυτοί οι άνθρωποι απ το πρωί που ξυπνάνε μέχρι το βράδυ, είτε κλαίνε είτε γελάνε είτε είναι τύφλα στο μεθύσι...λένε ατάκες??

καλά anyway...είναι θέμα γούστου νομίζω το σημαντικό είναι ότι ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ μου!! (γιατί τελευταία περνάω υπαρξιακή κρίση: νομίζω οτι βλέπω πράγματα που δεν υπάρχουν κ έχω απόψεις που κανείς δε συμμερίζεται!!:lol: )

 

:lol: :rotfl:

 

Φυσικά και δεν είναι η ιδέα σου... Όπως φυσικά και δεν είναι φυσιολογικό. Γι' αυτό μας αρέσει. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για τον τροπο που λεγονται οι ατακες εχουμε αναφερθει πολλακις. Οντως σε καποιους δεν αρεσει, αλλα σε οσους αρεσει, τους κανει αυτοματα να ειναι φανατικοι της σειρας. ;) :)

 

Για την ειδηση της διακοπης της σειρας εχω μονο να "πω"... :( :cry: :( :cry:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά άσχημο αλλά ό,τι γίνεται είναι για καλό. Καλύτερα να σταματήσει τώρα παρά να κουράσει ίσως. Θα έχω και την ευκαιρία να βλέπω όλες τις season ξανά και ξανά τώρα. Lorelai πάντως δε θα βγει άλλη :happy:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Αφού δεν ήταν σίγουρο εάν θα έπαιζαν και οι δύο στην επόμενη σεζόν, καλύτερα να σταματήσει τώρα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όσα επεισόδια έχω παρακολουθήσει, έχω νευριάσει μέχρι εκεί που δε πάει. Μου έρχεται να σπάσω την τηλεόραση!!

 

Είναι σειρά αυτή; Μα μόνο από τον τρόπο που μιλάνε σε πιάνουν τα νεύρα σου. Λες και τη βλέπεις σε fast forward. Νομίζω ότι βρίσκομαι με εξυπνάκηδες φίλους μου που προσπαθούν να πουν όσα πιο πολλά μπορούν μπας και πετύχουν καμιά ατάκα της προκοπής. Αγχωτικές ερμηνείες, εντελώς ρηχές.

 

Αυτή τη σειρά μπορείς να τη βλέπεις μόνο αφού έχεις πιεί 2 εσπρεσάκια, και κάνεις 2 τσιγάρα ταυτόχρονα, αν είναι δυνατόν και αερόμπικ μαζί.

 

Έλεος 1/5 από μένα.

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: :blink:

 

einai alitheia ta gilmore girl teleionooun!

deite to trailer!

VECO to site nai einai diko mou!

Elate na ta poume oloi mazi gia tin agpimeni mas seira !

makari na minteleione pote!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Bon Voyage - Series Finale

Just as Rory lands her dream job as a political reporter, Luke enlists the help of everyone in Stars Hollow to throw her a graduation party. Emily and Richard attend the huge party, where Rory makes a speech thanking Lorelai and the whole town for giving her such a great start in life. Luke's thoughtfulness brings out an unexpected reaction from Lorelai. Finally, on the morning that Rory leaves Stars Hollow to start her career, Luke opens the diner before dawn to share a celebratory breakfast with the Gilmore girls.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσα επεισόδια έχω παρακολουθήσει, έχω νευριάσει μέχρι εκεί που δε πάει. Μου έρχεται να σπάσω την τηλεόραση!!

 

Είναι σειρά αυτή; Μα μόνο από τον τρόπο που μιλάνε σε πιάνουν τα νεύρα σου. Λες και τη βλέπεις σε fast forward. Νομίζω ότι βρίσκομαι με εξυπνάκηδες φίλους μου που προσπαθούν να πουν όσα πιο πολλά μπορούν μπας και πετύχουν καμιά ατάκα της προκοπής. Αγχωτικές ερμηνείες, εντελώς ρηχές.

 

Αυτή τη σειρά μπορείς να τη βλέπεις μόνο αφού έχεις πιεί 2 εσπρεσάκια, και κάνεις 2 τσιγάρα ταυτόχρονα, αν είναι δυνατόν και αερόμπικ μαζί.

 

Έλεος 1/5 από μένα.

 

Αν και αυτά είναι γούστα, δεν έχεις δίκιο.

 

Και εμένα με κουράζει ο γρήγορος ρυθμός της σειράς και δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan της (ίσα-ίσα που ψιλοχάρηκα που σταματάει γιατί αυτό κάπως εξασφαλίζει τη συνέχιση μιας άλλης σειράς του ίδιου δικτύου, της Veronica Mars, η οποία και μου αρέσει) αλλά δεν είναι και για 1/5...

 

Δηλαδή αν αυτή είναι για μονάδα, το 7th Heaven (που να 'ναι καλά οι Θεοί όλου του κόσμου) τελειώνει απόψε, τι πρέπει να πάρει;; -100?? :confused:

 

Άσε που και μόνο για τις πρωταγωνίστριες ένα 2/5 το παίρνει άνετα... Τώρα αν προσθέσεις και κάποιες αρκετά καλές ιδέες και το "γλυκό" σενάριο της σειράς, μάλλον για 3/5 είναι.

 

Και αυτό, από κάποιον που έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να βλέπει επεισόδια της σειράς και που αν τα πετύχει κάποια στιγμή στο Star αλλάζει κανάλι. :)

 

Βέβαια, όλα είναι θέμα γούστου.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν και αυτά είναι γούστα, δεν έχεις δίκιο.

 

Και εμένα με κουράζει ο γρήγορος ρυθμός της σειράς και δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan της (ίσα-ίσα που ψιλοχάρηκα που σταματάει γιατί αυτό κάπως εξασφαλίζει τη συνέχιση μιας άλλης σειράς του ίδιου δικτύου, της Veronica Mars, η οποία και μου αρέσει) αλλά δεν είναι και για 1/5...

 

Δηλαδή αν αυτή είναι για μονάδα, το 7th Heaven (που να 'ναι καλά οι Θεοί όλου του κόσμου) τελειώνει απόψε, τι πρέπει να πάρει;; -100?? :confused:

 

Άσε που και μόνο για τις πρωταγωνίστριες ένα 2/5 το παίρνει άνετα... Τώρα αν προσθέσεις και κάποιες αρκετά καλές ιδέες και το "γλυκό" σενάριο της σειράς, μάλλον για 3/5 είναι.

 

Και αυτό, από κάποιον που έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να βλέπει επεισόδια της σειράς και που αν τα πετύχει κάποια στιγμή στο Star αλλάζει κανάλι. :)

 

Βέβαια, όλα είναι θέμα γούστου.

 

To 7th heaven μπορεί να κριθεί μόνο ως παιδική σειρά, σαν το Καρουζέλ και τους Ατρόμητους, και εκεί θα του έβαζα άνετα 3/5 :D

 

Τις πρωταγωνίστριες (μάνα και κόρη), εγώ τις βρίσκω κακάσχημες, αλλά και όμορφες να ήταν, έτσι όπως μιλάνε ασταμάτητα και με τις 40ατάκες/sec πάλι θα ήθελα να τους πετάξω το τηλεκοντρόλ στη μάπα.

 

Για το σενάριο, δε θα πω ψέμματα, 1 επεισόδιο έχω παρακολουθήσει ολόκρηρο, τις υπόλοιπες φορές προσπάθησα, αλλά δε γινόταν τίποτα!

 

Τελοσπάντων, γούστα είναι αυτά όπως λες και συ!

Link to comment
Share on other sites

Οντως,δε μιλανε αργα αλλα εμενα μου φαινεται νορμαλ ο ρυθμος τους.Δηλαδη εσεις πως μιλατε στην καθημερινοτητα σας με ανθρωπους που ξερετε?Πολυ πιο αργα?

Ασε που δεν ειναι διαγωνισμος ατακας,εγω το βρισκω εξυπνο κ ευρηματικο.Μ'αρεσει που εχουν αναφορες απο ολους τους τομεις:ιστορια,πολιτικη,κιν/φο,μουσικη,λογοτεχνια,pop culture...Αν μη τι αλλο σου δινει τροφη για σκεψη!

Κ επισης πολλοι ανθρωποι μιλανε κατ'αυτον τον τροπο.Εγω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου καπως ετσι μιλαω τουλαχιστο με τα πολυ κοντινα μου προσωπα(αδερφη,ξαδερφια,κολλητες).Λογικο δεν ειναι,απο τη στιγμη που υπαρχουν κοινα βιωματα,να χρησιμοποιεις ατακες που σε τελικη κανουν τη συζητηση πιο ευχαριστη?

Επισης νομιζω οτι οι πρωταγωνιστριες κ ομορφες ειναι(ειδικα η μητερα ειναι απιστευτη) κ καλα παιζουν.

Επιπλεον πιστευω οτι απο ολες τις αποψεις(σεναριο,σκηνοθεσια,σκηνικα,ερμηνειες,μουσικη επενδυση) στεκεται πολυ ψηλα.Δε φτανουν πολλες σειρες στα 7 χρονια χωρις να γινουν βαρετες...

Anyway γουστα ειναι αυτα,παντως εχοντας πλεον δει ολη τη σειρα νομιζω οτι τελειωσε μα τον καλυτερο τροπο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια μόλις τέλειωσα ψες την 6η σεζόν και καίγομε να δω τη συνέχεια...Στα βίντεο κλαπ ακόμα να έρθει η 7η. Μπορεί κάποιος να μου στείλει π.μ πως μπορώ και από που να το κατεβάσω;;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

μόλις είδα το φινάλε. πολύ ωραία σειρά. θα μου λείψει η "καθημερινότητα" που έβγαζε και οι γρήγοροι διάλογοι. (οι διάλογοι ήταν αυτοί που έκανα την σειρά ξεχωριστή).

Bon Voyage Rory!

clubs.pathfinder.gr/charmed_site
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
case εχεις pm :wink:

 

Θέλω και εγώ pm :O . Δε μπόρεσα μέχρι στιγμής να βρω ολόκληρη την προτελευταία και τελευταία season. Κρίμα πάντως που τελείωσε, γιατί ήταν από τις αγαπημένες μου σειρές. Σήμερα παρατήρησα ότι το Star το είχε σε επανάληψη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...