Jump to content

Ποιό theme χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε υποφακέλους στο object dock και κράτα εκεί τα εικονίδια που δεν χωράνε ;)

 

Δείτε και το δικό μου desktop, courtesy of Brico Pack Crystal XP

 

http://img206.imageshack.us/img206/9093/desktopscreencapqt0.th.jpg

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο site με αρκετα θεματα για XP ? Εχω χαθει στο ψαξιμο! Ειδα καποιες ωραιες επιλογες πιο πανω....;)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο site με αρκετα θεματα για XP ? Εχω χαθει στο ψαξιμο! Ειδα καποιες ωραιες επιλογες πιο πανω....;)

 

Ευχαριστω

http://www.neowin.net

 

Το δικό μου desktop: http://img112.imageshack.us/img112/1368/desktoppreviewrv4.png

Link to comment
Share on other sites

My desktop :)

Preview:http://tn3-1.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/223/5/4/Vista_on_XP_by_Meraklis56.png

Full Res Link:http://www.deviantart.com/deviation/37826262/

Πολύ ωραίο. Αν και φορτωμένο αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μπορεις να με κατατοπισεις λιγο περισσοτερο? Χαθηκα στο neowin.net ! Δεν αναφερει πουθενα για θεματα. Πρεπει να κανω register πρωτα? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να με κατατοπισεις λιγο περισσοτερο? Χαθηκα στο neowin.net ! Δεν αναφερει πουθενα για θεματα. Πρεπει να κανω register πρωτα? :worry:
Προτείνεται να κάνεις εγγραφή.

Customizing Windows XP

Cursors, Icons & Wallpapers

Customization & Skinning Section

 

Υπάρχει και το aqua-soft.org ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Μερακλή :up:

Αλλά τι σου τρώει τόση πολλή CPU? :cry:

Ίσως το πρόγραμμα που χρησιμοποεί για transparency. Αυτά χρειάζονταν κάποτε αρκετή CPU.

Η sidebar πάντως είναι οτι πιο άχρηστο έχει κυκλοφορήσει. Ακόμα χειρότερη κι από τις μπάρες τύπου objectdock...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το πρόγραμμα που χρησιμοποεί για transparency. Αυτά χρειάζονταν κάποτε αρκετή CPU.

Η sidebar πάντως είναι οτι πιο άχρηστο έχει κυκλοφορήσει. Ακόμα χειρότερη κι από τις μπάρες τύπου objectdock...

 

Mpes msn re!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα χειρότερη κι από τις μπάρες τύπου objectdock...

Μην το λες gkr, βολεύει αρκετά άμα έχεις τα προγράμματα που χρησιμοποιείς συχνά. Ειδικά αν δεν την έχεις always on top, μπορείς να την έχεις να ανοίγει μόνο όταν πηγαίνεις το mouse στην άκρη της οθόνης που "κρύβεται" η μπάρα. [Για τις μπάρες μιλάω, η sidebar είναι όντως άχριστη... Σου τρώει και αρκετή οθόνη...]

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το πρόγραμμα που χρησιμοποεί για transparency. Αυτά χρειάζονταν κάποτε αρκετή CPU.

Η sidebar πάντως είναι οτι πιο άχρηστο έχει κυκλοφορήσει. Ακόμα χειρότερη κι από τις μπάρες τύπου objectdock...

Για την sidebar μάλλον έχεις δίκαιο αλλά για τα objectdocks θα συμφωνήσω με τον SIRHC ότι είναι πολύ καλή λύση. Και αισθητικά αλλά και από την πρακτική πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνω αν έχεις φτιάξει μια συντόμευση φακέλου και όταν πας να σύρεις ένα αρχείο πάνω της, αντί να μπει στο φάκελο γίνεται κι αυτό συντόμευση... Οπότε δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω από την quicklaunch, ενώ καταντά και ενοχλητικό να πηγαίνεις το mouse στο άκρο της οθόνης για άσχετο λόγο και να σου ξεπετάγεται αυτή απο το πουθενά. Αισθητικά είναι κορυφαία βέβαια, αλλά αυτό δεν αρκεί.

 

Mpes msn re!:mad:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μην ξεχνάς οτι στην αισθητική στοχεύουν οι τέτοιοι της Microsoft(και δεν είναι οι μόνοι)και μετά τις απαιτήσεις/λειτουργίες...

----------

Βέβαια όπως είπατε υπάρχουν και μερικά κακά:χρήση ram/cpu για transparency/magnify

----------------

Βέβαια δεν παύουν να είναι πρώτα στις προτιμήσεις των καταναλωτών ( :p )

-----------------

μερικοι φένονται να ξεχνάνε πως εδώ δεν είναι chat room αλλά φορουμ :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνω αν έχεις φτιάξει μια συντόμευση φακέλου και όταν πας να σύρεις ένα αρχείο πάνω της, αντί να μπει στο φάκελο γίνεται κι αυτό συντόμευση... Οπότε δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω από την quicklaunch, ενώ καταντά και ενοχλητικό να πηγαίνεις το mouse στο άκρο της οθόνης για άσχετο λόγο και να σου ξεπετάγεται αυτή απο το πουθενά. Αισθητικά είναι κορυφαία βέβαια, αλλά αυτό δεν αρκεί.

 

 

:lol:

Αυτό με τις συντομεύσεις και τους φακέλους είναι σωστό αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σου Cloud. :)

Έξω από το σπίτι μου ήταν παρκαρισμένος ο Subaros και λέω.... δεν το βγάζω μια φωτογραφία να το έχω για Wallpaper?! :lol:

 

http://www.netcarshow.com - Έχει πάρα πολλά wallpapers με cars... ;)

 

Γεια σου ρε Νικιωτη!!

Ωραιο αμαξι οντως!! Τι θεμα ειναι αυτο που εχεις ρε?Πολυ γ@μ@το!!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Νικιωτη!!

Ωραιο αμαξι οντως!! Τι θεμα ειναι αυτο που εχεις ρε?Πολυ γ@μ@το!!

 

Vista Inspirat. Αρκετά καλό είναι και το "Crystal Clear"...

Link to comment
Share on other sites

Vista Inspirat. Αρκετά καλό είναι και το "Crystal Clear"...

 

Εγώ έχω βάλει το Brico Pack Vista Inspirat και είναι μια χαρά εδώ και μερικούς μήνες αλλά δε ξέρω τι πόρους 'τρώει' από το σύστημα μου και πόσο το καθυστερεί..

 

Επίσης άκουσα κάτι κουλές ιστορίες κατά την προσπάθεια uninstall (γενικα δεν τα 'βγάζει' όλα) και δε δοκίμασα ποτέ.. Εϊναι όμορφο πάντως και αν κάτσω σε άλλο PC με απλό theme μου κακοπάει :P

Link to comment
Share on other sites

το vista inspirat κτλ θελουν το προγραμμα style xp η κατι σχετικο??γιατι το style xp μου χει σπασει τα νευρα..
Link to comment
Share on other sites

Οχι τα κανεις κανονικα εγκατασταση δεν θελει να τρεξεις καποιο αλλο προγραμμα

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο το Brico Pack Vista Inspirat, μέχρι στιγμής το βρίσκω πολύ άβολο. Τα εικονίδια που βγάζει πάνω μπορώ να τα αντικαταστήσω με δικά μου;

Τα γράμματα μίκρυναν πολύ και φαίνοντε θαμπά, πως ρυθμίζοντε;

...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...