Jump to content

Gilmore Girls (CW)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μία ερώτηση έχω να κάνω... Που είναι οι υπόλοιποι (PMNEDM, nelly, pythagoras, deb κλπ) και μείναμε εμείς οι δύο να τα λέμε;

 

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον :D Εννοείται εδώ είμαι και γω, η σειρά είναι λατρεμένη. Spoilers δε διαβάζω με τίποτα, απλά περιμένω τα νέα επεισόδια!

 

Εκανα και γω κάτι ανάλογο με τον PMNEDM: είχα αφήσει το τελευταίο και δεν το έβλεπα αλλά μια μέρα του Ιουλίου νομίζω, δεν άντεξα να μην ξέρω τι είχε γίνει και το είδα :p Επίσης : μισώ τον Luke :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που ερωτεύομαι τις ηθοποιούς των σειρών είναι νορμάλ;;

 

Πρώτα η Teri Hatcher (Lois) από το Lois & Clark (και εσχάτως από το Desperate Housewives), μετά η Monica και η Rachel από τα Φιλαράκια, μετά η μάνα και η κόρη από το Gilmore Girls και τελευταία η Dr. Meredith Grey (κατα κόσμον Ellen Pompeo) και η Veronica Mars...

 

Έχω πρόβλημα γιατρέ μου;; :confused:

 

(sorry για την παράθεση των προσωπικών μου προβλημάτων στο θέμα!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον :D Εννοείται εδώ είμαι και γω, η σειρά είναι λατρεμένη. Spoilers δε διαβάζω με τίποτα, απλά περιμένω τα νέα επεισόδια!

Εκανα και γω κάτι ανάλογο με τον PMNEDM: είχα αφήσει το τελευταίο και δεν το έβλεπα αλλά μια μέρα του Ιουλίου νομίζω, δεν άντεξα να μην ξέρω τι είχε γίνει και το είδα :p Επίσης : μισώ τον Luke :p

 

Τώρα για να πω την αλήθεια, αν και έκανα copy - paste τα κείμενα δεν τα διάβασα... Οπότε ζω κι εγώ εν αγνοία...

 

Αυτό που ερωτεύομαι τις ηθοποιούς των σειρών είναι νορμάλ;;

Πρώτα η Teri Hatcher (Lois) από το Lois & Clark (και εσχάτως από το Desperate Housewives), μετά η Monica και η Rachel από τα Φιλαράκια, μετά η μάνα και η κόρη από το Gilmore Girls και τελευταία η Dr. Meredith Grey (κατα κόσμον Ellen Pompeo) και η Veronica Mars...

Έχω πρόβλημα γιατρέ μου;;

(sorry για την παράθεση των προσωπικών μου προβλημάτων στο θέμα!)

 

Αν σκοπεύεις να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια, θυμήσου να μου δώσεις το τηλέφωνο του γιατρού. Συμπάσχω κι εγώ από το ίδιο νόσημα...

:love: Lorelai - Rory :love:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

H σειρά επιστέφει στις 26 Σεπτεμβρίου, όπως έχει ήδη πει ο VeCo και έχει πλέον "ζευγαρωθεί" με την Veronica Mars (για όσους δεν την ξέρουν, είναι μια σειρά μυστηρίου/δράσης με πρωταγωνίστρια την κούκλα Kristen Bell), η οποία ξεκινά από 3 Οκτωβρίου...

 

To CW, που αποτελεί ένωση του WB και του UPN, έχει μεγάλες προσδοκίες για τα βράδια της Τρίτης, αν και κατα τη γνώμη μου λανθασμένα, τα προβάλλει ως girls night, ίσως λόγω των τριών πρωταγωνιστριών!!

 

Ως fan της Veronica Mars και απλός θεατής των Gilmore Girls ειλικρινά ελπίζω το ταίριασμα αυτό να αποδώσει καρπούς!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ Δεν κατάλαβα τι εννοείς έχει ζευγαρωθεί;;;

:lol: Πάντως όχι οτι τα φτιάξανε! :lol:

 

Εννοώ πως κάθε Τρίτη θα δείχνει πρώτα το Gilmore Girls και στο καπάκι τη Veronica Mars...θέλοντας έτσι να "πιάσουν" κυρίως το γυναικείο κοινό.

 

To Τhe CW μάλιστα στα promo τρείλερ που έχει βγάλει, έχει μαζί τις δύο σειρές!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

:lol: Πάντως όχι οτι τα φτιάξανε! :lol:

 

Εννοώ πως κάθε Τρίτη θα δείχνει πρώτα το Gilmore Girls και στο καπάκι τη Veronica Mars...θέλοντας έτσι να "πιάσουν" κυρίως το γυναικείο κοινό.

 

To Τhe CW μάλιστα στα promo τρείλερ που έχει βγάλει, έχει μαζί τις δύο σειρές!

 

Καλά δεν το πήγα τόσο μακρυά κι εγώ :p :p

Μάλιστα, κατάλαβα.

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για τους λίγους αλλά καλούς fan της σειράς : Χθες πρεμιέρα, υπάρχει ήδη το επεισόδιο για όσους τα κατεβάζουν :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω δει σίγουρα σε videoclub και σε καταστήματα προς πώληση (Αθήνα) ως την 3η season τουλάχιστον. Πιστεύω πως θα υπάρχει και στη Θεσσαλονίκη, αν δε βρεθεί κάποιος από εκεί να σου απαντήσει για πιο συγκεκριμένα, κάνε έναν κόπο και ψάξτο :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κυκλοφορεί καμία περίοδος σε DVD; Αν ναι, πού μπορώ να τα βρω (Θεσσαλονίκη);

 

Εχω δει σίγουρα σε videoclub και σε καταστήματα προς πώληση (Αθήνα) ως την 3η season τουλάχιστον. Πιστεύω πως θα υπάρχει και στη Θεσσαλονίκη, αν δε βρεθεί κάποιος από εκεί να σου απαντήσει για πιο συγκεκριμένα, κάνε έναν κόπο και ψάξτο :)

 

Guess who! :p

 

Σιγουρα υπαρχουν οι 3 πρωτες seasons στο video club box office, στην Ανω Τουμπα, πανω στην Αμφιπολεως (λιγο πριν τη Δημητσανας. Αν δεν ξερεις καθολου την περιοχη ψαξε το στο http://www.driveme.gr)

 

Αν σε ενδιαφερει και η αγορα, τα εχω βρει και στο site του video club seven.

 

Υ.Γ: Επισης, υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν και στο seven της Μαρτιου (κατω απο την βασ. Ολγας), αλλα για εκει δεν ειμαι καθολου σιγουρος. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Hello! Παιδιά νέα στο site και πολύ φανατική των Gilmore Girls!!!!!!

Επιτέλους βρήκα με κάποιον να μιλάω για αυτήν την σειρά,στα ελληνικά.

Ξέρω τι λούκι τραβάνε οι περισσότεροι! Να περιμένεις το καλό star να βάλει τα σωστά επεισόδια!!!!! μπάς και χαρείς λίγο!!!

Εδώ στην Ελλάδα από ότι θυμάμαι παίζεται η 4 σεζον!

Εγώ πάω με τα επεισόδια που βλέπουν στην Αμερική!

Λοιπόν την περασμένη Τετάρτη ,έδειξε το τελευταίο επεισόδιο για φέτος!

Επεισόδιο 710!Και ήταν καλό γεμάτο ανατροπές!

Βέβαια δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες γιατί για να καταλάβει κανείς πρέπει να εχεί απαραίτητα την σεζον 5,6,7.

Όμως σας έχω καλά νέα!

Επειδή λοιπόν ήθελα να μοιραστώ το πάθος για τα GG,έκανα ένα site στο οποίο θα βρείτε πολλά και ενδιαφέροντα!!!! Ρίξτε μια ματία και πείτε μου την γνώμη σας!!!!! http://www.gilmorefamily.tk

:X :X :X Den leo perissotera! Alla apo edo kai pera den tha hriazetai na perimenete to star!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο επεισόδιο έχω να πω ότι αντιπαθώ πλέον το Luke! Πρώτη φορά «λυπήθηκα» τη Lorelai.

 

Αν είναι δυνατόν να μη θέλει να την παντρευτεί άμεσα, και πολύ του είναι!

 

 

(Καποιους μηνες αργοτερα, αφου εχω δει πλεον και το τελευταιο της 6ης σαιζον, ερχεται η απαντηση :p )

 

 

Συγγνωμη, δηλαδη, τελικα την Lorelai επρεπε να λυπομαστε, ή τον Luke; :rolleyes: ;) Που του εβαλε τελεσιγραφο του ανθρωπου, λες και δεν ειχε σημαντικο λογο που ηθελε να περιμενει, ή λες και επρεπε να παρει μικρη αποφαση! :!: ...Για μια ακομη φορα, λοιπον, τον λυπηθηκα τον Luke!

 

 

Παντως, αν κι ειχα ψιλοαντιληφθει τι θα γινοταν, θα μου ειναι ακομα πιο δυσκολο να αντισταθω να δω και τα επεισοδια της νεας σαιζον...αν κι εχουν ηδη κατεβει ολα! :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Nomizw oti eimai eutuxismenh!! den niothw pia monh!! nomiza oti hmouna h monh pou epasxe apo gilmoritida!! exw dei apisteutes fores tous prwtous kuklous k teleutaiws (ton teleutaio mhna) exw dei 4,5,6,7 osa exoun provlithei mexri twra dhladh!! kai porothika toso poli p gurnaga sto spiti k milaga agglika!thelw k gw gia mama mou ti lorelai! h mana m pote den katalabenei ta asteia mou :( Kai twra pou den exw alla nea episodia exw pathei to sundromo sterishs...kai oso skeftomai oti otan tha provlithei to neo episodio egw tha eimai gianena na dinw mathima xwris pc thelw na klaiwwwwwwwww.... ouf auta! K twra paw na koimithw giati avrio lew na ta ksanarxisw apo thn arxh :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Min anisiheis glikia mou,mehri tis 23 ianouariou oloi tha ta ehoume peksei!!!!!!

kai ego vlepo kai ksanvlepo ta prota epeisodia !!!!!

den apogoitevesai pote!!!!!

kai molis tora skeftika ti douleia eho na kano sto site !!!! Thelo na anevaso ola ta epeisodia gia na boreite na ta katevazetai oloi eseis efkola kai grigora,kai thelo na teleioso epitelous tin gallery metis photo . mou stelnoun kathe mera kainourgia avatarkai fanart kai den prolaveno!!!!! to sindromo me ta agglika to epatha kai ego!!!!!!!

kai hiroterepse otan arhisa na grafo sta diafora agglofona forum gia ta gg.

ase kolima!!!!!!!!!! eftihos tora milao mazi sas!!!!!!

 

Stelno se olous tin agapi mou kai ta hronia polla,mazi me ena videaki pou eftaksa gia ta GG.

 

music video

 

:p :p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Έχει ξεκινήσει ο έκτος κύκλος στο Star ή κάνω λάθος; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nai exoyn ksekinisei

kai stin ameriki ehei epanalipsi tin season 7

http://clubs.pathfinder.gr/StarsHollow

 

Θενξ! :)

 

Το club είναι δικό σου; Μόλις έκανα αίτηση! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει ο έκτος κύκλος στο Star ή κάνω λάθος; :confused:

 

φτάσαμε κιόλας στον 6ο κύκλο??

πολύ καλά τα επεισόδια πάντως...

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

φτάσαμε κιόλας στον 6ο κύκλο??

πολύ καλά τα επεισόδια πάντως...

 

Yeap, είμαστε μόλις έναν κύκλο πίσω από τις Η.Π.Α.

 

Μιλώντας για Η.Π.Α. τελικά η σειρά θα συνεχίσει και του χρόνου ή θα τελειώσει στην 7η σεζόν;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Aπ' ότι έχω μάθει εγώ (επειδή με ενδιαφέρει βασικά η σειρά που προβάλλεται μετά από το Gilmore Girls στην Αμερική, από το The CW, η Veronica Mars) η "μαμά" περιμένει να αποφασίσει "η κόρη" αν θα συνεχίσει για 8η χρονιά. Αν η Ρόρι (καλά την είπα; ) δεν συνεχίσει τότε και η κούκλα-μαμά (αυτήν καλά την είπα :p) δεν πρόκειται να δεχτεί να προχωρήσει για 8η σεζόν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

"Show may go on with or without Alexis Bledel".

Από ό,τι διάβασα, η Alexis θέλει να αποχωρήσει και γενικά δεν το βλέπω καλά το πράγμα. Το παρακάτω το πήρα από το tv.com και έχει πιθανά σενάρια.

 

 

If Bledel doesn't return, the eighth season would revolve around Graham's character Lorelai and longtime on-again-off-again beau Luke Danes (Scott Patterson) as they raise their new child, and Bledel would make guest appearances. If the season-seven finale turns out to be the series finale, Rosenthal may end it all with the couple married and expecting.

 

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θέλω... :(

 

Από τη μία σίγουρα θα ήθελα άλλη μία σεζόν, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να φανταστώ τη σειρά δίχως την Rory...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...