Jump to content

Ποιό theme χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχω ενα προβλημα με τα θεματα.κατεβαζω ενα οποιοδηποτε windows xp theme το κανω install κανονικα,το επιλεγω και μου βγαζει σαν τα πετσαρια κανονικα αυτη που εχει το θεμα αλλα το style δεν ειναι windows xp αλλα τα κλασικα windows.τα εικονιδια,η εναρξη,η γραμμη εργασιων,οι φακελοι, ειναι ολα σε στυλ των κλασικων windows.αυτο γινετε με ολα τα θεματα που δοκιμασα να βαλω,καμμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Πρέπει να patchαρεις το uxtheme.dll.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά που ρωτάς έχουν αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες. Αν έψαχνες ελάχιστα, θα έβρισκες αυτό http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=312381
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το Uxtheme ddl. χάλασε ο υπολογιστης και για 4 μέρες γιοκ ο υπολογιστης.Δεν ξαναβάζω θεμα που να χτυπιουνται ολοι κατω, που να γκρεμιστει ολη η γη, που να χαλασει ολος ο κοσμος.Αυτα.Γεια σας.Και εμενα σε κλασικα Windows εγιναν με το uxthem ddl. και μετα απο επανεκινηση ο υπολογιστης ηταν γιοκ.Εβγαζε δυο σφαλματα και παλι αλλλα δυο και μετα οταν εβαζα τον κωδικο δεν γινοταν τιποτα ανοιιγε και εβγαζε την φοτογραφία που είχα στην επιφανεια εργασιας και κατι αλλα ακαταλαβηστικα.Ουτε σε Safe Mode εμπαινε ουτε τιποτα και αναγκαστηκα να τον παω για Service.Τώρα εβαλα θεμα το crystal xp και κολαγε και μπηκα σε Safe Mode και το εβγαλα γιατι πάλι φοβηθηκα...
Link to comment
Share on other sites

To uxtheme patcher δεν κάνει από μόνο του τόσο μεγάλη ζημιά. Κάποιο άλλο πρόβλημα θα είχες. Όσο για το classic theme που λέτε ότι ενεργοποιείται μετά από το patch, αρκεί απλά να το αλλάξετε μέσα από το Control Panel --> Display --> Appearance, όπου έτσι κι αλλιώς επιλέγετε ποιό theme θα χρησιμοποιηθεί...
Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη μεθοδος να περασετε το uxtheme.dll ειναι με το replacer χειροκινητα, χωρις καποιο πατς σε exe.
Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη μεθοδος να περασετε το uxtheme.dll ειναι με το replacer χειροκινητα, χωρις καποιο πατς σε exe.

Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;

γιατι κι εγω ειχα προβλημα με το exe, δεν περνουσε το πατς με τιποτα και ηταν ακρως εκνευριστικο :)

με το replacer βλεπεις τη διαδικασια και ειναι πιο απλο και οχι επικινδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Μα και το exe ένα απλό replace κάνει... Anyway, ότι βολεύει τον καθένα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανείς το απλό κλασικό "Windows Classic" χρησιμοποιεί;
Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Μα και το exe ένα απλό replace κάνει... Anyway, ότι βολεύει τον καθένα.

ναι gkr41 αλλα εμενα δεν ειχε δουλεψει σε ΧΡ pro sp2...δεν ξερω γιατι. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Mcde το computer δουλεύει μια χαρά και ο τεχνικός μου είπε οτι είναι από το αρχείο που είχα βάλει.Και οπτι αλλάζει από τα κλασικά στα κανονικά windows xp δεν γινετε γιατί πήγα εκεί που λες και είχε την επιλογή ''Στυλ κλασικών windows''
Link to comment
Share on other sites

Mcde το computer δουλεύει μια χαρά και ο τεχνικός μου είπε οτι είναι από το αρχείο που είχα βάλει.Και οπτι αλλάζει από τα κλασικά στα κανονικά windows xp δεν γινετε γιατί πήγα εκεί που λες και είχε την επιλογή ''Στυλ κλασικών windows''

ψαξε το replacer και το πατσαρισμενο αρχειο uxtheme.dll και περασε το να βαλεις οτι θεμα θες. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://img162.imageshack.us/img162/3169/150windowsxpthemesandstbi8.jpg

 

download_1

 

download_2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ta kalitera edw: http://www.neowin.net/forum/index.php?showforum=36

 

me to Luna Element 4 ws ena apo ta kalitera

 

καταπληκτικό!

 

τώρα το είδα!:D

 

πώς το εγκαθιστούμε..;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικό!

 

τώρα το είδα!:D

 

πώς το εγκαθιστούμε..;

υπάρχουν μερικά RAR οπου απλά τα τρέχεις και αυτά κάνουν την εγκατάσταση αυτόματα.

Τα υπόλοιπα απλά τα παιρνεις και τα τοποθετείς στο:C:\Windows\Resources\Themes έπειτα μέσω τον ιδιοτήτων της οθόνης τα χρησιμοποιείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν μερικά RAR οπου απλά τα τρέχεις και αυτά κάνουν την εγκατάσταση αυτόματα.

Τα υπόλοιπα απλά τα παιρνεις και τα τοποθετείς στο:C:\Windows\Resources\Themes έπειτα μέσω τον ιδιοτήτων της οθόνης τα χρησιμοποιείς.

 

ένα rar μου είχε με αυτά μέσα.

 

http://img59.imageshack.us/img59/285/fsdr1.th.jpg

 

έτρεξα το ένα και μου έβγαλε το appearance των win, εκεί το επέλεξα και τέλος.

 

στο restart όμως το χάνει...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε ένα σταθερό folder ή ακόμα καλύτερα στο C:\Windows\Resources\Themes
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε ένα σταθερό folder ή ακόμα καλύτερα στο C:\Windows\Resources\Themes

 

τι γίνεται ρε γμτ...μετά από restart το χάνει και δεν μου το δίνει καν ως επιλογή να το βάλω...:confused:

 

εντιτ: οκ

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται ρε γμτ...μετά από restart το χάνει και δεν μου το δίνει καν ως επιλογή να το βάλω...:confused:

 

εντιτ: οκ

βαλ'το μεσα σε φακελο στο C:\Windows\Resources\Themes

δηλαδη να γινει ετσι: C:\Windows\Resources\Themes\xxx\xxx.msstyles

 

ok; ενταξει :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...